אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

120 חברי כנסת יוכלו להצביע בעת ובעונה אחת

מחויבותם של חברי הכנסת לשאת מסיכה, 3 מפלסים שיאכלסו את 120 הח"כים ועוד מתחם למבודדים ועמדות הצבעה ממוחשבות: הכנסת נערכת למרתון החקיקה בכנסת תחת מגבלות הקורונה

120 חברי כנסת יוכלו להצביע בעת ובעונה אחת
  (צילום: עדינה ולמן/ דוברות הכנסת)

במסגרת מרתון החקיקה שמקדמות כחול לבן והליכוד, יידרשו הח"כים להגיע ולהצבעות על מאות הסתייגויות. בעקבות כך הורה יו"ר הכנסת בני גנץ על מספר החלטות. בין היתר: פתיחת יציע האורחים והמליאה לכל חברי הכנסת.

גנץ הנחה את מנכ"ל הכנסת, אלברט סחרוביץ' להערך למצב שבו 120 חברי כנסת יוכלו להצביע בעת ובעונה אחת ובהתאם להנחיות. מתכונת פריסה מחדש של סדר ישיבת חברי הכנסת במליאה ולפיה נחלק אולם המליאה ל-3 מפלסים המאפשרים מחד, את פיזורם של חברי הכנסת בהתאם לנהלים ומאידך מאפשרים את השתתפותם בדיונים ובהצבעות באופן יעיל יותר

כאמור, על פי מתכונת חדשה זו מליאת הכנסת תחולק ל-3 המפלסים הבאים: רצפת המליאה – שתאכלס 50 חכים, היציע העליון – שיאכלס 40 ח"כים, יציע הציבור – שיאכלס 30 ח"כים. בנוסף, הכנסת תדע להיערך ליצירת מתחם נוסף בשטח המליאה, לחברי כנסת מבודדים – באם תצטרך.

מתכונת חדשה זו תיעשה בשני שלבים ובשתי נקודות זמן: השלב הראשון, יחל היום – הצבעה שמית: לקראת ההצבעות על החוקים / הסתייגויות הצפויות – ימוקמו חברי הכנסת במקומותיהם החדשים (שיהפכו לקבועים לתקופה זו ) מה שיאפשר הצבעות שמיות יעילות יותר וללא מקטעים.

השלב השני, יחל מהשבוע הבא- הצבעה ממוחשבת- הכנסת תפרוס עמדות הצבעה ממוחשבות לשלושת המפלסים.

על חבישת מסכות על ידי חברי הכנסת הוא הבהיר כי "נשיאות הכנסת שבה והדגישה את מחויבותם של חברי הכנסת לשאת מסיכה בשטחי הכנסת ובדיוני הועדה. בסמכות יו"ר הועדה להרחיק חברי כנסת שלא ישמעו לנהלים".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו