אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

פרשת דומא: עמירם בן אוליאל הורשע ברצח משפחת דוואבשה

כחמש שנים לאחר תחילת הפרשה, בית המשפט המחוזי הרשיע את עמירם בן אוליאל ברצח שלושת בני משפחת דוואבשה שנשרפו למוות בבית המשפחה בעיירה דומא. בן אוליאל יערער על הרשעתו לבית המשפט העליון

פרשת דומא: עמירם בן אוליאל הורשע ברצח
  (צילום: מרים אלסטר/פלאש90)

בית המשפט המחוזי בלוד הרשיע הבוקר (שני) את עמירם בן אוליאל ברצח שלושת בני משפחת דוואבשה בשנת 2015. כזכור, בן אוליאל הודה במעשה תחת עינויים שעבר בשב"כ, ולאחר מכן הודה שוב תחת איומים כי יעבור עינויים פעם נוספת.

בן אוליאל הורשע על בסיס הודאתו של בן אוליאל והשחזור שביצע לאחר שעבר עינויים. לדברי עורכי דינו של בן אוליאל הודאתו סתרה ראיות שהתגלו בשטח. הרשעתו של בן אוליאל, למרות חומרתה, לא כללה את סעיף האישום כי הוא חבר בארגון טרור.

עוד באותו נושא

השופט דחה את העתירה כי האסיר לא הסתכל על נשים


21

בהכרעת הדין נכתב: "הודאותיו הקבילות של הנאשם בענייננו בעלות משקל פנימי גבוה ביותר ותואמות את ממצאי הזירה, באופן שאינו מתיישב עם האפשרות שמדובר בהודאות שווא של מי שהינו חף מפשע".

לגבי הודאתו נכתב: "גרסתו מפורטת מאוד וסדורה. יוזכר כי ההודאה נמסרת כחמישה חודשים לאחר האירוע, אך ההתרשמות הינה כי הנאשם זוכר היטב את שהתרחש ועל כן דבריו נאמרים בשטף וללא היסוס. תיאוריו של הנאשם אותנטיים, וכוללים פרטים שונים שקלט בחושיו, חלקם קטנים ושוליים, פרטים שלא סביר שנחקר היה טורח לבדות מליבו. פרטים רבים מוסר הנאשם בעצמו, מבלי שכלל נשאל על כך על ידי חוקרו".

"תיאוריו המפורטים של הנאשם, הנמסרים בשטף, מלמדים כי מסר את הדברים מזיכרונו האישי. ויובהר כי לאורך החקירה הנאשם לא היסס לומר כי ישנם פרטים שאינו זוכר. כך למשל, מסר הנאשם שאינו זוכר אם קודם הכין את בקבוקי התבערה ואז ריסס את הכתובות או להיפך. התנהלות זו של הנאשם, מצביעה על כך שלא מסר פרטים כוזבים אך בניסיון לרצות את החוקר, אלא מסר גרסה בהתאם לזיכרונו וידיעותיו".

"יתר על כן, יכולתו של הנאשם לשחזר את התנהלותו בזירת הבתים המורכבת והסבוכה, באופן מדויק וזהה לחלוטין להתרחשות אותה פירט בהודאה שמסר קודם לשחזור, מצביעה על משקלם הגבוה של ההודאות והשחזור, ושוללת לחלוטין את טענת ההגנה כי מדובר בניחושים שמנחש הנאשם תוך כדי השחזור".

במהלך הדיון התפרצה אשתו של בן אוליאל, אוריין, לעבר השופטים וצעקה: "הכנסתם אדם חף מפשע לכלא. התיק מלא חורים, הרשעתם חף מפשע". כזכור, אשתו של בן אוליאל העידה כי בלילה בו בוצע הרצח בדומא בעלה שהה עמה בביתם.

עו"ד יצחק בם המייצג את בן אוליאל יחד עם עו"ד אשר אוחיון: "לאחר שבית המשפט קיבל את ההודאה והשחזור שנעשו בעקבות עינויים, ההרשעה הייתה רק עניין של אקרובטיקה שיפוטית המגשרת בין ההודאה לבין הראיות הסותרות אותה שנתגלו בשטח".

"אחרי שבית המשפט עמד במשימה האקרובטית נפתחת בפנינו הדרך לערעור לבית המשפט העליון על עצם הכשרת ההודאה שניתנה בעקבות עינויים. נקודת האור בפסק הדין הינה הימענות בית המשפט מהרשעת בן אוליאל בחברות בארגון טרור".

בן אוליאל נאשם כי בשנת 2015 השליך בקבוקי תבערה לעבר בית בפאתי העיירה דומא שבשומרון. ארבעת בני המשפחה ששהו בבית ספגו פגיעות ושלושה מהם מתו, בהם עלי סעד דוואבשה, תינוק בן שנה וחצי.

לאחר המקרה התקיימו מעצרים נרחבים ב'נוער הגבעות', אך רוב העצורים שוחררו ללא כל אישום – חלקם דיווחו כי עברו עינויים. בן אוליאל הודה במעשה ואף שחזר אותו לאחר חקירת שב"כ בה הופעלו עליו "אמצעים מיוחדים". בן אוליאל טען בבית משפט כי ההודאה נגבתה ממנו בעינויים, השופטים בחרו לפסול את ההודאות שנגבו בעינויים ולהכשיר את אלה שניתנו שלא תחת העינויים עצמם.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
20 תגובות - 14 דיונים מיין לפי
1
נתנו לשופטת להבין מה פסק הדין שמצופה ממנה
עורך דין | 18-05-2020 9:41
למרות שברור שלהרשיע אדם על סמך הודאה שניתנה תחת עינויים, זה מתאים לצפון קוריאה.
25 סימני כוויות בגופו של עמירם.אפילו בגרמניה
מתנחל | 18-05-2020 12:32
אפילו בגרמניה לא עינו כך יהודים
המקובלים: השופטים גרועים משופטי סדום הרשעים
שופטים = שר''י | 18-05-2020 12:29
השופטים שחיקי טמיא. שמאלנים הלוחמים נגד המתנחלים. הרוצחים בכפר הינם אנשי שמאל שתכננו את כל העלילה כדי לחסל את ההתחלויות.
כמו בין הדין העממי בגרמניה בתחלת שנות הארבעים
תלמדו היסטוריה | 18-05-2020 12:09
לא היה צריך ראיות או משהו כזה. השלטון כבר הבהיר לבית המשפט מה צריך להיות פסק הדין.
שרף תינוקות ונשים, אין פלא שזוכה לאהדה כאן.
שאול | 18-05-2020 11:46
המתנחלים הם מוטאציה מצערת בחברה הישראלית.
עמירם הנחמד הודה גם ברצח ארלוזורוב
עמירם הוא צדיק | 18-05-2020 10:26
העינויים שעבר עמירם, זהים לעינויים שעברו האנוסים באינקוויזיציה בספרד. חבל שאשכנזים לא משרתים במשטרה. הרבה נציבים בכלא באשמות אלו וגם בגלל נשים
2
בטח ידאגו שם בעליון
שייע | 18-05-2020 9:59
להרכב מתאים: הנה הצעה : פוגלמן מזוז וענת ברון.
זה למה צריך שאוחנה ושקד ימנו את השופטים
חגי | 18-05-2020 11:49
רק עם שופטים שלנו אפשר יהיה לשרוף משפחות של ערבים בלי שיפי הנפש הרפורמיים יחליטו נגד הנוער הנפלא שלנו.
3
עגלה מלאה
אלון | 18-05-2020 10:08
באלימות וגזענות
4
צדק צדק תרדוף
חיים וייס | 18-05-2020 10:17
נקמת ילד קטן לא ברא השטן. פירות הביאושים של הנהגת המתנחלים שאמצה אל ליבה עבריינים גזענים ופורעי חוק ועצמה עין.
5
הוא זכאי מחמת הספק כי אין ראיות
הערותיי ועוד | 18-05-2020 10:46
אין שום הוכחה או ראייה שהוא עשה זאת.... יש כלל- א) זה לא מה שאתה חושב, או משער, או 'יודע', או 'מסיק', או אומר, וכד'... ב) אלא, זה מה שאתה יכול לה-ו-כ-י-ח בבית המשפט ! בתיק הזה, אין ראיות, אין עדויות, אין דיאנאיי, אין דם, אין טביעות, אין וידיאו, אין שימושי סלולר, אין עדים, אין כלום.... ולפי החוק, זה אומר ספק משפטי.... וספק משפטי אומר, שלא ניתן להרשיע הנאשם, (בדיוק כמו אצל רצח ראדה ועם זדורוב) מה כן יש להם? יש רק 'הודאה' עצמית שלו, אבל כבר נקבע משפטית, שאדם לא יכול להעיד נגד עצמו או להרשיע עצמו, ושחייבים ראיות שתומכות ב'הודאה' של נאשם... וכאן אין את זה..... ולא לשכוח, היו כאן עינויים מזעזעים של השב'כ, שזה דבר בלתי חוקי, ומנוגד לכל חוק.... והוציאו ממנו 'הודאות' וגרמו לו לעשות 'שיחזור', רק בעקבות עינויים ואיומים מפחידים... ואכן, בית המשפט שהיה אמור לפסול את כל כל כל העדויות שנלקחו בעינויים, .... לבסוף פסל רק את העדויות של הקטין השני, ולא לשכוח שאיזור דומא בשומרון, זה לפי החוק לא בשטח מדינת ישראל, כי לא סיפחנו השומרון, ולכן בית משפט רגיל אין לו סמכות שיפוטית לדון בתיק זה, והכל שייך לשלטון הצבאי ולבתי משפט צבאיים בלבד.... ולכן אגב, אין בתי משפט בשטחי שומרון, ולא לשכוח שהיו שם בין אותם בני המשפחה רחבה, עוד כמה אירועי פשיעה, שריפת מכונית, ושריפת 2-3 בתים של כמה מהאחים... באותו הלילה ניסו לשרוף 2 בתים של 2 אחים... והיו כמה אירועים שמוכיחים על קשר בין משפחתי ...... היו 2-3 אירועים לפני המקרה הזה, ולאחריו היו עוד כ-2 מקרים נוספים, (כשאותו יהודי כבר ישב עצור)....
6
ייי
אלח | 18-05-2020 11:03
עמירם כל עם ישראל השפוי איתכם לא תיראו ולא תחתו כי עמנו א-ל.
7
בנט ושקד הארורים - כל הסבל שהוא סובל באשמתכם!
א | 18-05-2020 11:40
יום כיפור מתקרב. מקווה שתתנו את הדין על כך במהרה...
8
רק מינוי שופטים מהמגזר יעצור את הטרוף הזה
סרוג | 18-05-2020 11:56
במקום שעמירם יקבל ציון לשבח,השופטים השמאלנים מרשיעים אותו. חבל שקד ואוחנה לא הספיקו לסיים את ניקוי בית המשפט והפיכתו לימני ודתי.
9
שם השופט-ים חסוי ? למה ?
משפטרללה | 18-05-2020 12:39
מערכת אכיפת החוק רקובה מהיסוד מנשיאת בית המשפט העליון עד אחרון השוטרים והחוקרים והמענים מהשבכ וכדומה. מערכות שפועלות לפי אג'נדה שמאלנית-סטליניסטית אנטי דמוקרטית . החלפת השופטים בימניים לא תפטור הבעיה כיון שמי שמתקבל למערכת מתאים עצמו לציפיות המערכת. לחייב בחקיקת יסוד ששופטים ישפטו רק לפי ראיות שהושגו ביושר , ולאסור עליהם להפעיל שיקול דעת והערכות המשפעות אוטומאטית מאגנדות . ראה לדוגמא המסמכים החסויים בתיקי נתניהו מחד גיסא והסתרת הקלטות מפלילות במקרה מנדלבליט. הייתי מושיב בכלא באותו תא את מנדלבליט נתניהו אשכנזי וגנץ לאותה תקופה.
10
יהודי נחשד בהצתת בית של מחבלים רוצחים - יש
אוראור | 18-05-2020 12:52
י ו ת ר אנטישמי מזה???????????????? באמת!!!!!!!!!!!!
11
פסק הדין מוכיח שאין קשר בין הראיות וכשרותן
שפטיה | 18-05-2020 12:57
ובין פסק הדין וגזר הדין. מקום המשפט הוא מקום או מקור הפשע. כי הראיות טיבן וחוקיותן לא חשובים לעומת החובה המערכתית לציית לשבכ ולפולטיקאים הרוצים בהרשעה
12
צדק והבלגה
שמאלני | 18-05-2020 20:14
למחבל ערבי היו מפוצצים את הבית. האם נכון לפוצץ למחבל היהודי את הבית ? האם זה ישיג הרתעה ?
13
כל אחד היה מודה במעשים שלא עשה לאחר עינויים!!
עצוב מאד | 19-05-2020 11:19
מזעזע!!! השופטים אומרים שהם לקחו את העדויות שנמסרו לא תחת עינויים!!! מה הפלא??? הוא פחד שיבואו עינויים נוספים אז הודה בפשעים שככל הנראה לא עשה!!! כל אדם היה מודה בכל מה היו מבקשים ממנו עם כאלו עינויים נוראיים ולא אנושיים!!!!!
14
למגיב שאול: אתה אגג ולא שאול - והמבין יבין!
אוראור | 09-08-2020 18:09
תעשה טובה!!!!!!!!!!!!!!!