אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

להמשיך את השליחות של יוני שנהרג במבצע

"כשאני נכנס בכל בוקר לישיבה ללמד את החברה אני מרגיש שאני ממלא את הצוואה של אחי יוני הי"ד. אני מרגיש שאני סוגר מעגל", הרב יצחק נתנאל מישיבת שדרות על הקשר עם הישיבה וצה"ל

להמשיך את השליחות של יוני שנהרג במבצע
  באדיבות המצלם

כשהרב יצחק נתנאל (35, נשוי + 6) , היום ר"מ שיעור ד' בישיבת ההסדר בשדרות, היה בן 24, הודיעו לו באמצע משימה צבאית שהוא עצמו היה עסוק בה, שאחיו הגדול יוני נתנאל נפל במבצע עופרת יצוקה. מאותו הרגע, לפני 11 שנים, הוא ידע שהוא רוצה להמשיך את השליחות החינוכית והצבאית שאחיו לא סיים. 

תרמו עכשיו | ישיבת שדרות צריכה אתכם למיגון הישיבה >>

"הקשר שלי לישיבה הוא קשר מיוחד מאוד" הוא מספר. "יוני אחי נהרג במבצע עופרת יצוקה ממש לא רחוק מכאן, וכבר מאז התחיל הקשר שלי לאיזור הדרום שלא הכרתי לעומק לפני כן. באחת האזכרות של יוני ז"ל, כמה שנים אחרי שנהרג, אחד ממנהלי ישיבת ההסדר בשדרות הגיע יחד עם תלמידים מהישיבה לקבר שלו וערכו היכרות איתי ועם משפחתי. מאז המפגש הזה נוצר קשר חזק בין המשפחה לישיבה וכשעברתי דירה לדרום עם משפחתי היה ברור לי שאני מגיע ללמד בישיבה".

"לפני שלוש שנים התחלתי ללמד כאן ואני מרגיש שיש כאן סגירת מעגל שקושרת אותי למקום. הקירבה לרצועת עזה, החיים לצד תושבי הדרום שממשיכים לסבול מהירי הממושך לעברם. הכל התחיל סביב הקבר של אחי ולא נעצר שם. אני מרגיש שאני כאן בשליחות של אחי יוני – להמשיך את חייו באיזור בו נפל. המשכת החיים פה בעיר שדרות – היא עצומה ונפלאה מאוד. אנחנו רואים את השפעת הישיבה על כל המעגלים בעיר. בין אם זה על התושבים שקשורים ישירות לישיבה ונהנים מהלימוד, מהשיעורים, מהתפילות ומההווי ובין אם אלו שאר תושבי העיר שנהנים מפעילות התלמידים ופוגשים אותם בכל מיני צמתים. אם זה בסיוע לנזקקים, לקשישים, תמיכה בתקופות משבר שפוקדות את העיר ובכלל נוכחות המשדרת חוסן ועוצמה. הישיבה היא מגדלור רוחני עוצמתי בעיר ואני מרגיש זכות עצומה להיות חלק מהמפעל הזה".

התלמידים שלך הם בוגרי צבא למעשה:

אני מקבל את החבר'ה אחרי שהם משתחררים ומרגש לראות שרוב גדול מאוד של התלמידים חוזרים ללמוד כאן מתוך חיבור ואהבה, קשר ורצון להיות כאן. אנחנו מאוד גאים בכך. חלקם גם ממשיכים לתפקידי פיקוד. אני עצמי הייתי קצין בצנחנים ואני גאה בתלמידיי שמתייעצים איתי אם לחזור לצבא לטובת קורס קצינים. אנחנו בודקים יחד למי מתאים מה ומה הדבר המדוייק עבור כל תלמיד. יוני היה קצין בעצמו וזה תמיד מלווה אותי. אני מרגיש את השליחות גם בהקשר הצבאי. 

בישיבה כל כך גדולה המונה מאות תלמידים, איך אפשר להגיע לכל אחד?

אכן זו ישיבת ההסדר הגדולה ביותר בארץ. ב"ה יש כאן מאות תלמידים בכל רגע נתון. אלא שהשיעורים מחולקים לקבוצות קטנות. אצלי לומדים 30 תלמידים וכך יש אפשרות להעניק יחס אישי, תשומת לב ממוקדת ואנחנו משתדלים להתקדם ביחד עם כל אחד ואחד מהבחורים כל אחד על פי עניינו. אנחנו רואים סיעתא דשמיא במעשי ידינו. הבחורים מתקדמים ומתפתחים, מקימים בתים של תורה לתפארת. ומאחר והצוות שלנו רחב מאוד, עם סגנונות שונים של רבנים, כל תלמיד יכול למצוא כתובת., את הרב שמתאים לו ואת דרכו הייחודית בעבודת ה'. 

אנו נמצאים כעת בעיצומו של קמפיין גיוס המונים למיגון הישיבה בשדרות. התגייסו ועימדו לצידנו לתת יד ולחזק את החזית הדרומית של מדינת ישראל.

תרמו עכשיו | ישיבת שדרות צריכה אתכם למיגון הישיבה >>

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו