אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום
חדשות חרדים, תוכן שיווקי

אחרי החגים? 12 היתומים לעולם לא יחזרו לשגרה

רבבות ילדים חזרו הבוקר לשגרה של בתי הספר, אך אצל משפחות רבות השגרה לעולם לא תחזור. מתוך 12 יתומים שהותיר הרב רפאל שיינפלד ז"ל, 5 עדיין בגיל בית ספר • קורע לב

אחרי החגים? 12 היתומים לעולם לא יחזרו לשגרה
  מתוך האלבום המשפחתי

נדמה כי נגיף הקורונה נעצר במעט, אם כי ישנו עדיין חשש כבד מהתפרצות נוספת של הנגיף הארור. כך או כך, במוסדות החינוך שבו לשגרת היום יום, ילדי חמד נטלו הבוקר את תיקם וצעדו נרגשות חזרה לתלמוד תורה לאחר חג השבועות והשבת.

אבל, בזמן שרבבות ילדים שבים לשגרה ברוכה, ישנם משפחות רבות שאצלם השגרה לעולם לא תחזור, תקופת הקורונה שלקחה עמה את אב המשפחה בשיא פריחתו גדעה את שגרת חייהם, הותירה אותם מוכים ושבורים, חבולים ופצועים.

הרב רפאל שיינפלד ז"ל הותיר אחריו אלמנה ו-12 יתומים. לסיוע למשפחה שנותרה בחוסר כל – לחצו כאן

עוד באותו נושא

טרגדיה: נפטר מקורונה והשאיר אלמנה ו-12 יתומים לבד

הרב רפאל שיינפלד ז"ל

האבא שהיה אב המשפחה, שגידל את ילדיו במסירות ובאהבה, חלה בנגיף הארור, שבועות לא ארוכים הוא שכב בין שמים לארץ, נלחם ללכת בדרך החיים, אך בסוף, בפתע פתאום, נלקח הוא בחטף לעולם שכולו טוב, מותיר אחריו משפחה שלמה בוכייה, בוכייה על האב הנערץ שהלך לעולמו ביום בהיר.

אצלם – אצל היתומים הללו השגרה לעולם לא תחזור, כי שגרה כבר אין להם, כי הרי חיים ללא אבא אין זה נקרא 'שגרה', החיים העצובים הללו קורעים כל לב, ומחייבים אותנו כאחים לתת כתף ולסייע, לנסות ולו במשהו להחזיר להם שגרה מסוימת, נכון שגרה לעולם לא תהיה להם, אבל אולי משהו נצליח.

הרב רפאל שיינפלד ז"ל הותיר אחריו אלמנה ו-12 יתומים. לסיוע למשפחה שנותרה בחוסר כל – לחצו כאן

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
הנה המכתב המפורסם שיצא לאור כ"ב סיון תשס"א
הנה המכתב המפורסם | 02-06-2020 16:23
הנה המכתב המפורסם שיצא לאור כב סיון תשסא מהבדץ העדה החרדית.. שדווקא המוצים של הבדץ חתמו וברכו את אותן נשים שלובשות שאלים ורדיד. וזה לשונם הזהב של הבדץ. עטרה ליושנה ישמח ליבנו ותגל נפשינו על הבשורה הטובה אשר שמענו שנשים צדקניות נתעוררו וקיבלו על עצמן לחזור למנהג הקדוש שמקדמת דנא בהרבה מדינות שלא לצאת לרחוב בלי שאל רדיד מעל הבגדים. וכמובא ברמבם זל בפ' יג ובפרק כד מהלכות אישיות ובשוע אהעז סימן עג סעיף א' ובסימן קטו סעיף ד' להרבות קדושה וצניעות בישראל ולהגביר צד הקדושה על צד הטומאה שכנגד השורר בחוצות באופן נורא ומבהיל וזעקתה מגיע עד לשמים השם ירחם. ובטוחנו שעיז יתבטלו גזירות קשות ואכזריות מכלל ישראל בפרט בעת הזאת אשר כל הישוב בארץ הקודש נתון בסכנה הי, אנו צריכים לזה מאוד, ויושפע עיז רפואות וישועות והרבה השפעות טובות ממרום ויתקרב עיז גאולתינו ופדות נפשינו. וכמו שאמרו חזל (סוטה יא) בזכות נשים צדקניות נגאלו אבותינו ממצרים ובזכותן עתידין להגאל, כדאיתא בילקוט רות (אות תרו) ואין הדורות נגאלין אלא בשכר נשים צדקניות שיש בדור. ובאנו בשורות אלו לחזק ולעודד נשים צדקניות אלו שעליהן נאמר ובזכותן עתידין להגאל. ישראל יעקב פישר בנימין ראבינאוויטץ משה הלברשטאם מאיר בראנסדארפער אברהם יצחק אולמאן הריני מצטרף לדברי הגהצ הבידצ, תמוז תשסד יצחק טוביה וויס רב גאבד דפעיהק תו.