אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הח"כים החדשים דרך החוק הנורבגי: 5 סרוגים ומי עוד?

לאחר שהחוק הנורבגי אושר סופית במליאת הכנסת, 13 ח"כים החדשים צפויים להיכנס: 5 בני הציונות הדתית, 6 מהמגזר החרדי ועוד 2 חילונים. הם מתחלקים ל-5 מפלגות וכמעט ולא מוכרים

הח"כים החדשים דרך החוק הנורבגי: 5 סרוגים ומי עוד?
  פינדרוס, קוטלר ופרידמן. מחכים להיכנס בנורבגי (קרדיט: חיים גולדברג, יח"צ)

מתוך 13 שמות ישנים-חדשים שצפויים להיכנס דרך החוק הנורבגי שעבר סוף סוף אמש נמצאים, 5 בני הציונות הדתית, 6 מהמגזר החרדי ועוד 2 חילונים. הם מתחלקים ל-5 מפלגות ובזמן הקרוב יושבעו כחברי כנסת בכנסת ה-23.

סיעת כחול לבן תכניס 5 חברי כנסת אבל לסיעתם רק 4, איך זה יכול להיות? בעוד 'כחול לבן' נמצאת בקואליציה, שותפתם לשעבר 'יש עתיד' נשארה באופוזיציה אך נציגה הוא הבא בתור ברשימת המועמדים להיכנס לכנסת. משכך, נאלצו בכחול לבן "לספוג" את יוראי להב הרצאנו מיש עתיד על חשבון המכסה שלהם ו"להרוויח" את 4 הנשים שאחריו, כולן בנות המגזר הדתי לאומי.

מיכל וונש קוטלר– בת 49, נשואה ואם לארבעה, תושבת רעננה, עורכת דין ומגשרת, חוקרת אקדמית ופובליציסטית, עינב קאבלה– נשואה ואם לבת, תושבת אשקלון. כיהנה כיו"ר המטה של השר אבי ניסנקורן בתפקידו כיו"ר ההסתדרות ומנכ"לית האגף לאיגוד מקצועי. אתמול פורסם בדה מרקר כי הייתה מעומדת למנכ"לית משרד המשפטים.

תהלה פרידמן– בת 45, נשואה, תושבת ירושלים. בעבר כיהנה כיו"ר תנועת "נאמני תורה ועבודה", פרשה ממפלגת יש עתיד לאחר הפיצול.

 הילה שי וזאן– בת 40, נשואה ואם לארבעה, תושבת מודיעין. אשת תקשורת, דוברת ומנהלת יחסי ציבור, בעבר ניהלה את מטה הבחירות של נפתלי בנט וכיהנה כנציגת הבית היהודי במוניציפלי.

ברשימת הליכוד יבקשו להכניס כרגע רק את הח"כים לשעבר אריאל קלנר – בן 39, נשוי ואב לחמישה, תושב חיפה. ואוסנת מארק, בת 52, נשואה ואם לשלושה, תושבת מעלה אדומים, מיועדת להיות נציגת הכנסת בוועדה למינוי שופטים.

בש"ס אמורים להתחלף שלושה במסגרת החוק הנורבגי: אוריאל בוסו – בן 46, נשוי ואב לשישה, תושב פתח תקווה. יו"ר סיעת ש"ס, ממלא מקום וסגן ראש העיר בשכר.

ברוך גזהיי- בן 39, נשוי ואב לחמישה, תושב באר שבע, חוזר בתשובה, רב ומלמד, בבחירות האחרונות מונה ע"י השר אריה דרעי לראש מטה הצעירים של ש"ס.

יוסף טייב- בן 38, נשוי ואב לארבעה, תושב קרית יערים. מנהל פרויקטים לעולי צרפת ונחשב לנציג הצרפתים ברשימה, מכהן כסגן ראש המועצה בקרית יערים מטעם ש"ס.

בין הסיעות דגל התורה ואגודת ישראל המרכיבות את יהדות התורה מתנהל וויכוח על זהות ומספר הח"כים החדשים. הראשון שבהם עליו אין שאלה הוא יצחק פינדרוס, בן 48, נשוי ואב לשישה, תושב העיר העתיקה בירושלים, חבר כנסת לשעבר, כיום מזכ"ל דגל התורה, בבחירות האחרונות ניהל את מטה הציונות הדתית שהביא לכמה אלפי מצביעים חרד"לים, ניהל מלחמה על קידומו של החוק הנורבגי שתביא להכנסתו לכנסת.

אליהו חסיד – בן 44, נשוי, תושב בני ברק, נציג חסידות גור ומעסקניה, אישיות תורנית – מנהל ישיבת 'אמרי אמת' של החסידות. טען לאחרונה כי הוא אינו רוצה להיכנס לכנסת ומשכך מסרב פטרונו, השר יעקב ליצמן, להתפטר. אליהו ברוכי – נשוי, אב לשבעה ותושב פתח תקוה. יו"ר סיעת יהדות התורה בפתח תקווה וחבר מועצת העיר. בשבילו מוכן סגן השר אורי מקלב להתפטר, אך לא יכול לעשות זאת כל עוד חסיד שממוקם לפני ברוכי שומר על מקומו.

נתניהו וגנץ מצביעים על חוקים, אתמול במליאת הכנסת (צילום: עדינה ולמן/ דוברות הכנסת)

העברתו של החוק ברוב של 63 חברי כנסת בעד ו-43 נגד, העניקה לכחול לבן 5 ח"כים, לש"ס 3 ח"כים, ליהדות התורה 3 ח"כים, לליכוד 2 ח"כים ובסך הכל כניסתם של עוד 13 חברי כנסת חדשים. החוק הנורבגי המצומצם קבע כי שר או סגן שר רשאים להתפטר מהכנסת ולפנות את מקומם לבאים בתור ברשימה ובכך להכניס עוד חברי כנסת.

 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
למה רק 13? עדיף עוד 13,000 אוכלי חינם !
עצמאי רעב | 16-06-2020 9:33
שיחקקו את החוק השבדי שמאפשר זאת.
2
ורק הבית היהודי מסרב להיפרד מהכסא....
הבהב | 16-06-2020 9:40
כדאי שנבדוק מי עוד לא עלה לירושלים....
3
איך שרים/ח"כ ישנים בלילה שיש מספיק רעבים
לעצמאי רעב | 16-06-2020 20:02
אנשים שאין להם מה לאכול והכסף זורם לו בין השרים ויש אנשים שאין להם פרנסה?? למה צריך את החוק הנורבגי??? מה שבטוח לב אין להם !!!! אין פלא שביבי נעדר מההצבעה - אולי יש לו מצפון ?
4
אחת מהם רפורמית "נאמני תורה ועבודה"..
רם | 18-06-2020 15:51
ועוד מי יש עתיד.
5
לדעתי ולדעת "כל" גדולי ישראל זה חילול השם...
לדעתי זה אסור | 24-06-2020 15:26
לדעתי ולדעת כל גדולי ישראל זה חילול השם... הוא מזכיר לי מה שמספרים על הגהצ האדמור מהגה״ק מנאסויד זצל זי״ע, שפעם אחת הלך ברחוב העיר בוקארעסט ביום שבת קודש כשהוא חבוש בשטריימל על ראשו, ובימים ההם היה מצב היהדות בעיר בוקארעסט בשפל המדרגה, והנה בעודו הולך ברחוב העיר, רץ אחריו איזה יהודי וגער בו לומר, דע לך הרב, שאתה עושה עכשיו חילול ד׳ עצום ונורא, בכך שאתה הולך ברחוב העיר חבוש בשטריימל בשבת קודש. השיבו הגה״ק מנאסויד שהיה איש חכם: הנה נא ידעתי מה נחשב אצלכם חילול ד' ללכת בשבת קודש ברחוב עם שטריימל, עכשיו אולי תואיל בטובך לגלות לי הסוד, מה נקרא אצלכם קידוש השם? ענה האיש ואמר: אם חפץ הרב לדעת מה נקרא אצלינו קידוש ד', אספר לך משהוא מדהים: הנה אחד מהשכנים שלי עשה ברית מילה לבנו והוא כיבד את הכומר בסנדקאות עכשיו אמור נא לי, האם אין זה קידוש ד' גדול???????????.... עד כן הסיפור. ובעוונותינו הרבים כאשר נתבונן על פני העולם נראה שקצת מעין זה שכיח מאד בימינו, אשר בני אדם בקוצר דעתם אין יודעים לברר לעצמם מהו חילול ד׳ ומהו קידוש ד'. יש אנשים שעושים מעשים חמורים ביותר, כמו הנל שמתחברים לכפירה בכנסת המינים,שגורמים לחילול שמו יתברך באופן החמור ביותר רח״ל, ובכל זאת הם מדמים שבכך הם מקדשים שם שמים, וסבורים בלבם שמעשים אלו הם חובה וקדושה, וההכרח לעשותם כך, כי רק בכך יהיה קיום ליהדות חו. [והוא רחום יכפר עון וגו'] וזהו אחד מהצרות הגדולים ביותר של דורנו, שישנם כאלו שאינם יודעים מה היא מצוה ומה היא עבירה!!!!!!! ומה מותר ומה אסור, מה צריך לעשות ומה לא. כך יש לך אדם שהוא בורר לעצמו לעשות איזה דבר איום ונורא רח״ל, ובנפשו ידמה שהוא עושה כעת מצוה גדולה אשר כל העולם כולו עומד עליו, ולעומת זאת יברר לעצמו לעשות איזה עבירה חמורה, כגון לשון הרע, רכילות, שקר, ליצנות וכמעשה הנל, וכדומה, ואת זה יחשיב למצוה רבה??? חס ושלום! הגורם לכל זאת, הוא מיעוט לימוד התורה בעיון, כי כך הוא דרכו של יצר הרע לגרום לבני אדם שלא ללמוד תורה בעיון, ושוב יוכל להמיתם להפוך עבירה למצוה, ומצוה לעבירה. על זאת שנו חכמים (אבות ב, ה') אין בור ירא חטא ולא עם הארץ חסיד, דהיינו שאסור לו לעם הארץ להתחסד כי עלול הוא לעשות מעשים חמורים ולחשוב שהוא עושה בכך חסידות גדולה רחל. וְה֤וּא רַח֨וּם יְכַפֵּ֥ר עָוֺן֮ וְֽלֹא־יַֽ֫שְׁחִ֥ית וְ֭הִרְבָּה לְהָשִׁ֣יב אַפּ֑וֹ וְלֹא־יָ֝עִ֗יר כָּל־חֲמָתֽוֹ. אמן ואמן כיהר.
6
כלומנקיות מוצבות ברשימות ומתמנות כחברות כנסת
סידור עבודה מעולה | 29-06-2020 15:26
אפסיות לכנסת - יחצנית ואשת תקשורת וכיוצב ואפס עשייה - הורסים את המדינה עד היסוד
צודק מאה אחוז...
ד"ר שמעון כהן | 29-06-2020 20:33
צודק מאה אחוז ווזן לא שירתה בצהל היום היא התנגדה לוועדת חקירה בנושא הצוללות פשוט מושחתת כמו ביביהו