אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אבל בציונות הדתית | "שר וגדול נפל בישראל"

בציונות הדתית סופדים לרב נחום אליעזר רבינוביץ' זצ"ל שהלך הלילה לעולמו. הרב רבינוביץ' ראש ישיבת מעלה אדומים וזקן רבני הציונות הדתית, נפטר בגיל 92

אבל בציונות הדתית | "שר וגדול נפל בישראל"
  (צילום: נתי שוחט/ פלאש90)

בציונות הדתית סופדים לרב נחום אליעזר רבינוביץ' זצ"ל שהלך הלילה לעולמו. הרב רבינוביץ' נפטר בגיל 92 אחרי שבתקופה האחרונה הוא אושפז מספר פעמים בבית החולים.

"ישיבת ההסדר 'ברכת משה' במעלה אדומים על כל רבניה, תלמידיה ובוגריה, מבכה מרה את הסתלקותו לשמי רום של מורנו ורבנו ראש ישיבתנו הנערץ, זקן ראשי הישיבות הציוניות בישראל הגאון הגדול מוהר"ר נחום אליעזר רבינוביץ' זצ"ל. בעל 'יד פשוטה' על הרמב"ם שו"ת 'מלומדי מלחמה' ו'שיח נחום' ועוד".

יו"ר הבית היהודי שר החינוך הרב רפי פרץ, ספד לרב רבינוביץ' ואמר: "חבל על דאבדין ולא משתכחין. הרב נחום רבינוביץ׳, מראשיה ומבכיריה של רבני הציונות הדתית הלך לבית לעולמו. הרב רבינוביץ׳ היה תלמיד חכם משכמו ומעלה, איש ארץ ישראל ברמ"ח אבריו אשר העמיד דורות של תלמידי חכמים. שולח תנחומים למשפחתו ולתלמידיו הרבים. יהי זכרו הקדוש ברוך".

עוד באותו נושא

ראש ישיבת מעלה אדומים הרב נחום רבינוביץ' נפטר


15

חבר הכנסת אופיר סופר התייחס לפטירתו של הרב רבינוביץ' ואמר: "ברוך דיין האמת. משתתף בצער משפחתו ותלמידיו של הרב רבינוביץ' יחד עם כל עם ישראל. הרב רבינוביץ זצ"ל היה מגדולי תלמידי החכמים בציונות הדתית חדשן עצום, דמותו תחסר לנו מאוד".

שותפו למפלגה מתן כהנא הצטרף לדברי ההספד: "כואב את פטירתו של הרב נחום אליעזר רבינוביץ' זצ"ל שהיה תלמיד חכם ענק ואיש מעשה אשר פעל רבות למען הגיור בישראל וראה בכך אתגר לאומי והלכתי. איש חינוך שגידל מאות תלמידי חכמים משפיעים. הסתלקותו היא אבידה ענקית לעולם התורה, לציונות הדתית ולעם ישראל כולו. יהי זכרו ברוך".

גם סגן שר הביטחון לשעבר אלי בן דהן הספיד: "בצער רב שמעתי על פטירתו של האי גברא רבה גדול בתורה, מאוהביה הגדולים של ארץ ישראל, מדינת ישראל ועם ישראל אשר זכה והעמיד תלמידים רבים. זכיתי להכירו מקרוב לפני שנים רבות בתקופה בה נחשד כאילו פסק "דין רודף" על רבין ז"ל. כמובן שהיה זה חשד שוא ועלילה נוראה שהעלילו עליו. בשנים האחרונות היה מראשי רבני הציונות הדתית שישבו פעם בחודש ודנו בכל הנושאים הנוגעים לענייני דת ומדינה והנחו אותנו כיצד לנהוג. חבל על דאבדין ולא משתכחין. יהי זכרו ברוך".

חבר הכנסת לשעבר מוטי יוגב: "ברוך דיין האמת. צער גדול למשפחה, לישיבת מעלה אדומים, לציונות הדתית ולעם ישראל, עם לכתו מעימנו של אחד מזקני תלמידי החכמים של דורנו, הגאון הרב והפרופסור נחום אליעזר רבינוביץ זצ"ל. איש מידות, תורה, הלכה וידע רב, ראש ישיבת ההסדר במעלה אדומים. חבל על דאבדין".

חבר הכנסת לשעבר יהודה גליק כתב בטוויטר כי הרב רבינוביץ' היה "זקן רבני הציונות הדתית, תלמיד חכם בסדר גודל ענקי, בקיא ומומחה בתלמוד ובכתבי הרמב"ם, איש עם לב רחב, אוהב ארץ ישראל ועם ישראל, ממובילי הגישה המחמירה באהבת ישראל, בתחום הגיור ובמצוות העליה להר הבית. קרא לממן את שיפוץ כנסיית הלחם והדגים כשפורסם שנשרפה על ידי יהודים".

חברת הכנסת לשעבר עליזה לביא: "‏הרב נחום רבינוביץ גדול רבני הציונות הדתית, שפעל מתוך אומץ הלכתי ועצמאות מחשבתית. נטע בתלמידיו ביטחון לחשיבה מקורית. היה קשוב ורגיש למצוקת הציבור ואוהב אדם. רבים מהגיורות והגיורים הצטרפו לעם ישראל בזכותו. משתתפת בצער המשפחה וישיבת מעלה אדומים. יהי זכרו ברוך".

מאיגוד ישיבות ההסדר נמסר: "שר וגדול נפל היום הזה בישראל. ראשי ישיבות, רבנן, תלמידהון, יחד עם כל בית ישראל אבלים על פטירתו של הגאון הרב נחום רבינוביץ זצ"ל. הרב, שהיה מחשובי הפוסקים ומוסרי התורה בדורנו, העמיד דורות של תלמידים המקדשים שם שמיים בכל הליכותיהם ולאורו הולכים. בית איגוד ישיבות ההסדר מבקש להשתתף בצער המשפחה, התלמידים בעבר ובהווה. אורו, מורשתו ומפעליו התורניים הכבירים יהיו למשען ולנחמה לבית ישראל".

גם בתנועת 'נאמני תורה ועבודה' ספדו לרב רבינוביץ': "אבלים על פטירתו של הרב פרופ' נחום רבינוביץ', לשעבר ראש ישיבת מעלה אדומים, מגדולי הפוסקים ותלמידי החכמים ישרי הדעת בדורנו. הרב רבינוביץ׳ העמיד תלמידים הרבה ופרץ דרך בסוגיות חשובות של היהדות בעולם המודרני. אנו מוסרים תנחומים למשפחתו, להנהלת הישיבה ולתלמידיו הרבים לאורך השנים. תהא נשמתו צרורה בצרור החיים".

מארגון רבני ברקאי נמסר: "ארגון רבני 'ברקאי' אבל יחד עם כל בית ישראל על פטירתו של אחד מגדולי הדור הגאון הרב נחום אליעזר רבינוביץ זצ"ל ראש ישיבת מעלה אדומים ומחבר ספרי יד פשוטה על הרמב"ם. הרב רבינוביץ זצ"ל היה מאלו שעודדו אותנו לפתוח את מרכז ברקאי להכשרת רבני קהילות, מתוך החשיבות הרבה שראה ברבנות קהילה".

איגוד רבני קהילות אבל על פטירתו של גדול הדור, הרב נחום אליעזר רבינוביץ':  "זקן ראשי הישיבות, משיירי דור דעה, הגאון הגדול הרב נחום אליעזר רבינוביץ ראש ישיבת ההסדר ברכת משה במעלה אדומים. מורה דרך לרבים, רב רבנן, ומעביר מסורת התורה לדור. היה מגדולי מפענחי משנתו הגדולה של הרמב"ם וממלמדיה. אוהב ישראל וארץ ישראל, מופלא בגאונותו, בפסיקתו, במידותיו ובענוותנותו. מי יתן לנו תמורתו. יציאת צדיק עושה רושם, פנה זיוה והדרה של תורה מארצנו הקדושה.יחד עם כל בית ישראל נבכה את השריפה אשר שרף ה', ונגביר חיילים לתורה ולתעודה למלא את החוסר שנפער ביום זה המר".

 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
ברוך דיין האמת
מיכאל הכהן | 06-05-2020 11:04
אתר הכוהנים שב גוגל