אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

פסח, מצה ובידוד: הרהורים רגע לקראת שבת הגדול

המצה המסמלת את הצניעות תהיה סוף סוף במרכז העניינים - נאכל אותה תאבים ונחוש את הטעם המיוחד שלה, בענווה בצניעות, בהכרת הטוב וביראה. נברך על אכילת מצה בכוונה מלאה

קצת הרהורים רגע לפני שבת הגדול.

הסיכוי להשבית את החמץ והגאווה השנה – גבוה מתמיד. הפרופורציות הן אחרות, כל העולם המפואר הזה שהיינו כבני אנוש שותפים לפיתוחו, התכנס לו פתאום.

רעשי המטוסים נדמו ואין עומסי תנועה בכבישים. ערבות הדדית ופעולות חסד צצות ומתגלות בכל רחבי ישראל.

בחג הקרב ובא, נסוב סביב שולחן הסדר כשלצידנו רק משפחתנו המצומצמת. המצה המסמלת את הצניעות תהיה סוף סוף במרכז העניינים – נאכל אותה תאבים ונחוש את הטעם המיוחד שלה, בענווה בצניעות, בהכרת הטוב וביראה. נברך על אכילת מצה בכוונה מלאה.

הרב קוק זצ"ל כותב כך: "ערבה לה' מנחת יהודה – ההקרבה שתהיה אז של מנחה (קרבן המנחה המוזכר בפרשתנו נטול חמץ ומהצומח), תערב לד' כימי עולם ושנים קדמוניות." נזכור שהכול לכבודו יתברך.

אולי הבידוד, הענווה והצניעות ילמדו אותנו חירות אמיתית מהי.

שבת שלום.

=======

הכותב הוא חבר כנסת מטעם מפלגת ימינה-האיחוד הלאומי

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
האמת מתגלה לפתע ...
חן הס | 04-04-2020 11:20
האמת התגלתה לה לפתע ... חיה לה בישראל 2020 חבורה של עובדי אלילים, שנשארה תקועה באמצע המאה ה-16. אוסף של בורים נבערים, שמתעקשים לא ללמוד לימודי ליבה, ובטוחים ברוב טימטומם שארון ספרים נחשב מלא רק אם יש בו שס ופוסקים. וכל הקידמה, המדע, כאין וכאפס הם בעיניהם - חדש מפני ישן תוציאו, חדש אסור מן התורה, וכיוב הבלים והעלאת גירה. אמרו להם ששלוחי מצווה אינם ניזוקים, והם הפיצו לקהל מרעיתם וירוסי קורונה, ביחד עם משלוחי המנות של פורים. למראית עין הם נראים כמו אנשים בוגרים, אבל הלכה למעשה, לא מזיזים אצבע בלי שהם קיבל אישור מהכהן הגדול שלהם, שהוא עצמו נעבעך בור ונבער מדעת, בן 93 עם הבנת העולם הרציונאלי של ילד בכיתה ג' במקרה הטוב. נכון, לא הכל באשמתם. חלק גדול באשמת מנהיגיהם הציניים, הנלחמים למען בורותם כדי להנציח את השליטה בעדר. וחלק לא פחות גדול באשמת הנאשם, שמקפיד לשמן את מנהיגיהם בחוקי אי-שוויון בנטל, כדי להנציח לעצמו את האלקטורט של הבורים. אבל שני אלה הם רק בבחינת אשם תורם. עיקר האשמה היא עליהם, נוסעי העגלה הריקה. והעניין הוא לא רק של בורות ונבערות, אלא גם של רשעות. עושים מעשה זמרי, ומבקשים שכר כפנחס. דורשים שנאכל כשר ושלא ניסע בשבת, אבל מתפרנסים ממיסינו ומשתמטים מהשירות בצבא. ועכשיו, כתוצאה מהטימטום העדרי שלהם ומהניתוק הכפוי מהציוויליזציה, וכתוצאה ישירה של הריבוי הטבעי הבלתי מבוקר שלהם (שעליו כבר אמר הנביא, הוי מגיעי בית בבית), שומו שמיים, הם עומדים לגווע ברעב. זאת אם הקורונה לא תחסל אותם קודם. וכעת הם זועקים געוואלד, הצילו, שהחילוניים משלמי המיסים, שהם זלזלו בהם ובמדע שלהם כל הזמן, יצילו אותם מכלייה !!! ואני אומר להם: קוזקים של אדושם, לכו לעזאזל ! שיהווה יציל אתכם, כמו שהאדמורים שלכם שבגדו בכם בשואה הצילו אתכם !!! אם יש נחמה במשבר הזה , זה שהאוכלוסיה הבריונית הזו, עם תרבות השקר והסחטנות שלהם, עם רמת היגיינה של בהמות - תחטוף את מלוא המכה בפרצוף. טענות הגאונים והמרןים כי לימוד התורה מגן על חיי לומדיה מתגלות כשרלטנות ותו לא. שלוחי מצווה אינם ניזוקים, אבל מעבירי משלוחי המנות של פורים אכלו אותה כולם עם קורונה. ההימנעות מהחיבור למאה ה-21 על כלל היבטיה גורמת להם לשלם את המחיר הנורא מכל - מחיר החיים. האשליה נמוגה - לימוד התורה איננו מגן על החיים. צדק פואטי במלוא מובן המילה, לכת חשוכה שונאת ילדיה. השאלה אם, כאשר העדה החרדית תספור את מתיה, יטרח מישהו להעמיד לדין את העבריינים ליצמן וקנייעבסקי (שהסיתו אותה להפר כל סגר שמבוסס על הגיון ומדע, בנימוקים של שמירת מצוות) - נשארת פתוחה. במדינה נורמאלית, היו מסירים את חסינותו של מגן הפדופילים ומקדם העישון הזה, מעמידים לדין על הפצת מחלה, ו-לקלאבוש. זה כנראה לא יקרה, כל עוד הנאשם לא נשפט ונתן את הדין על עבירותיו שלו. (נכתב אחרי כניסת שבת, במעבד תמלילים מודרני, על מחשב הפועל בזרם חשמלי שמיוצר בחברת חשמל ביגיע כפיים של פועלים יהודיים שהם חמורו של המשיח).
2
ימין עם תביעות קשקשת
עידו | 04-04-2020 21:37
תתחילו להיות צנועים עם הדרישות שלכם. בזמן מגיפה לא תוקעים מקלות בגלגלי החיים ולא מקשקשים דברים שאין סיכוי שיתקיימו. חכו לנובמבר ונראה מי הנשיא שם והאם תכנית טראמפ בכלל קיימת. היא היתה תכנית של שלושה אמריקאים בגיבוי נשיא קוקו ורק אתם האמנתם בהגשמת חלק ממנה. קורונה הראתה לכם את האמת- פשוט קשקשנים.
3
האם אנחנו בני חורין ?
אלי יוסף | 06-04-2020 16:48
הא לחמא עניא - האם אנחנו בני חורין ? זה לחם העוני שאכלו אבותינו במצרים - כל הרעב יבוא ויאכל. הלב מתרומם והמהר'ל מבאר - לחם העוני , משקף את הפשטות - ודווקה לחם העוני - הפשטות - זה מהות הגאולה. לא הכסף נגאל , ולא הכבוד כי,אם הפשטות , המהות, הנשמה. וההוכחה - כל הרעב יבוא ויאכל - הפשוט מזמין כל אחד לאכול בביתו. וזה מופלא בעיני . והשנה , אין אורחים וכל כך הרבה אנשים לבד. מה זה פסח , בלי לארח. בלי לפתוח את הבית. מי יתן שבפסח הזה שאנו חוגגים את החירות שלנו - תצא זעקה - אנחנו לא רוצים להתפרנס משלילת החרות של אנשים אחרים. חובה למדינת ישראל לנתק יחסים עם כל המדינות שגוזלים חרות ומפעילים משטר של עינויים , ורצח חפים מפשע.וחלילה לנו להמשיך לחמש אותם מדינות רצחניות. וזה כולל את דרום סודן , מיאנמר , קמרון , פיליפינים ,וייטנאם קונגו וגם את סין - שמכניס מאות אלפים למחנות ריכוז . הגיע זמן להיות בן חורין באמת - ואין לך בן חורין - אלה מי שעוסק בתורה של חסד - אהבת ישראל ואהבת האדם - אהבה אחת. ובשנה הבאה ,נחגוג באמת , נחגוג את זה שאנחנו לא מתפרנסים יותר מרוצחי המונים. שאנחנו בזים לכסף שלהם. מתי נבין שכולנו משפחה נבראנו בצלם אלוקים . מתי נבין שכולנו משפחה אסור לנו לחמש רוצחי המונים. מתי נבין שכולנו משפחה ואין יותר זרים. וזה תורת הפשטות - תורת החרות - תורת חסד - תורת חיים.