אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

סמוטריץ' תוקף: "כתם שחור על הרבנות במדינת ישראל"

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' (ימינה), תוקף את העובדה שלא שוללים את תעודת הרבנות מהרב מוטי אלון, בעקבות מכתב ששלח בו האריך את ההתחייבות שלא לכהן בתפקיד: "כתם שחור"

סמוטריץ' תוקף: "כתם שחור על הרבנות במדינת ישראל"
  צילום: יונתן זינדל/ פלאש 90

בעקבות העובדה שהרב מוטי אלון, הודיע לרבנות הראשית שהוא מאריך את התחייבותו שלא לכהן כרב עיר או רב שכונה. אמר חבר הכנסת סמוטריץ': "תעודת הרבנות של עבריין המין מוטי אלון היתה צריכה להישלל כבר מזמן והעובדה שהוא עוד מחזיק באחת כזו היא כתם שחור על הרבנות במדינת ישראל".

עוד באותו נושא

הרב מוטי אלון, לא מוטי אלון! כן אתם קוראים נכון


36

הרב מוטי אלון, שהורשע בשנת 2013 במעשים מגונים בתלמיד, הודיע לרבנות הראשית שהוא מאריך עד לגיל הפרישה, גיל 67, את התחייבותו שלא לכהן כרב עיר או רב שכונה.

על פי הדיווח ב'כאן רשת ב', אלון הודיע על הארכת התחייבותו עקב לחץ של עתירה שהוגשה לבג"ץ בעניינו.

"מובהר בזאת כי בהמשך להתחייבות שכבר מסרתי בעבר לוועדת המשמעת שמטעם מועצת הרבנות הראשית לישראל, אני מתחייב שלא לעשות שימוש בתעודות הכשירות שניתנו לי מהרבנות לכהונת רב עיר ולכהונת רב שכונה, ולא לכהן כרב עיר או כרב שכונה או בתפקיד הטעון אחת מן הכשירויות כאמור עד להגעתי לגיל פרישה בשנת 2029", כתב הרב אלון בהודעה לרבנות.

עוד הוא הוסיף כי "משכך ממילא אין עוד נפקות מעשיות לתעודה זו. כאמור, התחייבותי האמורה תקפה ומחייבת עד לשנת 2029. כפועל יוצא אני מתחייב שלא להשתמש בסמכותי כמורשה לעריכת חופה וקידושין בכל התקופה האמורה, ככל שזו נובעת מהסמכתי כבעל תעודת כושר לרב עיר".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
11 תגובות - 10 דיונים מיין לפי
1
סרוגים אתר מדרדר
אבי | 30-06-2020 13:30
מביא את סמוטריץ רק כשנוח לו, ומאבד בכך את אימון הגולשים שברחו מערוץ 7 רק בגלל זה.
אתה מתכוון לשמאלנים כמוך שנכנסים להטריל?
ביי | 01-07-2020 9:08
אתה מתכוון לשמאלנים כמוך שנכנסים לאתרים דתיים להטריל?
2
כתם ? הכל שם שחור,מכל בחינה שהיא
נאמן תורה ועבודה | 30-06-2020 13:45
עדיף לסגור את הארגון הזה.
3
מאז שחברת לדתל"ם בנט כל השתן עלה לך לראש...
סמוטרי | 30-06-2020 14:19
כדאי שתתחיל ללמוד לשתוק יא אפס
4
סמוטריץ בן אדם...
סמוטי רודף כבוד | 30-06-2020 15:33
סמוטריץ בן אדם נאלח עם פה מטונף עם חזה מתוח ופרצוף זחוח כלומניק אדיר לא עשה כלום בימי חייו קורות חיים רקים בצבא שירת שירות מינימלי חסר משמעות לאחר שדחה גיוס 10 שנים בשקר ובאזרחות עבד בעמותת רגבים שהקים לעצמו וזהו מעבר לזה לא עשה כלום בחיים הציונות הדתית תיעלם כל עוד הוא יהיה נציג הציבור שלה מקווים שכמו שהוא סילק את אורי אריאל ועשה הכל לסלק את רפי פרץ בעזרת השם גם אותו יבוא מישהו ויסלק גם אותו מחיינו הציבוריים בקרוב
5
סמוטי הבזוי שרימה את הצבא והתחזה לאברך
ישראל בן שחר | 30-06-2020 17:12
סמוטי שרימה את הצבא ודחה גיוס בשקר במשך שנים היה רשום כתלמיד ישיבה וקיבל מלגה חודשית ממשרד הדתות במקביל הצהיר שתורתו אומנותו כדי לדחות גיוס כבן ישיבה אך בזמן הזה לפני הגיוס הלך ללמוד בקריה האקדמית אונו תואר ראשון במשפטים ורק לאחר סיום התואר בגיל 28 התגייס לשרות צבאי מינימלי כפקיד בקריה למספר חודשים זו אמת ואלו עובדות שפורסמו וסמוטי מעולם לא הכחיש אותם . אם אדם שרימה את הצבא והתחזה לאברך שתורתו אומנותו כדי להתחמק משרות צבאי כדי ללמוד תואר לפני הגיוס מסוגל להיות חבר כנסת אז גם הרב אלון מסוגל להיות רב
6
הרב אלון שם בכיס הקטן את כל רבני התקציב שלו
זלמן רוזנטל | 30-06-2020 18:04
רבני התקציב של סמוטריץ הם רבנים שרק כסף עומד לנגד עיניהם לא תורה ולא ארץ ישראל רק כסף וכסף כל היום עסוקים בגיוסי כספים המוניים לעיסקאות הנדלן והתקשורת שהם מנהלים מהבנק באיי מרשל מספסרים בארץ ישראל כדי שיבנו להם מבנים לעמותות שלהם כדי שיוכלו לגלגל כספים ולקנות בנינים
7
ישר כח לבצלאל!!
אביאל | 01-07-2020 9:09
איתך בכל מילה, הפוליטיקאי היחידי שאומר ועושה
8
סמוטריץ משטמט אפס.. ...
דני לוע | 01-07-2020 23:22
סמוטריץ משטמט אפס..
9
אני חושב שסמוטריץ...
אלחנן פלד | 02-07-2020 9:54
אני חושב שסמוטריץ מתעסק בפופוליזם זול. בכל הכבוד, זאת הבעייה של מדינת ישראל עכשיו? אינני מאוהדיו/חסידיו של הרב אילון. הרב אילון עבריין מורשע. ונכון לשלול ממנו את האפשרות למינוי רב עיר, רב שכונה, ואפילו רב בית כנסת. אבל לשלול את התואר רב? נכון שהבן אדם עבריין, אבל העבריין הוא גם תלמיד חכם שקנה את ידיעותיו בלימוד ובהתמדה רבת שנים ואת זה אי אפשר לשלול ממנו. כשם שמבעל תואר BA או MA אפשר לשלול את רישיון התעסקותו במקצוע מסויים אבל אי אפשר לשלוח את תוארו את התואר הוא קנה בלימוד וזה רכושו כשם שאת התואר עבריין הוא קנה בזכות מעשיו וזה רכושו. אז מר סמוטריץ, חפש לך נושא יותר מעניין להתעסק, ולא חסר.
10
טעות שבחרתי בו...
אליהו טובים | 30-09-2020 20:06
טעות שבחרתי בו בקלפי. תפסיקו לרדוף אותו. פשוט רשעות