אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אחרי הסערה; פוקס הודיעה: מוותרים על מענק מהמדינה

אחרי הבקורת על חלוקת הדיבידנדים לבעלי המניות בסך 50 מליון ש"ח, דירקטוריון חברת פוקס הודיע כי הוא מוותר על המענק מהמדינה: "לאור השיפור הניכר במכירות לאחר חזרת הקבוצה לפעילות, החברה מוותרת על כל מענקי המדינה"

אחרי הסערה; פוקס הודיעה: מוותרים על מענק מהמדינה
  הראל ויזל (צילום: משה שי/ פלאש 90)

אחרי הסערה שהתעוררה בעקבות הדיווח על חלוקת דיבידנד בסך 49 מליון שקלים לבעלי המניות, זמן קצר אחרי שקיבלה מענק מהמדינה, חברת 'פוקס' הודיעה כי היא מוותרת על המענק שקיבלה מהמדינה.

אתמול, הודיע דירקטוריון החברה על חלוקת דיבידנדים לבעלי המניות וגרר בקורת חריפה מצד פוליטיקאים וגולשים רבים ברשתות החברתיות.

בהודעה שפורסמה מטעם דירקטוריון החברה נכתב: "דירקטוריון החברה מודיע כי לאור השיפור הניכר במכירות לאחר חזרת הקבוצה לפעילות, החברה מוותרת על כל מענקי המדינה".

עוד נכתב כי "החברה מדגישה כי הדיבידנד שהוכרז ויחולק לבעלי מניות של החברה הינו דיבידנד בגין רווחי שנת 2019, והינו בהתאם למדיניות חלוקת הדיבידנד בחברה".

עוד באותו נושא

עשיר וטוב לו: פוקס מחלקת דיבידנד בסך כמעט 50 מליון שקלים לבעלי המניות

דירקטוריון קבוצת פוקס אישר היום לאור "איתנות פיננסית" חלוקת דיבידנד בסך 49 מליון שקלים לבעלי המניות. ההצהרה על כך ניתנה כבר עם פרסום הדו"ח הכספי לשנת 2019 במרץ השנה אך הוקפאה בעקבות משבר הקורונה עד להתבהרות הנסיבות. כעת, עם פרסום תוצאות הרבעון הראשון לשנת 2020 נראה שעל אף ההפסדים שהוצגו, בקבוצה אופטימיים לאור העליה בהכנסות מאז פתיחת החנויות בהשוואה לשנה אשתקד.

קבוצת פוקס עוסקת בשלושה תחומי פעילות מרכזיים: אופנה ואופנת הבית, מוצרי אווירה וטיפוח ותחום הספורט. בזמן הסגר נסגרו חנויות הקבוצה למעט המסחר האלקטרוני ומספר מצומצם של חנויות של חברת הבת שילב. בדו"ח מתוארים הצעדים השונים שננקטו על מנת להתמודד עם המשבר, בינהים הוצאת העובדים לחל"ת בימי הסגר כמו גם וויתור או קיצוץ בחצי משכר הבכירים בינהם הראל ויזל מנכ"ל ודירקטור בחברה ומבעלי השליטה בה.

עוד באותו נושא

בשורה לעסקים: מע"מ לא יחול על המענק מהמדינה

ויזל עלה לכותרת במהלך התקופה האחרונה כמוביל במאבק של התאגדות רשתות האופנה והמסחר לאחר הפעימה הראשונה בה לא ניתן פיצוי לשכירים בעלי שליטה כמו גם לעסקים שרווחי ההון שלהם לשנת 2018 לא עלו על 250,000 שקלים קרי עסקים קטנים עד בינונים בלבד. במסגרת המאבק הודיעה הממשלה כי יוקצו כ-12 מליון שקלים לפיצוי לעסקים בקריטריונים שכללו את החברות הגדולות. בנוסף, הודיעה הממשלה על מענק להחזרת עובדים מחל"ת.

בפוקס מעריכים כי מענק זה יכניס לכיסי החברה בין 13-18 מליון שקלים אשר מהווים בין 10%-7% מעלות שכר העובדים הצפוי בחודשים יוני-ספטמבר. בנוסף פרסמו כי לחברה ולחברות המאוחדות יתרת מזומנים ותיק ני"ע בשווי של כ 904 מיליון ש"ח.

עם זאת, בעקבות הבקורת הרבה על המהלך, הודיע דירקטוריון החברה כי הוא מוותר על המענק מהמדינה.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו