אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

חוק ליום ירושלים: כל תלמיד יבקר בעיר לפחות 3 פעמים

לרגל יום ירושלים, שר החינוך יואב גלנט יביא לאישור הממשלה החלטה הקובעת כי כל תלמיד בישראל יבקר בעיר ירושלים שלוש פעמים לפחות במהלך שנות לימודיו במערכת החינוך

חוק ליום ירושלים: כל תלמיד יבקר בעיר לפחות 3 פעמים

לרגל יום ירושלים, שר החינוך יואב גלנט יביא היום (חמישי) לאישור הממשלה הצעה לעגן בהחלטת ממשלה את נוהל ביקורי תלמידי ישראל בירושלים. כיום נוהל זה, הקובע כי תלמידי ישראל יבקרו בעיר בכיתה ה׳, ז׳ ו-י׳, מעוגן בחוזר מנכ״ל משרד החינוך ולמעשה כל שר או מנכ״ל יכול לבטל אותו. כעת מבקש השר לעגן מדיניות זו בהחלטת ממשלה אשר רק החלטת ממשלה אחרת יכולה לבטלה.

עוד באותו נושא

הרב שטרן: צריך רבנים סרוגים לא רק בירושלים


9

"סיפורה של ירושלים הוא סיפור המבטא את עוצמת העם היהודי, אשר לאחר אלפיים שנות גלות, מאבקים ומלחמות הצליח לשוב לארץ ישראל, להקים לו בית לאומי, לבנות לו כוח מגן – צה"ל, ולשוב אל בירתו הנצחית – ירושלים המאוחדת" אמר גלנט. "זהו סיפור של ניצחון ושל תקווה ועל כל ילד וילדה בישראל להכיר את משמעותה, ייחודיותה וחשיבותה של ירושלים".

השר גלנט ציין כי לכל אורך שנותיו כמפקד בצה"ל דאג שכל חייליו יבקרו בעיר וילמדו על מורשתה ומרכזיותה. לדבריו, "האמונה בצדקת הדרך נובעת מההיכרות עם הסיפור היסטורי שלנו כעם, ובמרכזו, הכמיהה והכיסופים לירושלים לאורך הדורות. לראשונה מזה אלפיים שנה מימשנו את זכותנו הבסיסית להגן על עצמנו בכוחות עצמנו, במולדתנו החופשית והעצמאית, ובירתה ירושלים. עם שלא יכיר את עברו ומורשתו, לא יוכל להבטיח את עתידו. חיוני היום לחנך את דור העתיד על ערכים אלו".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
בושה
מאיר - עברי אנכי | 21-05-2020 13:15
תלמידים לומדים לפחות שנה. לדאוג שהוא יבקר פעם בשנה את עיר הקודש ובירת מדינת ישראל.
2
אלוף גלנט.. גאה בך
סאם | 21-05-2020 23:36
אל תחשוש מהביקורת.. כל סממן של קשר יהודי לארצו מבהיל לא מעט. אבל התחלת יפה עלה והצלח
3
איזה בולשייט
ליאור | 22-05-2020 5:43
ישראל בדרך התלולה לחורבן בית שלישי. עושים, בדיוק!, את אותן שגיאות של אבותינו. אנחנו כאלה גרועים שזה לא ייאמן