אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

כפי שהתחייב: הכתב הפוליטי חושף למי הצביע בבחירות

עם חזרתו של העיתון 'שביעי' לאחר משבר הקורונה, הכתב הפוליטי של חדשות 13 עקיבא נוביק חושף בטור השבועי שלו כי הצביע למפלגת 'הלב היהודי' "מעולם לא הייתי כל כך שמח ושלם עם ההצבעה שלי"

כפי שהתחייב: הכתב הפוליטי חושף למי הצביע
  עקיבא נוביק מתוך חדשות 13

לכתב הפוליטי של חדשות 13, עקיבא נוביק יש טור בעיתון 'שביעי', מיד לאחר הבחירות הבטיח נוביק לחשוף למי הצביע בבחירות, אך אז פרץ משבר הקורונה, בתי הכנסת נסגרו והעיתון יצא לחל"ת.

עם שובו בשבוע שעבר, לא שכח נוביק את ההחלטה, והשבוע גם קיים כשחשף כי הצביע למפלגת 'הלב היהודי' של פעיל זכויות האדם הסרוג אלי יוסף – המוכר כפעיל שמתפרץ לכנסים וזועק נגד מכירת נשק למדינות דיקטטוריות באסיה, אפריקה ודרום אמריקה.

עוד באותו נושא

זכר למציל היהודים: עקיבא נוביק הוסיף לעצמו שם


10

בטורו כותב נוביק בין השאר:

"זה לא אני, זו הפוליטיקה הישראלית שהשתבשה לגמרי בשנים האחרונות. כת חסידי נתניהו וכת מתנגדיו שינו את המפה, ובבחירות האלה הייתה רק שאלה אחת: בעד או נגד נתניהו.

נתניהו הפך עצמו בכישרון אין קץ לאופציה היחידה בימין. כך יוצא שמחנה הימין מצביע כולו כבר שנים לאיש מרכז. למנהיג שנמנע ככל יכולתו ממעשים אידיאולוגיים, שחיסל פוליטית שורת שליחי ציבור ימניים, שכל אימת שטובתו האישית עמדה מול טובת הימין הוא העדיף אותה. ומה יעשה מי שרוצה להצביע ימין, אבל סולד מהבריונות הליכודית, מהסיאוב המביך סביב בתי ראש הממשלה, ומסגנון הביבים המחליא של יאיר נתניהו שמעורב עד צוואר בניהול העסק?

אחרי שהמשיך לסקור כי אין אף ח"כ שמייצג אותו נאמנה בכנסת, החליט להצביע הצבעת מחאה למפלגת 'נישה שבנישה':

"מפלגה כזאת לא תביא לשינוי אמיתי בדור הקרוב.יותר מדי כסף נכנס לכיסים ישראליים ממכירות נשק כאלה, יהיה השימוש בו מחריד ככל שיהיה. ולמרות – או בגלל – כל זאת, אלי יוסף הוא צדיק. כשנתקלתי בפתק שלו, הרהרתי באיש הבלתי מתעייף הזה, שחרד באמת לדמות המוסרית של ישראל. אם היה מפוצץ כנסים במדינות אירופה הנייטרליות בראשית המאה שעברה, כנראה היינו זוכרים אותו היום כצדיק.

אני אחד מ-516 מצביעי הלב היהודי בישראל, והיחיד בקלפי שלי. מעולם לא הייתי כל כך שמח ושלם עם ההצבעה שלי כמו בפעם הזאת. האם אצביע כ' גם בפעם הבאה? בקצב הזה של מה שקורה בפוליטיקה שלנו, בבחירות הבאות אני מתפקד למוסדות המפלגה."

עוד באותו נושא

הפעיל שמתפרץ לכנסים אלי יוסף מקים מפלגה


23

את דבר מועמדתו שלו אלי יוסף לכנסת פרסמנו בפרסום ראשון בסרוגים, כשהקים את המפלגה שוחחנו איתו על המטרות של המפלגה.

יוסף, בשנות הששים לחייו, עלה מאנגליה לפני מספר עשורים, אב לשניים וסב לנכדים בשיחה עם סרוגים הוא הסביר את הסיבות לרוץ ברשימה עצמאית ולא לחבור לאחת המפלגות.

למה לרוץ במפלגה, ולא להתמודד בפריימריז בתוך מפלגה קיימת כמו הבית היהודי או הליכוד?

בפריימריז של המפלגות האלה, אתה צריך להיות מקושר בתוך המפלגה, ובוחרים שם לפי השתייכות קודמת, ולא לפי נושא או רעיון. גם אין לי את היכולת להגיע עם הרעיונות שלי לכולם.

במה בעצם מתמקדת המפלגה?

עם ישראל הופך להיות עם אכזר במקום עם רחמן, וכתוצאה מכך אנחנו למעשה מתאבדים. הילד שנרצח בנשק ישראל בדרום סודן זו טרגדיה בפני עצמה. אבל מעבר לזה, מה עושה הרצח הזה לעם ישראל.

ובמפלגה כן יתנו לך להגיד את זה?

כשאתה מפלגה, אתה יכול לפנות לכל העולם, יש תעמולת בחירות רשמית, ויותר אנשים נחשפים למה שבעצם הממסד מבקש להסתיר. אני מוכן להשקיע את כל הכסף, לא בשביל הקול הבודד של עצמי, ולא בשביל 140,000 הקולות שיכניסו אותי לכנסת, אלא בשביל להעלות נושא שכל התקשורת וכל המערכת המשפטית – מהיועץ המשפטי ועד לשופטי בית המשפט העליון – לא רוצים שידעו עליה.

כל המערכת הנורמטיבית שלנו מושחתת עד היסוד, לא בגלל שתופרים תיק לביבי או שהוא לקח שוחד, זה כלום יחסית. מעלימים מהציבור שאנחנו חימשנו את הרוצחים ברוואנדה ובדרום סודן ובגווטאמלה – ובכל מקום שיש רצח עם, זה אנחנו חימשנו אותם. למה עושים את זה? זה לא כמו רצח ראש ממשלה שהיה פה פעם אחת בתולדותינו וזיעזע את כולם. זו תופעה שמתרחשת כל יום כבר עשרות שנים.

עוד באותו נושא

מותר למכור נשק למדינה שטובחת באזרחיה?

מפלגה עם אג'נדה אחת בודדת של אי מכירת נשק למדינות דיקטטוריות, או חשיפת עסקאות הנשק של ישראל, יש לה מה לפנות לקהל הרחב?

לא הבנת, זו לא אג'נדה בודדת, אלא תופעה רחבה הרבה יותר, שכוללת גם את איראן וסוריה, ואפילו עזה. ברגע שאין לי נשמה, ואביב כוכבי כראש אמ"ן מגיע לקבינט ומבקש אישור לחסל את בשאר אסד, שמתחיל לחסל את העם שלו לפני שמונה שנים, והקבינט אומר לו – לא, כי זה לא באינטרס שלנו. ואחר כך אסד יוצר קשרים עם פוטין ואיראן, איבדנו את ההזדמנות ובכך הזמנו מתקפה אדירה בצפון שיעלה לנו פי מיליון ממה שהיה עולה לחסל את אסד לפני שמונה שנים.

כשאתה מאבד את הנשמה, אתה מאבד את היכולת לראות דברים באופן בהיר. אתה מאבד את הראייה המוסרית. מקס נורדאו חזה את השואה כבר ב1911, כשאמר ששישה מיליון הולכים להירצח. הוא לא אמר את זה כנביא, אלא כאחד שהתחבר למידת הרחמים, ואת הסיפור הזה שמעתי מבן-ציון נתניהו, אבא של ביבי.

ואפשר לקצר את זה במשפט של חז"ל – מי שמרחם על אכזרים בסוף מתאכזר לרחמנים, וגם להפך, מי שמתאכזר על רחמנים בסופו של דבר מרחם על אכזרים.

140 התפרצויות לכנסים

עוד באותו נושא

כך נגרר באלימות משתתף מבוגר שהפריע בכנס בשבע


7

כמה שנים אתה כבר מתפרץ לכנסים עם המסרים של מכירת נשק לדרום סודאן?

5 שנים בערך.

אתה זוכר מה היה הכנס הראשון?

הכנס הראשון היה התפרצות לנאום של בנט, באירוע של רבני צהר. בנט היה האורח המרכזי, ואני התפרצתי.

והאחרון היה אתמול בכנס מקור ראשון?

כן, מאז זה בין 130 ל-140 כנסים.

אלי יוסף מגורש בכח מכנס בשבע בשנת 2018

כך הגיב הרב רפי פרץ להתפרצות של אלי יוסף בכנס הבחירות של המפלגה

(צילום: עטרה גרמן/ סרוגים)

על ההתפרצות לכנס מקור ראשון פרסם יוסף בחשבון הפייסבוק שלו

"לפני 10 דקות – כנס מקור ראשון לכלכלה . (לאחר שמוקדם יותר המאבטחים חסמו את דרכי לפני נאומו של ראש הממשלה – הצלחתי יותר מאוחר להשתחל פנימה). נשיא בית המשפט לשעבר – פרופ' .אהרן ברק עולה לבמה לריאיון. ואני מתפרץ: "פרופ' אהרן ברק – מי אישר לך כיועץ המשפטי לממשלה בשנות ה-70, לאפשר לנו לחמש את המיליציות בארגנטינה וצ'ילה – 30,000 נרצחו. סללת את הדרך לפרופ' רובינשטיין למיכאל בן יאיר וחימשנו הרבה מדינות רצחניות כולל רוואנדה לפני ובמהלך הטבח, ועכשיו דרום סודן – רק 382,000 נרצחו.

(ואני פונה לקהל) אבל עברנו שואה ואנחנו מחמשים מדינות שמבצעות רצח עם".

וכולם שותקים כמו דגים. ומוציאים אותי בכוח.

אם אתה רץ מהיום לכנסת, אתה תזנח את ההתפרצות לכנסים?

הרעיון הוא לזעוק את האמת איפה שאפשר לזעוק אותה. זה לא אומר שאנשים ירצו לשמוע אותה, וזה לא אומר שאנשים נעים להם לשמוע אותי כמו שידוע לך, אבל הזעקה חייבת להישמע. אם הייתי יכול להיכנס לבית המשפט העליון ולזעוק שם נגד השופטים שמתירים לישראל למכור נשק לדרום סודאן, ולהסתכן במאסר – יכול להיות שאני אעשה את זה. אבל הרעיון הוא לפרסם את מה שמעלימים מהציבור.

אני לא בא להגיד לך תלבש מכנסיים כאלה או חצאית כזו. אני לא מדבר על חומרות אלא על הבסיס של היהדות. וזה נעלם לגמרי מהציבור – מהרבנים ועד הפרופסורים באוניברסיטה, מהתקשורת ועד המערכת המשפטית, והכל בגלל קבוצת אנשים מצומצמת, שתקרא להם בעלי הון, שהם שולטים בכל.

חשבת כבר על שם למפלגה הזו?

כן, הלב היהודי.

ויש עוד תומכים ואנשים שירוצו איתך במפלגה?

כרגע אני בקשרים עם עוד אנשים כדי שיתמכו בי. ייתכן ואף אחד לא יתמוך, ויכול להיות שאנשים יבינו שכדאי לתמוך. אנשים אומרים לי: 'אני מסכים איתך, אבל זה לא הנושא הכי חשוב היום'. ואני אומר להם – זה הבסיס, כשאין קדושת החיים, ואין חמלה – אין כלום. לכן לא הצבעתי בבחירות האחרונות, כי בלי העמדה המוסרית הבסיסית, אין לנו כלום.

אני רוצה לנצח במלחמה. זה לא אומר שצריך להחריב את כל עזה, אלא לחסל את המחבלים, להקים שם מערכת חינוך מוסלמי-מוסרי, שילמדו לאהוב אדם ולא לרצוח. אפילו המפלגה הכי ימנית שרצה פה, עוצמה יהודית, הלכו נגד הרב כהנא שקרא עשרות פעמים לא לחמש רוצחים בעולם. כששאלתי אותם למה אתם לא מעלים את הנושא, הם אמרו לי 'אתה צודק' ומרחו אותי. אפילו הם מפחדים לצאת נגד ההשפעה של בעלי ההון.

צריך לעשות תשובה. צריך לעשות תיקון של החברה הישראלית. ואת זה אני רוצה להציג לציבור.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 1 דיונים מיין לפי
1
גם פייגלין הצדיק
אלי | 25-06-2020 12:28
מתנגד למכירת נשק למשטרים רצחניים
צריך ,אכן,לקוות שהלב...
נעמה לוי | 26-06-2020 12:41
צריך ,אכן,לקוות שהלב היהודי חפץ בשלום מוכן להשלים עם קיומו של לב ערבי הפועם על ידו.במקום לספור צעדים ושעלים