אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בעד מי להצביע?/ הרב שלמה אבינר

הרב אבינר נשאל איזו מפלגה להצביע בבחירות הקרובות והשיב: "המצב מאוד מסובך. קל להשיב לשאלה: בעד איזו מפלגה לא להצביע. הרבה יותר קשה להשיב: בעד איזו מפלגה כן להצביע"

"הרמה הדתית במפלגת הציונות הדתית בשפל חדש"
  (צילום: יונתן זינדל/ פלאש90)

רבים שואלים: בעד מי להצביע? נחכה עוד קצת. בעניינים פוליטיים חלות תמורות, מתחוללים שינויים. נחיה עוד קצת, בעזרת ד', ונראה.

אבל כבר עתה אפשר להגדיר כמה דברים:

א. מצווה להצביע, מצווה גדולה. מצוה להפעיל השפעתו הברוכה על אופי המדינה, גם הלאומי גם הרוחני. אין לשבת מנגד. יש ששוקלים להימנע או לשים פתק לבן בתור מחאה. זה מובן בהחלט. אך הרבה יותר חשוב, להביא ברכה לאומה.

ב. כל אחד חייב להצביע על פי דעתו, ולא על פי מה שיאמרו לו אנשים יותר חכמים ממנו ויותר גדולים ממנו. עולה מתשובה של החתם סופר שכל מצביע הוא מעין דיין קטן, דיין זעיר. כידוע, אין לדיין קטן לבטל את דעתו בפני דיין גדול. כמובן, אנחנו האנשים הפשוטים, נטה אוזן ונקשיב בחרדת קודש לדברי גדולי ישראל. אבל אחר כך, נחליט בעצמנו מהו טובת המדינה, לפי עניות דעתנו.

עוד באותו נושא

סקר:עוצמה יהודית מתחזקת ונצמדת לאחוז החסימה


137

ג. ראש ממשלתנו מר נתניהו, הוא בחסדי ד', ראש ממשלה מאוד מוצלח, במה שנוגע לקיום הלאומי של המדינה: בטחון, כלכלה, יחסים בינלאומיים. יתכן שמתחריו יותר טובים ממנו, יתכן שלא. אך בדברים כה חמורים לא נכנסים לסיכונים. מועמדים אחרים – איננו יודעים. ראש הממשלה נתניהו – אנחנו יודעים. כידוע סומכים על חזקה. אמנם לפעמים לוקחים סיכון קטן עבור סיכוי גדול, אבל פה, זה סיכון גדול עבור סיכון באותו סדר גודל.

ד. מתוך כך, מתברר שיש לתמוך בעד מפלגה שתתמוך במר נתניהו. זה קיומי.

לשם כך יש לפנינו שלוש אפשרויות: ליכוד, דתיים-לאומיים, חרדים. בכל קבוצה יש מעלות ויש חסרונות.

1. ליכוד – הליכוד ודאי יתמוך בו, אך הוא אינו מפלגה של יראת שמים. כמובן, יש שם אנשים רבים יראי שמים, אך אין זה מעיקרי המפלגה.

2. אצל החרדים, יש ודאי יראת שמים, ב"ה. אך אינם לאומיים. ולא בטוח שיתמכו במר נתניהו. ראינו זאת בשני הנסיונות הקודמים של בחירות, שיש להם גם חשבונות אחרים.

עוד באותו נושא

הרב דרוקמן: "מצווה מיוחדת לתמוך להגדלת ימינה"


149

3. הדתיים-הלאומיים, הם ב"ה, גם דתיים, גם לאומיים, גם סביר שיתמכו בראש הממשלה נתניהו. מצד שני, העומדים בראש חלשים בדת. אחת חילונית ואחד דתי ליברלי. כבר מרן הרב קוק הצטער על כך שהמזרחי היה פשרני, אבל עתה זה הגיע לשפל שלא היה אף פעם. כמובן, יש שם גם אנשים מאוד יראי שמים, אך כידוע, הקובע, הוא מי שעומד בראש. וברור שאין כאן טענות אישיות על שני מנהיגים אלו, אלא השאלה הנוקבת היא האם אדם דתי-ליברלי ואדם חילוני יכולים לעמוד בראש מפלגה דתית.

אגב, יש דתיים רבים שבאופן שיטתי מצביעים ליכוד. הם סוברים שלנציגות דתית רצינית בתוך מפלגה גדולה, יש יותר כוח מאשר מפלגה כולה דתית אך קטנה. ויש שלא סוברים כן, אלא צריך מפלגה דתית-לאומית ממש גם אם היא קטנה. וכך נראה יותר סביר. אמנם עתה שהמפלגה הדתית-לאומית מאוד חלשה מבחינה דתית, יש מקום לחשב מסלול מחדש: אולי ליכוד אולי חרדים. וכמובן,אולי בכל זאת, דתי לאומי.

אמנם יש עוד מפלגה דתית לאומית קטנה, אך סביר שלא תעבור אחוז החסימה, והרי כבר אמרנו, שבדברים כאלה, לא נכנסים לסיכון.

הקיצור, המצב מאוד מסובך. קל להשיב לשאלה: בעד איזו מפלגה לא להצביע. הרבה יותר קשה להשיב: בעד איזו מפלגה כן להצביע. לכן נחכה לתמונה יותר ברורה, ונתפלל לד' שיאיר עינינו.

עוד באותו נושא

הליכוד לגנץ: "מנסה לתפוס טרמפ על הישגי נתניהו"

וכמובן, נודה לד' על מה שיש. נכון שלקראת הבחירות, אנו בצרות, אך אלו צרות של עשירים. מעשה באשה שהתלוננה בפני הרב שילדיה מסבים לה צרות ללא הרף. השיב הרב : אלו לא צרות. צרות יש לשכנה ממול שנשואה עשרים שנה ואין לה ילדים. את הצרות שלך, היא מוכנה לקנות במליונים.

אשרינו שאנו בארצנו ולא בארץ נכר, אשרינו שאנו תחת שלטון יהודי ולא טורקי או בריטי, אשרינו שיש לנו מדינה יהודית. אשרינו. אשרינו. אנא לומר את התפילה לשלום המדינה בשמחה.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
81 תגובות - 56 דיונים מיין לפי
1
אכן ירידה דתית במפלגות. תמיכה בשוחד מרמה והפר
אכן ירידה דתית. | 16-02-2020 10:04
אכן ירידה דתית מזעזעת לשפלות לטומאה ולסחי של שוחד מרמה והפרת אמונים בחסות מתנחלים.
איזה שוחד ואיזה רעל ואיזה ארס הוא בחזקת חף מפ
וזכות הציבור לרצות א | 27-02-2020 9:30
הדיפ סטייט הם אויבי המדינה היהודית. אויב אויבי הוא חברי! ולכן ביבי הוא החבר שלנו!
הרב מזכיר את זכריה בן אבקולס
בצלאל | 16-02-2020 20:37
שלא רצה להכריע על פי מבט ישר ופשוט אלא בחר לפלפל ולהחמיר
סמוטריץ' רימה את הצבא ודחה גיוס בשקר
ישראל בן שחר | 16-02-2020 20:29
סמוטריץ התחזה לבן ישיבה והיה רשום כאברך בישיבת קדומים וזכה לקבלת מלגה כספית ממשרד הדתות וכך גם דחה את השרות הצבאי לאחר שהצהיר שתורתו אומנותו ובזמן הדחיה במקום ללמוד תורה בישיבה הלך ללמוד לתואר ראשון במשפטים ורק בגיל 28 לאחר שסיים תואר ראשון במשפטים התגייס לשרות הכי מינמלי כגובניק בקריה בתל אביב . זה לא ציונות דתית זו רמאות בחסות דתית להצהיר בשקר שתורתו אומנותו כדי לא להתגייס וללמוד באקדמיה משפטים זו נבזות נוכלות ורמאות . שאחד כזה הוא ברשימה כהציג הציונות הדתית גם מהווה שפל חסר תקדים בציונות הדתית.
מפלגת ימינה היא מפלגה שמילה איננה מילה
ימינה תמיד בוגדים | 16-02-2020 11:56
מפלגת ימינה כולם בוגדים בדקה התשעים כדי לגרום כמה שיותר נזק. בנט בגד בדקה התשעים במפלגת הבית היהודי. סילמן בגדה בדקה התשעים ברב רפי. הרב רפי בגד בדקה התשעים בבן גביר. הם יבגדו גם בבוחרים. אין להם מילה.
נכון. שוחד מרמה והפרת אמונים בחסות מתנחלים
והוא יצא בגפו | 16-02-2020 11:30
זוהי בושה חרפה וכלימה שהציונות הדתית מדרדרת ומטנפת את העם שאמור להיות אור לגויים בשפלות בטומאה ובסחי של שוחד מרמה והפרת אמונים בחסות מתנחלים.
2
כבוד הרב
יונתן בר אושר | 16-02-2020 10:09
התשובה פשוטה, רק עוצמה יהודית . היא הימין האמיתי . לגבי אחוז החסימה , אם כל אחד יביא עוד אחד אנחנו עוברים. צריך להצביע לפי האמת ולא לפי אחוז החסימה .
אני לא מאמין איך אנשים חיים בלה לה לנד
לא להצביע לעוצמה | 27-02-2020 9:51
חוץ מהפנאטים שמוכנים להקריב את עם ישראל על מזבח השקר שלהם של אינטרס שולי של בן גביר ועוצמה יהודית שלא מסוגלים לרדת מהעץ ולהבין שהמפלגה לא מסוגלת לעבור אחוז חסימה של 4 מנדטים. לא יבואו קולות חדשים. וגם חלק גדול מה-84000 שהצביעו בפעם האחרונה הם לא פנאטים שמוכנים לדפוק את הראש בקיר. יישארו רק כמה אלפים בודדים שמוכנים לעזוב את העיקר (שלא תקום לנו ממשלת שמאל ערבית אנטי דתית ואנטי יהודית) ולתפוש את הטפל (של מפגן כח של בן גביר ללא תועלת לעם ישראל). כל מצביע לעוצמה יהודית צריך להבין שזה בכלל לא בטוח שנגיע לבחירות רביעיות. ליברמן מתכנן לתמוך מבחוץ יחד עם המשותפת הערבית בממשלת כחול לבן עבודה מרץ. יש לו תאווה בלתי נשלטת להפיל את ביבי שנוא נפשו מהשלטון והוא יעשה את זה בכל מחיר. כל קול לבן גביר זה קול נטו לשמאל ולמשותפת. או שתהיה ממשלת 61 פרו ערבית או ממשלה לאומית בראשות ביבי. בחירות רביעיות בכלל לא בטוחות. אין את הלוקסוס להצביע לעוצמה יהודית! זו הצבעה מופקרת עם אפס אחריות לאומית!
עוצמה עוברת בע"ה את אחוז החסימה!!!
אשקלון | 18-02-2020 10:26
בסקרים האחרונים עוצמה עם 2.5 אחוז-ולהערכתי בסד-אנשים יעדיפו בעוצמה ויכנסו עוד 4 מנדטים לימין אמיתי אמוני.
לדוד רוזנבלום
יהודי | 16-02-2020 22:06
אני חייב לציין שהעובדה הרביעית ממש משכנעת
בלי עוצמה אין ממשלת ימין!
דוד רוזנבלום | 16-02-2020 10:38
עובדה ראשונה:עוצמה רצה עד הסוף. עובדה שניה:רק עם עוצמה יהודית יש סיכוי ל61. עובדה שלישית:ביבי יכול להעביר את עוצמה בהבל פיו. עובדה רביעית:אני מצביע עוצמה יהודית!
השמאל שמח שיש טפשים כמוך
עלה והצלח | 16-02-2020 10:18
איזה יופי כמו ב 92 לימין יותר קולות אבל לא עוברים אחוז חסימה ורבין עלה. אל תלמד לקח.
3
צודק הרב. הציונות הדתית בשפל של שוחד מרמה
ציונות הדתית בשפל. | 16-02-2020 10:16
צודק בהחלט. הציונות הדתית מדרדרת את עם הקודש לשפלות של שוחד מרמה והפרת אמונים. אכן חילול שם שמים. נושאים שם שמיים לשווא.
מי שמאמין בערכי היהדות לא מצביע ביבי
זעקי ארץ אהובה | 20-02-2020 12:00
ולא יושב איתו בממשלה. החוסן של העם היהודי ומדינתו הוא בערכי היהדות - ביבי פוגע בחוסן הזה כי אינו נאמן לערכי היהדות. כַּסְפֵּךְ, הָיָה לְסִיגִים; סָבְאֵךְ, מָהוּל בַּמָּיִם. כג שָׂרַיִךְ סוֹרְרִים, וְחַבְרֵי גַּנָּבִים--כֻּלּוֹ אֹהֵב שֹׁחַד, וְרֹדֵף שַׁלְמֹנִים
4
מצביע נעם
מוטי | 16-02-2020 10:27
בנט יש חילוקי דעות. אני בעד גיור רפורמי מישהו מודע לזה?! למישהו אכפת מזה?!
5
רק לא בנט!!!
משה פייגלין | 16-02-2020 10:28
דברים שכתב משה פייגלין, נפתלי בנט החליט להשליך לכלא עוד בחור יהודי, שבית המשפט שיחרר ללא תנאים מגבילים. זה האיש שרצה להקים מפלגה ליברלית, כן... זו האשה שרצתה לסגור עיתון... כלומר דבר לא השתנה מאז שנתנו בנט ושקד, בשם הציונות הדתית, רוח גבית, למעצר ולעינויים קשים של מיטב בניה - בגלל שבכפר דומא, חמולה אחת שרפה את ביתה של חמולה אחרת... כולם שוחררו, למעט אחד שעודנו עצור בבידוד כבר 4 שנים וכל שיש נגדו הוא הודאות שהוצאו בעינויים קשים. למי אתם מאמינים - זעק אז בנט את זעקת העושה מעשה זמרי ומבקש שכר כפנחס - לבן גביר או לאילת שקד... אני שהכרתי את בנט, האמנתי לבן גביר. ובנט ושקד? - הם נותרו כהרגלם בצד בו מרוחה החמאה, מרוחה בחייהם של הנערים. זה בנט, זו שקד ואלו פניה של השפחה הסרוגה החרופה שממנה הם שואבים את כוחם. נקריב את בנינו למולך, רק הבו לנו מנדטים, תקציבים ולגיטימציה. שום דבר מהותי לא השתנה ולא מסוגל להשתנות בזכות שר הביטחון בנט. לא מול חמאס, לא מול חיזבאללא, לא מול סוריה ואיראן - שומדבר מלבד דיברור נלעג, שהופך יותר ויותר בריוני. כך זה נשמע הלילה בעזה מדווח שוב הקריין המשועמם של גלי צהל, על עוד תקיפה של חיל האויר, בתגובה לעוד לילה של מיטות רטובות בחדרי הילדים בשדרות. החיילת ביפו שמה קלטת של פיצוצים והקריין בולע את לשונו ועובר לעניינים בוערים יותר. hold a big stick ad talks softly (החזק מקל גדול ודבר ברכות) אמר פעם תיאודור רוזבלט. לבנט, שכשרי הביטחון לפניו, תלוי מנטלית ופוליטית בשימור הרציונל של אוסלו - כלומר באוייבי המדינה - אין ולא יכול להיות נגדם שום מקל. רק דיבורים. המרחם על אכזרים, סופו מתאכזר אל רחמנים - אמרו חזל. ראו לאן מופנה המקל של המרחם על ילדי עזה. בנט הוא כל השלילה של תודעת ההנהגה הקיימת, זו שהפכה את תושבי שדרות לקפצונים של צבע אדום, את תל אביב לשבויה של עזה ואת ירושלים לסמרטוט של פוטין. בדיוק אותו הדבר בתוספת תעודת הכשר קטנה וסרוגה.
אם לא ימינה אז חרדים או ליכוד
גוש הימין בכל מחיר | 27-02-2020 10:22
כל הצבעה אחרת זה פשע או הפקרות
ברור לא מצביעים ימינה
תיקון לחיים | 16-02-2020 14:55
ימינה לא מפלגה דתית לאומית. לא מצביעים טב
6
תגובה
שלמה אפללו מאור | 16-02-2020 10:29
צר לנו מאוד על ההתפרקות של כל הציבור הדתי לאומי ועל כך שאין לנו רבנות ראשית שהולכת בדרכו של הרב קוק. והרבה לדעתי אשמים רבנים מהציבור שלנו והמבין יבין. בתלמוד הירושלמי נאמר בחריפות שבית שני חרב אפילו שהיו יגיעין בתורה וזהירין במצות ומעשרות וכל ווסת טובה הייתה בהן אלא שהיו אוהבים את הממון ושונאין אלו את אלו.וכל דור שלא נבנה בימיו כאילו הוא החריבו.
7
לחזק את הנאמנות הכלבית של הדת"ל לגנבי הליכוד
רב בריח | 16-02-2020 10:30
מסורת ישראל סבא
8
דרוש אחריות ואומץ רוח
שלום ורשבסקי | 16-02-2020 10:34
דורשים מהציבור לגלות אחריות ושכל ישר. כל מי שנמצא בין אנשים רואה את התסיסה והמרמור כלפי האיחוד המוזר הזה של בנט וסמוטריץ,יש לפחות 6/7 מנדטים שרוצים להצביע לעוצמה יהודית, אבל מפחדים מאחוז החסימה, להצביע בסקרים את מה שאתם חושבים, זה לא פוגע באף אחד, כי זה רק סקר,וזה נותן ביטחון להצביע למפלגה, זה רק יועיל לכם ישראל. כל אחד יוכל להצביע לפי השקפת עולמו. בימים הקרובים סמוטריץ ינסה לגמד אותנו, להפוך אותו ללא רלוונטים, כי הפחד הכי גדול שלו זה שנעבור את אחוז החסימה והוא לא יעבור. אל תתיאשו ואל תיכנעו למניפולציות המרושעות שלו ושל כתבי החצר שלו
22
א | 19-02-2020 8:45
22 מנדטים רוצים בן גביר,למה נעצרת ב 6-7?
9
סילמן מתנדנת
רעות זיכר | 16-02-2020 10:35
יוגב ניסה להזיז את הב בה רפי עם הd9 שלו ולא הצליח, כוחות גדולים של סמוטריצים מנסים דרך ערוץ שבע להכפיש אותו ללא הפסקה.... כרגע הב הב רפי מתבצר בלשכת שר הגיחוך וטוען שתמורת הבגידה, הובטח לו להישאר שר הגיחוך ועוד כל מיני תופינים... גברת סילמן שבגדה ברפי שבגד ביוגב שרצה לבגוד ברפי שבגד באיתמר נכנסה לדום שתיקה ודף הפייסבוק שלה לא פעיל..., ישנו פחד גדול שמרוב סירחון הריח יעבור דרך מסכי המחשב ויסריח את כל הבתים בציונות הדתית... ד.א גברת נוכלת סילמן ממוקמת במקום ה7 הספק ריאלי. יש מצב שהפתק שלך יכניס את הנוכלת לכנסת....
10
כצפוי- שום מסר ברור חוץ מהמדינה הוא האדם.
עמיחי | 16-02-2020 10:37
פאשיזם לשמה. לכן, לא משנה למי לבחור. רק חשוב שתיכנע ותתבטל למדינה. ברוך שהחזירנו לבית עבדים. והפעם - בארץ ישראל. אה, כן, זה כל העניין; לפאשיסט אין כל הבנה במושג עבדות כי חייו בטלים למדינה. עבדות זה מהותו. אשכרה, אידיאולוגיות היטלר ומוסליני מאחד שקורא לעצמו רב בישראל.
11
בראש מפלגה דתית עומדים רפורמי וחילונית.
אלחנן | 16-02-2020 10:38
בשביל לראות את הכיפה על ראשו של בנט צריך טלסקופ, אישתו מבשלת שרצים ולצידו עומדת חילוניה מחללת שבת בפרהסיה. מהם לא תצמח שום טובה. קורא לכל מצביעי המפלגה לעבור לעוצמה.
12
לא תקום עוד ממשלת ערב רב!
מאיר - עברי אנכי | 16-02-2020 10:41
לא תקום עוד ממשלת ערב רב!
13
אז נפקיד את חינוך ילדינו בידי גפני וליצמן?
נ.פ. | 16-02-2020 10:43
הרב פרץ אינו ראוי?
הרב פרץ שפוט של בנט
לצערנו | 20-02-2020 10:50
זה המצב
14
אני מצביע למפלגה היותר אמיתית
משה רבינו | 16-02-2020 10:48
אז מי חרדל אמיתי?! בכנס של ימינה ישבו בעקבות של נשים וגברים ביחד. כל הנוכחים היו דתיים לייט מגבעת שמואל והסביבה. בכנס עוצמה יהודית הייתה מחיצה והמון דברי תורה. 80 אחוז דתיים חרדלים,15 אחוז חרדים וחמש אחוז חילונים.
מה זה אמיתי? להתאבד זה אמיתי?
אסור להצביע עוצמה | 27-02-2020 10:30
עוצמה יהודית צריכה להישאר תנועה חוץ פרלמנטרית. לכנסת צריך להצביע רק למפלגות גוש הימין שעוברות את אחוז החסימה. אסור לשרוף קולות! זה הפקרות! אם הדת היא בראש מעייניך אז תצביע לחרדים שהולכים חזק עם הימין ויהיו נאמנים עד הסוף לביבי. אתה לא יכול לאכול את כל העולם!
15
כנסו
תומר | 16-02-2020 10:50
רק עוצמה יהודית מענין למה שאתה כבוד הרב רוצה וחבל שלא צעקת על סמוטריץ שהלך לרפורמי,ועשה דוקא ולא רצה חיבור עם עוצמה יהודית
16
עוצמה יהודית זה הסיכוי היחיד ל61. נץ בקלפי!
יוסף | 16-02-2020 11:06
זה או בחירות רביעות או עוצמה יהודית אם 4-5 מנדטים. ובגלל זה חייבים עוצמה יהודית בכנסת!!!
17
עוצמה או ימינה
שי | 16-02-2020 11:07
הרבה אנשים רוצים עוצמה ולא מצביעים בגלל אחוז החסימה. אם אנשים לא יתפלפלו וייצבעו פשוט לפי דעתם אז עוצמה תעבור. אתם יודעים, זה הקטע בדמוקרטיה
כבר היינו בסרט הזה אפילו מנקודת מוצא יותר טוב
ועדיין עוצמה לא עברה | 27-02-2020 10:33
ואם תיזכר בהסטוריה: כבר 6 פעמים עוצמה לא עברה. מספיק ודי. ועכשיו הם סופר רחוקים מאחוז החסימה. רק הפנאטים שלא איכפת להם מכלום נשארו.
18
אם הרב אבינר ודומיו יתמכו בעצמה, הם יעברו.
אוריאל לוי | 16-02-2020 11:17
הרב אבינר בעצם אומר במאמר שיש רק מפלגה דתית לאומית אמיתית אחת, עצמה יהודית, אלא שסיכון גדול שלא יעברו. זה נכון. אבל אם הרב אבינר והרב דוד חי הכהן ואולי עוד רבנים יעיזו לתמוך בגלוי בעצמה יהודית, אז הם בטוח יעברו. הרי גדול רבני הציונות הדתית, דיין ששים שנה והמועמד לרב ראשי בירושלים כבר לפני 40 שנה מטעם הרב צבי יהודה זצל, תומך בהם בגלוי. אז ברור שתמיכה של עוד כמה רבנים תביא סוף סוף שתהיה פה מפלגה דתית לאומית באמת.
19
לא חרדל ולא ליברל
מוטי | 16-02-2020 11:44
בנט טוען אני חרדל, האמת שבנט,רפי,שקד וסמוטריץ הם לא חרדל ולא ליברל! החבורה הזאת הם שודדים! סמוטריץ אני שמח וגאה ברשימה שלנו, אבל הדרך לשם הייתה מאוד לא טובה משל למה הדבר דומה לאדם ששודד מיליון דולר מהבנק. עכשיו הוא מספר:לשדוד בנק זה בהחלט לא יפה, אבל התוצאה מיליון דולר נוספים בחשבון הבנק שלי. אני שמח וגאה בכסף שהשגתי. בציבור החרדי גדולי התורה בוחרים את הנציגים. בליכוד יש פריימריז באמצעותו בוחרים את הנציגים. 100 אחוז מהציבור הדתי לאומי רצו שיערכו פרימריז פתוחים, אבל חבורת השודדים ממש לא רצתה. ‌יום לפני סגירת הרשימות 100 רבנים מהציונות הדתית קראו לסמוטריץ להצטרף לבית היהודי, עוצמה..., אבל סמוטריץ החרדל שם עליהם פס אחד גדול וחבר לבנט בידיעה שעוצמה בחוץ. 100 אחוז מהחרדלים רצו שעוצמה תהיה חלק מהחיבור, אבל גם על הציבור שמו קצוץ. לאחר מכן חיפשו דרך לצרף את הבית היהודי עם מינימום חרדלים .... מה עושים?! מביאים את הרב רפי לראש הממשלה רגע לפני סגירת הרשימות, לוחצים עליו בלחץ בלתי סביר על ידי: 1.משל המים שלא מחזיק מים. 2.סילמן שבוגדת בבית היהודי בתמורה למיקום 7 ספק ריאלי(שוחד) 3.סקרים שקריים שבית יהודי+עוצמה לא עוברים. 4.הבטחה לתפקיד שר החינוך לרפי+מיקום2 ברשימה(שוחד כפול) האמת שכל הרשימה מ1-7 הם נוכלים אחד אחד והייתי שמח שהם יקבלו 0 מנדטים. שודדי הציבור הדתי לאומי לא מתביישים ועכשיו הם גם קוראים לעצמם הציבור הדתי לאומי. איזה אבסורד מי ששדד את הציבור, מציג את עצמו כנציג הציבור.... במועד א' לא עשו פריימריז. במועד ב' לא עשו פריימריז. במועד ג' לא עשו פריימריז. אם אתה רוצה שישדדו אותך שוב ושוב ושוב... תמשיך להצביע לשודדים! אם אתה רוצה שהשוד הציבורי יחדל, תצביע למפלגות אחרות מגוש הימין(שס,ליכוד, עוצמה) מי ששודד את הציבור, גם לא יהיה מחוייב לציבור ויבגוד בו גם בהמשך.
20
מצביע ימינה לשעבר
לוי | 16-02-2020 11:45
את הניצחון של כל הנוכלים:בנט, סמוטריץ, בנט, שקד,כהנא,סילמן...,הייתי מכנה ניצחון פירוס. הם חושבים שדרך ריסוק ערכי המוסר הבסיסים, הם יצליחו לקבל לעצמם מנדטים. הם חושבים שציבור הדתי שבוי שלהם ועובד אצלם. אנחנו ביום הבוחר, לכם שאנחנו הפסקנו להיות עבדים שלכם. התנהגתם כמו בהמות, לא נצביע לכם! נצביע עוצמה.
21
לא עוצמה
לא ליכוד | 16-02-2020 11:58
אם בימינה לא מספיק דתיים אז בטוח שבליכוד גם לא
22
שמים נץ
יוסי | 16-02-2020 12:11
רק עוצמה
23
כשבורג ושפירא ז"ל, ביזו את הרב צבי יהודה,
דוד ס"ט | 16-02-2020 12:25
איפה היה כבוד הרב?, המצב אף פעם לא שלם, אבל היום לא יותר גרוע
24
האם יש לר אבינר דתומטר?
צפי | 16-02-2020 14:18
האם רב ששיקר והפר הסכם יותר ירא שמים מאילת שקד או מבנט?
הרב אבינר מתייחס למידת הדתיות
התמים | 16-02-2020 15:50
של המפלגות השונות. אבל איפה התייחסות ערכית למנהיגים ולאורחותיהם ? הרב אבינר הביע תמיכה בנתניהו למרות שהודה בפומבי בניאוף עם אשת איש, למרות שמואשם בשלושה אישומים של שחיתות ולמרות שהוא מוכר כשקרן מובהק. לא מבין רבנים שמודדים אורך החצאית וגודל הכיפה ומתעלמים לחלוטין משחיתות, רמייה, ניאוף ושאר ירקות. איזו מין יהדות זו שסממנים חיצוניים כאלה חשובים לה יותר מערכיו של האדם ומהתנהגותו ? האם אדם כנתניהו הוא איש המופת שצריך להוביל מדינה שרוצה להיות אור לגויים ? איפה הערכים האמיתיים - לא כמות השיער שנגלית מחוץ לכיסוי הראש או אורך השרוול של ילדה בת שלוש ? מה אומר כבודו ביחס לדברים האלה ? לא מתפקידו של מנהיג רוחני לומר דברים ברורים ומנומקים בנושאים אלה ? יענה כבודו כדי שגם עמי ארצות כמוני יבינו מה סולם הערכים של היהדות אומר על מנהיגים מושחתים.
יש לו קהל ענק שמקשיב לו!
חיים | 16-02-2020 14:36
ולכן ימינה הפסידה מנדט
25
הרב רפי מקום שני וסמוטריץ' רביעי
ר | 16-02-2020 14:44
מקווה שזה יאזן את הראש
מספר 4 שדפק את מספר 2, שדפק אותו לפני כן
חח | 20-02-2020 10:52
לך תסמוך עליהם
26
ימינה לא מפלגה דתית לאומית. לא מצביעים טב
תקון לחיים | 16-02-2020 14:54
ימינה לא מפלגה דתית לאומית. לא מצביעים טב
27
אם ימינה חלשה דתית, כל שכן שהליכוד חלש!!!
אסף | 16-02-2020 15:04
לא הבנתי - בגלל שימינה חלשה דתית, אז צריך להצביע לליכוד! בימינה אנשי התורה חזקים פי 100 מאשר בליכוד
לכן מצביעים
א | 19-02-2020 8:48
רק ג׳
28
מסתבר שיש רב אחד שעומד בראשות ישיבה
סמוטי לא שיחד את הרב | 16-02-2020 16:13
שלא קיבל שוחד , ולכן אומר את האמת בפרצוף, שקד ובנט תומכים בלהטבים,תחבורה ציבורית בשבת,גיורים רפורמים, שירות מעורב ביחידות צהל.
אם הם תומכים
התמים | 16-02-2020 16:22
בכל מה שציינת - עשית להם פירסומת מעולה. מגיע להם יישר כוח. חזק וברוך.
29
מציע לכבוד הרב להתמקד בתחום מומחיותו
הצעה | 16-02-2020 18:34
מדידת חצאיות לילדות בגן
30
למי להצביע
גדי | 16-02-2020 19:16
לא מצביעים לרע במיעוטו(ימינה), מצביעים לטוב במהותו(עוצמה יהודית)
מי שלא מסוגל לעבור כמו עוצמה הוא הרע
מצביעים רק למי שעובר | 27-02-2020 10:40
אסור לשרוף קולות סתם ולחזק את שונאי ישראל. אם לא ימינה אז להצביע לחרדים שנאמנים חזק לביבי ובעד מדינה יהודית. אם לא החרדים אז אפילו עדיף הליכוד.
31
לומר את המציאות
א.כ | 16-02-2020 20:07
לא זוכר שהמפלגות החרדיות עשו בעיות בפעמים הקודמות. לעומת זאת לא לשכוח נפתלי בנט חבר לאחיו יאיר ופגע בדת . הם דבר זה נעלם מעיננו??? מי רצה להצטרף לבני גנץ ויאיר שוב ???? נכון נפתלי בנט . ראש הממשלה נתן לו שר ביטחון כדי שישאר בגוש ועוד ברוב חוצפתו מספר לשון הרע על החרדים שרק כסף מעניין אותם מה מניע את ימינה???? מאוד מעניין. ניתן לשאון את תושבי יוש כמה דרעי נתן להם וכמה ימינה נתנה להם? יעשו חושבים כולם ולאור הנכתב והמסקנה היא המפלגה היחידה לבחירה היא שס. תשאלו גם את הרבנים מי דואג להם לצורכיהם?
32
דברי טעם
מאיר טרבלסי | 16-02-2020 20:12
דברי חכמה
33
אני מצביע לעוצמה יהודית.
מתתיהו | 16-02-2020 20:32
וזה הפיתרון הברור והמתבקש
34
עכשיו הרשימה לייטית כמו שצריך
שלום | 16-02-2020 21:27
העפנו את החרדלים הנודניקים מחיינו. בן דהן המזוקן ויוגב הטיפש הלכו לעזאזל
35
הלייטים הם הציונות הדתית
חחחח | 16-02-2020 21:39
ומי שלא מתאים לו, שיחפש מי ינענע אותו
36
מצביעים עוצמה יהודית
עמיחי | 16-02-2020 22:17
כבוד הרב יכול להמשיך ולתמוך במי שפינה את עמונה ובמי שיצטרף לגנץ
37
עכשיו הליברלים שולטים
גדי | 16-02-2020 22:42
החרדלים לא יקבלו שום ייצוג בכנסת הבאה! אחלה עקיצה עשינו להם. בשניה האחרונה העפנו את יוגב ובן דהן לפח...
38
נפתלי ואילת הוכיחו מנהיגות
אני | 17-02-2020 10:19
הרבנים שמנעו מהם להתפטר רק סי בכו את המצב הפוליטי. נזכרתי באותם רבנים שיעצו לקהל שלהם לא לעלות לארץ ובגלל זה הם נספו במשרפות הגז...
39
ביבי
ישראל | 17-02-2020 14:42
הבנתי רק ליכוד
40
דעת רבנים
איתמר מעופרה | 18-02-2020 16:23
800 רבנים .פוסקי הלכה .כל רב פוסק אחרת בעד מי להצביע .הם רבנים בדיחה ופוליטיקאים הזויים .מה להם ולתורה .רק המשכורת המנופחת שהם מקבלים מהמדינה .אלוהים לא בחר בהם לעושה דברו הוא אפילו מאס בהם .אבל הם יתנהגו כאילו העולם לא יתקיים בלעדיהם
41
יתפלא כבוד הרב. אני דתי. ואין לי שום כוונה לה
חיים | 19-02-2020 15:10
להצביע עבור מפלגה דתית לא חרדית ולא לאומית כבר למדנו שהמלכות טוב לה שתנוהל על ידי מי שידיהם נקיות. ולא חשוב עם כיפה או לא.
42
תגובה לרב היקר
קיבוצניק לשעבר | 19-02-2020 20:23
כבוד הרב שלום, הקשבתי לך בבחירות הקודמות והצבעתי לימינה בלב לא שלם. הפעם הזאת אני פשוט לא מסוגל להצביע להם. ולכן האפשרות הכי טובה שנשארה היא להצביע לעוצמה יהודית. (ואני לא אחד מ80 האלף שהצביעו להם). יש רבים וטובים כמוני מאוכזבי ימינה שרוצים להצביע לעוצמה. אם נשמע לגיטימציה ותמיכה של רבנים חרדליים הסיכוי לעבור ילך ויגדל. הציבור התורני לאומי משווע לשמוע את רבניו נותנים תמיכה במפלגה תורנית לאומית ששמה עוצמה לישראל.
אין טעם שתצביע עוצמה. על כל אחד כמוך יש 100
שיפרשו מעוצמה | 27-02-2020 10:19
חבל שתבזבז את הקול סתם ותחזק בשריפת הקול שלך את שונאי ישראל. אין אף סקר שמעביר את עוצמה. וגם אם היה סקר כזה תחלק אותו ב-2. כמו שבפעם האחרונה היו בחלק מהסקרים 4 ובפועל זה היה 2. עכשיו כשזה בין 1 ל-2 אז במציאות זה בין 1/2 ל-1. אל תהמר על גורל עם ישראל! זה לא משחק וידאו! תצביע רק למי שעובר בגוש הימין. אם לא ימינה אז חרדים(מאוד נאמנים לביבי). אם לא חרדים אז ליכוד. פרגמטיות היא שם המשחק. תפשת מרובה לא תפשת. אל תהיה אחד מאלה הפנאטים שמוכנים לדפוק את הראש בקיר ולעזאזל עם ישראל. כל העתיד של עם ישראל ייקבע בבחירות האלה. אתה חייב לעשות את הדבר הנכון ושיהיה תועלת מהקול שלך ולא סתם הצבעת מחאה טיפשית ולהקריב ח'ו את עם ישראל על מזבח אגו של מאן דהו.
43
לעניות דעתי במצב הנוכחי - רק מחל נתניהו
תלמיד | 20-02-2020 10:48
נניח שחלילה הליכוד יקבל 20 מנדטים במקרה כזה ברור שלפיד ליברמן וגנץ ירכיבו את הממשלה כי יאמרו שלנתניהו אין מנדט מהעם לעומת זאת אם הליכוד יקבל 40 מנדטים יראו כולם כולל בית המשפט העליון שיש לו מנדט מהעם וכמו שאמר הרב שליטא בחוכמתו הרבה בעניינים כאלה - לא לוקחים סיכונים
44
בחירות בכל שנה ישימו סוף לפשיעה השילטונית !!!
בן הארץ! | 20-02-2020 15:03
במצבנו היום אנחנו סובלים מאד , וחיים תחת עול כבד מאד , של הפסדים כבדים בכל תחומי חיינו , הפסדים וסבל שרק גודלים מיום ליום !!! כשאחנו מולכים שולל , בידי הנהגה של אינטרסנטים , חסרי מצפון , הן משמאל והן מימין , למלחמות חינם שנותנות כוח בידם ולהמשך שלטונם המושחת !! כשעמנו הוא כלי בידם ,שמנוצל בציניות רבה , למימוש תאוותיהם !!! וכך זה כבר למעלה מ-120 שנים , שעמנו חווה וחיי בסבל לא יתואר ולא מוצדק , ממלחמת דמים מיותרת , ויומיומית , שבה אנחנו מאבדים את ילדינו , לחינם !!! מלחמה שלא היתה אמורה כלל לקרות , ושלא הולכת להסתיים , בגלל טיפשותם ותאוותיהם ! כשאנחנו זוכים מהם רק להעמדות פנים של אוהבי ישראל רק כשמתקרבות הבחירות !! כי עד אז הם עסוקים בניצול ארצנו לטובתם הפרטית ובמנעמי השילטון הרבים מאד , שאחנו בתמימותנו הרבה מעניקים להם ללא כל הצדקה !!! ולכן חשוב להפסיק לתת בידם כוח רב מדי ,וזה יכול לקרות רק במעבר לבחירות בכל שנה , כי בהם נמצא כוחנו האזרחים לשלוט במעשי נבחרינו ובהתנהגותם!!
45
יש
נועם | 20-02-2020 15:06
יש אלוהים ואנחנו הבנים והבנות היהודים של הרבי מלובביץ' ושל ירושלים
46
אם ביבי יורשע, מה תגיד אז?
יהודי ודמוקרט | 20-02-2020 22:03
האם אבינר מתימר לדעת על מי נוטה ה' חסד?
47
רב שחושב שהוא חכם ארזים
טוביה | 21-02-2020 6:29
מדינה שכל מטרתה לבטל את הדת רוב האנשים לא יודעים את הפסוק שמע ישראל לא שומרים שבת ולא שומרים על מצות התורה שאסרה משכב זכר יותר ויותר מתנגדים לרבנות הראשית חילול השם הכי גדול שהיה בארץ הקודש מאז הרומים
48
הרב נדרש לעצה ולא לקיטרוג.אשריך שהצלחת לקומם
דויד | 22-02-2020 22:46
א.מפלגה אינה ישיבת הסדר ואפילו לא מכחנה קדצ.שקד תדאג לאינטרסים הדתיים.היא שלמה עמנו.היא וויתרה על הצטרפות למפלגה חילונית כמו הליכוד,מתוך הערצת הדתיים הלאומיים וכל מה שהם מייצגים.זה שכרה של מי שהצטרפה למחננו?!יתכן והרב היה מגרש את רות המואביה שתצטרף לערפה.קישטה רות!גויה שכמוך. ב.מי שעוצם עיניו מלראות את כל סגולותיו של בנט מבכר להשמיצו ולכנותו ליברלי והמחרים מחזיקים אחרי הרב כבר הפכוהו לרפורמי. אשרנו שאלה בראש
49
מדוע התגובה שלי מסוננת?! אתם סרוגים או סורגים
דויד | 22-02-2020 22:52
מה אתם רוצים ?ליטופים והסכמות.זהו?! זו הדיקטטורה במלואה!!!
50
עצמה יהודית
זיו משולם | 23-02-2020 17:28
כבוד הרב לא נתן תשובה. לענד צריך לחזק את עצמה חהודית בכל הכח.
אין לך מאיפה לחזק את עוצמה יהודית
אין קולות והם מחוקים | 27-02-2020 10:02
הרב אמר שלא להצביע למפלגה שלא עוברת. אין שום הגיון להצביע סתם לעוצמה. אנחנו בסכנה גדולה בבחירות האלה ממש!
51
רק עם 4 המנדטים של עוצמה יש גוש חוסם
תיקון לחיי"ם | 24-02-2020 13:00
כבוד הרב רק עם 4 המנדטים של עוצמה יהודית יש לך גוש. נקווה שכל ה 300,000 יצביעו עוצמה. מצביעים נץ
52
התשובה פשוטה
יהודי פשוט | 24-02-2020 21:59
״טב״ בקלפי :-) לא מבין איפה ההתלבטות בכלל כבוד הרב. החרדים לא ידאגו במאה אחוז לצורכי הציבור שלנו. אנחנו תמיד נהיה בתחתית הרשימה מבחינת העדפות. הליכוד רובו בצביעים חילונים ימניים. והוא פועל למען האינטרס הלאומי כשבא לו. יותר כשיש לו מפלגה דתית לאומית לימינו עם כח השפעה. פחות כשי לה פחות השפעה. עוצמה יהודית ראינו בבחירות הקודמות מה קרה כשרצו לבד. 80,000 קולות זה ממש לא מספיק. להציע עוצמה זה חליש׳ס. הרב אומר שבימינה יש דתי לייט וגם אישה חילונית בהנהגה אבל יש רב שיש לו המון זכויות וגידל בחורים להיות לוחמים מעולים וערכיים ודתיים ויראי שמיים בצה״ל. ויש עוד מנהיג שהוא אחד האנשים הכי משפיעים בפוליטיקה הישראלית בכמה שנים האחרונות והוא אדם מאוד ירא שמיים מאוד לאומי מאוד ערכי מאוד חכם פיקח וביצועיסט. בקיצור זוהי מפלגה דתית לאומית שכוללת גם לייטים וגם חילוניים. הכל טוב. מסתדרים גם איתם. זה לא שהשתלטו על כל המפלגה הם חלק מהמפלגה ביחד כל הדתיים הלאומיים הטובים מימים ימימה. והיא בטח המפלגה העדיפה משאר האופציות שהרב מנה. בקיצור כמו שכתבתי בכותרת. התשובה פשוטה. רק ״טב״ בקלפי :-)
53
נראה שלדעת הרב אין ברירה וצריך להצביע לחרדים
אמנון | 25-02-2020 19:02
אפילו שיש לנו חילוקי דעות איתם רב המשותף על הנפרד והם התחייבו לתמוך בהתיישבות. להצביע לבן גביר זה טמטום בהתגלמותו האם אנחנו המטומטמים?
54
החרדים הם הכי נאמנים לביבי ולימין
הם גם הוכיחו את עצמם | 27-02-2020 9:26
החרדים הולכים הכי חזק בנאמנות לביבי. אני לא יודע על איזה חשבונות אחרים הרב מדבר? החרדים יכלו לקבל מגנץ הרים וגבעות ונייר ריק שימלאו בו מה שהם רוצים ובלבד שיואילו להתחבר לגנץ ולהקים איתו ממשלה. וכמובן כספים בלי חשבון. אבל החרדים הוכיחו אחריות לאומית ממדרגה ראשונה ונשארו סופר נאמנים לביבי. החרדים יותר נאמנים לביבי יותר מימינה ויותר מחברי הליכוד עצמם שמי מחברי הליכוד עלול לערוק. ביבי יכול להרגיש את מכסימום הבטחון יחד עם החרדים, כי החרדים גם יעזרו להעביר כל חוק נדרש במקרה שבגץ יחליט שביבי פסול לקבל מינוי הנשיא ו/או פסול להיות ראש ממשלה. וזה לא דבר ערטילאי בגץ דחה את הדיון בפסילה של ביבי מתוך תקווה שהשמאל יצליח לעלות לשלטון ח'ו, ואז הוא לא יצטרך להכריע. אבל אם הציבור יצביע בעזרת ה' בעד נתניהו אז בגץ יטול לעצמו סמכות לפסול את בחירת הציבור. ופה ביבי צריך אצבעות בכנסת שיעזרו להעביר חוק עוקף בגץ. איילת שקד מימינה אמרה שלא בטוח שהם יתמכו בחוק כזה. דרעי אמר בלי לפחד שאנחנו נבטל את חוק בגץ ונעזור לביבי להיות ראש ממשלה. דרעי הוא גם המייסד של גוש הימין ועצם הרעיון של גוש הימין. דרעי גם דאג להחתים עכשיו לפני הבחירות האלה על נאמנות לנתניהו. אני חושב שהמציאות היא אחרת לגמרי ממה שהרב אבינר חושב או קיבל אינפורמציה שגויה, החרדים הם הכי נאמנים לימין והצבעה לחרדים זה הצבעה הכי בטוחה גם לביבי וגם לציביון יהודי ולמדינה יהודית ולא לארגונים חצי רפורמים.
55
הציונות הדתית נולדה בחטא !
פז | 01-03-2020 14:02
תסתכלו בספרים כמה מחו גדולי הדור קדושי עליון נגד הגוף הזה שמתקרא הציונות הדתית , הם כבר הזהירו שברגע שמתחברים עם הרשעים (ראשי הציונות) במטרה כביכול להיות גשר ופשרה בסוף הציונות הדתית הלכה לכיוון החילוני יותר מאשר הדתי וכיום כך הם נראים ... חצי רפורמים , כיפות בגודל של פוג , עירבוב גברים נשים ואין מוחה ומצפצף, תורה תורה כבר כבר כמעט אין ואין אפילו פוסק או דיין שכולכם מקשיבים לו ... זה מה שקורא שמתחברים עם הרשעים הציונים שבכלל מסתכלים עליכם בבוז קוראים לכם משיחיים הזויים ודואגים מידי פעם לפנות אותכם מהבתים שלכם אבל זה מה 'קורא שלא מקשבים לדברי גדולים ... אוי לרשע ואוי לשכנו
56
למי להצביע ? והאם מותר להצביע ?
אליהו | 01-03-2020 16:25
לכבוד הרב שלמה אבינר , שלום רב , בשני מערכות הבחירות האחרונות פניתי לרב להוציא פסק - שאסור להצביע בבחירות !. וזה מטעם פשוט. אף מפלגה לא התחייבה להעמיד תנאי סף - שאין להכנס לשום מששלה שממשיכה לחמש ולאמן כוחות שמבצעים רצח עם ו/או פשעים נגד האנושות.. הרב , אמר דברים נחרצים שלא ניתן לפרש אותם בצורה מעורפלת. עכשיו הרב כנראה שינה את דעתו והיום הרב מדגיש את תמיכתו בראש הממשלה. והציבור הדתי ציוני יילך לבחירות מתוך תחושה שהם עושים מצוה. לתת כח למפלגות לשתף את כולנו בפשעים מחרידים - רצח עם ופשעים נגד האנושות. ובלשון פחות פורמלי. כוחות ייכנסו לכפרים יירצחו גברים יאנסו נשים ויירצחו נשים וילדים עם נשק שלנו. ייתכן , שלא הבנתי את דברי הרב. אך , אני לגמרי מבין את עצמי ולפי הבנתי. זה ייהרג ואל יעבור - לתת כח לאף מפלגה שתומכת בשקט בסיוע למדינות רצחניות. לכן ,חיברתי תפילה לה' למען בחירות רביעיות. אסור בתכלית האיסור שתקום ממשלה - שתמשיך לזרוע זרעים של חורבן. בברכה אליהו יוסף