אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

המלצת הנציב: להעמיד לדין משמעתי את הרב יצחק יוסף

נציב תלונות הציבור על שופטים, השופט בדימוס אורי שוהם, קיבל את תלונת ישראל ביתנו נגד הרב יצחק יוסף בטענה כי יצא באמירות גזעניות נגד יוצאי בריה"מ, והמליץ להעמידו לדין משמעתי

המלצת הנציב: להעמיד לדין משמעתי את הרב יצחק יוסף
  צילום: יעקב כהן

נציב תלונות הציבור על שופטים, השופט בדימוס אורי שוהם, קיבל את התלונה שהגישה מפלגת ישראל ביתנו כנגד ההתבטאויות של הרב הראשי לישראל יצחק יוסף כנגד חלק מיוצאי ברית המועצות.

הנציב מתח ביקורת על הרב הראשי וקבע כך: "לאור האמור, התלונה נמצאה מוצדקת ואנו ממליצים בפני השר לענייני דתות להעמיד את הדיין לדין משמעתי בגין התבטאויותיו החוזרות ונשנות בנושאים בעלי נופך וגוון פוליטי, אשר נמצאים בליבה של מחלוקת ציבורית".

עוד באותו נושא

הרב דוד סתיו תובע דיבה את הרב יצחק יוסף


31

כזכור, לפני כחודשיים במהלך כנס רבנים בירושלים אמר הרב יצחק יוסף: "מאות-אלפים או עשרות-אלפים של גויים באו לארץ בגלל חוק "מיהו יהודי". יש כאן הרבה-הרבה גויים, חלק מהם קומוניסטים, עוינים את הדת, שונאי דת. הם לא יהודים בכלל, גויים. אחר כך מצביעים למפלגות שמסיתים נגד החרדים ונגד הדת".

הרב הראשי המשיך את המתקפה ואמר: "העלו אותם פה לארץ שיהיה משקל נגד החרדים. שאם יהיו בחירות לא יהיה הרבה לחרדים. בשביל זה העלו אותם פה לארץ, גויים גמורים, ממש גויים גמורים. לצערנו הרב, אנחנו רואים את פרי ההסתה שהם עושים". הרב יוסף אף טען כי חלק מהעולים "הולכים לכנסייה כל יום ראשון, הולכים למנזר".

לאחר הסערה שהתעוררה בעקבות דבריו של הרב יוסף, הוא התייחס לדברים ואמר: "ישנם שני סוגי עלייה שעלו מברית המועצות. ישנה העלייה המבורכת של מאות אלפי יהודים שמסרו את הנפש שלהם בברית המועצות, הם ואבותיהם וכל אותם אסירי ציון, שברוך ה' זכינו ועלו פה לארץ ישראל ואנחנו מקבלים אותם באהבה ובחיבה רבה".

בשלב הזה ביקש הרב יוסף לערוך הבדלה עם עלייה אחרת ואמר: "ישנה עוד עלייה נוספת, לא נתכחש לכך, עלייה של אותם של אינם יהודים, לא רק שאינם יהודים – מי שלא יהודי צריך לכבד אותו ולאהוב אותו, חביב בן אדם שנברא בצלם- אלא ישנם כאלו שאינם יהודים ואפילו מפתחים שנאה כלפי היהדות, כלפי כל דבר שבקדושה, עליהם אנחנו דיברנו שהעלו כמה כאלו לצערנו הרב, וגרמו להסתה נוראה כנגד היהדות, אבל אותם אלו שעלו אסירי ציון ומאות אלפי יהודים שעלו במסירות נפש אנחנו מחבבים אותם ומכבדים אותם".

הרב הראשי הוסיף: "אני קורא לכל עולי רוסיה שלא ייקחו את ההסתה שעושים היום כמה אחדים בעקבות הדברים שלנו וניצלו את הדבר לאינטרסים פוליטיים והם מסיתים ומדיחים, שלא ישימו לב אליהם. שידעו את האמת. אנחנו אוהבים אותם ואני מברך את כל העולים שיבורכו מפי עליון ושיעלו מעלה מעלה, יהיה להם ברכה והצלחה הקב"ה ימלא משאלות ליבם לטובה ולברכה אמן ואמן".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
11 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
קומוניסטים שונאי דת שהולכים לכנסייה כל יום
כת השפן | 05-03-2020 13:10
ראשון? D-:
כל הפוגע בכבוד הראשל''צ יחלה בסרטן גם הנציב
אוי לפוגעים בראשל''צ | 05-03-2020 18:00
מאחל לנציב להיות ''נציב מלח'' ככתוב בתורה על אשת לוט.
חחחחחח
התמים | 05-03-2020 13:30
הפרטים לא חשובים. העיקר לשנוא ולהסית...אגב, הרב המכובד והציבור שלו ממילא לא מבינים את התרתי דסתרי הפנימי בדברי הרב.
2
הרב יצחק יוסף
פנחס | 05-03-2020 13:13
עובדתית, מה שאמר זה נכון. בגלל חוק השבות עלו המונים שאינם יהודים. על מה להעממידו לדין? אם את ליברמן לא יעמידו לדין על ההסתה שלו, איש לא יעמוד. חוצפה.
הרב סתיו-צהר נלחם הרב יוסף רבנות
מלחמת כוח של הרב סתי | 05-03-2020 14:52
אמר אמת הרב יוסף, מי זה בכלל הרב סתיו, רב אמיתי הולך לדין תורה ולא לבית משפט
3
רבנים צריכים להבין שהם לא מעל החוק.
. | 05-03-2020 13:18
.
חוק? צחוק!
חוק? צחוק! | 08-03-2020 0:57
תחפש ספר חוקים ולא תמצא. בכל רגע ואינטרס נתון בהגיגי מוחם הקודח מייצרים חוק נגד מי שבא להם. כנופיית עבריינים בחסות החוק
4
מחזקים את דברי הרב יוסף
ציפורה | 05-03-2020 13:18
צריך אז גם להעמיד את ליברמן לדין ואת החבר מפלגה שלו קושניר על ההתבטאויות האנטישמיות וההסתה כנגד הציבור החרדי . (יתר חברי המפלגה שם גם ככה מועמדים בגין שוחד והוא מדבר על גנבים כן ?) הרב יוסף צודק במאה אחוז במה שאמר כל מילה בסלע צריך גם לתקן את חוק השבות . יישר כוח לרב יוסף על הדברים החכמים ,אמר את האמת .
5
קומוניסטים ארורים!!!!!!
יצחק | 05-03-2020 13:58
אין לכם בושה??? יא חתיחת מטומטמים!!!!! חכו אתם עוד תקבלו על כך עונש
6
אנחנו מחזיקים אותכם במיסים שלנו,פרזיטים
בוריס | 05-03-2020 14:25
תסתמו כבר את הפה המלוכלך שלכם
7
נו ומה לא נכון ממה שאמר? הכל נכון מה הבעייה
צדוק | 05-03-2020 15:24
פשוט- לשקרנים מסויימים כואב שאומרים את האמת.