אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ממייסדי ההתיישבות ר' אברהם מינץ הלך לעולמו

מראשי גוש אמונים, ר' אברהם מינץ ' אביו של יהודה עציון, הלך לעולמו במהלך החג. היה ממקימי ופועלי ההתיישבות ביהודה ושמרון. הלוויתו תתקיים מחר בצורה מצומצמת ביישוב עפרה

ממייסדי ההתיישבות ר' אברהם מינץ הלך לעולמו
  (צילום: מועצת יש"ע)

מראשי גוש אמונים, ר' אברהם מינץ ' אביו של יהודה עציון, הלך לעולמו במהלך החג. היה ממקימי ופועלי ההתיישבות ביהודה ושמרון. הלוויתו תתקיים בצורה מצומצמת ביישוב עפרה.

מינץ ז"ל, בן 90, פעל לאחר מלחמת ששת הימים להקמת מפעלים ביהודה ושומרון והיה שותף פעיל בשמונת ניסיונות העלייה לאלון מורה. בשנים שלאחר מכן היה מינץ מזכיר הישוב אלון מורה, ניהל את מדרשת חלקת השדה וכיהן בתפקידים ציבוריים רבים.

בראיון לפרויקט שקיימה מועצת יש"ע לפני 5 שנים סיפר: "השאיפה שלנו הייתה שההתיישבות תתפרס על כל יהודה ושומרון ותהיה לה השפעה גדולה על העתיד, זאת הייתה המגמה באופן ציבורי. המחשבה הייתה כמה שיותר לפתח את הישובים הקיימים וגם לפתח ישובים חדשים.

אחד הדברים שאמרנו ביננו זה כשיבואו לגור באלון מורה בגלל התנאים, הרווחה והדברים הפשוטים שבן אדם רוצה בחייו אז אנחנו נגיד שהגענו למטרתנו, כי לעשות ישובים של אידאליסטים זה לא חוכמה. כשיגיעו האנשים שלא באו מהבחינה האידיאלית לאזורים האלה אלא הם באו מפני שהתנאים טובים ונוחים זה מראה שהצלחנו".

מהיישוב עפרה נמסר: "ברוך דיין האמת. מודיעים בצער על פטירתו בשיבה טובה של האיש היקר ממייסדי ההתיישבות ר' אברהם מינץ ז"ל, אבא של חברנו יהודה עציון ושל אורית רפפורט.

לוויה מצומצמת (על פי הכללים) תתקיים מחר בעפרה. השעה והפרטים יפורסמו רק מחר בבוקר. בשורות טובות. בית עפרה".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
זכרונו לברכה. אבל לא התיישבות אלא התנחלות.
שאול | 09-04-2020 23:11
המילה התישבות שמורה לציונות. עבור בניה בשטחי יהודה ושומרון יש להשתמש במונח המקובל, התנחלות.
חלק מסוים מההתנחלויות יעברו לישראל בהסדר
לשאול | 10-04-2020 11:49
ללא הקמת ההתנחלויות כל השטחים הפלסטינאים הכבושים היו נשארים בחזקתם. המתנחלים קבעו עובדות בשטח ולאחר ההסדר יעברו חלקם על השטחים למדינת ישראל. מה שהשמאל עשה ב 1948 היה לגרש את הערבים ולייצר מדינה עם רוב יהודי. גם הפעם עם ההסכם נעביר את המשולש ומזרח ירושלים לפלסטין ונשמור על הרוב היהודי. בנוסף נעביר את ההתנחלויות הנותרות לפלסטינים על תושביהם שלא יפונו ובכך נפגע בשתי ציפורים עם אבן אחת.
המילה 'יהודי' שמורה ליהודים
דוד | 10-04-2020 6:44
הפוסל, במומו פוסל
אברום בורג
אתה אינך משכיל | 10-04-2020 0:46
אילו הייתה לך השכלה כללית הייתי יודע את המושג חג ההתנחלות שהיה קיים בשנות ה50 וה60 בכל ארץ ישראל. כל ישוב חדש שקם היה חוגג את מה שנקרא התנחלות. תעשה גוגל ותשכיל.
התנחלות, כמו בתורה, ובספר יהושע
סטלן | 09-04-2020 23:45
אני מתנחל, מצווה מהתורה
2
זכר צדיק לברכה
יוחאי | 10-04-2020 0:05
.