אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מפקד מחוז צפון לסרוגים: "מעדיפים מירון מלא ושמח"

למרות הגבלות משרד הבריאות, מאות אנשים ניסו להסתנן להדלקת ל"ג בעומר במירון והורחקו על ידי המשטרה. מפקד מחוז צפון הבהיר: "אנחנו מעדיפים מירון מלא ושמח, מובן לנו הצער והתסכול - אבל חיי אדם הם מעל הכל"

מפקד מחוז צפון לסרוגים: "מעדיפים מירון מלא ושמח"
  (צילום: סרוגים)

עם פתיחת הילולת ל"ג בעומר תש"פ במירון, הנערכת השנה בצל מגבלות הקורונה, מפקד מחוז צפון של משטרת ישראל, ניצב שמעון לביא, התייחס הערב (שני) להיערכות המשטרה ופעילותה בהר על רקע החגיגות המצומצמות.

(צילום: סרוגים)

"אנחנו מעדיפים מירון מלא, שמח, חגיגי, שכולם מגיעים, על פני מה שקורה פה היום. זה ברור" אמר. "אבל בצל הקורונה, הנסיבות מחייבות אותנו בראש ובראשונה לשמור על בריאות הציבור".

עוד באותו נושא

הרב אליהו במירון: "נשתדל להיות שליחים של כולם פה"


23

עוד סיפר כי מאתמול נרשמו כמה מאות נסיונות של אנשים להסתנן להר ללא אישור, כאשר חלקם הורחקו וקיבלו דו"חות או הוזהרו. "ההגבלות נמשכות בהתאם לתקנות של הממשלה, השרים ומשרד הבריאות" הבהיר. עד סוף השבוע ההר סגור, ואנחנו נהיה פה כדי לאכוף זאת".

"אנחנו נמצאים פה לשמור על בריאות הציבור. מובן לנו הצער, התסכול והיעדר השמחה – אבל חיי אדם הם מעל הכל" סיכם. "אנחנו בכיוון טוב בכל הנוגע ליציאה מהמשבר הזה, וחבל לנו לחזור אחורה. גם הציבור החרדי מבין זאת ונשמר בצורה יוצאת דופן".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
המשטרה לא הצליחה להתמודד עם כמויות האנשים
המשטרה לא הצליחה | 13-05-2020 22:26
המשטרה לא הצליחה להתמודד עם כמויות האנשים שהגיעו למירון. עם עשרות אלפי אנשים שהגיעו למירון לג בעומר תשפ לא התמודדו. כנראה שהחרדים יותר חכמים מהמשטרה. והחרדים הצליחו והמשטרה שוב נכשלו. דידן נצח!!!!! *בימי ה‘בית יוסף‘ רבי שמעון התגלה בחלום למרן ואמר שאם יבטלו את ההילולא שלו, כפי שרצו מטעמי תערובת, תבוא מגיפה [כך מעיד החיד“א בקונטרס מעשי ניסים וכך מספרים גם גורי האר“י]. *בשנת תקע“ז ביטל אחד מגדולי ישראל את ההילולא, גם כן מטעמי תערובת, ולא הוציא שנתו [עדות הרה“ק ר‘ מרדכי מקרעמניץ זי“ע ב‘חיבת ירושלים‘]. *בשנת תרע“א שוב פעם הכריז אחד מרבני צפת על חרם שנשים לא תעלינה להילולא – וגם הוא לא הוציא שנתו [מופיע בכל ספרי התקופה]. ולמה להביא סיפורים אם הדבר מופיע בשולחן ערוך, ב‘מגן אברהם‘ (סימן תצ“ג), על צדיק אחד שאמר תפילת ’נחם‘ כל השנה משום אבלות, ומכיוון שנהג כן גם בל“ג בעומר לא הוציא שנתו. רחמנא ליצלן. *אני מקוה שד‘ ישמור אתכם. שד‘ ירחם עליכם, אתם צריכים הרבה רחמי שמים…. אבל אתם משחקים באש. לפני שבועיים, כאשר גזרתם את מה שגזרתם עכשיו כולם רואים שזה כבר רשעות לשמה. עשרות מקורות קדושים מספרים שרבי שמעון משתוקק להילולא הזאת כל השנה, וכועס על מי שמפר אותה, לָמָּה תָמוּתוּ ???[ירמיהו פרק כז פסוק יג]. *על ידי רבי שמעון פסקה מגיפת כ“ד אלף תלמידי רבי עקיבא. זו היתה מגיפה נוראה של כאלף ניגפים ביום, ורבי שמעון עצר אותה. גם השנה רק רבי שמעון יעצור את המגיפה. וח“ו להיפך. *אפשר בהחלט לראות אצבע אלקים במצב המשתפר, כאשר רשב“י מאותת שאת ההילולא שלו אפשר לחגוג. מי הטיפש שחושב שהמצב המשתפר קשור להוראות משרד הבריאות, בשעה שהן מופרות בכל הארץ ברגל גסה ובמסכה מוסטת. מי שאינו טיפש יודע שזה לא מציאותי שזה יהיה כוחנו ועוצם ידינו. זה רק חיוך מן השמים לקראת ל“ג בעומר. *גורו לכם וחוסו על עצמכם! חבל שתשלמו את המחיר ישר מהשמים בקרוב, ושהיהדות החרדית תצטרך בהעדרכם למצוא עסקנים חדשים ח“ו. תבקשו סליחה מרשב“י, תבקשו סליחה מעם ישראל. ברגע האחרון אנחנו מתחננים אליכם: אל תפגעו ואל תיפגעו באש הצדיק! תעצרו את בזיון רשב“י זיע ועם ישראל, ותעצרו את המגיפה מהשמים עליכם חו!