אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

לוקחים אותנו 3 פעמים לקלפי ולא משיבים את הבנים

אילן מנגיסטו: "אם אברה היה ילד לבן מקיסריה או מכפר אחים היה זוכה ליחס אחר; אבל אברה הוא אתיופי שקוף" שמחה גולדין: "אדוני הרמטכל, חסרים לך שני חיילים"

לוקחים אותנו 3 פעמים לקלפי ולא משיבים את הבנים
  העצרת הערב (ניתן לשימוש ללא קרדיט)

למעלה מלמעלה מ-10,000 משתתפים בשעה זו (רביעי) באמפי בבאר שבע, בעצרת למען השבת הבנים הנמצאים בשבי חמאס בעזה: אברה מנגיסטו, הדר גולדין, אורון שאול והישאם א-סייד.

אילן מנגיסטו אחיו של אברה סיפר כי ביום שישי ימלאו 2000 ימים שאברה בשבי חמאס: "ב2012 אחי מיכאל נפטר, זו טרגדיה שמלווה את המשפחה עד היום, אבל מי שלא יכל להשלים עם מותו היה אברה. כבר בשבעה ראינו את השינוי שהחל באברה שהתחיל להסתגר ובקושי היה משוחח איתנו עד שהגיע למשבר נפשי ונאלצנו לאשפז אותו.

״אני הראשון שקבלתי את בשורת האיוב שאברה חצה את הגבול לעזה בלי דעת. לא אשכח את הרגע הזה לעולם, אני זוכר גם שהאשמתי אותו. ריבונו של עולם לא מצאת איפה ללכת ? דווקא לעזה?! היום אני יודע שאני לא יכול לשפוט אותו. אדם במשבר נפשי לא מודע למעשיו ולסכנות שהוא נחשף אליהם. לצערי אברה חצה את הגבול מול עיניהם של כוחות הביטחון שלא עשו דבר לעצור אותו".

עוד באותו נושא

נתן גושן מצטרף למאבק: "זו הצעקה הכי חשובה שיש"

מנגיסטו פנה אל הפוליטיקאים: "2000 ימים ארורים, חמש וחצי שנים שאין לנו אות חיים או מידע על מצבו הנפשי והגופני. האם הוא בריא או חולה ? האם הוא זוכה לטיפול אנושי? 2000 ימים של חוסר וודאות. האם ככה היו מתייחסים לילד לבן מקיסריה או מכפר אחים, שהיה חס וחלילה מגיע לעזה?מה פתאום. המדינה היתה מתהפכת. המנהיגים שלנו היו מפעילים לחץ. אבל אברה הוא אתיופי. ולכן הוא שקוף.  הסוגיה של אברה הינה מקרה הומניטרי ממדרגה ראשונה. אזרח חף מפשע שמוחזק בשבי בניגוד בניגוד לכל אמנה או חוק בנלאומי, בניגוד לכל מנהג אנושי".

שמחה גולדין פנה לרמטכל: "אדוני הרמטכל, חסרים לך שני חיילים. בקרוב מתגייס מחזור חדש לגבעתי ולגולני וההורים שלהם צריכים לדעת שכשהם יוצאים לקרב הם חוזרים ממנו.

"הדר היה אומר 'יש לך שתי אפשרויות בחיים: להתעסק בעצמך או לעשות דברים גדולים. הסתכלו סביבכם, על עם ישראל האמיתי, אנשים שעושים דברים גדולים. אבל המנהיגות שלנו עסוקה בעצמה.

"המנהיגות שלנו מצפצפת על הערבות ההדדית. זו לא מנהיגות, זו לא אחדות. זו לא אחריות. מישהו מכל האלפים יכול להסביר למה אלף עזתים נכנסים לעבוד בישראל והבן שלי נשאר בעזה? איך ישראל עוזרת להקים בית חולים חמאסי בזמן שלאברה מנגיסטו לא העבירו תרופות חמש שנים וחצי?"

אבירם שאול אחיו של אורון: "היום אחרי כמעט 6 שנים, הפסקנו לשתוק. היום לראשונה אנחנו משלבים כוחות כולנו יחד!"

"כשהתגייסנו לצבא קיבלנו את רוח צה"ל. לא סתם חילקו לנו את זה, לרוח שכל חייל נושא עמו בתרמיל הצבאי יש חשיבות רבה! ערכים כמו אחריות, דוגמה אישית, רעות, שליחות ועוד מופיעים שם.

אני שואל את עצמי- לאן נעלמו כל הערכים שחונכנו על-פיהם? בזמן שמערכת הבחירות השלישית מתקרבת בצעדי ענק, אנחנו צריכים לשאול את עצמנו: האם זאת הדרך שהיינו מצפים מממשלה לנהוג בחייליה שנשלחו לקרב ולא שבו? האם זאת הדרך שהיינו מצפים שינהגו באזרחים תמימים שחצו את הגדר? זאת הרעות, האחריות או הדוגמא האישית שאנחנו מעבירים לנער בן 18 שרוצה להתגייס לגולני? לאימא ששלחה את הבן שלה לצבא ההגנה לישראל שעומד בזה הרגע בגבול האויב?האם זאת הדרך שבה היינו מצפים שהממשלה הבאה תנהג?

גדולה של מנהיג לא נמדדת רק בהתמודדות על הנהגת המדינה- אלא ביכולתו להסתכל בעיניים של אמא שלי, גם אם הן דומעות, מבלי לפחד, ולומר בצורה ברורה: החזרת הבנים היא תנאי בסיסי, ערכי ומוסרי.

"הממשלה בוחרת לנהוג בדרך ההפוכה, ולמעלה מ-5 שנים מתחמקת מאחריות. מפקירה ונוטשת לא רק את הבנים, אלא גם את המשפחות!"

מאיה מורנו אלמנתו של עמנואל מורנו אמרה בעצרת: "בחמש וחצי שנים האחרונות הולכת ומתבססת התחושה שאנחנו כמדינה לא יודעים לקחת אחריות על התפקיד שלנו. שמי שרץ קדימה בשבילנו, לטובתנו, אנחנו הפננו לו גב. וחזרנו אחורה מושפלים.

אנחנו העם הכי מוסרי, הצבא הכי מוסרי. אבל כלפי מי אנחנו מוסריים?הרחבת מרחב הדייג, דיבורים על הסדרה, בניית בית חולים, העברת כספים. כל כך הרבה אנחנו עושים. וזה טוב שעושים אבל  משהו זכה לשמוע משהו על אברה מנגיסטו? לקבל איזה מידע על אזרח שלנו, של מדינת ישראל?"

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
לא מחזירים מחבלים עבור גופות.
סרוג | 26-02-2020 21:27
לנתק מגע. לבטל את הפונקציה של הנושאים ונותנים. אנחנו משדרים לחץ. להגיד שנגיע לדון בזה בעוד 20 שנה.
2
נקווה שהעיתוי לא פוליטי
פיני | 26-02-2020 21:58
מוזר
3
די לביביזם
דון קישוט | 26-02-2020 23:14
הכול מסריח מראש המדינה : יש שר בריאות ליצמן (האנטישמי), שרק המגזר שלו מעניין אותו ולא מדינת ישראל. יש ראש ממשלה שדואג לנראות ולא לתוכן, מה מעניין ?:המחדל של ליצמן ושל בתי החולים שנתנו לגלעד זל ללכת . המחדל שחולים קיבלו תרופות פג תוקף במחלקה האונקולוגית!! מעניין איך ראש ממשלה מקדש את הכיסא שלו ולא את המדינה (כמו בצפון קוריאה) די לדיקטטור ביבי וחבורת השוטים שלו. על מנת לפטר את הדיקטטור הצביעו כחול לבן להחזיר את הליכוד לימי בגין וז'בוטינסקי על מנת שזה יקרה מצביעים כחול לבן!!
4
על 3 פשעי נתניהו ועל 4 לא אשיבם
עמוס | 27-02-2020 10:59
1. על שיסוי עדת מעריציו בכל מי שאינו חושב כמותו בהכתירו אותו בתואר סמולן עוכר ישראל . על ליבוי והעמקת שסעים בקרב אזרחי המדינה ובכלל זה שיסוי כנגד האוכלוסייה הערבית הנאמנה במדינת ישראל עד כדי תיאור האוכלוסייה הנל כפועלת להשמידנו . 2. על שחיתות אישית קשה ועל השחתת המידות של משרתי הציבור בבחינת ממני תראו וכן תעשו ועל מינוי שיטתי של שרים ובעלי תפקידים אחרים בלתי ראויים שמעלתם היחידה היא בהיותם אומרי הן ומעדיפי הנאמנות האישית לנתניהו על פני נאמנות לכלל הציבור. 3. על בזבוז 10 שנות שלטונו בשמירה על הישרדותו הפוליטית תחת נקיטת צעדים אקטיביים החיוניים לעתיד המדינה. במישור הפנימי : אי טיפול בשעון המתקתק של פצצת הזמן של העדר לימודי ליבה בקרב האוכלוסייה החרדית , דבר שמאיים על שרידותה הכלכלית של המדינה. ואילו במישור המדיני/בטחוני : בתום העשור של נתניהו הקורא לעצמו מר ביטחון ישראל מאוימת בצורה קשה על ידי כ200,000 טילים ורקטות המכתרות אותנו מצפון ממזרח ומדרום בקשת אירנית/שיעית. והוא עוד מעז לומר שמצבנו מעולה. כן אפשר לטוס לאירופה ב60 אירו אז מה? גם על הטיטניק רקדו ושרו דקה לפני שהתנגשו בקרחון!