אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

תלמידי המרכז האקדמי לב מצטרפים למאבק בקורונה

'לב טק', מרכז היזמות במרכז האקדמי לב, החלו לקדם פיתוחים טכנולוגיים עבור מד"א וגורמים נוספים הנאבקים בקורונה. במסגרת הפעילות הסטודנטים מפתחים פתרונות דיגיטליים שיסייעו להם בעבודתם

תלמידי המרכז האקדמי לב מצטרפים למאבק בקורונה
  צילום: מיכאל ארנברג\המרכז האקדמי לב

המאבק בנגיף הקורונה מעסיק גורמים רבים הפועלים בזירות שונות במניעת התפשטות המגיפה: טיפול בחולים, סיוע למשפחותיהם ולאזרחים השוהים בבידוד, זאת לצד אכיפת תקנות החירום ומתן מידע רפואי. מציאות מורכבת זו יוצרת אתגרים רבים ומגוונים עבור הגורמים הניצבים בחזית ההתמודדות עם המגיפה.

גורמים אלו, בהם מד"א, עזר מציון, זכרון מנחם, מלב"ב, שלוה וארגונים חברתיים שונים, החלו לפעול יחד עם 'לב טק', מרכז היזמות של המרכז האקדמי לב, במטרה לפתח פתרונות דיגיטליים או ניהוליים שיסייעו להם בעבודתם. בדומה לקורסים האקדמיים המתנהלים בימים אלו באופן מקוון, גם פרויקט זה מתנהל באופן אינטרנטי. הסגל האקדמי והצוות המקצועי של מרכז היזמות לצד גורמים מובילים מהתעשייה שתורמים מנטורים בשלט רחוק ושירותים נוספים – זאת לאור ההנחיות שנקבעו בתקנות החירום.

התוצאות ש'לב טק' מבקש להשיג במסגרת הפרויקט הן פיתוח מוצרים מוגמרים על פי הצרכים העולים מהשטח.

בהיבט החברתי, משבר הקורונה יוצר מציאות קשה מאוד עבור קשישים החיים בבדידות ועבור בעלי מוגבלויות. ההנחיות שנועדו להגן בראש ובראשונה על בריאותם, הביאו לסגירת המרכזים בהם מוענקים להם שירותים שונים. גופים דוגמת עזר מציון, שלווה, מלב"ב ואחרים, ממשיכים לסייע להם חרף הקשיים הרבים שנוצרו. בהתאם, הסטודנטים במרכז האקדמי לב יפתחו עבורם פתרונות טכנולוגיים המרכזים את פעילויותיהם השונות, באופן המונגש ומותאם לאוכלוסיות אלו. כמו כן, יצרו ממשקי ניהול מערך המתנדבים של העמותות לנוכח הגידול המשמעותי בקריאות לסיוע.

בנוסף, יזמו ב'לב טק' את מיזם 'אמנים לוקחים יוזמה', לטובת כל מי שמנמצא בהסגר. מתוך הבנה שמה שחסר לאנשים בבידוד ובסגר ולאנשים מאוכלוסיות מוחלשות הוא אינטראקציה עם הסביבה, הוחלט במרכז האקדמי לב להעביר הופעות לקהל הרחב בשיתוף פעולה עם חברת wix, שנרתמו לסייע למוסד האקדמי מירושלים ביצירת פלטפורמה שתאפשר לאמנים לפרסם את ההופעות שהם מתכוונים להציג בפני האוכלוסיות המוחלשות וכן תרכז תכנים של האמנים השונים. המרכז האקדמי מזמין את מיטב האמנים ואת הציבור הרחב להגיע לאתר המיוחד שיוקם בימים הקרובים. ההופעות צפויות להתחיל בחול המועד, ביום ראשון בשבוע הבא.

ערן יומטוביאן מנהל 'לב טק', מרכז היזמות במרכז האקדמי לב: "במרכז היזמות אנחנו מעודדים את הסטודנטים שלנו לתפוס יוזמה, דבר בעל משמעות קריטית עבור הגורמים השונים העוסקים במשבר הקורונה. בפרט בתקופה זו, הסטודנטים מחפשים פרויקטים משמעותיים. לאור פיתוחים ייחודיים שיצאו ממרכז היזמות של מרכז האקדמי לב בעבר, אני בטוח שהסטודנטים שלנו יסייעו בדרך יצירתית במאבק בקורונה".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
כל הכבוד. מרשים
שיר | 10-04-2020 13:34
י
2
ישראל היפה. כל הכבוד
מאור | 10-04-2020 13:35
כל הכבוד