אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

לא התגלו עוד חולים: הכנסת חוזרת לשגרת קורונה

תחת הגבלות מועטות, הכנסת חוזרת השבוע לפעילות לאחר שח"כ חלה בנגיף הקורונה ושר שנכנס לבידוד אך לאחריהם לא התגלו מקרים נוספים של חולים במשכן. המשמעות: החוק הנורבגי צפוי לעבור השבוע

לא התגלו עוד חולים: הכנסת חוזרת לשגרת קורונה
  (צילום: עדינה ולמן/ דוברות הכנסת)

לאחר שבשבוע האחרון לא התגלו מקרים נוספים של חולים במשכן הכנסת, ולאחר שהתקיימה הערכת מצב עם כלל הגורמים הרלוונטיים, הכנסת חוזרת לפעילות במהלך השבוע הקרוב ועד להודעה חדשה.

כזכור, ח"כ סמי אבו שחאדה חלה בקורונה בעקבות נהגו וצוות הלשכה נכנס לבידוד, בנוסף, שר המדע והטכנולוגיה ועוזריו נכנסו גם הם לבידוד לאחר שנחשפו לחולה מאומת, אך עם הגעת תוצאות הבדיקות שביצעו נמסר כי הם יצאו שליליים. בהתאם להוראות משרד הבריאות, צוות הלשכה ישהה בכל זאת בבידוד עד ליום חמישי הקרוב, בתום שבועיים ממועד החשיפה לחולה בנגיף.

אבו שחאדה, הח"כ שחלה בקורונה

שר המדע והטכנולוגיה, ח״כ יזהר שי, מסר: ״הוקל לכולנו לשמוע כי מלבד החולה המאומת, אף גורם נוסף בלישכתי לא נדבק בנגיף. אני מאחל רפואה מהירה ושלמה לעובד הצוות החולה, מודה לצוותי הרפואה על תגובתם המהירה והמקצועית וקורא לציבור להמשיך להפגין אחריות חברתית ולהקפיד על הנחיות משרד הבריאות״.

מליאת הכנסת תפעל השבוע במתכונת "שגרת קורונה". סדר היום יפורסם על ידי מזכירות הכנסת, ואילו ועדות הכנסת תתכנסנה באולמות הוועדה הרגילים, כשמספר הנוכחים יעמוד על 43 נוכחים וזאת בכפוף לתו הסגול. באשר לאולמות "ירושלים", "נגב"ו"שפרינצק" וכן אולמות הוועדה הקטנים יש לפעול על פי השילוט המופיע במקום.

לגבי מוזמני ועדות נאמר כי יושב-ראש ועדה רשאי לאשר כניסה של עד חמישה מוזמנים לכל ישיבה. במקרים חריגים ניתן להגיש בקשה מנומקת למוזמן נוסף ללשכת מנכ"ל הכנסת. בתוך כך,  תותר כניסתם לכנסת של חברי כנסת לשעבר.

בנוסף, כל חבר כנסת וסגן שר רשאים לאפשר הגעתם של שלושה יועצים למשכן הכנסת מידי יום; שר, יושב -ראש ועדה, חבר כנסת מוגבל בניידות וחבר כנסת מאובטח יהיו רשאים לאפשר הגעה של עד ארבעה יועצים למשכן הכנסת. באשר למוזמנים – תותר כניסתם של עד ארבעה מוזמנים לכל ח"כ מידי יום באמצעות מערכת"אושפיזין". הנחיה זו תקפה גם לבעלי אישורים קבועים. מוזמני חברי הכנסת יוכלו להגיע ללשכות הח"כ המזמין בלבד.

נערכים להשבעת הכנסת בצל הקורונה (צילום: עדינה וולמן- דוברות הכנסת)

מספר הנוכחים בחדר לכל סיעה מוגבל ל-35 נוכחים אלא אם כן סומן בשילוט אחרת ותותר כניסתם של כלל עובדי הסיעות בעלי היתר כניסה קבוע על פי הנוהל הקיים.

תקשורת – תותר כניסת כלל אנשי התקשורת בעלי אישורים קבועים למשכן הכנסת, ראיונות ושיחות רקע יתקיימו, ככל הניתן, בלשכות חברי הכנסת. בתוך כך, תותר כניסתם לכנסת גם של חברי כנסת לשעבר.

עם זאת, לא יתקיימו אירועים ומפגשים בכנסת ובעלי אישורים קבועים שאינם נמנים בסעיפים לעיל, לא יוכלו להיכנס לכנסת.

עוד הודגש כי כל באי הבית מתבקשים להקפיד על חבישת מסכה ושמירת מרחק על פי כללי משרד הבריאות.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו