אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב שמואל אליהו: חיבוק של אהבה לאחינו שבחו"ל

ראש חודש סיון הוא היום שאנחנו עמדנו מול הר סיני כאיש אחד בלב אחד. אחינו בחו"ל נמצאים במצוקה גדולה. מצווה לחזק אותם בשעה הקשה הזו

הרב שמואל אליהו: חיבוק של אהבה לאחינו שבחו"ל
  (צילום: Yehuda Haim/Flash90; תמונה קטנה: איגוד רבני קהילות)

ראש חודש סיון הוא היום שאנחנו עמדנו מול הר סיני כאיש אחד בלב אחד. אחינו בחו"ל נמצאים במצוקה גדולה. מצווה לחזק אותם בשעה הקשה הזו.

שלא נתבלבל, בארץ יש הקלות בסגר אבל בחו"ל בתי הלוויות עדיין מלאים. מאות אלפים איבדו את קרוביהם בקורונה שעדיין מתפשטת בארה"ב, צרפת, אנגליה, ספרד, דרום ומרכז אמריקה ועוד. בתי החולים מלאים ולא יודעים מה ילד יום. כל זאת מלבד מאות האלפים שאיבדו את עבודתם ומקום פרנסתם.

אנחנו חייבים לזכור כי לא הייתה שעה שבה אחינו מהתפוצות לא עזרו למדינת ישראל. אין ישיבה שלא נבנתה בעזרתם. אין יחידה צבאית שלא טופחה על ידם. בכל גמ"ח, בית ספר, אולפנה, יישוב תמצא את התרומות שלהם. בכל בית חולים או אוניברסיטה.

מה לעשות? חכמינו אומרים שמילה טובה יותר חזקה מממון. (ב"ב ט.), ומילה טובה אפשר לשלוח גם דרך טלפון או סרטון. אפשר גם להכין רשימה של משפחה או חברים בחו"ל. לכתוב להם משהו בעברית או בשפה שלהם.

מישהו סיפר לי שהוא אירגן להם תפילה ושלח סרטון למשפחתו. הם העבירו את הסרטון לכל בני הקהילה שלהם שבכו מהתרגשות. אין ספק שתוכלו לייצר עוד ועוד רעיונות ופעילויות של אחדות אהבה. עכשיו היא השעה, אל תחמיצו אותה. עכשיו הזמן לעודד ולחזק.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
טלפון
כוכבי נפתלי | 24-05-2020 12:51
מתי יהיה אפשר להתקשר אל כבודו בטלפון כנראה אין סכוי .כי זהו אינרס של הרב . פן תוך כדי שיחה בטלפון תתגלה חוכמתך לעיני כל .
2
עברו כמעט יומיים בלי כתבה של פקיד העירייה
שמואל שמואל | 24-05-2020 22:08
אבל לא לעולם חוסן! כניראה שגמרו לפנות את הזבל בצפת, ופקיד העירייה התפנה לחלוק עימנו את חוכמתו. איזה יופי משש עוקר גבעות, או לפחות עוקר עשבים בגינת העירייה!
3
כבר עברו יומיים בלי כתבה...
מדהים!! | 25-05-2020 0:24
אבל אל דאגה, הנה היא הגיעה... הבאה תבוא ב-48 שעות הקרובות, אל תלכו לשום מקום...