אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

תכנית החזרה של מוטי יוגב ללימודים

חופש גדול בחודש מאי שיגובה בקייטנות עד 10 תלמידים, בחינת בגרות במועד שייקבע, כפרי הנוער יורשו לחזור וועדת חריגים שתוקם במשרד החינוך והבריאות: התכנית של חכ"ל מוטי יוגב לחזרה ללימודים

תכנית החזרה של מוטי יוגב ללימודים
  (צילום: חיים גולדברג/ סרוגים)

במכתב ששיגר חבר הכנסת לשעבר, מוטי יוגב, הוא מציע תכנית חזרה ללימודים, בצל משבר הקורונה. בעיקריה: כל חודש מאי יהיה חופש גדול, יצירת מסגרות לא פורמליות קטנות ללימוד וטיפול והעשרה לילדי הגיל הרך והיסודי.

התכנית נשלחה אל ראש הממשלה נתניהו, ראש המל"ל מאיר בן שבת, מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב ומנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב.

"תמונת ההידבקות מקורונה בישראל אמנם נמצאת בשיפור מסויים, אך עדיין אינה יציבה ועלולה גם להידרדר. במקביל, מציאות אובדן הפרנסה ומצב המשק, מהווים משתנה שחיוני להתחשב בו וחידוש מערכת החינוך בפרט בגיל הרך, הוא מפתח ליכולת ההורים לצאת לעבודה ולהגדלת העבודה במשק לכדי 30%, זאת מעבר להיות החינוך ערך בפני עצמו.

עוד באותו נושא

מתווה החזרה המדורג של החינוך המיוחד ללימודים

לדבריו, "אין באמת יכולת לייצר למידה מקוונת סדורה ואחידה מרחוק. לשם כך ובודאי בגיל הרך, דרושה צמידות של ההורים לילדיהם בבית ועם מחשב לכל ילד, לעיתים גם ההורה זקוק למחשב לצורך עבודתו, לעיתים הוא לא יכול להישאר בביתו. לרוב, בכל משפחה ובית בישראל, תנאי למידה לא שיוויוניים ושונים לגמרי".

קייטנות במסגרות קבועות עד 10 ילדים

"לכן, מתוך בחינת דרכי הפעולה ומתוך תמונת העולם שמצביעה ומקווה שתוך חודש או יותר, ההידבקות בנגיף תיפחת ותהיה יותר בשליטה, נכון לקבוע כעת את חודש מאי כחופש גדול ולארגן באחריות משרד החינוך, בשיתוף הרשויות וגורמים נוספים, מסגרות לא פורמליות דוגמת קייטנות במסגרות קבועות וקטנות של עד 10 ילדים.

בשלב ראשון לילדי הגנים וכיתות א-ו,פעילות הקייטנות תתקיים במוסדות החינוך ובמתנסי"ם ובמרחבים נוספים שתעמיד הרשות. משרד הרווחה והרשויות יפעלו להפעלת כיתות מעון קטנות ומשפחתונים לילדי הגיל הרך בקבוצות של עד 5 ילדים. כמו כן, יתאפשר פתרון פרטי של הסתייעות הדדית של עד 5 משפחות קבועות לקבוצות של עד 10 ילדים בבית אחת המשפחות".

חינוך מיוחד – קבוצות עד 5 תלמידים

"החינוך המיוחד יחזור ללמוד במסגרותיו בקבוצות של עד 5 תלמידים, כולל הסעות. מערכת זו תאורגן באחריות משרדי הממשלה והפעלת הרשויות, בסיוע חיילים, בנות שירות לאומי וכל דחויי הגיוס שהם תלמידי המכינות הקדם צבאיות ותלמידי ישיבות ההסדר שיגוייסו כמתנדבים בכל עיר וישוב מגוריהם. במהלך מאי, תיבחן תמונת המצב ויוחלט האם גם יוני יהיה חודש חופש גדול ויחזרו ללימודים רק ביולי אוגוסט".

בחינת בגרות במועד שייקבע

בשורה התחתונה, "חודש מאי – חופש גדול שיגובה במסגרות קטנות, חינוכיות לא פורמליות וקבועות לגיל הרך והיסודי ובהמשך החודש, לפי המציאות, תיבחן המשך הלמידה או המשך החופש הגדול בחודש יוני ולמידה בחודשי אוגוסט ויולי.

בחינות הבגרות כן תערכנה במועדיהן לפי התנאים שניתן יהיה לקיימן. כפרי הנוער יורשו לחזור ולקלוט את תלמידיהם הזקוקים למסגרת זו, בתנאים מיוחדים שיוגדרו בועדת חריגים, שתוקם במיידית על ידי משרד החינוך והבריאות.

 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
יש מומחים שיתכננו!!!
לכבוד מר מוטי יוגב | 19-04-2020 13:59
מה זה צריך להיות?
2
רעיון טוב
חיים | 19-04-2020 15:26
טוב מאוד שאנשי ציבור ולא רק מומחי המשרד יחליטו על חזרה ללימודים
3
אולי אולי אולי תרקוד איתי
אולי תרקוד איתי | 12-05-2020 11:09
ליצן קטן נחמד רוקד עם כל אחד