אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בנט ונתניהו שוחחו: "אין הסכמות לכניסה לממשלה"

ראש הממשלה נתניהו ושר הבטחון בנט שוחחו בנוגע לכניסה אפשרית של ימינה לממשלה. לא הושגו הסכמות בנושא ונראה כי פניה של ימינה לאופוזיציה

בנט ונתניהו שוחחו: "אין הסכמות לכניסה לממשלה"
  (צילום: יונתן זינדל/ פלאש90)

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר הביטחון, נפתלי בנט, שוחחו לפני זמן קצר (חמישי) בנוגע לכניסה אפשרית של מפלגת 'ימינה' לממשלה. בשיחה בין השניים, ביקש בנט מנתניהו להבין מה קווי היסוד של הממשלה בשל הבעייתיות המסתמנת מהחזקת משרדי המשפטים והכלכלה בידי אנשי כחול לבן ומפלגת העבודה המזוהים עם כלכלת הסתדרות.

בנט הבהיר לנתניהו כי הוא ומפלגתו יצטרפו לממשלה רק אם יוכלו להשפיע באופן מהותי, זאת לאחר שתמכה בנתניהו ובמחנה הלאומי ללא הסתייגות לאורך חודשים. בתום השיחה לא הושגו הסכמות.

עוד באותו נושא

לשכת בנט: לא התקבלה תגובה מהליכוד לתיק הבריאות


3

בשבועות האחרונים נתניהו ובנט נקלעו לעימות בעקבות היחס של נתניהו למפלגת ימינה שנותרה אחרונה במשא ומתן הקואליציוני. במשך שבועות ארוכים נתניהו לא פנה לבנט וכשזה קרה הוצע למפלגת הצעות לא אטרקטיביות.

בימינה הבהירו לנתניהו כי אם היחס אליהם יימשך כמו שהוא הם אינם יצטרפו להמלצה על נתניהו להרכיב את הממשלה. לאחר שלא חלה התקדמות במגעים, ימינה לא הגישה את חתימותיה לנשיא. אתמול הודיע בנט כי הוא ביקש מנתניהו את תיק הבריאות, אך טרם קיבל תשובה בנושא.

מוקדם יותר היום נציגי כחול לבן והליכוד מסרו לנשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין את המסמך ובו מעל 61 חתימות של חברי הכנסת המבקשים להטיל על נתניהו את הרכבת הממשלה. ימינה, כאמור, סירבו ולא חתמו על ההמלצה מאחר והם לא חלק מהקואליציה.

סך הכל הושגו 72 חתימות של חברי כנסת, כשבין הממליצים בשלב הראשון הצהירו על הצטרפותם כבר אתמול יהדות התורה, ש"ס, אורלי לוי והליכוד, ואילו בשלב שני היום לאחר העברת חוקי הרוטציה שמעגנים את ההסכם עם הליכוד, חתמו גם הח"כים של כחול לבן.

עוד באותו נושא

ללא ימינה: 72 ח"כים המליצו על נתניהו לנשיא


6

חתימתם של חברי הכנסת היא בעלת משמעות חוקתית, ולכן, לאחר קבלת הבקשה יפרסם בית הנשיא באתר האינטרנט של בית הנשיא הודעה, לפרק זמן קצוב שייקבע בה, על הגשת הבקשה, ובה רשימת חברי הכנסת החתומים עליה. ככל שלא תעלה טענה מצד חברי הכנסת החתומים על הבקשה בדבר כשרות חתימתם כמו טענה לפיה הם לא חתמו על הבקשה או שחזרו בהם טרם הגשת הבקשה לנשיא, יטיל הנשיא את הרכבת הממשלה על חבר הכנסת שצוין בבקשה. אם יתברר כי קיים קושי עם כשרות חלק מהחתימות וכתוצאה מכך פחת מספר החתומים על הבקשה מ-61 חברי כנסת, הרי שהבקשה אינה עומדת עוד בתנאי סעיף 10(א) לחוק היסוד ולפיכך יראו את הבקשה כאילו לא הוגש.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
16 תגובות - 11 דיונים מיין לפי
1
בנט יכנס בכל מקרה..לא צריך שנתניהו יתחנן אליו
אמסלם | 07-05-2020 17:43
.
זלמן יורה לסמוטריץ להיכנס לממשלה בכל מחיר
חנוך יואל | 07-05-2020 19:23
הפקיד בנק מאיי מרשל התקשר שהחשבון מתרוקן וצריך למלא אותו כמובן שתמיד הכנופייה נתנה עדיפות לכספי ציבור שהם קלים להשגה ללא כל מאמץ אפשר גם לצאת בגיוס המונים במסווה של עניני תורה וכאלה
חשוב:קווי יסוד:אי.חברה.אחדות בעם ישראל.
סרוג צבר. | 07-05-2020 18:41
תמיד אמרו, מאז המפדל שחזון הראיה קוק זצל ואידואולוגיית הסרוגים היא הכי טובה למדינה. זוכרים : צריך אמונה במדינה , תרתי משמע. הסרוגים , כבר שנים , תרומתם הסגולית גבוהה ביותר. אך שנים הם שק חבטות של ממשלות ליכוד והשמאל. תמיד אמרו שהדרך נכונה , אבל חסר להנהגתם יחצנות ותקשורת לאהדת הציבור. משהו מוזר קורה בין הסרוגים לנתניהו והליכוד הנוכחי. מאז הבית היהודי בגילגוליו השונים. על ההנהגה להתעקש על קווי יסוד טובים למדינה, לדאוג לתורמים מכל הגוונים לרבות הסרוגים. ארץ ישראל היא כבשת הרש של העם היהודי. למה הזניחו את הנושא החברתי והפקירו אותו לשמאל שכביכול דואג? לא לא דורשים את תיק הדתות? בנט פוחד או מקומבן עם דרעי? זו הזדמנות להוכיח עד כמה פרץ/שמולי/שס לא ממש דואגים לנושא החברתי וסתם משתמשים בסיסמאות שקופים וכיוב. פערי-השכר/פנסיה/הפרשות לקרנות=עוני , עצם הפער. נתניהו רוצה את ימינה וצודק של6מנדטים מגיע 2 תיקים+ אוליי סגן בטחון לרב פרץ/רבצר מיל, אבל לא צריך לתת לחרדים יותר מלסרוגים ברמת האזרח ותרומתו הסגולית לכלל החברה. גוולאד מזוייף גרוע משתיקה , משל הזאב והילד. מגיב : סרוג , לשעבר בדור הצעיר של המפדל. שבת שלום וקבלת שבת והחלטה נכונה.
סמוטריץ מרטיב במכנסיים מפחד שהוא כבר לא שר
טוביה | 07-05-2020 18:35
הרודף כבוד הזה לא מעכל שהוא כבר לא יהיה שר במדינת ישראל הוא באבל על עצמו הגאווה שהוא טיפח כל חייו הולכת להתרסק לו מול העיניים מסכנה משפחתו הקרובה היא זו שתצטרך להשלים לו את כל הכבוד שאיבד אולי הוא ידרוש מאישתו שתצדיע לו כל בוקר
2
ימינה יזחלו לממשלה
יואב קרקובסקי | 07-05-2020 17:51
גורמים בליכוד מציעים לימינה את תיק המדע והחלל כאשר התיק יחולק ל2. את המדע יקבל נפתלי בנט ואת החלל יקבל בצלאל סמוטריץ ברוטציה עם הגברת שקד
צודק
לוי | 08-05-2020 17:27
הם סתם רוצים להלחיץ את הליכוד בשביל שהם יקבלו תיקים משמעותיים ביבי לא צריך בממשלה חבורה שמחפשים סררה וכבוד בלי סוף
לתת לסמוטריץ את תיק השחצנות והגאווה
עמיר | 07-05-2020 18:47
הבן אדם גוש גאווה סרוח ללא שום סיבה כלומניק עצום בכל קנה מידה איש חסר קורות חיים וחסר כל עשיה
3
המשך התרפסות ימינה בפני האדון נתניהו
אלון | 07-05-2020 18:10
אין פלא. ימינה תוקעים סכין בגבו של בן גביר. ביבי תורע סכין בגב ימינה. והציבור משתאה לנוכח העקרונות הנזילים של בנט וחבורתו. אשר ימכרו גם את התורה בשביל עוד כמה הבטחות להחלת ריבונות. הלם.
4
ב"ה
אזרייה | 07-05-2020 18:12
כב' השר נפתלי היקר , חייבים ? להתעקש על תיק (בלי קשר לקורונה) דיי חולני . משפט בטחון חינוך , - פחות ? חשובים !
5
באית האחים לפיד בנט בחיים ובמותם לא נפרדו
ם | 07-05-2020 18:15
בנט =לפיד. לא נשכח את הבגידה
6
בנט דואג לעצמו
מלכה | 07-05-2020 18:27
עם איילת שקד, יש לו הסכם. אף על פי שהימין החדש לא עבר את אחוז החסימה, לעומת הבית היהודי שעבר את אחוז החסימה ויש לו בסיס של מצביעים חברי מפדל והפוהמז, בנט ושקד ידאגו לעצמם לתפקידים. ומה על הרב פרץ - הבית היהודי? כנראה, ישאר בחוץ.......
7
לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!!!
מאיר - עברי אנכי | 07-05-2020 18:49
לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!!!
8
ימינה
פיליפ | 07-05-2020 18:53
בנת חוצפן עים 6 חברי כנסת דורש 3 תיקים הכי חשובים .הם לא עושים טובות עים לא יכנסו שילכו לאופוזיציה ושם התישבות ולא ישפיעו
9
שום דאגה לציבור שבחר בו שום דאגה לעולם התורה
עופר | 07-05-2020 18:59
רק קידום אישי .מה עם עולם הערכים שבחר בו ? מדוע לא רואים זאת כעדיפות א' ? ואיפה הרב רפי ועוד ? ללכת אחרי הגחמות של נבט ושקד כעיוור באפלה ?
10
בנט מספיק עם האיומים שלך. זה להרוס בית.
אלעזר אמסלם | 08-05-2020 0:35
בדיוק כמו שבעל משפחה מחליט להתגרש ולא אכפת לו מהילדים של ישראל והמצב במדינה.
11
מי שבגד בבן גביר סופו יהיה בחוץ מגיע לכם
ויקטור | 08-05-2020 7:57
בזכות בן גביר סמרטוטיץ שר. ושרץ שר עכשיו תוכלו חרה