אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הראשון לציון: הוראות משרד הבריאות = הוראה הלכתית

הראשון לציון, הרב יצחק יוסף, הורה היום לציבור שומר תורה ומצוות להתייחס אל הנחיות משרד הבריאות כאל הוראות הלכתיות, וקבע כי אין לדחות את קיום החתונות אלא לקיים אותם באופן מצומצם

הראשון לציון: הוראות משרד הבריאות = הוראה הלכתית
  הרב יצחק יוסף צילום: יעקב כהן

הראשון לציון, הרב יצחק יוסף, הוציא היום (חמישי) מכתב מיוחד בו כתב כי בעניין הקורונה אין שום הנחיה הלכתית הגוברת על הוראות משרד הבריאות וכי יש להתייחס להוראות כהוראה הלכתית.

הרב יוסף כתב: "מאחר ורבו הפניות בנושא עם שאלות שונות בענייני הלכה הקשורים בעניין, באתי בזה להבהיר כי אין שום הנחייה הלכתית שגוברת על הוראות משרד הבריאות. ההנחייה ההלכתית היחידה בנושא, היא לציית באופן מוחלט לכל הוראות משרד הבריאות ללא יוצא מן הכלל וכל הוראה היוצאת על ידם היא כהוראה הלכתית לכל דבר ועניין".

עוד באותו נושא

יאיר גולן: "משבר הקורונה הוא אחיזת עיניים"


128

"תורתנו היא תורת חיים, ומצווה אותנו ונשמרתם מאד לנפשותיכם, ועוד אמרה התורה, וחי בהם, ודרשו חכמים בגמ' יומא פה: ולא שימות בהם. ולכן פיקוח נפש דוחה את כל התורה כולה, חולה שיש בו סכנה אוכל ביום הכפורים, מחללים שבת על חולה שיש בו אפילו ספק סכנה".

"כבר כתבו התוספות (בבא קמא כג ע"א) "יותר יש לאדם ליזהר עצמו שלא יזיק אחרים משלא יוזק", ובודאי שבכלל האיסור להזיק את חבירו, גם החובה למנוע מצב העלול להדביק את חבירו במחלה ח"ו. הגאון רבי עקיבא איגר זצ״ל פירסם קריאה בתקופה בה השתוללה הכולי-רע באירופה וכתב שם: "כבר הזהרתי פעמים הרבה אזהרה אחר אזהרה שיהיו הנהגתם … כפי אשר סידרו, ואשר שפטו הרופאים… ולא יעברו על דבריהם"."

מכתבו המלא של הראשון לציון בנושא הקורונה

לכן ההנחיה ההלכתית היא להצמד להוראות משרד הבריאות במלואן, ויש לפעול אך ורק על פיהן. כמו כן, לבקשת משטרת ישראל יש להמנע בשלב זה מלהגיע אל הכותל המערבי ולקיים שם תפילות המוניות. וכל איש ואשה יתפללו בסמוך לביתם, עד אשר יעבור זעם וירחמו מן השמים. גם בתי כנסת גדולים לא יקיימו תפילות עם צבור גדול אלא יחלקו את ציבור המתפללים באופן שיעמוד בדרישות משרד הבריאות".

הרב סיים את מכתבו: "לעניין חתונות, אין לדחות בשום אופן, יש לקיימן במועד באופן מצומצם כפי ההנחיות. בתפלה לבורא עולם שישלח רפואה שלימה לכל החולים, ויעצור המגפה והמשחית מעלינו ומעל כל ישראל, ומעל כל יושבי תבל. ונשמע בשורות טובות, ישועות ונחמות, אמן".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
גם הוראות שר הביטחון גיוס חובה בגיל 18
אלקנה | 12-03-2020 18:43
לא תעמוד על דם רעיך