אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בתום הדיון: הכנסת אישרה להאריך את מעקב השב"כ

ועדת החוץ והביטחון האריכה את סמכויות האיכון של השב"כ בחמישה ימים, זאת לאחר שמשרד הבריאות דרש להמשיך את המעקב אחר חולי קורונה. ביום ראשון הממשלה תדון האם לקדם חקיקה בנושא

בתום הדיון: הכנסת אישרה להאריך את מעקב השב"כ
  צילום: דוברות הכנסת, שמוליק גרוסמן

לאחר פסיקת בג"ץ בתחילת השבוע שאסרה על השב"כ להשתמש באיכון סלולרי על חולי קורונה, וועדת המשנה למודיעין הוחלט הוחלט להאריך את סמכויות האיכון של השב"כ בחמישה ימים. ביום ראשון הממשלה תדון האם לקדם חקיקה בנושא, ואם תחליט הממשלה שלא ללכת לחקיקה – התוקף של ההחלטה יפקע ביום שלישי בחצות.

עוד באותו נושא

בג"ץ הורה: יופסק מעקב השב"כ אחר חולי קורונה

במהלך הדיון, משרד הבריאות דרש להאריך את איכון השב"כ. ראש שירותי בריאות הציבור, פרופ' סיגל סדצקי, אמרה כי "ברור לנו לחלוטין שללא שימוש בשירות של השירות נפסיד הרבה מאוד בידודים והרבה מאוד חולים וברור לנו שצריך את זה לטובת פתיחת המשק".

היו"ר גבי אשכנזי שאל על כמות ההדבקות היומית היורדת, ופרופ' סדצקי השיבה כי "נענו בין 170-84 הדבקות ביום. אבל אנחנו צריכים לראות כל הזמן את התמונה הגדולה ככל שבעצם המקרים יורדים ואין מקרי הגעה מחו"ל אנחנו יותר ויותר מבינים שכשהולכים בשיטת הפינצטה רוב אסטרטגיית היציאה בנויה על כך. אחרי שכל כך פתחנו נתחיל לראות שוב הדבקות בקהילה. זה בדיוק הזמן שנצטרך לאתר כל מקרה ואת המגעים שלי".

בסיכום הדיון אשכנזי אמר כי הוא רואה בפעולות הממשלה התחלה של התנעת תהליך חקיקה, אך הוסיף כי "זאת החלטה קשה ללכת לחקיקה שתאפשר לשב"כ לבצע גם פעילות אחרת". כתוצאה, הוועדה אישרה את הצעתו של היו"ר להאריך את השימוש באיכונים עד יום שלישי בלבד, ולא עד יום חמישי כפי שביקשה הממשלה.

התייחס לכך אמר אשכנזי: "אם אכן ביום ראשון הממשלה תחליט שהיא לא הולכת על חקיקה אז ההחלטה תפוג, ואם היא תרצה להמשיך היא תבוא אלינו ביום שלישי ונבדוק כמה זמן להאריך. אני ממליץ להגביר את החקירות האפידמיולוגיות והבדיקות, שכן אנחנו מבינים שיש סיכון אבל נצטרך לחיות בשגרת קורונה בשנה הקרובה ולפיכך יש חשיבות להגברת החקירות האפידמיולוגיות ובחינת חלופות טכנולוגיות אחרות".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו