השר אוחנה ערער על החלטת השופט מזוז שלא לפסול את עצמו

השר אוחנה ערער על החלטת השופט מזוז שלא לפסול את עצמו

שר המשפטים אמיר אוחנה הגיש ערעור לנשיאת בית המשפט העליון השופטת אסתר חיות על החלטתו של השופט מזוז שלא לפסול את עצמו; "פגיעה ממשית בטוהר ההליך המשפטי"

author-image
אוחנה נגד מזוז: "פגיעה בטוהר ההליך המשפטי"
  צילום: יונתן זינדל/ פלאש 90

שר המשפטים אמיר אוחנה הגיש היום (ד') לנשיאת בית המשפט העליון, ערעור על החלטתו של השופט העליון מני מזוז, שדחה את הבקשה לפסול את עצמו מלדון בנושא מינוי פרקליט המדינה.

הערעור הוגש באמצעות בא כוחו של השר אוחנה, עו"ד שמחה רוטמן ממשרד עו"ד רוטמן-לב, בהמשך להחלטתו של השופט מני מזוז שלא לפסול את עצמו מלדון בעתירה בעניינו של השר אוחנה הנוגעת ליחסים שבין שר המשפטים וסמכויותיו אל מול היועץ המשפטי לממשלה.

עוד באותו נושא

רמון: "אתם בימין פראיירים. לא יודעים למשול״


36

בערעורו, השר אוחנה מציין כי התנהלותו של השופט מזוז וסירובו לפסול את עצמו מדיון בנושא אשר עליו התבטא בעבר הקרוב והרחוק, ושעסק בעניין סמכותו כחוק של שר המשפטים, אשר לגביו ולגבי פעולותיו התבטא פומבית ובאופן לא ראוי, פוגע פגיעה ממשית בטוהר ההליך המשפטי.

לטענת השר כפי שעולה מהערעור שנשלח, השופט מזוז התבטא בעבר על סיטואציה זו בדיוק בעת שכיהן כיועץ המשפטי לממשלה, והביע את עמדתו באופן פומבי וחריג בשאלה מיהו הצודק בסכסוך, עובדה המונעת ממנו לעסוק בעתירה באופן בלתי תלוי ואובייקטיבי.

ביום שני השופט מני מזוז דחה את בקשתו של שר המשפטים, אמיר אוחנה, כי יפסול את עצמו מלדון בנושא מינוי פרקליט המדינה כיוון שדעתו של מזוז מוטה נגד השר אוחנה.

מזוז קבע כי "בהתאם לחוק בתי המשפט, בקשה לפסילת שופט נדרשת להצביע על כי "קיימות נסיבות שיש בהן כדי ליצור חשש ממשי למשוא פנים בניהול המשפט", ובכלל זה עקב קרבה משפחתית לצד בהליך, או עניין אישי או כספי ממשי בהליך או בתוצאותיו. הבקשה דנן אינה מצביעה על כל עילה כאמור, והיא משוללת יסוד, וממילא דינה להידחות".

עוד הוסיף והתייחס לכהונתו בתפקיד היועמ"ש: "כהונתי בעבר כיועץ המשפטי לממשלה, שהסתיימה לפני למעלה מעשור, אין בה כדי ליצור עילת פסילה מלדון בעניינים הנוגעים למשרד המשפטים, על כל יחידותיו ואורגניו. בבית המשפט כיהנו לאורך השנים לא מעט יועצים משפטיים לממשלה לשעבר, ומעולם לא נקבע כי הם פסולים בשל כך מלדון בעניינים הנוגעים למשרד המשפטים, לפרקליטות או ליועץ המשפטי לממשלה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
9 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
אויב של היהדות ושל ארץ ישראל
מני מזוז | 06-05-2020 11:17
שנים רבות
2
מזוז אתה מרוקאי משתכנז. עבד כי ימלוך
שי | 06-05-2020 11:39
עבד כי ימלוך
אוחנה מרוקאי, מזוז טוניסאי... עימות שבטי ישן
אייל | 06-05-2020 12:52
בין שתי העדות
3
דרישת אוחנה מהשופט מזוז לפסול עצמו
טובי | 06-05-2020 12:13
האם העובדה כי אשתו יועצת משפטית במשטרה לא מהווה ניגוד עניינים וכן אחותו גם יועצת משפטית ..
שקרים ועובדות
התמים | 06-05-2020 12:47
אשתו של מזוז פרשה מהמשטרה לפני 12 שנים. אחותו פרשה ממשרד האוצר, שם הייתה יועצת משפטית, לפני למעלה מ 10 שנים והיא בקופת חולים. בכל מקרה, מה ניגוד העניינים ? מה היה בעבר ניגוד העניינים ? אולי אוחנה שמונה על ידי נאשם בפלילים ומחליש את מערכת המשפט - הוא זה שמצוי בניגוד עניינים ?
4
שופט לעומתי לשר המשפטים... הזוי לגמרי
מנדי בוזגלו | 06-05-2020 12:54
שופטי בית המשפט העליון מחר יתחילו להטיס מטוסי קרב... הם נכנסים לאיזורים לא להם, הם מתחילים לאבד את הרלוונטיות של עצמם ושל בית המשפט העליון, זו פגיעה קשה בדמוקרטיה!!!!
5
מזוז העלוב
הנוקם | 06-05-2020 15:24
לאיש הזה קשה לי לקרוא לו שופט שמאלן מלקק תחת לשמאלנים מכר את נשמותו לשמאל.
6
חיים רמון
מאיר | 06-05-2020 15:32
חים רמון איש שמאל שהיה שר המשפטים אומר שישנה כנופיה בבגץ שפוגעת במדינה והימין לא עושה כלום הוא צודק.
7
למגיבה טובה מורגנשטרן
התמים | 07-05-2020 6:56
באיזה מקום בגוגל קראת שאשת השופט מזוז היא יועצת משפטי. במשטרה ??? כתוב במפורש שהיא פרשה מהמשטרה לפני 12 שנים. למה לכתוב שקרים ? וגם אילו עבדה היום במשטרה - איך יש כאן ניגוד אינטרסים ?