אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

פורוש תוקף את אדלשטיין: "למה אתה סוגר את העיר?"

ראשי ערים העבירו ביקורת חריפה בוועדת החוקה על הדרך בה מטילים סגר על אזורים בארץ. יו"ר ועדת החוקה: "החוק הזה יוצר סטיגמות לערים שונות"

פורוש תוקף את אדלשטיין: "למה אתה סוגר את העיר?"
  צילומסך, ערוץ הכנסת

בדיון על הארכת תקנות הקורונה לאזור מוגבל, תקף בחריפות ראש העיר אלעד ישראל פורוש את שר הבריאות והנהגת המדינה על הסגר שהוטל על עירו. "אומר לי מפקד המשטרה אני יוצא מכפר סבא, אין שם עשירית מהשמירה שיש בעיר אלעד, אז על פי אלו קריטריונים מטילים סגר?".

לדברי פורוש, לא הסבירו לו על פי אלו קריטריונים מתנהלים כדי לסגור עיר, הוא הציע להוציא את אותם צעירים שנדבקו בקורונה למלוניות ובכך לסגור את הסיפור, אך לא נתנו לו מענה. "שר הבריאות אומר לי אני לא מנהל את המדינה לא יודע להקים מלוניות, אבל סגר אני חייב לעשות, לקחתם עיר שבקושי מתמודדת עם עצמה, מגיעים ונותנים כאפה על הראש שלנו, לא סופרים אותנו לפני קבלת החלטות, אויה לאותה בושה".

ישראל פורוש בוועדה, באדיבות ערוץ הכנסת

גם ראשי ערים נוספים שהיו בדיון הביעו תרעומת על תהליך הסגר המקומי. ראש עיריית בית שמש עליזה בלוך אמרה בדיון: "אין שום תועלת בסגר, סוגרים אנשים בתוך מדגרה, צריך לעבוד על בידוד, מאבדים את אמון התושבים".

ראש המועצה המקומית קרית יערים יצחק רביץ טען כי "אין למשרד הבריאות שום אפשרות לנהל את האירוע הזה בלי ראשי הרשויות. מוכרחים להכניס את זה לחקיקה".

יו"ר ועדת החוקה ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה): "התקנות הגיעו אלינו רק בסופ"ש והן אמורות לפקוע בשבוע הבא וכדי שלא ניתקע במצבי קיצון הוטל עלינו לתקן מה שניתן ואני מודיע שבחוק הסמכויות הגדול, ממנו ייגזרו כל ההוראות בהמשך, ניכנס לכל רזולוציה בלי רחמים. התחושות שלי קשות. החוק הזה יוצר סטיגמות לערים שונות. מצד אחד נראה שאף אחד לא רוצה להשתמש בכלי הזה אך כשכבר משתמשים זה לא תמיד בשום שכל ובזהירת המתבקשת. וההפעלה כלפי שכונות מסוימות לא תמיד חפה מטעויות. נתעכב על נושא שיקול הדעת למקבלי ההחלטות, ממה מורכבים הנתונים המוצגים לוועדת השרים לפיהם מתייחסים לאוכלוסיות השונות והשפעת ראשי הרשויות וכן משך ההחלטה ופיקוח הכנסת. אני רוצה לשנות. אנחנו לא יושבים פה כדי לאשר מסמך שהועבר אלינו בבהילות. למרות הגבלת הזמן, נתקן את התקנות. התיוג הוא דבר רע שאסור שיהיה".

קרדיט סרטון: דוברות הכנסת

 

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 1 דיונים מיין לפי
1
למה? כי הורי יולי אינם שייכים לעם ישראל הקדוש
הבנת הרב פורוש? | 28-06-2020 14:46
יולי נקמן גדול מלידה. נימי הקוזקים זורים בעורקיו
אלי | 28-06-2020 17:06
זה לא קשור לנקמנות, זה קשור לבורות וחוסר מקצועיות בעיקר של אנשי מקצוע במשרד הבריאות. הם לא יודעים מה לעשות אז מטילים סגר הרתעתי כביכול מקסימום יגידו שבגלל הסגר הצליחו, זה משהו שעשו בימי הבינתיים! אומת ההיי-טק לא התקדמה סנטימטר! בין דיבורים של ביבי על מדינת ההייטק לבין מעשים תהום ענק. חוץ מזה הם לא יודעים לקרוא נתונים, אין שום גל שני ורוב מוחלט של נדבקים אין להם נזלת אפילו או רמז לשיעול הם אפילו לא יודעים שנדבקו ויעבור להם כמו כלום. שלא יעבדו עלינו עם מניפולציה במספרים, יש נגיף אבל אין מגיפה, אין שום גל שני ולא בטוח כי היה ראשון המספרים זעומים