אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב דודקביץ': לא להצביע למפלגות שלא עוברות את אחוז החסימה

במהלך סיור בשומרון, מועמד יהדות התורה, יצחק פינדרוס, נפגש עם רב היישוב יצהר, הרב דוד דודקביץ', שאמר כי אין להצביע למפלגות שיש חשש כי הן לא עוברות את אחוז החסימה

רב יצהר: להצביע רק למפלגה שעוברת את אחוז החסימה
  ללא קרדיט

מועמד יהדות התורה, יצחק פינדרוס, סייר היום (רביעי) ביישובי השומרון, במהלכם נפגש עם רב היישוב יצהר וראש ישיבת רועה ישראל, הרב דודי דודקביץ', שאמר כי אין להצביע למפלגות שלא עוברות את אחוז החסימה, ובכך מרמז למפלגת עוצמה יהודית.

עוד באותו נושא

בניגוד לפרסום, הרב אליקים לבנון מבהיר למי להצביע


29

במהלך פגישתם, השניים דנו במספר נושאים משותפים והיא התקיימה באווירה חמה ולבבית כששני הצדדים הביעו נכונות לשוב ולהיפגש ולפעול יחד לאחר הבחירות.

הרב דודקביץ' אמר לפינדרוס שאין להצביע למפלגות אשר יש חשש שלא יעבורו את אחוז החסימה, וכי מי שאינו מוכן להצביע למפלגות אחרות – כדאי שייתן את קולו ליהדות התורה ויסייע בכל הכח לכניסתו של פינדרוס לכנסת.

מדובר בקריאה מפתיעה מצד רב הישוב יצהר, שכן מדובר באחד מרבותיו של שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ' ימינה שמרמז להצביע ליהדות התורה כדי להכניס את פינדרוס. יש לציין כי בבחירות האחרונות חסרו 60 קולות למנדט השמיני של יהדות התורה וח"כ לשעבר פינדרוס נותר מחוץ לכנסת.

לאחר מכן, פינדרוס המשיך לביקור בישיבת חומש. כידוע, על פי חוק ההתנתקות, לישראלים אסור להגיע ליישובים שפונו בצפון השומרון.

ח"כ פינדרוס מסר לסרוגים: "ראיתי בחומש נוף מדהים ואנשים מסורים שלומדים תורה. אני חושב שחוק ההתנתקות הוא חוק הזוי. אנחנו התנגדנו אליו כשהוא עבר, נצטרך לעלות אל גדולי ישראל ולראות איך לבטל אותו".

סקר מנדטים חדש שמתפרסם אמש  באתר 'וואלה', מראה כי מפלגת עוצמה יהודית מקבלת 2.5 אחוז שהם 3 מנדטים. מדובר בהתחזקות משמעותית של איתמר בן גביר שבסקר 'וואלה' הקודם קיבל 1.7% בלבד אך בכל זאת הרשימה נשארת בחוץ.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
28 תגובות - 19 דיונים מיין לפי
1
עוד אחד שתומך בנבלות מימינה...
יש דין ויש דיין | 19-02-2020 16:49
יסביר הרב למה הוא תומך בניאו רפורמים. בנט בעד גיור רפורמי, תחבורה ציבורית בשבת, מתווה חילול הכותל, האמנה הבזויה אמנת גביזון-מידן הידוע לשמצה. בנט תומך בגיוס בנות והדוברת שלו הייתה להטבית. המועמד של בנט הציוני דתי לרבנות הראשית יהיה מישהו מצוהר, בית הלל או נאמני תורה ועבודה. ימינה זו מפלגת מימד - אותה גברת בשינוי אדרת. הוא ילך על ברית האחים 2 - ויקים ממשלת גנץ-בנט-ליברמן שתלחם בקודשי ישראל. אסור להצביע ימינה - ימינם ימין שקר!!!!! כל איש דת תומך ימינה יתן את הדין....
לגמרי צודק
עידו | 19-02-2020 18:56
בנט משתמש וזורק את הציונות הדתית פעם אחר פעם. ולצערי הרב, הציונות הדתית מתנהגת פה כמו אישה מוכה - תמיד תחזור לבעל המתעלל, ותבכה כשהוא יכה אותה שוב. מתפלל שמתישהו יתחיל להימאס להם להיות ילדי כאפות, והם אשכרה יתחילו לדאוג לעצמם.
הסגנון הנלוכלך שלך מתאים לצבועים החרדלים
בושה | 19-02-2020 17:48
תראה את תוכן התגובה שלך והסגנון, אתה בכלל יהודי?
2
רבנים מלאי צואת שוורים
עמיחי | 19-02-2020 17:00
גם טפשים
3
לא תקום עוד ממשלת ערב רב!!!
מאיר - עברי אנכי | 19-02-2020 17:04
לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!!!
4
טוב שיש בחירות.אחרת נציגי ג' לא מגיעים
שוקי26 | 19-02-2020 17:10
מה הם עשו למען יהודה ושמרון? עזבו. מה הם עשו למען הערים החרדיות של מודיעין וביתר עילית?
5
ואיך הרב יודע שהם לא עוברים?!
חיים | 19-02-2020 17:19
הרב המכובד חבר של קמיל פוקס?! תצביעו בסקרים למי שאתם מאמינים! סמוטריץ מפעיל רבני תקציב על מנת להפחיד אתכם! לא לפחד ולא לחשוש!
אם הם היו עושים מפקד ומראים שהם עוברים
תשובה | 19-02-2020 18:00
אז הם היו באמת יכולים לעבור. ואם הם פוחדים לעשות מפקד - למה שאנחנו לא נפחד להצביע להם?
כמה טיבי משלם לבן-דלפון?
פאטמה בן-גביר | 19-02-2020 17:42
כבר 6 מערכות בחירות שבן-דלפון מבטיח חגיגית ש״הפעם אנחנו בטוח עוברים את אחוז החסימה״ - ובכל פעם הוא מתגלה כשקרן ונוכל, וזורק לפח אלפי קולות ימניים. בכך הוא מוכיח שוב ושוב שהוא עובד בשביל הערבים. רק מפגר יצביע שוב לבן-דלפון
6
איילת שקד מלכה! ימינה שותה את כחול לבן בקשית
שרה רוזנשטיין | 19-02-2020 17:20
בכנס בחירות בפתח תקווה היא אמרה שימינה היא היחידה שמביאה קולות של לייטים מכחול לבן בזכות העמדות הברורות שהיא מציגה. הוצאתי דף ועט רשמתי את שהיא אמרה: עמדת ימינה בנושא דת ומדינה: 1.נקים בתי דין לגיור כדי להנגיש את הגיור לכל מי שחפץ בהם. 2.מתן אפשרות לנשים להתפלל ברחבת הכותל על פי השקפת עולמם:נשים יכולות ללבוש טלית ולעלות לתורה. 3.הכרה מלאה בכל הזרמים ביהדות ונאפשר פלורליזם יהודי. 4. נחיל תחבורה מצומצמת בשבת באיזורים חילונים. לכל הלייטים שמתלבטים בין כחול לבן לימינה. יש לכם בית, בואו אלינו!
בחלומות שלך
לשרה | 19-02-2020 23:14
עלובי ימינה ושקרניה
7
היחידים שידרשו ריבונות זה עוצמה יהודית
אריה שטרן | 19-02-2020 17:22
בתכלס כל הפוליטיקאים (ליכוד,ימינה,שס,אגודה)מוכרים לציבור ספינים חלולים! אני חרדל רק ביבי גנץ טיפש אף אחד לא מדבר על עמדה אידאולוגית! למה?! כי אין להם שום אידאולוגיה, הכל זה משחק כיסאות ורצון בשליטה. יש רק אדם אחד מצד ימין של המפה הפוליטית שרוצה להיכנס למגרש,אבל לחבורה שרוצה להמשיך להתל בציבור. זה ממש לא מתאים! הוא ידרוש מהם באמת לעשות ריבונות במעלה אדומים. הוא ידרוש מהם באמת לטפל בחמאס. הוא ידרוש מהם לתת גב לחיילים שיורים במחבלים. הוא ידרוש מהם להוריד את שכר הלימוד באולפנות והישיבות. למה הם צריכים את כל הדרישות שלו, כשאפשר לעבוד על הציבור בנאומים דמגוגים שעובדים על התאים האפורים במוח. מי שיש לו שכל בקודקוד, מצביע עוצמה יהודית.
8
אין סיכוי ל61
זאב | 19-02-2020 17:23
הסיכוי להשיג 61 לגוש הימין בלי עוצמה, שווה לסכוי שבנט לא יחבור לגוש השמאל. בשני המקרים אין סכוי.
9
דברים חשובים
משה פייגלין | 19-02-2020 17:30
דברים שכתב משה פייגלין, נפתלי בנט החליט להשליך לכלא עוד בחור יהודי, שבית המשפט שיחרר ללא תנאים מגבילים. זה האיש שרצה להקים מפלגה ליברלית, כן... זו האשה שרצתה לסגור עיתון... כלומר דבר לא השתנה מאז שנתנו בנט ושקד, בשם הציונות הדתית, רוח גבית, למעצר ולעינויים קשים של מיטב בניה - בגלל שבכפר דומא, חמולה אחת שרפה את ביתה של חמולה אחרת... כולם שוחררו, למעט אחד שעודנו עצור בבידוד כבר 4 שנים וכל שיש נגדו הוא הודאות שהוצאו בעינויים קשים. למי אתם מאמינים - זעק אז בנט את זעקת העושה מעשה זמרי ומבקש שכר כפנחס - לבן גביר או לאילת שקד... אני שהכרתי את בנט, האמנתי לבן גביר. ובנט ושקד? - הם נותרו כהרגלם בצד בו מרוחה החמאה, מרוחה בחייהם של הנערים. זה בנט, זו שקד ואלו פניה של השפחה הסרוגה החרופה שממנה הם שואבים את כוחם. נקריב את בנינו למולך, רק הבו לנו מנדטים, תקציבים ולגיטימציה. שום דבר מהותי לא השתנה ולא מסוגל להשתנות בזכות שר הביטחון בנט. לא מול חמאס, לא מול חיזבאללא, לא מול סוריה ואיראן - שומדבר מלבד דיברור נלעג, שהופך יותר ויותר בריוני. כך זה נשמע הלילה בעזה מדווח שוב הקריין המשועמם של גלי צהל, על עוד תקיפה של חיל האויר, בתגובה לעוד לילה של מיטות רטובות בחדרי הילדים בשדרות. החיילת ביפו שמה קלטת של פיצוצים והקריין בולע את לשונו ועובר לעניינים בוערים יותר. hold a big stick ad talks softly (החזק מקל גדול ודבר ברכות) אמר פעם תיאודור רוזבלט. לבנט, שכשרי הביטחון לפניו, תלוי מנטלית ופוליטית בשימור הרציונל של אוסלו - כלומר באוייבי המדינה - אין ולא יכול להיות נגדם שום מקל. רק דיבורים. המרחם על אכזרים, סופו מתאכזר אל רחמנים - אמרו חזל. ראו לאן מופנה המקל של המרחם על ילדי עזה. בנט הוא כל השלילה של תודעת ההנהגה הקיימת, זו שהפכה את תושבי שדרות לקפצונים של צבע אדום, את תל אביב לשבויה של עזה ואת ירושלים לסמרטוט של פוטין. בדיוק אותו הדבר בתוספת תעודת הכשר קטנה וסרוגה.
10
לא מבין למה יהודים יראי שמים שמים מקלות
יהודי | 19-02-2020 17:37
בגלגלים של הצדיקים מעוצמה. לא רוצים להצביע עוצמה? מקובל. אבל למה לנסות לשכנע אחרים לא להצביע להם? הרי בכל מקרה הרגעים הקשה לא ישתכנע, כך שטקטית הדבר הכי נכון הוא לעזור. אז יודעים מה אל תעזרו. אבל אל תנסו להפריע. והוא עוד ממליץ על ימינה.. אחרי ההתנהגות הקלוקלת של ראשיה. בל תטעו- זה לא שהכל שחור ולבן, לאנשי ימינה יש לא מעט זכויות ואני בע״ה מייחל שיעברו למרות הכל.
11
מר צבוע, אולי אפשר לדעת
טרונצ׳ו | 19-02-2020 17:37
איפה היה יצחק פינדרוס בימי המאבק על גוש קטיף? ואיפה היה פינדרוס כאשר בני גילו סיכנו את חייהם כדי להגן על חבריו ועליו?
לידיעתך, פינדרוס שירת בצבא
תגובה | 19-02-2020 17:59
ולגבי גוש קטיף, תשאל אותו. ומה שבטוח, זה שמי שיזם את הרס גוש קטיף, היה יאיר לפיד מכחול לבן. וכדי שלא תהיה חלילה התנתקות 2, יש לשים לב לשיתוף פעולה בין כל מי שתומך בארץ ישראל בלי להסתכל אחד על השני בזכוכית מגדלת.
12
אין קשר בין בנט, שקד, כהנא... לציונות הדתית.
יהודי | 19-02-2020 17:40
גם אף אחד לא בחר בהם והסמיך אותם לייצג אותי! בנט שואל שוב ושוב למה כולם הולכים על הראש של הציונות הדתית?! נראה לי קצת התבלבת.... ציונות דתית זה נאמנות מוחלטת לשולחן ערוך! אבא שלי כל חייו הצביע מפדל, הוא רב מוכר מאוד בציונות הדתית שחינך עשרות אלפי תלמידי בציונות הדתית. כל משפחתי חתנים כלות הם מיניסטרים של הציונות הדתית משפחת חשובות ומוכרות. אף אחד מהם לא מסוגל לתת את קולו למפלגת ימינה! ציונות דתית זה לא טייטל שאתה יוכל לרוץ איתו ולמכור לאנשים. ציונות דתית:זה נאמנות לערכים, נאמנות מוחלטת לתורת ישראל, הקפדה על מילה שלך ועוד.... 90 אחוז מהציבור החרדלי רצה את עוצמה יהודית בתוך החיבור, הצדיקים מעוצמה יהודית הם בשר מבשר של הציונות הדתית בטח יותר מהגברת שקד למשל.. מפלגת הציונות הדתית היחידה שדוגלת בערכי הציונות הדתית היא עוצמה יהודית :ארץ ישראל, עם ישראל עפ תורת ישראל.
מסכימה עם כל מילה בתגובתך
ליהודי /12 | 19-02-2020 18:29
מתפלאת מאד מאד על הרב דודקביץ שנהיה נביא בישראל - מאין לו שעוצמה יהודית לא תעבור את % החסימה???? האם הוא מסתמך על סקרים או קריאת עתונים ושנאת בנט את עוד בן גביר ? אנו נמשיך להצביע עוצמה יהודית כמו בפעמים קודמות על אף הגיגיו של דודקביץ !!!!
13
הרב
אריק | 19-02-2020 17:46
חברים בציונות הדתית תפתחו עיניים אם הליכוד נופל אתם תהיו ראשונים לשלם את המחיר ימין זה הליכוד מחל בראשות ביבי השם ישמור מגנץ והמשותפת
14
לפינדרוס אין בושה לבקש קולות מהסרוגים?
אתה טפש | 19-02-2020 17:50
מתי החרדים עשו דבר למען הסרוגים? שמחתם שגרשו את יהודי גוש קטיף
חס ושלום!
חס ושלום | 19-02-2020 18:01
אז נכון שלא היו הרבה חרדים בתוך גוש קטיף, אבל היו הרבה חרדים בתפילות בכותל וכו'. וחוץ מזה במקום לכעוס על החרדים תכעס על לפיד מכחול לבן שיזם את ההתנתקות!
15
הרב דודקביץ
שרה | 19-02-2020 18:03
במקום שנראה שאין תקוה להצליח להשפיע עבודת ה' ואף על פי כן אדם פועל זוהי המדרגה הכוללת הנקראת נוטל שכר כנגד כולם.ודוקא באופן כזה מתגלה סייעתא דישמיא גדולה ומרווחת דברי הרב דסלר מכיון שבציונות הדתית היחידים שבאים להשפיע עבודת ה' הם עוצמה יהודית מן הראוי שיצביעו להם ויזכו לסייעתא דישמיא גדולה במגזר הזה.
16
מה הדיף להצביע למפלגה שתלך אם גנץ
אברהם קיס | 19-02-2020 18:13
רק עוצמה יהודית
תיקון טעות: כך כותבים-עדף ולא הדיף
נאוה | 19-02-2020 18:31
צודק הכותב יש להצביע לעוצמה יהודית ולחזק אותה ולא לפחד מכל אנשי בנט שמגיבים באתרים השונים .
17
הסקרים על התחזקות בן גביר - תעלול של השמאל
מאיר | 19-02-2020 19:43
השמאל בכוונה מטה את הסקרים כדי שמצביעי עוצמה יחשבו שהנה הם אוטוטו עוברים את אחוז החסימה. האינטרס של השמאל - שכמה שיותר מצביעי ימין יזרקו את קולם לפח ויצביעו עוצמה. ברור להם שאין שום סיכוי בעולם שעוצמה תעבור את אחוז החסימה, אבל כדאי להם שכמה שיותר קולות ימין יישרפו. עצוב שהימין אוכל את השקרים הללו ומאמין להם
18
שיעבוד על מישהו אחר
דידי | 19-02-2020 19:46
התנגדנו להתנתקות לכן נמנענו בהצבעה. שקרנים
19
לרב דודי יש ישיבה ביצהר
איסור שוחד | 19-02-2020 22:57
וכנראה שסמוטי העביר שלמונים לישיבה, וידוע ששוחד מעוור עיני חכמים ומסלף דיברי צדיקים, אז הרב דודי או צדיק או חכם, ולכן השוחד עובד.