אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בתוך האגף השמור: מחבל איים על חייו של עמירם בן אוליאל

מחבל שהיה כלוא בתא ליד עמירם בן אוליאל ואיים על חייו הועבר אגף רק לאחר פנייה של ארגון חוננו. על פי אסירים, בבית הסוהר ידעו על הסבל שעובר בן אוליאל אך העלימו עין

באגף השמור: מחבל איים על חייו של עמירם בן אוליאל
  אבשלום שושני/פול

מחבל ערבי הכלוא בסמוך לתא של עמירם בן אוליאל אשר קילל ואיים על חייו של בן אוליאל, הוצא מהאגף רק לאחר דרישה של עו"ד סימה כוכב מארגון חוננו להרחיק לאלתר את האסיר המאיים מבן אוליאל – זאת למרות שעל פי אסירים בכלא, סוהרים ידעו על האיומים כלפי בן אוליאל.

למשל, באחת מהפעמים, איים המחבל על בן אוליאל כי ישפוך עליו מים רותחים. מדובר בתושב עזה אשר נשפט ל-18 שנות מאסר בעקבות פעילות חבלנית.

עוד באותו נושא

ראייה: ריהאם דוואבשה היתה פעילה בארגון חמאס


23

במכתב ששלחה עו"ד כוכב אשר מסייעת לבן אוליאל מועם ארגון חוננו, למפקד כלא 'אשל' ציינה כי בן אוליאל כלוא באגף השמור "בתנאים קשים מנושא, למעשה היחיד הכלוא תחת התנאים הקשים ביותר במדינת ישראל, בתא שאינו ראוי למגורי אדם, בבדידות מוחלטת, ללא כל קשר עם העולם החיצון ואף ללא קשר עם כלואים בין כתלי בית הסוהר".

בתקופת הקורונה נמנעו מבן אוליאל ביקורים, ואף שיחות טלפון. לכל זאת הצטרפו האיומים אותם מאיים עליו האסיר הביטחוני הערבי השוהה בסמוך לו.

עו"ד כוכב כתבה: "לא זאת בלבד אלא שלאחרונה החלה התעמרות קשה ביותר במרשי, מצד אסיר ביטחוני הכלוא בסמוך אליו, מקלל את מרשי וצועק באגף ללא הרף במשך כל שעות היום והלילה. האסיר אינו מרפה ואינו מפסיק ומהווה סכנה אמיתית ומוחשית למרשי".

הפגנה למען עמירם בן אוליאל (צילום: אבשלום שושני/פול)

"לא יעלה על הדעת כי אסיר ביטחוני ערבי כלוא בסמיכות למרשי, המדובר בחיכוך תמידי ואינהרנטי לנוכח הסיווג של המעורבים". בנוסף, ציינה עו"ד כוכב כי האסיר המדובר לא טופל על ידי גורמי השב"ס, ולכן היא מבקשת להעביר את בן אוליאל לאלתר לאגף רגיל ולהרחיק ממנו את האסיר המאיים.

כאמור בימים האחרונים הועבר האסיר הערבי לאגף אחר, אך לא ברור לאור החיכוך הצפוי בין מחבל ערבי תושב עזה ובין נאשם יהודי בהרג ערבים על רקע גזעני, מדוע השניים נכלאו אחד ליד השני. בנוסף, על פי מספר אסירים, הסוהרים ידעו על האיומים שבן אוליאל עובר, אך עד לפניית עורכת דינו בעניין לא נעשה דבר.

בנוסף, בן אוליאל זוכה לאחרונה בבית משפט המחוזי בלוד מחברות בארגון טרור, כך שלא ברור מדוע הוא עדיין באגף שמור השולל ממנו זכויות בסיסיות המגיעות לו, ועל פי איזה נוהל שב"ס נוהג בעניין העברת אסירים אשר האשמה נגדם בגין חברות בארגון טרור כבר לא קיימת לאגף הרגיל.

עמירם בן אוליאל עם אשתו, אוריין, בבית המשפט (צילום: תומר אפלבאום/פול)

עו"ד סימה כוכב אשר מסייעת לבן אוליאל מטעם ארגון חוננו מסרה: "מרשי כלוא בתנאי המאסר הקשים ביותר במדינת ישראל, בבדידות מוחלטת במשך למעלה מחמש שנים. לא זאת בלבד אלא שהוא היה גם נתון בסכנה של ממש וספג איומים קשים. אני מקווה שבקרוב שרות בתי הסוהר יעביר את מרשי לאגף דתי וזאת במקום לחשוף אותו לסכנת חיים כאשר הוא משלב אסירים בטחוניים ערבים באותו אגף".

משב"ס נמסר: "העצור מקבל את כל תנאי הכליאה להם הוא זכאי כחוק. טענות בדבר חיכוך בין העצור לאסיר ביטחוני אינן מוכרות לבית הסוהר ואף לא הועלו על ידי העצור בשום שלב. העברת אסירים מתבצעת בשגרה, בהתאם לשיקולים פנימיים ומעבר לכך,אנו לא דנים בתקשורת לגבי תנאי כליאה עתידיים של אסיר באופן פרטני".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
מדינת ה...????
זאב | 07-07-2020 13:39
ככל הגויים מדינת ישראל!!!
האם השב''כ מתכנן לחסל את היהודי היקר הזה
חבורת רוצחים | 07-07-2020 22:10
מתוק שלנן בן אוליאל. יהי ה' עמך
2
אכזבה ענקית ממדינת ישראל- ידעו והעלימו עין
הבזיון חוגג | 07-07-2020 13:59
הבזיון חוגג בשבס ידעו על הצרות שיש לבן אוליאל מצד הערבים ולא עשו דבר - איזה בושה זו !! מי אלה הסוהרים ערבים?? יהודיןם נותנים לערבי להשתולל על יהודי ?? באיזו מדינה אנו חיים -אכזבה זו מילה רכה מדי למצב הנתון שהיה !!!!!
3
רחמים.. נפל קורבן...
י | 07-07-2020 14:02
רחמים.. נפל קורבן למערכת המשפט הנוראית של השמאל הפוסטציוני.. אותה מערכת שביבי הדפוק טיפח במשך שנים עד שהיא החליטה לנשוך לו את היד
4
למה הערבים חוגגים בכלא
BEN | 07-07-2020 16:51
מעניין שערבים חברים באירגוני טרור מנהלים את הכלא לפי ראות עיניהם בתנאים מופלגים שאין לשום אסיר בעולם וזה כולל הכול (כולל סוהרות שמסתובבות לפי בקשתם) אוכל לימודים מקלחות חמות שרותי כבלים עיתונים קנטינה ביקורים לימודים ובסוף שיחרור מוקדם עקב עיסקת חילופי שבויים !! מה שיהודי לא יקבל גם לא שמינית מזה