אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מפעל 'עוף הגליל' אירח יום עיון בנושא כשרות

הרב הראשי לישראל, דוד לאו שליט"א ערך סיור במפעל עוף הגליל, שהינו המעסיק הגדול ביותר באזור קרית שמונה, נשא דברים ושיבח את פעילותו של המפעל בתחום השמירה על הכשרות

מפעל 'עוף הגליל' אירח יום עיון בנושא כשרות
  צילום- אביהו שפירא

מפעל "עוף הגליל" של החברה לפיתוח הגליל, אירח יום עיון בנושא כשרות, במעמד כבוד הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו שליט"א.

עוד השתתפו הרב צפניה דרורי שליט"א, רב העיר קריית שמונה , הרב ישראל קירשטיין שליט״א, ראש ישיבת קריית שמונה, הרב יניב כהן מנהל מחלקת המשחטות ברבנות הראשית, מנכ"ל עוף הגליל גדי נתניאל, ישראל מסטבאום, מד"ר משרד החקלאות ענף פטם במחוז גליל-גולן, ובעלי תפקידים מרכזיים בענף הכשרות והווטרינריה במפעל "עוף הגליל".

הרב הראשי לישראל, דוד לאו שליט"א ערך סיור במפעל עוף הגליל, שהינו המעסיק הגדול ביותר באזור קרית שמונה, נשא דברים ושיבח את פעילותו של המפעל בתחום השמירה על הכשרות.
כחלק מהאירוע צויין חצי יובל לכהונתו של יעקב חן הרב של עוף הגליל .

הרב לאו שליט״א בירך בדבריו את הרב יעקב חן שליט"א: "ניתן ללמוד מעוף הגליל כיצד ניתן לבצע את הדברים בצורה המושלמת. אשריכם שזכיתם ב-25 השנים הללו לשירותו של הרב יעקב חן, יהודי שאימץ את התנהלותו של יעקב אבינו, בכל כוחו ובמסירות רבה אכפתיות ובהדגשה מיוחדת, לבעלי החיים, למנהלים, לעובדים, ובעזרת השם כה ייתן וכה יוסיף בבריאות ובשמחה לטהרת השולחן של כלל ישראל."

כבוד הרב הראשי לישראל חשף בדבריו, כי עם כניסתו לתפקיד החל לערוך תיקונים רבים בהתנהלות והסדרה מול המשחטות ברחבי הארץ, וטען כי אף לקח דוגמא מהתנהלות נושא הכשרות במפעל : "עוף הגליל מהווה דוגמא כיצד מצד אחד ניתן לייצר תהליך שחיטה יעילה ומן הצד שני לשמור על רמת כשרות גבוהה ."

הרב יניב כהן מנהל מחלקת השחיטה ברבנות הראשית לישראל ציין את שיתוף הפעולה עם הרב יעקב חן המקפיד על נהלי הכשרות של הרבנות ואף שותף מוביל ביעוץ תוך דאגה לכל תחום השחיטה והרמת קרן הכשרות בארץ ישראל

גדי נתניאל, מנכ"ל מפעל "עוף הגליל" אמר: "אני מודה לכלל צוות הכשרות שוחטים ומשגיחים, והעובדים המסורים שמסייעים לנו מידי יום לשלב בין האיכות לבין הכשרות. מפעל עוף הגליל חרט על דגלו להוות מודל של יחס הוגן כלפי בעלי החיים בהתאם למסורת היהודית. בזכות הרב יעקב חן, מלא הרצון הטוב, המחויבות והמקצועיות, במהלך השנים שהוא עמנו-אנחנו מצליחים ליישם זאת הלכה למעשה."

עוד הוסיף נתניאל "אנו מודים לכבוד הרב דוד לאו שליט"א, הרב הראשי לישראל, על ביקורו והדברים החשובים שנשא, שמאפשרים לנו להמשיך ולספק לקהל הרחב מוצר איכותי ובכשרות ברמת מהדרין."

צפו בתמונות מהאירוע (צילום: אביהו שפירא)

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
ידוע בזכות מצות מזוזה נשמרים חייו של אדם...
ידוע בזכות מצות | 04-03-2020 17:13
ידוע בזכות מצות מזוזה נשמרים חייו של אדם... נראה לכם שזה יעצור את המגפה??? הלא מוקד ההתפרצות היא סין ששם וודאי אין כמעט מזוזות!!! ואם כן איך התפשטה המגפה... אלא על כרחך זהו עצת היצר שמבלבל את כל העולם כולל הרבנים והאדמורים!!! ובמקום שהרבנים יקומו פה אחד לעשות את מה שכולם יודעים שכך נפסק בהלכה ויש על זה מסכת שלמה שנקרא מסכת תענית ששם מובא שעל כל צרה שלא תבוא על ישראל צריך להוציא את הבימה עם הספר תורה לרחובה של עיר ולעשות תענית ציבור אנשים ונשים ולשים אפר מקלה בראשם במקום הנחת תפילין ולומר דברי כיבושין ולזעוק אל ד' בדמעות שיושיענו מצרותינו..... ובמקום זה המדינה מכניסה ארס וכפירה להשקפת תורתינו הק'. די רבותי .. די לחפש או לתלות את התפשטות המגפה בנישוק מזוזות.... להיכן נגיע ??? אני זועק מדם ליבי לכל עם ישראל .. אחיי ואחיותי כולנו ערבים זה לזה וכולנו צריכים לחיות ולחזור בתשבה שלמה באמת!!! כי אין כבר זמן!! הקבה רוצה כבר לגאול אותנו וגם את עצמו כי עמו אנוכי בצרה רבותי!!! גם הקבה יחד אתנו בגלות, והוא סובל יחד איתנו... אז בואו אחים יקרים ואהובים בואו לא נטייח את הדברים מתחת לשולחן ונחשוב שלא לנשק מזוזות או וחשש מטישים המוניים, וכל מיני דברים כאלה ואחרים יעזרו לנו במצב הקשה הזה שעם ישראל נמצא בו... אלא נרים את הכפפה ונבוא ונתאסף כולנו בסד ביום שני הקרוב יום תענית אסתר באשר מטרתינו נטו לזעוק להקבה שיציל אותנו ויחיש כבר את גאולתינו ונזכה כבר את פורים לחגוג עם משיח צדקינו. אמן... כיהר! *וכך נפסק: חייב אדם להיזהר מאוד במצוַת מזוזה, מפני שהיא חובת הכל תמיד. וכל זמן שייכנס וייצא, יפגע בייחוד השם, שמו של הקדוש ברוך הוא, ויזכור אהבתו, ויעיר משּנתו ושגיותיו בהבלי הזמן, ויידע כי אין דבר העומד לעולם ולעולמי עולמים אלא ידיעח צור העולם, ומיד הוא חוזר לדעתו והולך בדרכי מישרים. *אמרו רזל: כל מי שיש לו תפילין בראשו ובזרועו, וציצית בבגדו, ומזוזה בפתחו, מוחזק הוא שלא יחטא, שהרי יש לו מזכירין רבים. והן הן המלאכים שמצילין אותו מלחטוא, שנאמר: חונה מלאך ד' סביב ליראיו ויחלצם. *עוד אמרו רזל: בעוון מזוזה, בניו ובנותיו מתים קטנים. חו. וכל הזהיר במזוזה, יאריכו ימיו, שנאמר: למען ירבו ימיכם וימי בניכם. *ולפי שהמזוזה היא להזכיר יחוד שמו יתברך, לכן כשיצא מפתח ביתו, וכן כשנכנס, ינשק אותה. אבל לא יניח את היד על המזוזה עצמה, אלא יזהר שיהיה זכוכית על השם (תשובת רבי עקיבא אייגר זצל סימן יא עיין שם. עיין בספרי קסת הסופר מהדורה תניינא חקירה יט). *וכשיוצא מביתו ומניח ידו על המזוזה יאמר: ד' שומרי ד' צילי על ידי ימיני. ד' ישמור צאתי ובואי מעתה ועד עולם וברור שהמגפה בגלל חילול שבת בארץ. *בזכות מצוות מזוזה נשמרים חייו של אדם דכתיב וכתבתם על מזוזות... למעו ירבו ימיכם וימי ביניכם ומכל מקום לא תהיה כוונת האדם לשכר אלא לקיים מצוות הבורא. ( באח שש כי תבוא א). *גם נשים חייבות במזוזה (באח שש כי תבוא א).