אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

צפו: נאומה המרגש של עדי אלטשולר בטקס המשואות

נאומה המרגש של עדי אלטשולר שהקימה את עמותת 'כנפיים של קרמבו' לצעירים עם ובלי צרכים מיוחדים, יזמה עדי את מיזם 'זיכרון בסלון' להעמיק את הקשר עם ניצולי השואה ריגש רבים

צפו: נאומה המרגש של עדי אלטשולר בטקס המשואות
  צילומסך

עדי אלטשולר, מייסדת תנועת "כנפיים של קרמבו" ומיזם "זיכרון בסלון" להנצחת השואה, השיאה השנה משואה בטקס הממלכתי בהר הרצל. בנאומה לפני ההדלקה, החליטה להקדשי את המשואה לכבוד ניצולי השואה ולכבוד כל הילדים והילדות "כולכם ראויים לאהבה".

"אני עדי בת דורית וארז אלטשולר משיאה משואה זו לכבוד ניצולי השואה שאיתנו ואלה שכבר אינם, אין לנו זכות קיום בלעדיכם ובלי הזיכרון שנטעתם עמוק בליבנו. זיכרון שמאיר את דרכנו וקורא לנו להיות טובים יותר.

לכבוד כל הילדים והילדות בישראל. כולכם ראויים לאהבה, לכולכם הזכות לחלום, לכולכם  יש מקום בעולם. כולכם ילדים מיוחדים. ולכבוד הנערה שיושבת עכשיו בבית. שמרגישה את הלהבה הבוערת בליבה ויודעת עמוק בפנים שאפשרת וצריך לברוא מציאות אחרת. אל תתני לאף אדם לקצץ לך את הכנפיים. אני מבטיחה לך, את יכולה הכל. לכבוד אלה שלא מוותרים ועושים הכל כדי לשנות את העולם ולתפארת מדינת ישראל".

כשרת התרבות והספורט מירי רגב הודיעה לעדי אלטשולר, כי היא תשיא משואה בטקס הדלקת המשואות לנעילת אירועי יום הזכרון ופתיחת אירועי יום העצמאות ה- 72 למדינת ישראל. היא נימקה זאת כך: "עדי, אשת חינוך, חברה ועשיה, יזמית חברתית נמרצת, מייסדת תנועת הנוער 'כנפיים של קרמבו' לצעירים עם ובלי צרכים מיוחדים ומיזם 'זיכרון בסלון' בערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה, רואה במחבר ובמאחד בין חלקיה המגוונים של החברה בישראל ביטוי ממשי לערכי הערבות ההדדית בחברה הישראלית" אמרה רגב. "בתנועת 'כנפיים של קרמבו', מעוררת ההשראה בארץ ובעולם, חברים ופועלים יחד, מתוך כבוד הדדי, ילדים ובני נוער, עם ובלי צרכים מיוחדים, המגיעים מרקע מגוון ומכל חלקי האוכלוסיה בישראל".

"בנוסף, יזמה עדי את מיזם 'זיכרון בסלון', מיזם המחזק את הקשר האמיץ של שרשרת הדורות בישראל תוך הנגשתם למרחב הביתי של הזיכרונות האנושיים והפרטיים של שורדות ושורדי השואה והגבורה" הוסיפה. "בשנים האחרונות עדי ייסדה ומנהלת את עמותת אינקלו, המובילה את המהלך להקמתם של בתי ספר מכילים בשיתוף משרד החינוך."בשם הערבות ההדדית בעם ישראל, עדי מביאה לידי ביטוי, בעשייתה המלכדת והמחברת את הערכים המכוננים של 'ואהבת לרעך כמוך' ואת אמנות החיבורים בין גווניה המיוחדים והייחודיים של החברה שלנו" סיכמה. "יוזמותיה של עדי רצופות אהבה ומזמנות שיח ומפגש בין יחידים וקבוצות, שעל אף השוני ביניהן, משכילים לפעול, ליצור וליהנות יחד".

 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
יש סיפור ידוע עם החזון איש זצוק"ל
יש סיפור ידוע | 28-04-2020 22:43
יש סיפור ידוע עם החזון איש זצוקל או מגיד אחד בצפירה שמישהו ראה אותו הולך אז שאל אותו למה הרב לא עומד? אז ענה לו הרב למה אתה לא שומר שבת? ענה לו כי אני לא דתי, אז החזיר לו הרב אני גם לא דתי לכן אני לא עומד בצפירה.
גיחי. גיחי. צחוק של פסיכי. זאת מדינה של חרדים
. | 29-04-2020 8:51
הם צריכים להיות הראשונים שמשרתים , עובדים עומדים בצפירות וחוגגים ביום העצמאות . כל הממשלה שלהם כבר שנים רבות. המדינה שלהם. הכל שלהם. אני בספק אם חילוני צריך לכבד את מנהגי המדינה. אין לא מהמדינה כלום. רק סכנות ומיסים.
2
יש לה טעות קריטית אחת בנאום
נעמי | 28-04-2020 23:02
הטעות הקריטית שלה היא כשהיא כותבת שאין לנו זכות קיום בארץ אלמלא ניצולי השואה. זכות הקיום שלנו בארץ ובכלל לא קשורה לשואה. זכות הקיום שלנו בארץ נובעת מהקשר ומההבטחה האלוקית. כפי שכבר אמר בן גוריון התנך הוא המנדט שלנו.
איפה היה המנדט התנכי עד 1948 ?
. | 29-04-2020 8:48
היה בשירותים ? לא לשכוח . זכותנו על הארץ היא שילוב של דברים. לא רק דבר אחד. אילולא השואה ספק אם היינו כאן במתכונת הנוכחית. אילולא נפילתם והקרבתם של ניצולי שואה בקרבות של 1948, ספק אם היינו כאן במתכונת הנוכחית. אילולא העזרה המאסיבית כספית של גרמניה לישראל ספק אם היינו כאן במתכונת הנוכחית. למצבנו הנוכחי יש סיבות מגוונות. לא רק סיבה אחת חשובה ככל שתהיה.
3
המשך
נעמי | 29-04-2020 11:16
היא לא מדברת בנאומה על קיום. היא מדברת על *זכות קיום* זכות הקיום שלנו במדינה לא באה מכח השואה. זכות הקיום עומדת בפני עצמה.וכן, המנדט התנכי עודנו בתוקף לאורך כל השנים מאז ועד בכלל. תהליך הכרת האומות בצורך במדינה יהודית התחיל הרבה לפני השואה. כמובן שהשואה היוותה *מאיץ* מכריע אך, לא הסיבה להקמתה. כמובן, שיש לנו חוב מוסרי עצום ורב וכן חובת הכרת הטוב לניצולי ולנספי השואה. יחד עם לקחים רבים.
נעמי, לפני השואה היו פוגרומים נוראיים .
. | 29-04-2020 16:51
עלילות נוראיות. המון פורענויות על עם ישראל במיוחד ברוסיה ובאוקראינה. זה מה שגרם להרצל ולוייצמן להשתדל למען היהודים מבחינה לאומית. האנטישמיות היתה נוראית והיא הפסיקה את האמניציפציה וההתבוללות והחזירה את היהודים את הלאומיות. תאמרי שיש שני גורמים משפיעים ביותר להקמת מדינתנו 1. השואה והאנטישמיות 2. התנך וההסטוריה שלנו כאן . ישנם שני גורמים. לא אחד. עד כאן זכות קיום ולא הקיום עצמו. לגבי הקיום עצמו : אנו קיימים כאן בראש ובראשונה בזכות חיילי צהל שהמירו בעל כורחם החלטות בינלאומיות על הנייר למציאות בשטח.