אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרבנות מחמירה את ההגבלות לטבילת גברים במקווה

המשרד לשירותי דת מחמיר היום את ההנחיות לטבילת גברים במקווה, ומפחית את כמות האנשים הרשאים לשהות במקווה באותו זמן. רק 5 אנשים רשאים לשהות במקווה בו זמנית ורק אדם אחד בלבד ישהה בבור הטבילה

הרבנות מחמירה את ההגבלות לטבילת גברים במקווה
  (צילום: אורי לנץ\ פלאש90)

המשרד לשירותי דת מחמיר היום (שני) את ההנחיות לטבילת גברים במקווה, ומפחית את כמות האנשים הרשאים לשהות במקווה באותו זמן.

במכתב שנשלח לראשי המועצות הדתיות על ידי מנכ"ל המשרד לשירותי דת נכתב כי טבילה במקוואות גברים תתאפשר מהיום רק בשהיית 5 אנשים במתחם המקווה, במרחק לפחות 2 מטר בין אחד לשני.

כזכור, בשבוע שעבר יצאה הנחיה המתירה שהייה של 10 אנשים בו זמנית במקווה, אך היום, כאמור, החליט המשרד לשירותי דת להחמיר את הדרישות.

המכתב המלא של הרבנות הראשית

על פי שאר ההנחיות, רק אדם אחד רשאי לשהות בבור הטבילה וכמות הכלור במים חייבת בדיוק על פי תקן משרד הבריאות.

ראוי לציין כי לפי שעה נים רשאיות לטבול במקווה באופן רגיל. ברבנות הראשית לישראל מבהירים כי המקוואות מפוקחים ומחוטאים וכי במים קיימת כמות מספקת של כלור להשמדת חיידקים.

אמש פורסם בסרוגים מכתב של עשרות רבנים ורבניות מהציונות הדתית המבהירים כי אין בעיה לנשים לטבול במקוואות המפוקחים וכי אין להקל בנושא הטבילה בשום אופן.

עוד נמסר, כי הנשים יערכו את כל ההכנות לטבילה בביתן בכדי לצמצם את זמן שהותן במקווה.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
אופסי - חידק ווירוס זה לא אותו דבר
המורה להיסטוריה | 24-03-2020 0:45
הקורונה הוא וירוס ולא חידק. מישהו בדק שהוא לא עובר במים ? משרד הדתות עשה מחקר מדעי ? הרבנות בדקה שטיפות רוק שפולט אדם שנדבק בקורונה ועדיין לא מרגיש חולה, לא נשארות במי המקווה ? אם הרבנות ומשרד הדתות בדקו, אנא פרסמו את המאמר, עם הניתוח הסטטיסטי, מתי נלקחו הדגימות ולפי מה מפרסם משרד הדתות את מה שפרסם.
הלכות מקווה והילכות מזוזה
ירחמיאל | 05-04-2020 10:55
נודה לרבנות .שבזכות פסיקתה לטבול במקווה הביאה עלנו את הקורונה . בתורה, אכן יש חובה להטהר .מקווה .אין מושג כזה .זה מושג רבני לא תורני .עכשין ניתן לומר אין פלא שהחרדים ניזוקו. והכל משום שהעדיפו את הרב על התורה. התורה ביקשה לשים מזוזה בפתח בית יהודי .לא לנשק .הרבנים ביקשו לחייב לנשק .זו פסיקה וזו שכרה
2
חיסול המגפה
ניסים | 24-03-2020 13:58
הגברים מטילים את מימיהם במקווה עדיף שזה יהיה במקלחת .את המילה מקווה בתורה לא תמצא .ולהרבנים תעשו מה שעשה יונה הנביא .כדי שישוב הים מזעפו .ו