תמצית כתב האישום נגד ראש הממשלה - סרוגים

תמצית כתב האישום נגד ראש הממשלה

תקציר כתב האישום שהוגש היום לבית המשפט המחוזי בירושלים על ידי היועץ המשפטי לממשלה נגד ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים.

author-image
תמצית כתב האישום נגד ראש הממשלה
  Hadas Parush/Flash90

היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, הגיש היום (שלישי) לבית המשפט המחוזי בירושלים, כתב אישום נגד ראש הממשלה המכהן, בנימין נתניהו, בעבירות של שוחד מרמה והפרת אמונים.

תיק 4,000: שוחד, מרמה והפרת אמונים

"מערכת היחסים בין הנאשם נתניהו לבני הזוג אלוביץ' התאפיינה בקשר אינטנסיבי ותדיר שהתנהל במישרין ובאמצעות מתווכים. במסגרת קשר זה הפנו הנאשם נתניהו ובני משפחתו לבני הזוג אלוביץ' דרישות שונות שעניינן אופן הסיקור שלהם באתר "וואלה", ואף דרשו דרישות הנוגעות לסיקור יריביו הפוליטיים של הנאשם נתניהו. בני הזוג אלוביץ' הפעילו לחץ כבד ומתמשך על מנכ"ל "וואלה", ישועה, להיענות לדרישות אלה. כתוצאה מכך הנחה ישועה את העורכים והעיתונאים של "וואלה" לשנות פרסומים באתר באופן התואם את דרישותיו של הנאשם נתניהו. לאורך התקופה הרלוונטית, כחלק ממערכת היחסים ההדדית של "תן וקח", בני הזוג אלוביץ' נענו, ככלל, לדרישותיו של הנאשם נתניהו, באשר הן, ועשו כל מאמץ כדי לממשן. בחלק משמעותי מהמקרים השתדלותם עבור הנאשם נתניהו אף נשאה פרי".

עוד באותו נושא

כתב האישום נגד נתניהו הוגש לבית המשפט


19

"במסגרת מערכת יחסי "תן וקח" שנרקמה בין הנאשם נתניהו לבין בני הזוג אלוביץ', הפעיל הנאשם נתניהו את כוחו ואת סמכויותיו כעובד ציבור כדי לקדם נושאים שהנאשם אלוביץ' היה מעוניין בקידומם – בעבורו, בעבור בזק או בעבור חברות שונות ביורוקום. בתוך כך, ובמקביל לדרישות שהפנה לנאשם אלוביץ', עסק הנאשם נתניהו מתוקף תפקידיו הציבוריים במספר מקרים בענייניו הרגולטוריים של הנאשם אלוביץ', וביצע פעולות שקידמו אינטרסים עסקיים משמעותיים שלו, שהיקפם נאמד בסכומי עתק. הנאשם נתניהו עשה פעולות שונות לטובת הנאשם אלוביץ' בתמורה לטובות ההנאה שלקח מבני הזוג אלוביץ' בתחום הסיקור כאמור, תוך שנהג במשוא פנים והעמיד עצמו בניגוד עניינים בין תפקידיו הציבוריים לבין ענייניו הפרטיים ותוך סטייה מן השורה".

תיק 2,000: מרמה והפרת אמונים

"באחת הפגישות שהתקיימה ביום 2014.12.4, לקראת מערכת הבחירות לכנסת העשרים, הנאשם מוזס הציע לנאשם נתניהו שוחד. זאת, בכך שיביא לשינוי ניכר לטובה בקו ובאופן הסיקור של הנאשם נתניהו ובני משפחתו בכלי התקשורת מקבוצת "ידיעות אחרונות", ולשינוי לרעה באופן הסיקור של יריביו הפוליטיים, עד כדי "רעידת אדמה" ו"סיבוב הספינה", כאמור בשיחתם. מוזס הציע כי יעשה כן באופן שיבטיח את המשך כהונתו של הנאשם נתניהו כראש ממשלה לאורך זמן,וזאת בתמורה לכך שהנאשם נתניהו ינצל את השפעתו כראש הממשלה לקדם חקיקה שתטיל מגבלות על "ישראל היום" ותביא להטבות כלכליות משמעותיות לנאשם מוזס ולעסקיו".

"הנאשם נתניהו לא סירב להצעת השוחד ולא הפסיק בעטיה את השיחה עם הנאשם מוזס, והגם שלא התכוון לקדם את הצעת החוק, המשיך לנהל עם הנאשם מוזס שיחה ארוכה ומפורטת על מרכיבי ההצעה והציג בפניו מצג לפיו יש אפשרות של ממש שיעשה שימוש בכוחו השלטוני על מנת לקדם חקיקה המיטיבה עם הנאשם מוזס. הנאשם נתניהו פעל כאמור על מנת להמשיך את השיח ובכך לגרום לנאשם מוזס להשפיע לטובה על אופן סיקורו בכלי התקשורת מקבוצת "ידיעות אחרונות" בתקופת הבחירות ולגרום לו לפעול למניעת פרסומים שליליים שיפגעו בו או במשפחתו,לפחות בתקופה זו וכל עוד השיחות ביניהם נמשכות".

עוד באותו נושא

מנדלבליט הכריע: נתניהו יואשם בשוחד בתיק 4000


28

תיק 1,000: מרמה והפרת אמונים

"טובות ההנאה ממילצ'ן ומפאקר, שעיקרן קופסאות סיגרים ומארזי שמפניות, ניתנו לנאשם נתניהו ולרעייתו, באופן רציף, במענה לבקשות ואף דרישות, בין היתר באמצעות משלוחים, גם כאשר מילצ'ן ופאקר לא שהו בישראל, עד כדי כך שהפכו למעין "קו אספקה". היקף טובות ההנאה הצטבר לכדי כ-690,000 ש"ח. טובות ההנאה ניתנו לנאשם נתניהו בזיקה לתפקידיו הציבוריים ולמעמדו כראש ממשלת ישראל".

"נוכח שלל הזיקות בין הנאשם נתניהו למילצ'ן, היה על הנאשם נתניהו להימנע כליל מלעסוק בענייניו של מילצ'ן, במסגרת תפקידיו. אף על פי כן, בתקופה שבין אוקטובר 2011 לדצמבר 2016פעל הנאשם נתניהו במסגרת מילוי תפקידיו הציבוריים לטובת מילצ'ן במקרים הבאים: בשנים 2013-2014 הנאשם נתניהו פעל מול גורמי ממשל אמריקנים על מנת שתינתן למילצ'ן אשרת כניסה לארצות הברית, בשני אירועים; בשנת 2013 ,הנאשם נתניהו פנה לשר האוצר באותה העת, יאיר לפיד, בעניין הארכת משך הפטור מדיווח ותשלום מס הכנסה הניתן לתושבים חוזרים, ממנו נהנה מילצ'ן; ובשנת 2015 ,הנאשם נתניהו פעל בעצמו והנחה את פילבר, מנכ"ל משרד התקשורת, לסייע למילצ'ן בעניינים הנוגעים לרגולציה, בקשר לעסקת מיזוג בין חברות התקשורת "רשת" ו"קשת",על מנת שהשקעה שבחן מילצ'ן באותה העת תהיה כדאית עבורו מבחינה כלכלית".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
תשובת מקובל על השאלה אם צריך לקלל את מנדלבליט
הרב לסרי המקובל | 28-01-2020 16:13
כבוד עו''ד דוד וינריב נ''י. שאלת שאלה קשה. האם לאור התנהגותו של הרשע אביחי מנדלבליט הנקרא היועץ המשפטי רח''ל. שמוצץ את דמו של משפחת נתניהו זה שנים אחדות, ובגללו סובלים הרבה יהודים כשרים סבל עצום מאוד. הנה לפענ''ד לא רק שמותר לקללו אלא מקיימים בזה מצוות ''ובערת הרע מקרבך'' כמבואר בשו''ת הרשב''ש. יה''ר שכל הקללות יחולו על ראש אביחי מנדלבליט. וה' ישלח בקרוב משיחו וכל רשעי השמאל ידחו לארץ גזירה.
2
הרגע קבלנו שם אמו של אביחי מנדלבליט: עדה
הרב לסרי המקובל | 28-01-2020 16:17
לכן יש במסכת הקללות לכוון לשם ''עדה בת כרנבו אימה דהמן. ג' פעמים
3
מה עם תיק הצוללות הידוע בתור תיק 3000?
ארוין מוסקוביץ | 28-01-2020 16:27
האם תוגש תביעה בנדון ??
כל מי שעסק בפרשת הצוללות חלה בסרטן. 2 מתו
פרופ' אביעד קהאן | 28-01-2020 17:27
בקרוב נשמע כי אביחי מנדלבליט חולה בסרטן ימש''ו
4
אשמה
אבי | 29-01-2020 1:14
איזה האשמות מטומטמות ונסיבטיות אין שום הוכחות טמטום בחסד מנדיבלוף
5
ממש בדיחה
שרה | 06-03-2020 21:08
איפה השוחד . ומה אם לפיד ששיקר בחקירות. ולמה מחק את כל המפגשים שלו אם נוני מוזאס.מדוע הפרקליטות לא דורשת את החוברת ולא שואלים אותו מה היא הסיבה אשר מחקת את המפגשים .שלו עם מוזאס. עם זה היה ביבי מזמן היו שואלים אותו . למה לפיד ורוב חברי הכנסת היו בעד לסגור את את עיתון ישראל היום למה לא חוקרים אותם ולמה לפיד שיקר בחקירות שלא נפגש עם נויני מוזאס. מה הוא קיבל תומרה עבור זה הם הצביעו .פחדנים . היחיד שלא פחד זה ראש הממשלה. צריך לצאת להפגין מול הפרקליטות. יתנו הסבר כל יפה הנפש למה הם תמכו כדי לסגור את עיתון ישראל היום. אין ארחות חינם .אני מקווה בזכות המשפט הכל יתגלה .
6
מישפט
שאול סלע | 18-05-2020 12:33
או שכל החומר מוצג או שאין מישפט גם את זה צריך לדעת אותו שופט הסתרת חומר מי נאשם היא עברה פלילית לנאשם יש זכויות