אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

'זייפו את התורה; באות נשים ומדברות שטויות על פ"ש'

הרב הראשי לישראל, הרב יצחק יוסף, יוצא במתקפה קשה נגד הכוונה לערוך מבחנים בהלכה לנשים: "זה כמו אצל הרפורמים; רוצים להיות רבה. צריכך להתרחק מן הכיעור ומן הדומה לו"

'זייפו את התורה; באות נשים ומדברות שטויות על פ"ש'
  (צילום: יעקב כהן/ פלאש90)

הרב הראשי לישראל, הראשון לציון הרב יצחק יוסף, יורה לכל הכיוונים. בנאום שנחשף באתר החרדי 'כיכר השבת', תקף הרב יוסף בחריפות את הרפורמים ואת ההמלצה לערוך מבחני רבנות לנשים.

בפתח הנאום התייחס הרב יוסף להתערבות בג"צ ואמר: "הגישו עליי בג"צ, אתם יודעים שהבג"צ בכל דבר מרגיש את עצמו מעל כולם, ככל דבר הוא מתערב".

הרב יוסף המשיך ואמר: "מחייבים אותנו לעשות מבחנים לנשים. אתם באים להיבחן ברבנות, מקבלים תעודת רבנות: רב אזורי, רב שכונה, רב עיר. "הגישו בג"צ עלינו, באות הנשים – גם הן צריכות להיות רבניות. רבניות, הכוונה כמו רפורמיות, 'רבה'. רוצים להיבחן..".

הרב יוסף סיפר: "אני משכתי את זה קצת, פנה אליי אביחי מנדלבליט פנה אליי 'נו, הבג"צ מחכה לתשובה, הם רוצים".

הרב יוסף החריף את הטון ואמר: "כתבו פסק הבג"צ – 'הרבנות הראשית חייבת לעשות מבחנים לנשים'. איך ייבחנו בכל 'איסור והיתר'? הם יודעים מה הלכות תערובות? איך ייבחנו על כל שבת? נניח שנעשה להן מבחן בנפרד, יום אחד נקבע מבחן לנשים. בסדר. את כל זה הם לומדים? יכול להיות כן, היום יש נשים מוכשרות, לומדות רואה חשבון וכל מיני דברים. אבל זה משהו של חיקוי של הרפורמים, כמה אנחנו צריכים להתרחק מן הכיעור ומן הדומה לו.

עוד באותו נושא

הח"כית הסרוגה: הפמיניזם הדתי הוא גאולה גדולה


12

בשלב הזה עבר הרב יוסף לתקוף את הרפורמים ואמר: "אדם שהוא לא דתי, צריך לקרב אותו. כשאתה מדבר איתו – יש סיכוי שתחזיר אותו בתשובה. אני נפגשים במשך השנים עם כל מיני שרים לא דתיים. יש ביניהם שלא יודעים כלום, בענייני יהדות. אדרבה, הם מכבדים. הם יודעים שהם לא יודעים. לאט לאט תוכל להחזיר אותם בתשובה, קשה מאוד מאוד להחזיר פוליטיקאי בתשובה. אבל חילוני רגיל אתה יכול לקרב אותו".

"רפורמי?", אמר הרב יוסף, "שום דבר לא יעזור. הם זייפו את התורה. כל התורה שלהם זה מזוייף. הכל אצלם מזוייף. כשהכל מזוייף – אין סיכוי שיחזור בתשובה. לכו תבררו אצל בעלי התשובה, לא תמצאו רפורמי שחזר בתשובה, רפורמי נשאר רפורמי. יש להם תורה חדשה".

הרב יוסף עבר לתקוף את מנהגי הרפורמים ואמר: "עושים חופה עם כומר ו'רב'. באה אשה ודורשת בבית כנסת, כל מיני שטויות על פרשת השבוע, כל דברי חז"ל הם מקעקעים, אין להם חז"ל, יש להם תורה שבכתב ומפרשים לפי מה שהם מבינים".

עוד באותו נושא

הרבנות נכנעה: נשים ייבחנו מחוץ לרבנות הראשית


4

הראשון לציון חזר להתייחס להמלצת בג"צ ואמר: "שלחתי הודע לאחר שמנדלבליט כתב לי חוות דעת שאני חייב לשמוע לבית המשפט. אם לא, יאשימו אותי בביזיון בית המשפט. שלחתי הודעה למנדלבליט: 'אני לא עשה בשום אופן מבחן לנשים, אין דבר כזה. אם יכריחו אותי? אני אשבית בכלל את כל מערכת המבחנים, אז יהיה בלגן ורעש וישנו".

הרב יוסף גם הציע פתרון ואמר: "אם רוצים, שייקחו את משרד החינוך, כמו שיש תארים אחרים, יעשו מבחנים שם עם תואר, אבל לא ברבנות הראשית, לא תואר של רב, רב שייך לתלמידי חכמים".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
74 תגובות - 37 דיונים מיין לפי
1
זה לא כמו, זה רפורמיות לכל דבר. ישכוייח לרב
אביאל | 09-07-2020 14:13
לעצור בכל מחיר!
אולי...
גלגל | 12-07-2020 13:05
הרב לא רוצה שאני יערוך לו רשימה של השטויות שהרבנים הלא רפורמים מדברים - לדוגמה אחת, הפסק שטחים תמורת שלום על בסיס חולה ביום כיפור כאשר מדובר במלחמת חובה, ומלחמה בטח כרוכה בסכנת נפשות... כאלה הרבה דוגמאות.
וְאִשָּׁה בְכָל אֵלֶּה לֹא מָצָאתִי
עידו 2 | 09-07-2020 15:32
אשרי הדור שמרן הרב יוסף נר''ו מנהיגו. הרפורמים עמלק. נשים דעתן קלות. כשם שמאז ימי הפוסקים לא בחנו נשים. כן יש להמשיך בזה. וכבר אמר החכם מכל אדם: ''ושה בכל אלה לא מצאתי'' ''אָדָם אֶחָד מֵאֶלֶף מָצָאתִי וְאִשָּׁה בְכָל אֵלֶּה לֹא מָצָאתִי '' [קהלת ז]
שאול | 09-07-2020 15:04
מי האיש המצחיק הזה בתחפושת ליצן?
2
בנט רפורמי | 09-07-2020 14:14
זה בנט הרפורמי שדוחף את כל הציונות הדתית לכיוון הרפורמי
הרב מיחצן את הברור.אך תוקף חרדים למצוא חן אדמ
יראת ה'?פחותה מה-אדמ | 14-07-2020 10:53
את הלגיטימציה לתקוף ייראי ה' , שומרי מצוות , 3 תפילות ביום ולפחד לחזור בתשובה . נותנים רבנים כדוגמת הרב הראשי. שמעולם לא היה רב עיר. שאילמלא כח אביו הצדיק זצל , לא היה ניבחר לרב שכונה אפילו . ואילו נבחר לרב ראשי היה מתגלה במערומיו ללא כח פוליטי מאחוריו. עמ למצוא חן בעיני א.ד.מ. אינו מפסיק לתקוף גם ייראי ה' ללא שום סיבה וגם אם לו ביקורת היא אינה מידתית וגורמת לחילול ה' עצום. זו הוכחה שיראת ה' לא לנגד עיניו כשזה למצוא חן אספסוף / ועשקנים פוליטיים.
3
בנט רפורמי | 09-07-2020 14:33
ימינה דתית??? בימינה תומכים בכותל רפורמי, בגיור רפורמי, הכניסו 4 נשים בלי כיסוי ראש שמתוכן שתיים מחללות שבת. הכניעסו דוגמנית עם בקיני. וקיבלו היתר להפר הסכם חתום ברגע האחרון. ותמכו בעינויים ובעלילת הדם כלפי בן אוליאל מהלינץ המשפטי. לזה אתה קורה מפלגה דתית??? נכון שיש בה גם דתיים שנכנעים לבנט ושקד, אבל גם בליכוד יש דתיים.
4
איפה משיגים כזו שמלה יפה ? גם אני רוצה כזו
אשת חברה | 09-07-2020 14:34
תעזרו לי
שמלה
משה | 09-07-2020 16:18
תתחנני לבעלך
5
פמניסטיות ליברליות הרבה יותר גרועות מרפורמיות
דתיה | 09-07-2020 14:43
מה בכלל השוואה?
6
שאלה אמיתית, למה אסור לנשים להבחן
חילונית | 09-07-2020 14:46
מה בכך אם תהיינה נשים רבניות? אני באה מבחוץ, לכן לא ברור לי, רואה שיש הרבה כעס אצל הרב, אבל למה הכעס הזה? לא מצליחה לחשוב על אף סיבה סבירה לכעס חוץ משנאת נשים מתוך התנשאות עלינו. באמת אודה להסבר מה המניע
מירה | 15-07-2020 11:33
כנראה הרבה שכל אין לך אז למה להתערב בעניינים לא שלך את לא תביני כבר אמרתי ,אין שכל אין דאגות
הרבה ענו לך אבל אני גם אענה בתור אישה
אישה | 12-07-2020 9:52
אם היתה תופעה של קבוצה של נשים שמקפידות על קלה כבחמורה ומבקשות שהרבנות תיתן להן לעשות בחינות, אני מאמינה שההתייחסות של הראשון לציון היתה אחרת. הבעיה היא שהרפורמים מממנים קבוצות מאוד קיצוניות של נשים שקוראות לעצמן אורתודוכסיות אבל באמת שהן עוברות על עבירות מאוד מאוד חמורות שאסורות לפי ההלכה, והן הנשים שרוצות לקבל הסמכה, כדי אחר כך להתיר את הדברים הכי חמורים בהלכה, ונגד זה הראשון לציון זועק. כאילו הרפורמים משתמשים בנו, הנשים, כסוסים טרויאניים להחדיר דברים מאוד מאוד גרועים. ואתן לך 2 דוגמאות: א. רבנית כביכול אורתודוכסית, אבל באמת רפורמית, שממציאה מדרשים ורוצה להרוס את כללי הנישואין בישראל, ולא מתביישת לטעון שהיא רוצה לבטל את קדושת הנישואין בישראל. ב. אותה קבוצה גם תומכת - בדרכים מאוד לא ישרות, יש לציין - בקבוצה הרפורמית שמגיעה כל ראש חודש לכותל כדי לומר לאלקים שלא בא להן לשמוע בקולו ולעבור על איסורים מאוד חמורים בול שריד בית המקדש - דברים שאסורים לפי ההלכה! אבל הן קוראות לעצמן אורתודוכסיות למרות שהן לא! ואלו בדיוק הן הנשים שרוצות עכשיו לקבל הסמכה. במילים אחרות הרפורמים משתמשים בתמימות שלנו, הנשים, כדי לנסות לקעקע את כללי היהדות במדינת היהודים. זהו.
תגובה לכותבת מספר 6
רועי | 12-07-2020 1:43
מה בכך אם תהיינה נשים רבניות? זו שאלה מצוינת, והתשובה פשוטה - יש מלא נשים שהן רבניות! אמו של הראשלצ בעצמה הייתה כזו, והייתה עונות לשאלות בהלכות לאנשים אפילו, מסיבה אחת פשוטה - שאישה לא צריכה שום תעודה כדי להיות רבנית. יש המון נשים בדורנו שמלמדות תורה, בקיאות בהלכה והן אלו שמלמדות בנות צעירות בסמינרים ובאולפנות! כלומר, אישה לא צריכה שום תעודה כדי שיווכח שהיא יכולה ללמוד תורה וללמד. דא עקא, אותם שמבקשים שהרבנות תכשיר נשים, בקשתם נובעת מתפיסה מאוד בעייתית - נשים כמו גברים, גם הן יכולות ללמוד ולא פחות טוב! תפיסה ששורשה באידאולוגיה פמיניסטית (שהיא תנועה מבורכת שהיא שינוי טוב וערכי לעולם - בראשיתה בעיקר) שהאישה נחותה מהגבר, ולכן צריך שגם אישה תלמד תורה ותיבחן. אין זו עמדת תורתנו הקדושה! האישה ביהדות לא נחותה מהגבר, הוטלו עליהם תפקידים שונים כי הקבה ייעד לכל אחד מטרה שונה - אם לגבר זה לימוד תורה, אז לאישה זה חינוך הילדים והשראת השכינה בבית כי האישה היא עקרת הבית - העיקר של הבית, והיא מעבירה לדור הבא את החינוך לתורה ויראת שמיים, הקבה הפקיד בידה את הנשמות הקדושות שיורדות לעולם כדי שיגדלו להיות שומרי תורה ומצוות, כדכתיב שמע בני מוסר אביך, ואל תיטוש 'תורת' אמך - החינוך לתורה לצעירי הצאן עובר דרך האישה בישראל, וזה תפקידה העיקרי והנעלה ביותר, ולא צריכה האישה לנסות להוכיח לעולם שהיא יכולה ללמוד תורה בדיוק כמו גבר (שכן אמרו חזל בינה יתרה ניתנה לאישה יותר מן הגבר) כי התפקידים שלהם שונים בתכלית. מאותה סיבה אמרה תורה שום תשים עליך מלך - מלך ולא מלכה, לא כי האישה בישראל לא יכולה להיות מלכה ולשרת בתפקיד ציבורי בכיר, שכן ראינו את דבורה וחולדה הנביאות, אסתר המלכה וכו' ששימשו בתפקידים קריטיים בעם (ולא הוצרכו לשום תעודה משום רבנות), אך אין זה התפקיד שהקבה ייעד לאישה, מתוך הבנה כי מרכז הבית הוא האישה היהודית וכל מה שעשוי להפריע לה בתפקיד זה (כגון לימוד תורה- שכן לימוד התורה הוא 'עסק' בפני עצמו וצריך להשקיע בו, או מצוות עשה שהזמן גרמא שהן פטורות) - היא פטורה ממנו, ולא מחמת נחיתותה, אלא אדרבה לגודל מעלתה וחשיבותה. אם כן, נמצא שכל הניסיונות הללו להכשיר נשים לרבניות הוא ניסיון לקעקע את התפקיד של האישה בישראל, ויש בזה משום קריאת תיגר על כל המסורת היהודית. פמיניזם הוא דבר מבורך וטוב, אך כשמנסים להפוך אישה לגבר (ולא רק בדת, כנל בנושאי צבא וכו') ושוכחים את העיקר (שהוא לייקר את האישה ולכבדה כי היא אישה בפני עצמה ולא כי היא יכולה לעשות הכל כמו גברים) אזי התוצאות הן חורבן. מקווה שהצלחנו לענות, אם לא - מוזמנת לכתוב תגובה למייל: roei76873@walla.co.il
היו במהלך הדורות נשים שהורו הלכה
יצחק | 09-07-2020 21:28
הן היו בודדות מאוד, מכיוון שרוב הנשים החליטו במודע לתת את כל מאודן לגידול הילדים ולטיפול המשפחותיהן, מתוך הבנת החשיבות בתפקיד הזה. הבודדות שיכלו והגיעו לכך, זיכו את הרבים, לימדו תורה לגברים ולנשים וגם הורו הלכה - אבל מאחורי מחיצה, ונזהרו מאוד לשמור על כל ההלכות - גם הלכות צניעות. הדברים מתועדים היסטורית. הדחיפה לקבלת תואר רבנות לאישה מקורה בתנועה הרפורמית. כיום יש אחרים המשמיעים את הרצון הזה. לא ברור לי לגמרי מה מניע אותם - האם המניעים טהורים או לא. ימים יגידו. כבוד הרב הראשי (אכן, כך יש להתייחס אליו) דיבר בעיקר על הרפורמים, מאחר והם מקור הדרישה הזאת. תראי את השיעור כולו ואז תביני יותר טוב את דבריו. ככלל, מומלץ תמיד לגשת למקור בעניינים רגישים כאלה, ולא להיזון ממקורות משנה.
אורי | 09-07-2020 17:00
אם את מבחוץ, וחילונית, אז תכירי את היהדות ועולם ההלכה יותר מקרוב ואז תהיו לך יותר כיוונים לחשוב עליהם חוץ משינאת נשים.
למה אסור לאישה להיות פוסקת הלכה
דוד | 09-07-2020 15:41
1 חוסר צניעות בין הייתר מחייב קשר עם גברים 2 לא נהגנו כך בכל הדורות גם שהיו פוסקי דור ברמה גבווה אין לנו סמכות לתקן היום משהו שלא היה נהוג 3 שימי לב שמי שמבקשות זאת פחות שומרות על גדרי ההלכה קחי לדוגמא רבניות רציניות כמו הרבנית ימימה וכו הם לא מבקשות למה זה? כי אם בת מגיעה לרמה של פוסק הלכה מתוך שמירה על גדרי ההלכה היא מבינה שזה לא מקומה
7
ישר כוח לרב !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
א | 09-07-2020 14:56
אכן הפמנ***יות הניאו-רפורמיות הן הזבל שבזבל. בבחינת זעקת סדום ועמורה כי רבה!!!!!!!!!!!!!!!
8
הרבנים מפחדים מנשים חכמות שיסדקו את ההגמוניה
יאיר | 09-07-2020 15:08
הרבנות הגוף המושחת בישראל - 4,000 משגיחי כשרות ורק 30 פקחי בניה. בטלנים שמעדיפים תשלום במזומן מבעל העסק המסכן שמשלם גם בשביל התעודה וגם בשביל הבטלן שבא באיחור ולא עושה כלום.
דר' זיו | 15-07-2020 11:31
יאיר אתה חשוך שחושך מצריים מחויר על ידך,השינאה שלך לעם היהודי מוציאה אותך מדעתך ואני מאחל לך שבהמשך תגיע אלי לטיפול באברבנאל,מוזמן
דן | 14-07-2020 8:32
פקח בנייה לא מגיע כל רגע לאתר הבניה. משגיח כשרות מגיע כל יום לכמה מסעדות. יש יותר מסעדות ומקומות אכילה מאשר אתרי בנייה. לא הבנתי את ההשוואה הטיפשית
שבי | 14-07-2020 4:14
אגב אין שום חוק המחייב משגיחי כשרות . זה בעלי העסקים שרוצים את הכסף של החרדים .דתיים מסורתיים .וחילונים שרוצים כשרות. אז די לדמעות התנין מי שלא אץרוצה כשרות לא חייב
יאיר, איפה המטאטא?
תגובה | 12-07-2020 9:47
ולמה כל הזמן אתה חוזר על אותן תגובות חסרות הקשר? רוב האוכלוסיה בישראל זקוקה למשגיחי כשרות, וזקוקה לרבנים, וזקוקה לשרותי דת, ולכן המדינה מממנת את השרותים האלו. וזה שאתה חוזר שוב ושוב על אותן מנטרות, זו לא חכמה גדולה.
משגיחי כשרות
ענת | 09-07-2020 16:20
משגיחי כשרות עושים המון למרות כל ההפרעות של בעלי העסקים. אין שום קשר לזה שאין פקחי בנייה
9
חוצפן | 09-07-2020 15:30
אתה פקיד ציבור ממונה. יש לך טענות? תתפטר ואז תשמיע אותן. בינתיים תמלא הוראות.
יצחק יוסף המתלהם .
/ | 09-07-2020 17:45
תלמיד חכם חרדי אמיתי לא מתפרנס ממדינה חילונית .
חובת מחאה | 09-07-2020 16:44
אתה חוצפן בעצמך. תתביישו חסרי דרך ארץ. כבוד תלמיד חכם. בושה וכלימה לכם.
10
יוסוף תתפטר | 09-07-2020 15:37
יוסוף תתפטר.
לא משנה | 23-07-2020 17:20
לפי הרמבם אתה חייב נידוי
יוסוף תתפטר זה ענק! | 15-07-2020 23:41
חחחחח נפלתי.. זה בדיוק ככה...
איבגני | 09-07-2020 23:33
אם לא תבקש מחילה מהרב יש לך סיכוי לקבל כבר החודש מכה מן השמיים שלא תוכל לקום ממנה
חובת מחאה | 09-07-2020 16:45
ביזוי תלמיד חכם עצום. תתבייש לך. בושה וחרפה!!
11
תודה לכב' הרב שנאבק בשם היהדות הנאמנה
רונית לוי | 09-07-2020 16:47
רפורמים - לא במחננו.
12
סרוגים הפעם פישלתם
יובל | 09-07-2020 17:24
למה לא לצטט את הדברים המלאים? הרב דיבר ספציפית על הרפורמים כשהוא אמר שהם זייפו את התורה ועל הנשים הרפורמיות הוא אמר שהן מדברות שטויות על פש, נו כי הם באמת מזייפים את התורה! הרב טוען שאישה יכולה להיות רבנית גם בלי המבחנים, והרצון להיבחן ולהוציא תואר רב לנשים הוא של הרפורמים. על זה אפשר כמובן לחלוק אבל אל תצטטו חצי משפט ותוציאו את הדברים מהקשרם.
13
יישר כוח
גיא | 09-07-2020 17:30
דברי אמת ובנועם. אשרינו שאלו רבנינו.
14
כיף לשמוע את הרב יצחק עומד בתקיפות על האמת
ארבל | 09-07-2020 17:32
רק תח אמיתי לא מתקפל מהאמת שלו. זכות לנו שהוא הרב הראשי שלנו.
15
ניכרים דברי אמת רק לא הבנתי מדוע
עמרם | 09-07-2020 17:33
סרוגים כותבים שקריםהרב יוסף החריף את הטון ואמר הקשבתי ממש ולא שמעתי החרפת טון, הרב דיבר בתוקף ובנועם כרגיל.
16
יצחק יוסף המתלהם .
/ | 09-07-2020 17:43
כמה בורות אני קורא כאן בתגובות. לא בשמיים היא. כשם שכשרוב העם היה אורתודוקסי זה השפיע על ההלכה לכיוון אחד , כך כשרוב העם הוא לא כזה זה אמור להשפיע על ההלכה לכיוון השני. וכבר נתקלנו כאנשים חילוניים שקוראים ולומדים את התנך בדבורה הנביאה , במרים הנביאה וכו וכו . הפלפולים שלכם לא יעזרו כי יש לנו את הדיעה שלנו והיא תשפיע. אלו ואלו דברי אלוקים חיים. ועוד דבר לסיום : מהלך שכזה רק יגדיל תורה ויאדירה. ירחיב את מעגלי התורה לציבורים נוספים. זה דבר מבורך מאוד. רפורמים, רפורמים, תמשיכו לצרוח ככרוכיות. יש לכם דיעה מתחשבים בה. תבוא דיעה אחרת ויתחשבו גם בה. תהיה פשרה בסופו של דבר. למשל : רק נשים שומרות תורה ומצוות תוכלנה להיות דייניות. נשים חילוניות מלומדות לא תוכלנה להיות דייניות. הנה , מצאנו פשרה.
הלכה היא דבר מוגדר
תגובה ל-16 | 12-07-2020 9:56
ולפי הלוגיקה שלך, כשרוב העם לא מקפיד על כללי הריחוק החברתי, הוירוסים אמורים לשתף עם זה פעולה ולהיות פחות אלימים, כדי שכללי הרפואה יתאימו לרוב העם. ואם רוב העם יחליטו שהם נכנסים לחופים בלתי מוכרזים ללא מציל, גלי הים אמורים לשתף עם זה פעולה ולהפסיק להיות מסוכנים, כדי שכללי הפיזיקה יתאימו לרוב העם. אבל מה לעשות, זה לא עובד ככה. כללים הם כללים וכללים לא זזים לפי כללי רוב העם וטיעונים מסוג זה. אלא למען האמת רוב העם הוא זה שצריך להבין שכללים הם דבר שצריך לשמור עליו.
כל המבזה ת"ח אין רפואה למכתו
זאב | 10-07-2020 11:50
מדברך משמע שאתה לא חכם במיוחד והבנתך לוקה בחסר מעבר לכך מובטח לך שיתקים בך אין רפואה למכתו דברי חכמים תמיד מתקיימים אתה מוזמן לעקוב .ראיתי גיבורים כמוך לאחר מעשה צועקים אלוקים למה דווקה לי
17
מי אתם שתדברו ככה על הר יצחק יוסף
מלאכי | 09-07-2020 18:14
א
18
כותרת מטעה
גיא | 09-07-2020 18:20
בניגוד לכותרת, הרב אמר את דבריו על פרשת שבוע על נשים רפורמיות ולא על הנשים שרוצות להיבחן (שעליהן הוא אמר דברים אחרים)
19
שרה | 10-07-2020 8:34
הכותרת אכן מדברת על נשים רפורמיות. אבל הוא מצליח להכפיש גם את כל יתר הנשים. הוא תוהה איך בכלל ילמדו את החומר.
יהודית | 13-07-2020 21:10
זה לא מה שהרב אמר. להיפך כתב שהן מוכשרות וכו'
ביח | 13-07-2020 16:10
ממש לא נכון. תקראי שוב ותראי שאת טועה.
20
לזרוק
נועם | 10-07-2020 14:46
לזרוק את היהודים לחמאס
סמי | 15-07-2020 11:26
נתחיל איתך וניראהאיך זה מיתקדם.
יהודית | 13-07-2020 21:09
אז אתהללא ספק לא יהודי
21
יעקב
נועם | 11-07-2020 15:47
יעקב זה היה ישראל
22
אריאל טל | 12-07-2020 5:03
לכל חבורת המטומטמים המעזים להרים יד בתורת משה. אישה לא תהיה רב בישראל. בגץ אסור לו להתערב בעניין מעין זה. הנשים והאנשים הרפורמים מסוכנים לעם ישראל והם בבחינת כופרים. אריאל טל.
23
אתי | 13-07-2020 23:16
תפסיקואתת השוביניסטיות בחסות הדת והתורה!! זה לא נכון!! הייתה דבורה הנביאה הייתה מרים הנביאה ועוד.. ברוריה הייתה פוסקת הלכות בזמן הגמרא... אשה לא פסולה לרבנות מהתורה זה הרבנים השוביניסטים של ימינו שמתנשאים על הנשים ורוצים את הכל לעצמם.
דור | 15-07-2020 11:24
כשאת תגיעי למעלת דבורה הנביאה תדברי, דבורה לא הייתה פוסקת, ולא לימדה תורה,אז הבורות שלך בנושא ההיסטוריה של העם היהודי לומדים מגמרות ומנביאים וכתובים,לא לדבר שטויות
דן | 14-07-2020 8:30
אשה פסולה להיות רב! תתמודדי
24
עילום שם | 14-07-2020 12:05
נועם עוכר ישראל ואיפה אותך לזרוק לעולם דומה אם אתה לא מכיר אשמח מאוד שבורא עולם יעשה לך היכרות חלאת אדם
25
הרטמניסט | 14-07-2020 13:31
הוא פשוט טועה אמי חוזרת בתשובה מקהילה רפורמית-קונסרבטיבית מתבוללת, בלי הקהילה היא כנראה לא הייתה יודעת שהיא יהודייה בכלל. יש לנו חברת משפחה שחזרה בתשובה והתגיירה (אמה לא הייתה יהודיה) אחרי שגדלה בקהילה קונסרבטיבית. גיסתי גיורת שהתוודע ליהדות דרך קונסרבטיבי. בקיצור הם אולי טועים, אבל שומרים על גחלת יהודית ויוצאים מהם חוזרים בתשובה וגרים.
תפריד בין הרפורמים של חו"ל לאלו ששוהים כאן
תגובה | 21-07-2020 18:27
בחול חלקם אולי שומרים על הגחלת אבל בארץ הם פשוט נלחמים נגד כל דבר שקשור ליהדות - נגד קדושת הכותל, נגד צניעות, עוד מעט גם נגד ברית מילה. והבעיה הגדולה היא שהרפורמים של חול מממנים את הרפורמים שבארץ. (תראה באתר של בית משפט עליון כמה בגצים יש כאן לרפורמים נגד היהדות - ומאיפה יש להם כל כך הרבה כסף? רק מהרפורמים של חול) ואחר כך באה תהלה פרידמן ורוצה שנתרום ליהודי התפוצות כסף כי החינוך עולה להם כמו כליה. אז שיתכבדו הרפורמים של חול וישמרו על הכליות של עצמם ולא ימממנו את המלחמה האנטי דתית של הרפורמים של פה!
דוד | 15-07-2020 11:20
אוי לנו מנשים כאלו לא רצויים בעם היהודי.עד מתי תביאו את הרפורמים המזוהמים או קונסרבטיבים מתועבים, הם לא יכולים להיות חלק מהעם היהודי, העם היהודי הוא זהב טהור,ואילו הרפורמים והקונסרבטיביםימח שמם הם נחושת שאין בה שימוש,אל תתעו אותנו, זה שאימא שלך גילתה רק עכשיו אז יש ספק גם לגביך,ומי שצריך לדעת יודע
26
נאור | 14-07-2020 15:20
רחמים על הרב יוסף למה הרב האשכנזי לאו לא מתמודד עם זה ונותן לרב הספרדי שלא מבין ברפורומות
אליעזר | 15-07-2020 21:41
בגלל שיש חלוקת תפקידים מאוד ברור , אחד נחשב ראש בתי הדין והשני היא ראש מועצת הרבנות הראשית , הם מחלקים את התפקיד חצי חצי 5 שנים כל אחד. כך שכבוד הרב דוד לאו לא שייך לסודי הזו כעת
27
רוני זר | 14-07-2020 19:12
ואתה ואביך לא דיברתם שטויות כל חייכם?
יאיא כהן | 18-07-2020 23:25
וואו פשוט בושה לדבר על הרב עובדיה יוסף זצל,שאלה-למה הרמבם נחשב גדול ככ? כי כתב המון ספרים והתקבל על הכי הרבה יהודים בעולם הרב עובדיה הוא הרב שבעשרות השנים האחרונות התקבל על הכי הרבה יהודים אז גם אם זה לא הסגנון שלך,קצת כבוד או כמו שאומרים עפרא לפומיה.
28
דוד | 15-07-2020 11:15
חזק וברוך כבוד הרב, הנשים שמדוברות הם אשכנזיות שרוצות הכל,מגיע לי, אני רוצה, לא לוותר כבוד הרב, הלכות ולימוד תורה הגבר מחוייב האישה מקומה במקום מכובד אולם לא בדרישות שלהם, כבוד הרב דוד לאו אל תמלא את פיך מים בבקשה, החומה צריכה את כל הכוחות ביחד לעמוד מול הפירצה
29
נגעלת | 15-07-2020 23:40
מבחיל אותי שבשנת 2020 ממשיכים לשמוע את שפת הפרימיטיבים.. כת חשוכה. פגאנים חסרי תועלת...
נטלי | 20-07-2020 22:56
מי שלא מכיר את התורה בפנימיות שלה. חכמה לאדם שתיקה. היהדות לא פרימיטיבית.. אנשי סדום כן!!!
רחל | 17-07-2020 6:53
כן, משכב זכר, התבוללות ועירטול נוסח 2020 הרבה יותר נאור
30
למה שס לא נלחמת בבג"צ
גל | 16-07-2020 13:08
תדבר עם דרעי שילחם בבגצ
31
אילן.ד | 16-07-2020 13:26
טוב מאוד
32
בושה!!! פה כל האמת על רפורמים!!!
צדיק כתמר יפרח | 17-07-2020 15:23
הרפורמים ימש רוצים שיוין לכוללללללללם, כאילו נשים שוות לגברים!!! הם מרשים לילדיהם כל דבר כאילו התורה הקדושה היא בשביל כיף והנאה!!! הם יכנסו למכונית בשבת בישביל להגיע לבית הכנסת!! הם הזיהההה!!! אישה רבה???? עלובי נפש ערב רב... מה הלאה?? כלבים בתור רבנים??? קלף טיבעוני בלי צער בעלי חיים במזוזה ותפילין??? איזה אנשים הזיה! השם יתברך הוריד לנו מהר סיני את כללללל האמת הקדושה ושום דבר אין חדש תחת השמש. הקבה וחזל ידעו הכל מראש אלפי שנים.. אים היום יישרפו כל ספרי המדע וכל הספרים הללו של הרפורמים, כול האהבת אדם שלהם וכל החופש והמודרניות, אצלנו לא יהיה שום שינוי ולא יהיה שום חוסר, כי אנחנו חיים במסורת של מאות ואלפי שנים שלא מישתנה!!! כל האמת כבר כתובה בתורה!!!!! בבירכת שבת שלום לכולם!!!
33
יוסי מהמתיבתא | 19-07-2020 20:37
מכיר אותו ואת האחים שלו 45 שנה. האבא היה גאון ואיש טוב, אחותו עדינה אשה מקסימה, אחיו הגדול זל היה גדול בתורה, אך לא שלט בלשונו. שאר האחים ובמיוחד יצחק, דוד ומשה עבריינים חולי כסף וכבוד. אין בהם טיפת דת ושכל
שרה | 21-07-2020 19:25
תתבייש לדבר ככה על תלמידי חכמים! אתה לא מכיר אותם בכלל מי אתה שתחווה דעת כאילו אתה איזה סמכות קובעת ועל פיך ישק דבר? בושה! כל הפוסל במומו פוסל תבדוק טוב את עצמך לעשה חשבון נפש - אם זה מה שמצאת בהם כנראה כי זה מה שיש בך. חצוף
34
ירין | 20-07-2020 7:08
אדם שמבזה תלמידי חכמים או רבנים חזל אמרו לנו שאין תרופה למכתו
35
יגור | 20-07-2020 13:24
לרפורמים אין תורה. חדשה או הלכה .פשוט זרקו .אין הלכה בכלל . רפורמים מי שראה כמו כנסייה
36
שימה לב | 20-07-2020 21:58
הרב התחמק מלענות תשובה ישירה על מי שיכולה גם לדעתו להבחן, ואתם חרבשתם כותרת שהוצאה מהקשר דבריו
37
גיא | 23-07-2020 16:27
איזה הזיה זייפו את התורה. גם ככה התורה המזוייפת סך הכל הוסיפו שקר לשקר בדיוק כמו שאתם עושים אז מה הבעיה