אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אסנת מארק באולפן: "זה לא מקלט ולא סוף הדמוקרטיה"

חברת הכנסת מהליכוד יוצאת נגד הסערה על קידום חוק החסינות: "מהומה על לא מאומה". על המשא ומתן: "אין מה להיחלץ, תהיה פה ממשלה טובה ורחבה". אצל מי יהיה תיק המשפטים? "יריב לוין"

אסנת מארק באולפן: "זה לא מקלט ולא סוף הדמוקרטיה"

חה"כ אסנת הילה מארק יוצאת נגד הסערה על קידום חוק החסינות: "אין לה שום מקום. על המשא ומתן: אין מה להיחלץ, תהיה פה ממשלה טובה ורחבה. אצל מי יהיה תיק המשפטים? יריב לוין.

מארק מסבירה כי "עד 2005 היה קיים חוק החסינות, היום אנחנו רוצים לעשות תיקון קטן מהסיבה היחידה שעברנו מערכת בחירות מאד מפלגת בה כל אחד תרם את חלקו והגיע הזמן שנוכל לשלוט קדנציה שלמה,. מארק ביקרה את התנגדות התקשורת:

בשביל זה לבצר את חסינותו של ראש הממשלה? יש הליכים משפטיים ויש נגדו כתב חשדות.

"תראה כמה התקשורת עושה מהומה על לא למאומה, הרי התיקון הזה ראש הממשלה אמר בעצמו ולא מדבר".

 זה לא מקלט לאף אחד ולא סוף הדמוקרטיה

אני זוכר את יריב לוין כחבר כנסת צעיר, שמנסה להעביר כאלה דברים והיה נראה הזוי ונתניהו בקולו התנגד, מה קרה?

יכול להיות שהעם וגם הכנסת הבשילה להוביל מהלך כזה כי עברו בשנים האחרונות בליצ'ים מטורפים מטעם בג"ץ, אנחנו מבינים שכל חוק שאנחנו רוצים לשלוט ולעשות  -מונעים ממך. בג"ץ לא יכול לעצור אותי".

ומדגישה כי "חוק החסינות בא לתקן. במקום שאני בחרת כנסת אבוא לועדת הכנסת ואתחיל לדבר לעצמי למה להסיר או לא להסיר לי את החסינות, צריך להתייצב היועמ"ש והוא שצריך לשכנע את הוועדה  להרים את נטל  ההוכחה", ותוקפת את המבקרים: "בסופו של יום זה לא מקלט לאף אחד ולא סוף הדמוקרטיה כמו שכולם צועקים".

 חבר המושבעים יחליט האם הוא זכאי או לא זכאי לעמוד לדין?

"הרי לא  גמרנו את ההליך המשפטי בזה שיש חסינות, הוא לא נמלט מאימת הדין אם הוא ימשיך לכהן. אם לא, תתכבד הפרקליטות לעשות שימוע אבל לא לתת לאנשים שנבחרו אחרי מערכת בחירות כזו קשה להשמיע את קולם? לכבד את רצון הבוחר ואם אנחנו יכולים לעשות את זה בתיקון קל, אז למה לא? קיימת קרקע ועושים בה תיקון.

על המשא ומתן שתקוע: "אין מה להיחלץ, תהיה פה ממשלה טובה ורחבה". אצל מי יהיה תיק המשפטים? "יריב לוין, לא אומרת את זה מתוך ידיעה. זה טבעו של משא ומתן, לשאת ולתת בסופו של דבר מגיעים לאמצע וכולם מרוצים".

מהממשלה לכנסת, מה את הולכת לעשות?

אני רוצה להיות יושבת ראש וועדת פנים או כלכלה בנושאים שקרובים לליבי. ועדת הכלכלה בדרך כלל נמצאת אצל האופוזיציה ואם לא אז אצל ועדת הכנסת, יש לי הרבה מה לתת בתוך הוועדות האלה.

אנחנו כרגע רק משערים מה יישאר אצלנו ומה לא, אבל הגיע הזמן שועדת הכלכלה תישאר בקואליציה ובטח ובטח שבליכוד. אני הולכת לטפל בעסקים קטנים –  הם מנוע הצמיחה במשק ומשלמים מחיר מאד כבד ובסוף הם מצליחים להתרסק וגם בעצמאים ועצמאיות".

את ממעלה אדומים ואמרת שאתם תקדמו את החלת הריבונות ונתניהו התחייב, תוודאי שזה יקוים?

אני מחוייבת להתיישבות, מחוייבת למעלה אדומים. הייתי שבוע שעבר בחומש ושא נור לביטול חוק ההתנתקות מצפון השומרון ואני הולכת לתמוך בכל הדברים האלה".

 

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
דברי טעם אומרת החכי''ת החדשה
עידו 2 | 21-05-2019 19:41
יה''ר שתצליח בתפקידה לקדש שם שמים
2
חבורת גנבים מושחתים
סמארק | 21-05-2019 20:45
ביבי דרעי כץ וביטן כולם בדרך לכלא המפדלניקים הטובים מגינים עליהם תמורת שלמונים