אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

צפו: כשדובוב ראיין במקביל את הרב רפי פרץ והרב דורון פרץ

יונתן דובוב, מנכ"ל הגולה ביום-יום ומבקר הסרטים של סרוגים בסוף השבוע, באולפן סרוגים עם שני הפרצים - שר החינוך הרב רפי פרץ, ומנכ"ל המזרחי העולמי הרב דורון פרץ. הוזה וחוזה או לוחם וחולם? צפו

צפו: כשדובוב ראיין במקביל את הרב פרץ והרב פרץ
  צילום: ניסים פרץ

יונתן דובוב, מנכ"ל הגולה ביום-יום ומבקר הסרטים של סרוגים בסוף השבוע, ליווה בשבועיים האחרונים את כנס השליחים של הציונות הדתית, בסטורי'ז שלו בפייסבוק ובאינסטגרם.

צילום: נסים פרץ
עוד באותו נושא

יונתן דובוב: "מנסה לשכנע את אשתי לטוס לשליחות"

בכנס עצמו הוא תפץ את שני הפרצים, שר החינוך הרב רפי פרץ ומנכ"ל המזרחי העולמי הרב דורון פרץ, לשיחה משותפת.

הרב רפי איך ההתרשמות שלך עד כה?

הרב רפי פרץ: אני קודם כל רואה התלהבות וברק בעיניים. רואה ציבור שרוצה לתרום למדינת ישראל וזה כשלעצמו דבר נפלא. אני מכיר את הרב דורון פרץ, ויודע את הרוח הגדולה שהוא מביא איתו. אני יודע שאיפה שיש מנהיגים עם רוח גדולה, זה יסחוף את האנשים. עם ישראל הולך בדרכים הגדולות האלה. שליחות לחוץ לארץ, זה דבר קריטי היום ברמת חירום.

למה נחשפת היום, שלא ידעת לפני כן.

ראיתי חבר'ה מבני עקיבא באמצע שנת שירות, שמתלבטים אם ללכת לאמריקה הלטינית, לסידני, למקסיקו, מקומות מאוד רחוקים. לגרמניה – מקומות מאוד מורכבים. הם מבינים את גודל המשימה. הם יודעים שאם נביא אותם לארץ, הם ישמרו על יהדותם. ולצערנו הרב, בצורה לא פשוטה קוראת התבוללות לא פשוטה בגלות.

הרב דורון פרץ, קוראים לך הוגה והוזה. איך הכל התחיל?

הרב דורון פרץ: לפני חמש שנים, אמרנו שיש כל כך הרבה ארגונים שעוסקים בשליחות וצריך לאגד אותם. צריך מרכז שליחות של הציונות הדתית, להביא את כולם. אדם שרוצה לצאת לשליחות, היה פעם צריך להתרוצץ בין עשרה ארגונים. תביא את כולם יחד ליריד שליחות, סינכרון, והכל עובד באחדות.

והשינוי הגדול הוא העוצמה. אם רוצים להביא את הרוח הגדולה של הציונות הדתית לתפוצות, צריך להראות שזה נעשה בעצמה. יש פה את כל הארגונים. יש כ-700 שליחים של הציונות הדתית, אנחנו רוצים להגדיל את המספר גם בכמות וגם באיכות. וכל דבר שהציונות הדתית לקחה על עצמה בארץ, הייתה הצלחה. הגיע הזמן להביא את המהפכה הזו לכל קצוות תבל. מגרמניה עד דרום אמריקה.

הרב רפי פרץ: אני רוצה לתקן דבר אחד, זה לא הוזה וחוזה. זה לא מדויק. אני חושב שהרבה יותר יפה להגיד את הרב דורון פרץ כחולם ולוחם. שזה אותן אותיות. הוא חלם גדול ונלחם להגשים אותם.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
נמאס לראות אותו
פרץ אדם דוחה | 24-02-2020 13:29
רוצים אותם מתחת לחסימה