אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בקבוק המים לא שייך לרב רפי/תגובה לרב עמיחי גורדין

לאן תובילו את החרפה? את החורבן בחינוך הילדים? ממי תוכלו לדרוש לעמוד במילה שלו, או בהסכם חתום? פטפוטים על בקבוק מים לא יכסו על פשיטת הרגל המוסרית, כי בקבוק המים מעולם לא היה שייך לרב פרץ

בקבוק המים לא שייך לרב רפי/תגובה לרב עמיחי גורדין
  (צילום: יונתן זינדל/ פלאש90)

כמו רבים, גם אני למדתי אצל נחמה ליבוביץ'. זה היה לפני למעלה משלושים שנים. נחמה כבר הייתה מבוגרת מאוד, ועם זה צלולה וברורה ומאתגרת, בלשונה הצולפת תיקנה והעירה דייקה ודקדקה, וכשזכינו לקלוע אל התשובה המתבקשת, בשתיים או שלוש מילים כתובות, לפי כלליה הנוקשים, אז לאושרנו, קיבלנו מילה טובה וחיוך, ארסנל מילים מצומצם של: 'יפה', 'נכון', 'מדוייק'.

כשהשיעור היה מסתיים, מילאתי את התפקיד, לשאת לה את התיק ולהסיע אותה אל ביתה. זו הייתה נסיעה קצרה ביותר. הלימודים התקיימו במכון ליפשיץ שברחוב 'הלל' במרכז העיר ירושלים, ונחמה התגוררה באותם ימים בבית אחיה, ברחוב אוסישקין שבשערי חסד הסמוכה. את הזמן היקר והקצר השתדלתי לנצל לשיחה בלימוד, בעניינים שהעסיקו אותי.

עוד באותו נושא

היום אני גאה מאוד להשתייך לציונות הדתית


32

באותם ימים, לצד העיסוק שלי בהוראה, הקמתי וניהלתי את 'המדרשה לידע המקדש', שליד 'מכון המקדש'. שיתפתי את נחמה בקושי ללמד את פרשיות הקורבנות שבתחילת חומש ויקרא, וביקשתי את עצתה. תשובתה הייתה נחרצת, כמעט זועקת: 'אל תלמדו קורבנות … תלמדו פרשת קדושים, תלמדו: 'לא תכחשו … איש בעמיתו'. שלושים וחמש שנים עברו מאז. אני מודה, התקשיתי אז לקבל את דבריה, תליתי זאת בתפישת עולמה החברתית של נחמה, שכל מי שלמד אצלה או מעיין בספריה נחשף לדגש שהיא שמה, על חסד, יחס לחלש, חינוך ליושר ויחסי בין אדם לחברו.

כפי שהקוראים מבינים לא לחינם נזכרתי באירוע הזה. מעשה הנבלה שנעשה בשבוע שעבר של הפרת הסכם חתום, בחסות תורנית ובפלפולים, לקחו אותי אל אותם רגעים, בהם נחמה יושבת לצידי במכונית, ונוזפת בי: 'לא תכחשו איש בעמיתו', תלַמְדו: 'לא תכחשו ולא תשקרו איש בעמיתו'! 'קדושים תהיו'.

לפני כמה ימים קראתי כאן באתר את דברי ההלל והשבח של הרב עמיחי גורדין על הרשימה המשובחת של 'ימינה'. הרב גורדין משתבח בכך שרשימת הציונות הדתית, היא חלוץ לפני המחנה באיזון שבין גברים לנשים (תוך שהוא מתעלם שבתוך השישיה הראשונה יש אישה אחת בלבד). חיפשתי מילת ביקורת על הנבלה, על הגניבה, על השידול לגניבה, על קפיצתם של מועמדים ממפלגה למפלגה, אך מסתבר שהוא פטר את עצמו באמירה כללית.

עוד באותו נושא

סקר מנדטים: הפלונטר נמשך; ימינה מתחזקת


66

לפני כחודש ביקרתי מאמר שלו, בו הוא כינה את בית חשמונאי; 'בזוי', 'רקוב', 'טימאו את פח השמן', וזאת תוך שהוא נשען על תיאוריו המפוקפקים של שונא ישראל ניקולאוס איש דמשק וממצא ארכיאולוגי שרק דמיון מפותח במיוחד, של ארכיאולוג קישר אותו לאלכסנדר ינאי. תהיתי, להיכן נעלם אוצר המילים של הרב גורדין, כשמדובר במעשה נבלה, חסר תקדים בציבוריות הישראלית? היכן הזעקה על חילול שם שמים? שאנשים שנושאים שם ה', עוברים בראש חוצות על: 'מדבר שקר תרחק', ומקיימים למהדרין את תוכחת הנביא ירמיה: 'ואיש ברעהו יהתלו ואמת לא ידברו למדו לשונם דבר שקר … שבתך בתוך מרמה … בפיו שלום את רעהו ידבר ובקרבו ישים ארבו".

ואני שואל, זאת תפארתם של אלו שמכנים את עצמם 'הציונות הדתית'? כל מי שלמד מעט תנ"ך יודע את המחיר ששילמו עם ישראל על שבועתם לגבעונים, על אף שהגבעונים רימו, כדי שלא יהיה חילול ה'. וכאן בציניות מרושעת, לעיני כל ישראל, התבצעה נבלה, שמחללי שבתות ואוכלי טריפות לא מעלים על הדעת.

לאן תובילו את החרפה? את החורבן בחינוך הילדים? ממי תוכלו לדרוש לעמוד במילה שלו, או בהסכם חתום? פטפוטים על בקבוק מים לא יכסו על פשיטת הרגל המוסרית, כי בקבוק המים מעולם לא היה שייך לרב פרץ, שבמקרה זה היה בבחינת 'חב לאחריני', שהרי לולא ההסכם איתנו היה נמחק הוא ומפלגתו.

שבוע עבר, ואני עדיין ממתין לתגובתם התקיפה של צדקני הציונות הדתית, ואז אני רואה את מאמרו של הרב גורדין על גאוות הציונות הדתית, שעלתה על כולנה בשילוב נשים ברשימתה. אולם, כשכל עולם הערכים של הציונות הדתית ממוקד בתצוגת רהב של תקינות פוליטית, לא פלא שעולם ערכים אנושי בסיסי מושלך, ונכתבים מאמרים בסגנון של 'תראה ציפור', של מי שמבקש לכסות על פשעיו. על כך אמר הנביא ירמיה: "וְאַ֨תְּ שָׁד֜וּד מַֽה־תַּעֲשִׂ֗י כִּֽי־תִלְבְּשִׁ֨י שָׁנִ֜י כִּי־תַעְדִּ֣י עֲדִי־זָהָ֗ב כִּֽי־תִקְרְעִ֤י בַפּוּךְ֙ עֵינַ֔יִךְ לַשָּׁ֖וְא תִּתְיַפִּ֑י מָאֲסוּ־בָ֥ךְ …".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
85 תגובות - 57 דיונים מיין לפי
1
צודק !!
אנשי אמונה אבדו | 23-01-2020 11:14
אצביע לעוצמה שנאנמנים לעמי תורת ישראל וארץ ישראל
מי שמצביע לימינה הוא הזוי חסר ערכים.
יוסף | 24-01-2020 12:08
רק עוצמה יהודית!!! כי זה הברירה היחידה.
הצבעה לעוצמה פירושה הצבעה למרצ!!!
כסיל | 24-01-2020 11:35
הם לא יעברו את אחוז החסימה והקול שאתה תבזבז ילך שווה בשווה בין כל המפלגות כולל מרצ, ערבים, עבודה וכו'
כואב אבל צריך להיות מציאותיים
לאה | 24-01-2020 7:52
באמת לרבים מאתנו מביש בימים אלה להיות בציונות הדתית. ההתנהגות הפוליטית מבישה מאוד והיה ראוי לצרף את עוצמה שהם בשר מבשרה של הציונות הדתית. כם אני לא אוהבת את דרך הראש בקיר של עוצמה. אבל היה ראוי לשלבם. ההתנהכות של בנט ,המכוערת שפרש מהבית היהודי והשאיר מפלגה חבולה מגעילה וחבל שלא זוכרים לו את זה. הרשימה מאוד לאמעניינת עם הרבה אנשים שרובם לא מלהיבים. אבל זה המפלגה של הציונות הדתית. מי שרואה עצמו בדרך הזו חשוב שיצביע לה כי אחר כך בכל דבר ישפיע כמה חכים יש לנו כמפלגה. חכים דתיים לאומיים במפלגות אחרות שבויים שם ולא יכולים לפעול. מה שעוד כואב שאין בימינה אף אחד שאכפת לו מעם ישראל. מדברים חברתיים . התחושה שרק ארץ ישראל מעניינת אותם. לפני הבחירות הם מסתובבים בארץ . גם כאן באיזור המרכז . אבל התחטשה שבאמת אנחנו לא מעניינים אותם. כואב שזה הפנים שלנו בפוליטיקה. במציאות האנשים כל כך יפים וטובים!
כיפה סרוגה מטמאים את עם ישראל בשחיתות ושפלות
מתנחל אבל ישר. | 24-01-2020 0:01
מטמאים מטמאים ומשחיתים את עם הקודש בשפלות בטומאה ובסחי של שוחד מרמה והפרת אמונים בחסות מתנחלים.
אני ליכודניק אבל אצביע עוצמה יהודית הפעם
אהרון | 23-01-2020 23:01
אני ליכודניק כל חיי אבל אצביע עוצמה יהודית משני סיבות אחת למחות על כבודו של איתמר בן גביר ועל התעלול המלוכלך שעשו לו וסיבה שנייה פשוטה מאוד אם עוצמה לא תעבור אז אין בכלל סיכוי להגיע ל61 אז גם הליכוד וכל גוש הימין יהיו בבעיה לכן טכנית אעדיף הפעם לחזק את עוצמה
מי שתומך במושחתניהו
התמים | 23-01-2020 13:17
בל ידבר על ערכים. הרי עוצמה תומכת במושחת הראשי שחף מכל ערך , לראשות ממשלה - מתוך הנחה ( מפוקפקת כשלעצמה.... ) שכך תישמר שלימות הארץ. ערך שמירת שלימות הארץ המית את כל הערכים האחרים. המית את עשרת הדיברות. המית כל איסור ומצווה הקשורים לטוהר המידות ולקדושת החיים. תומכים באיש מושחת ורע, מי שהורס את התשתית החברתית והתרבותית של העם הזה - ובוכים על כך שערך כיבוד הבטחה אבד ? בוכים על כך שמילה לא מילה, ולא בוכים על כך שבראש המדינה עומד אדם מושחת, עבריין שפוגע בריקמת החיים, בביטחון, בזקנים, בזוגות צעירים, בחינוך. אז תפסיקו לבלבל את המוח. רק כיסאות חשובים לכם. מתי חשבתם על החלשים בחברה ? על מה שיקרה במלחמה הבאה ? על החולים בבתי החולים ? מתי ????? גזלנים. פשוט תשתקו. דמעות תנין.
תגובה
רוני גלעד | 23-01-2020 12:53
יש פסק הלכה בדרך .האומר לרב מותר לשקר .כבד את הפסק .ואל תאיים בבקשה .
איך "רבנים" מכשירים את השרצ (ים)
ציוני | 23-01-2020 11:46
לצערינו הרב החריבו את הבית היהודי-על כל חבריו-ולא נותר מהם איש-כמועמד ריאלי ... ועשו מעשה נבלה לחבריהם יוגב-בן דהן ועוד יותר לבן גביר ולעוצמה-תקעו סכין... ועכשיו רבנים משבחים את הרשימה השחורה של הציונות הדתית-אוי לה לאותה בושה וכלימה.... מי שיבחר ברשימה השחורה-חובר לאנשים משחיתים (ומושחתים עד למעלה ראש)! מי שיש לו טיפת מצפון ומוסר בליבו- לא יצביע להם-כל רשימה מהליכוד וימינה ממנו תהיה הרבה יותר ראויה ומייצגת-ומבחינתי עדיף לא להצביע כלל-מלהצביע למושחתים הללו!
2
הציונות הדתית לא ראויה לך ולאיתמר
דניאל | 23-01-2020 11:17
רק מפלגה מטורללת מסוגלת להעמיד בראש את צמד הנוכלים שפירקו את הבית היהודי ערב הבחירות, הם לא חוזרים בבושת פנים אחרי שנטשו את המפלגה ברגעיה הקשים אלא למקום הראשון ברשימה!
הבעיה היא שזרקו את עוצמה בגלל הפחד מהתשקורת
דוד | 24-01-2020 4:15
בנט מבין שלא יעזור כלום, רוב הציונות הדתית מושפעת משטיפות המוח של התשקורת. ולכן אם היה מצרף את איתמר, היה חוטף. עכשיו הוא מקבל ליקוק ותמיכה בסקרים-שקרים. בסוף הבעיה מתחילה בציבור השטוף. למה הציבור מאמין שלאיתמר אין סיכוי לעבור ולכן נמנע מלהצביע לו??
3
הרי אם ניתן להציל את שניהם זו החובה ההלכתית!
צדיק | 23-01-2020 11:24
והרי היה ניתן להציל את שניהם או על ידי הפעלת לחץ על בנט להציל את שניהם או על ידי לחץ על הסמרטוט היהיר להצטרף ולהציל את שניהם אבל לרבנים היה הרבה יותר קל לזרוק את איתמר מאשר ללחוץ על בנט או על הסמרטוט היהיר להציל את שניהם
גוש הימין ן61 מעניין את הסבתא של הסבתא שלהם
נתי | 23-01-2020 13:15
כל ימינה זה נטו אגו וגזענות. ולכן אני ממליץ לכל יהודי ציוני ודתי לא להצביע להם להצביע רק לליכוד או לרשימות החרדיות או לעוצמה יהודית, כל לימינה זה קול לגנץ
4
לראשונה בחיי אני מסכים עם כל אות של בן ארי
רמי | 23-01-2020 11:27
עצוב עצוב נורא
יש דבר נוסף-כל הדבר הזה גרם להמון לשה"ר ו
יצחק | 24-01-2020 4:30
ושנאת חינם, וחילול השם גדול, האם למשל הרב קנייסבסקי היה אומר שמותר לעבור את כל העבירות הללו מחשש ששני מפלגות ימין לא יעברו ולא יהיה גוש ימין? האם לא היה אומר שיש לכפות על סמוטריץ לעבור להרב רפי ובן גביר, ואז לנסות ללחוץ על בנט שהיה נשאר לבד??? אין מצב. לא מכיר את הרב גורדין, אבל יש לי רבנים במשפחה שלי המורחבת, סתם אנשים שהוציאו תואר רב, לא כל מי שהוציא תואר רבנות-הוא אדם צדיק עם מידות טובות. ויש כאלה שצדיקים יותר ללא תואר רב. אני מתייחס למשפחה שלי. לא חייבים להאמין שכל דבר שאומר רב (למעט גדולי הדור) הוא קדוש. אחרי זה לא מבינים שנשים נופלות לרבנים עם סטיות....
5
הרב מיכאל היקר - העם איתך
אסף פריד | 23-01-2020 11:28
גם תומכי מפדל מובהקים מזועזעים מהשפל אליו הגיע ימינה.
6
אוהבים אותך, בן ארי
יוסי כהן | 23-01-2020 11:29
רוצים לראות אותך בכנסת!
גם אני מהבית היהודי אצביע לעוצמה יהודית כי
שלמה מגבעת שמואל | 24-01-2020 4:33
אני יודע שהשמאל החליט הפעם טקטיקה הפוכה, להוריד לבן גביר בסקרים ולתת במקום זה לבנט. אני לא מתייחס לסקרים בכלל. הם הוכחו כלא אמינים פעם אחר פעם.
7
נבול ייבלו
רפי | 23-01-2020 11:30
טוב עשיתם שהודעתם שאתם רצים. אם הייתם מתקפלים לעולם לא הייתם רוצים שוב כל עסקני הציונות הדתית שככ ערגו שבנט ושקד יציעו להם משהו, ככלב העומד בקרן זוית ומקווה שבעליו יזרוק לו כדור כדי לרוץ להחזיר ולהראות שהוא אוהב אותו
8
אדם שפוי סוף סוף!
מתן | 23-01-2020 11:32
פשוט חרפה וביזיון שדווקא אנשים שמשקרים אמורים להנהיג ציבור ירא שמיים.. אנשים תתעוררווו
9
עזוב בן ארי
חנה | 23-01-2020 11:35
תקוותך לשווא. לצערינו הרב, יש בציונות הדתית אנשים טובים וישרים. יש אנשים שמזועזעים כמוך ממה שקרה, גם אם הם לא תומכים בכם. א-ב-ל יש בציונות הדתית אנשים שבינם לבין כל האמיתות שדיברת אין דבר וחצי דבר. אמת אינה אמת, אהבת ישראל אינה אהבת ישראל. הם דומים מאוד בתפיסותיהם לכל תפיסה מערבית שרחוקה מהתפיסה היהודית. הם אנשים שבטיעונים שכלתניים מעוותים כל אמת פשוטה.
פה מתחיל הבעיה-אוהבים אותם אבל לא מצביעים להם
אהרון | 24-01-2020 4:18
ולמה? כי חוששים שלא יעברו-שזה שטיפת מוח של תשקורת רעה שמאלנית. הפוליטיקאים הנבלות, כשרואים שלא מצביעים להם, חושבים שהציבור מסכים עם השקרים ותומך בהם, כי הנה עובדה שלא מצביעים לבן גביר. לכן אם ברצונכם שחברי ימינה ילמדו מה הציפיות בציבור-אסור להצביע להם.
10
מורשת המפאניקים
אריה | 23-01-2020 11:38
המפדל והעבודה, סחרור עצמי, עד שמתנקזים לצינור הביוב.
11
מה נשאר לומר?
יוסף | 23-01-2020 11:39
בסד כל מילה מיותרת הרשימה הזאת מייצגת את הציונות הדתית בכלל? ראש הרשימה תומך ברפורממם ואח של יהיר לפיד מקום שני ערב רב שמפר הסכמים בחסות פטרוניו עמי הארצות מקום שלישי מחללת שבת דוגמנית ערום מקום רביעי כסאולוג ואחריהם ברשימה יש אחד שבעצמו אמר שהוא לא מייצג מפלגה דתית עוד אחת פקאצה רפורמית עם חצי כיסוי ראש אבל לשבת עם מישהו שדואג באמת לעם ישראל חס ושלום זוכרים איך זבובון אורלב תמך בשרון?
12
מיכאל בן ארי מנהיג ישראל
מאיר | 23-01-2020 11:42
יישר כח!!! מי יתן ונזכה שאנשים כמוכם יעמדו לפני המחנה ולא הרקביבות השלטת היום. אבל לפני הכל הציבור צריך לחזור בתשובה ולהעיר את ליבו איזה שקרנים שמו להם לראש.
13
אני איתך בן ארי
אבשלום | 23-01-2020 11:59
אתה/ אתם בעוצמה צודקים 100%. אני חייב לומר לך שאחרי שהצבעתי לכם 5 או 6 פעמים ונכשלתם חשבתי הפעם לתת את קולי לליכוד ויהי מה. אולם אחרי התרגיל המסריח של הרב רפי הבטחתי לעצמי להצביע לכם שוב והפעם להביא איתי עוד שניים לפחות. בהצלחה.
14
דיוקן
מיכאל | 23-01-2020 12:04
אם מישהו התלבט למה אחוז הנושאים כל כך גבוה, אני חושב שעכשיו קיבל תשובה. אין פה שום עקרון ערכי. איפה תורה, איפה יראת שמיים? איך הם מעיזים קבל עם ועדה לבזות יהודים יקרים פעם אחרי פעם? ועוד עכשיו מתקרנפים ומבקשים מהם לגלות בגרות ולפרוש? אין אף אחד בשמיניה הפותחת שמייצג אותי. גם אם מדובר באנשים מוכשרים כמו סמוטריץ ובנט בסופו של דבר אין פה יראת אלוקים.
15
יש רבנים ויש רבנים
אלעד | 23-01-2020 12:07
עם כל הכבוד לגורדין ודומיו, זה לא רבנים בליגה של הרב קנייבסקי...
אין דרך אחרת
איתיאל | 23-01-2020 13:09
עוצמה חייבת לרוץ עד הסוף! אם לא אין לנו למי להצביע... בעזה עוצמה תעבור.. אבל גם אם לא.. לי חשוב שישמעו את הקול שלי!!!
16
מאמר יפה וצודק. האיחוד הלאומי הוא פייק איחוד
ש.א | 23-01-2020 12:12
אם השמאל ידע להתאחד עם כל המחלוקות שבו, הכיצד קרה שבימין לא מצאו מקום לצרף את עוצמה יהודית והכל בשם צביעות והתייפיפות
17
אתם הכי צודקים
תומר כהן | 23-01-2020 12:16
אין עליכם ,בחרתי במשהו אחר ואני מצטער ומתלונן מסקנה אני הולך איתכם אתם הכי אמיתיים ולטעמי רק אתם תשנו את המצב בארץ מכל הבחינות ,כי יש לכם אמת והיא נר לרגליו אנשים שאומרים כל יום כי הם חיינו ואורך ימינו על התורה ובוחרים בבנט הרפורמי פשוט בושה וחרפה
18
צודק ב100%
מרדכי | 23-01-2020 12:27
הפעם רק עוצמה
19
יש צודק ויש חכם
בן אברהם | 23-01-2020 12:30
המעשה אכן לא ראוי (למרות שגם ניצול מצבו של הרב פרץ במפלגה על ידי בן גביר לא ראוי לתשבוחות גדולות) אבל לחזור להתנתקות נראה לי עונש חמור מידי לכולנו. נדרשת גדלות נפש של בן גבי ומפלגת עוצמה יהודית להוציא מה שאפשר ללא גרימת אסון
חשבון פשוט
אנאליסט | 23-01-2020 13:16
הסיכוי שעוצמה יהודית תעבור את אחוז החסימה גבוה מגוש ימין (ללא ליברמן) עם 61 מנדטים! הוכח כבר פעמיים! ללא עוצמה יהודית אין ממשלת ימין! ועוצמה יהודית היא מפלגת הימין האמיתית היחידה שרצה!
20
צודק כל מילה בול
מוטי אמרוסי | 23-01-2020 12:37
וימינם ימין שקר כאשר היסודות של שקר כל הבניין מתמוטט וקורס, וזה מה שיקרה לימינה כל עוד לא תפנים לצרף את עוצמה יהודית במקום הוגן כראוי לכוחם.
21
איסטרא בלגינא קיש קיש קריא
ישי וידל | 23-01-2020 12:47
מיכאל היקר אני מאוד מעריך את פעולתם , חוץ מדבר אחד , זריקת קולות לפח במשך 5 מערכות בחירות , הרי ברור לכולם שאם לא היה הסיכון של אחוז החסימה הרב רפי לא היה שובר את ההסכם ומלכתחילה הוא בנה על כך שסמוטריץ יחבור גם להסכם הזה , ומכיוון שלא היה לכם עם הרב רפי סיכוי לעבור את אחוז החסימה הוא נאלץ לשבור את ההסכם , ואתם במקום ללכת בעקבותיו ולפרוש , אתם בוחרים לדפוק את הראש בקיר ולזרוק המון קולות לפח...אנא תשקלו את הריצה שלכם שוב , תשיגו הסכם מראש שהממשלה לקידום מדיניות שלכם בתמורה לפרישה ותחזקו את גוש הימין , ותבנו את עצמכם בעבודתו שטח חשובה לקראת הבחירות הבאות...
אם הוא לא מצא את הנוסחה שמבטיחה לו
ישי | 23-01-2020 14:51
לעבור את אחוז החסימה למה לעוצמה לרוץ עם הראש לתוך הקיר??? ולכל המלגלגים מאחורי המקלדת , ברור כשמש שאם הרב רפי לא היה מפר את ההסכם עם עוצמה אז הוא לא היה רץ.. הרי הוא לא הולך עם הראש בקיר , וכל התרגיל שעוצמה והרב רפי ניסו לעשות לא צלח , אז למה ללכלך למה??? למה להטיל רפש??? נמאס כבר מהשיח הזה!!!
חחחחח
מצחיק | 23-01-2020 13:34
ציטוט מדבריך: .... ואתם במקום ללכת בעקבותיו ולפרוש... חחחח... לפרוש זה ללכת בעקבותיו?! הרב רפי פרש? או דאג לכסא נח?
אפילו את האיסטרא הזו אתם רוצים לגנוב???
רמי | 23-01-2020 13:17
זכותו של בן ארי לעשות באיסטרא שלו ככל העולה על דעתו ואין לאף אחד היתר לעשוק אותו לא לטובת הגוש ולא לטובת תקציבים מוסדות וג'ובים ובטח שלא לבקש שכר כפנחס לאחר עשיית מעשה זימרי
למה שיפרוש?
דור | 23-01-2020 13:14
יש לכל אחד זכות דמוקרטית לבחור ולהיבחר! יש ציבור גדול שמעוניין להצביע לעוצמה. למה לקחת את זה ממנו? זה אנטי דמוקרטי!
22
רק עוצמה לכנסת! ימינה איבדו את דרך המפד"ל
גולן | 23-01-2020 13:08
רק עוצמה לכנסת! ימינה איבדו את דרך המפדל
23
רב אמור לדעת ולנהוג על פי ההלכה
בתיה | 23-01-2020 13:08
זה בעייה כבר בדרך הציונות הדתית שבה אפילו הרבנים לא תמיד מקבלים את ההלכה ואז ממציאים שינוי בהלכה על פי ראות עיניהם כל פעם בהתאם לנסיבות כאילו שבגלל הנסיבות צריך לשנות את ההלכה, אז באופן טבעי בסוף מגיעים לפשרה גם על איסורים מפורשים
24
צודק בהחלט איפה המחאה נגד שקרים לעזאזל
שחר | 23-01-2020 13:11
אל תנסו לטייח ולכסות בין עם זה בתקשורת הדתית או סתם שיחה שבין אדם לחבירו אנו נמשיך להצביע לעוצה והפעם לא יעזרו שום פטפוטים ושכנועים טפשיים -להציל את הימין ,התשובה- לא תקבלו פרס על תקיעת סכין בגבינו, הגב של איתמר בן גביר זה הגב שלנו.
25
בעיניהם בקבוק המים שייך רק להם
אסף | 23-01-2020 13:12
בעיניהם בקבוק המים שייך רק להם ותגיד תודה שנותנים לנו מדי פעם לגימה. הקול שלי שייך להם והם יחליטו למי מותר לי להצביע כדי לא לבזבז את הקול שלי. כמובן שלהעדפה שלי אין משמעות. הילדים שלי שייכים להם והם יחליטו לאיזה מוסד חינוכי עלי לשלוח אותם. הם ילחמו בכל מוסד שלא הולך התלם שהם סללו. הם יחליטו מי אמור להיות השליח שלי בכנסת ואוי ואבוי אם אחלוק על דבריהם. הם יחליטו מי רשאי לשקר ולמי, ומי אמור לקוד בהכנעה ולהצביע לנוכלים. ושאלה לסיום: אם היה מדובר במצב חירום שהצדיק את מעשה הנבלה, מדוע אף אחד מהם לא טרח עד רגע זה לדבר על ליבו של נציגי, להסביר לו את המצב ולפייס אותו?
26
הפרת הסכם
אפרים רפפורט | 23-01-2020 13:13
בהחלט לא מחליפים אידאלים וערכים תמורת כיסאולגיה
27
מיכאל בן ארי.
levana | 23-01-2020 13:16
מיכאל קשה לך לזהות ולהבין את מה שלא קיים בך. אנשי עוצמה יהודית הם אנשי אמת. עצמות ומהות ישראל האמיתי.הסרוגים נשאבו לבורות שאין בהם מים אבל עקרבים ונחשים יש בשפע. מנותקים מהאינטלגנציה האנושית האין סופית
28
רק עוצמה יהודית
עופרה | 23-01-2020 13:23
דר בן ארי צודק בכל מילה ! הלב כואב כי הם איבדו לא רק את הדרך אלה את עצמם לדעת בשביל כסא להם יש רשימה לנפנף. לנו יש תורת משה הקדושה להיתפאר. למען עם ישראל תורת ישראל ארץ ישראל נצביע רק עוצמה יהודית .
29
למה להאשים אחרים?
נתנאל | 23-01-2020 13:36
זה שבן גביר שידל את הרב פרץ לבגוד (אם לא בגידה, אז קרוב לה) באיחוד לאומי ע״מ לתמרן את סמוטריץ - זה היה כשר. במודע בן גביר שימש כלי להכות ביריבו של הרב פרץ, אז למה הוא מתלונן ששמו אותו בצד כמו כל כלי שלא צריכים אותו יותר? העוצמה קפצו אל תוך הקרע בין שתי השותפות רבות השנים וחשבו שבובבו את כולם. הסתבר שלא. החיבור של הרב פרץ ובן גביר היה נבזה, הפרת ההסכם עם בן גביר היתה נבלה. הכל נכון. אבל הרב פרץ ובן גביר תמרהו את עצמם לתוך הסירחון הזה. חבל להאשים אחרים
הבדל קטן..
יובל | 23-01-2020 14:54
לא היה היה שום הסכם חתום לפיו הבית היהודי ילך עם תקומה בבחירות הקרובות. זאת כמובן הייתה המטרה והשאיפה הכללית, אך הדברים עדיין לא נוסחו בתור מסמך מחייב. זאת לעומת החיבור עם עוצמה שנוסח בתוך מסמך מחייב שהפרתו היא הנבלה הגדולה. בכל תרבות בעולם, גם אצל גדולי צוררינו ברור שאסור להפר הסכמים חתומים. ודווקא הפוליטיקאים של הציונות הדתית לא מבינים את זה. יש לך חילול השם גדול מזה?..
די להכפיש את עוצמה יהודית
עופרה | 23-01-2020 13:54
אנשי עוצמה יהודית ובן גביר לא מכרו את ארץ ישראל תורת ישראל ועם ישראל בשביל כסא או גוב כזה או אחר . ללמד מוסר אתה מבקש . אנחנו נצביע רק עוצמה יהודית תמיד ולעולם .צבועים ושקרנים יש בשפע תעשה בדק בית ללא עוצמה יהודית לא תהיה לנו מדינה יהודית .
קרא בעיון.
א.ר | 23-01-2020 13:47
ציונות דתית תתעוררו! יש פה חבורה של פוליטיקאים צינים וערמומים שהשתלטו בדרכים מניפולטיביות על כל הציונות הדתית. גם אני סברתי כמו רבים מהציבור שלא ניתן לקיים פריימריז אם הולכים ב2 רשימות- חרדלית וליברלית כמו שהצהירו בנט והרב פרץ. בנט הכריז לכל אורך הדרך שהוא מעוניין ללכת ברשימה ליברלית/חילונית ולא כמפלגת מיגזר, לכן הוא לא מעוניין בפריימריז!. לפני החתימה עם עוצמה יהודית הרב רפי התקשר לבנט ושאל אותו אם הוא הולך על רשימה ליברלית?! ‌בנט השיב שהוא מתכוון ללכת על המהלך עד הסוף,הרב רפי חתם עם עוצמה יהודית כשברור לו שסמוטריץ שמציג את עצמו כחרדלי ילך עם עוצמה יהודית ובית יהודי. סמוטריץ ישב על הגדר במשך שלושה שבועות ולא חתם עם אף אחד בתירוץ לא אמיתי שבית יהודי עם איחוד לאומי ועוצמה יהודית לא יעברו את אחוז החסימה. אם בנט מקים מפלגה ליברלית, ברור שכל החרדלים שהם 5 מנדטים היו מצביעים לרשימה הנל והיא הייתה עוברת. עצם הישיבה של סמוטריץ במשך שלושה שבועות והרפש שהוא הוציא כלפי עוצמה יהודית והרב רפי דרך ערוץ 7, גרמו להחלשה שלהם... סמוטריץ שלא חתם עם הבית היהודי גרם לבנט לא לחתום עם אף אחד ולהתלבט. המהלך של סמוטריץ גרם להחלשה של שתי המפלגות, בנט התחיל לפחד שגם הוא לא יעבור. ואז ניתן האות למהלך מתוחכם במיוחד. לקחת מינימום של חרדלים מהבית היהודי ואת עוצמה יהודית לזרוק בתירוצים . לכן, לקחו מהבית היהודי את גברת סילמן ושרה בק שמזוהות עם הקו הליברלי ואת יוגב ובן דהן דחקו למקומות לא ריאלים. את הרב רפי לקחו באין ברירה, כי בלעדיו אי אפשר לעשות שום מהלך של חיסול. הכל היה מתוכנן בקפידה יתירה. בנט נפגש עם הרב רפי על מנת למרוח זמן. כשעתיים לפני סגירת הרשימות נפגשו עם ראש הממשלה על מנת לדחוק אותו לפינה ולהפעיל עליו לחץ בלתי סביר. רבנים שקוראים לו לבגוד בעזרת משלים. ראש ממשלה שמביא לו סקרים שקריים. סילמן שימינה קנו אותה בשוחד ובגדה בו. בלחץ המטורף אני אפילו לא יודע אם רפי אחז ראש על איזה רשימה נוצרה פה, ממש רשימה של נוכלים עולם תחתון. ד.א שסמוטריץ חתם עם בנט, הוא ידע שהמשמעות היא זריקה של 84 אלף שרובם בני הציונות הדתית ועוד יהודים טובים שרוצים ייצוג בכנסת. לדוגמא בישוב כוכב יעקב הצביעו למעלה מ50 אחוז לעוצמה יהודית! אני לא מבין!, כל מה שבנט יגיד הוא קדוש?! האם בנט שבגד בציונות הדתית במועד א', הוא רצוי יותר מעוצמה יהודית שהינם אנשים צדיקים, ישרים ונאמנים?! לאן הגענו????!!! אולי במקום לעשות עצומה לטובת הנוכלים, נעשה עצומה שנכניס דווקא את אותם צדיקים שכל חטאם הוא שהם רוצים ייצוג בכנסת?! ועכשיו אני אומר לכל עשרות אלפי האנשים שאומרים שעוצמה יהודית לא יעברו.... תצביעו בסקרים על פי השקפת עולמכם, אם תראו בסקרים שהם עוברים באופן יציב תצביעו להם בלי חשש. הגיע לזרוק את כל המניעות והפחדים שמכניסים לנו לראש אותם אנשים שרוצים את הקול שלנו, אבל בלי לתת לנו ייצוג.
30
מצביע בית יהודי לשעבר
טל | 23-01-2020 13:43
צודק ב-100% אני עברתי להצביע לעצמה יהודית ובגאווה גדולה!!!
31
מעשה אחאב
יוסף אזולאי | 23-01-2020 13:48
מעשה שלא יעשה , ושקד עוד מטיפה לנו להיות אחראיים ולהיות ממלכתיים וללא אגו ולהצביע ימינה ,אזאני מעכשו מצביע אצבע משולשת לימינה. הרצחת וגם ירשת ? כ
32
מודעת דרושים מפלגת ימינה קומבינה
לוי | 23-01-2020 13:50
דרושים 150 אלף נוכלים על מנת להכניס 5 נוכלים לכנסת:בנט,רפי,שקד,סמוטריץ, מתן כהנא. כל שאר הרשימה, במקומות לא ריאלים!
33
צודק
אסתר | 23-01-2020 14:04
אנשי ימינה עדיין לא התחילו לקלוט עד כמה הציבור מאס בהם. שילוב נשים זה עוד מאחז עיניים כיוון שחוץ מאיילת שקד לאף אחת אין סיכוי ריאלי להיבחר. רשימה מתעתעת שכל כולה תעתוע. פייק.
34
בן ארי
כהנא צדק | 23-01-2020 14:11
שאפו הכי ענק לדוקטור מיכאל בן ארי שתמיד אומר את האמת ולא מסתתר מאף אחד, הציונות הדתית לצערי איבדה את הערכים שלה וכולם היום מנסים ללקלק לשמאל הארור שרוצה בהשמדתנו
35
אנה נוליך את החרפה?
בית יהודי עצוב | 23-01-2020 14:12
הפעילו על הרב פרץ לחץ בלתי אנושי ועידית סילמן אשמה מאד
36
על אך שאני בא מאותו בית מדרש של הרב גורדין
אייל | 23-01-2020 14:23
מיכאל בן ארי צודק. והרב ליכטנשטיין זצל, על אף שבוודאי היה מבקר בתקיפות את ההסכם ען עוצמה יהודית, היה יוצא חצץ נגד כל גילוי של חוסר יושרה וחוסר מוסריות.
37
עוצמה יהודית
שרה | 23-01-2020 14:30
צודק בן ארי בכל מילה. בושה לשחצנים מימינה. בנט חש מעצמו הרבה למעלה ממה ששווה. כמה הוא שווה ראינו באפריל. בן גביר גם אם חו לא יעבור שווה הרבה יותר כי מיצג את האמת הכי בסיסית שלנו. היה עדיף לתת לבנט להשאר עם שקד ולהשאיר אותם מחוץ לפוליטיקה. בן גביר ופרץ היו מביאים קרוב לודאי הרבה יותר. לבנט אין יותר מדי מה למכור , חוץ מאת עצמו לראשות ממשלה.
38
תכלס'
יוני | 23-01-2020 14:34
תכלס', לא היתה לרב רפי ככ ברירה, ברור שגם אם הוא היה נשאר בהסכם כולם היו עושים עליו עליהום, אבל מה שאני לא מבין, מדוע הרב רפי לא נשאר בהסכם ופורש ((כבר אז או לאחר מכן) ומאפשר לכל מי שחפץ לערוק לימינה, משום מה נראה שרעיון זה כלל לא עלה על דעתו וזה איני יודע מדוע. למעשה בן גביר בסהכ אוכל כאן את פרי הביאושים הפוליטי שהא ניסה לרקוח, לא ככ מובן מה הוא מזדעק, זה שהתחיל את כל התעלול הזה..
39
מסכים עם דר בן ארי
בן הציונות הדתית | 23-01-2020 15:14
האמת שאני מזדהה לגמרי עם דברי הדר, לעומת דבריו של הרב גורדין שלחלוטין לא מחוברים למציאות. בחירות שעברו הצבעתי ימינה ובבחירות האלה אצביע ככל הנראה לעוצמה יהודית. מקווה שרבים וטובים יעשו זאת ובכך נרוויח 4 מנדטים חדשים ישרים וטובים. בן אדם ישר לא יכול להצביע לימינה אחרי כל מה שהיה
אני איתך לגמרי
דוד יעקובסון | 23-01-2020 15:30
פעם ראשונה שם פתק עוצמה יהודית. הם מביאים אמת פשוטה
40
שמישהו יגיד ל"ציונות הדתית" הזו שהיא מתה
הילה | 23-01-2020 15:20
הציבורר לאט לאט מבין שצריך להכתיר למנהיגות אנשי ציונות דתית אחרים. האחרונים בעיני הציבור ככבר מזמן פשטו רגל ואינם מייצגים אותה.
וואלה
אברך | 23-01-2020 21:57
וואלה בתור מה את אומרת את זה? אני ועשרות אלפי ציונים אוהבים את המנהיגים שלנו מאוד.
41
נראה לי שהקישור למודעה פורסם
אני | 23-01-2020 18:00
בקבוצה של תומכי עוצמה , וכתבו להם שם להגן ולהטיל רפש בכל מחיר , למה אתם עושים את זה? אין לכם שום סיכוי!!
42
צודק!
נדביה | 23-01-2020 18:30
כל מילה בסלע
43
למרות שאני סולד מעוצמה, הוא צודק!!!
אבי | 23-01-2020 18:59
הרב רפי נדבק לכיסא ונהג בחוסר יושר. אם היה גבר היה פורש ונותן לאחרים בבית היהודי את מקומו
44
גואדין הבן אונה
גורדין ההומו | 23-01-2020 19:45
גורדין אוהב לקבל בתח ת!!!
45
בן ארי תסתום את פיך המטונף
שלמה | 23-01-2020 21:12
כאשר אתה מחנך את ילדיך בקרני שומרון במוסדות של הציונות הדתית ... בן אדם מטומטם הנזק שעשית לימין לאורך השנים יותר גדול מזועבי וטיבי גם יחד . והיום אחרי שנה שלימה פעם ראשונה שאני שמח שפבלו אותך מלהתמודד לכנסת איש בזוי וכפוי טובה
לפי הסגנון נראה שאתה מההארד קור של הכנופיה
רמי | 23-01-2020 22:24
מוסדות החינוך הם לא של הציונות הדתית אלא בראש ובראשונה של המדינה וזכותו של כל אזרח לשלוח לשם את ילדיו ואגב שאיפתי כבן לציונות הדתית שכמה שיותר אנשים שאינם נמנים על שורות הציונות הדתית(ואגב בן ארי כן נמנה לפי כל פרמטר) ישלחו לשם את ילדיהם
46
מילים כדורבנות
ישראל | 23-01-2020 21:38
אני אובייקטיבי לגבי הדעות הפולטיות שקשורות לציונות הדתית,אבל מה שנכתב כאן לא יכול לשקף יותר טוב את מה שקרה. דברי אמת ,מאיש אמת
47
פוליטיקה לא ארגון להבה
אברך | 23-01-2020 21:54
אני מבין את הכאב שלכם אבל זוהי הפוליטיקה אז כדאי להפסיק להתבכיין. גם בתורה צורכי ציבור קודמים לצורכי יחיד ואדם מצווה למות בשביל בציבור . קו שמותר לו להפר הסכם שגם ככה מלכתחילה היה פתוח לשינויים. מה עוד שהרב רפי בתייעצות צמודה עם רבנים. ועוד שהתנצל בפניכם. אגב, אתם עובדים לא נכון- מפנים את החיצים לבן אדם היחיד שהסכים להיכנס אתכם למפלגה. לא בנט ולא סמטוריץ' והחיצים אמורים להיות מופנים אליהם כי הם באמת כואב על 2 המנדטים שייזרקו לפח. מה גם שמגיע לכם ולנו ייצוג לכם בכנסת. הציטוט של פסוקים מירמיה לא מועיל ולא קשור. מה גם שמוסיף שנאה בעולם. והטיפ הכי חשוב- אולי תשאלו את עצמכם למה אף אחד לא רוצה להיות אתכם במפלגה? מה, כולם באמת כאלה דבילים? כולם לייטים שבעצם שמאלנים שלא מקיימים את דברי התנך? כולם לא באמת אוהבים את הארץ? אם תפנו את החיצים שלכם פנימה ותעשו חשבון נפש- אולי פעם הבאה תצליחו.. אני אישית ממש אשמח, אני חושב שתוסיפו הרבה לכנסת. עכשיו כל השאלה היא אם אתם באמת רוצים להיכנס ולהשפיע - תעשו חשבון נפש מקיף . או רוצים להתבכיין. הטורים האלה הם טורים של בכיון.
תצביע להם אתה
שי | 23-01-2020 22:53
אם אתה רוצה לעודד שנציגים שלך יהיו נוכלים אתה מוזמן. אני רוצה שהנציגות שלי תהיה נקיה ואוטנטית.
בנט וסמוטריץ אשמים יותר מרפי פרץ
רמי | 23-01-2020 22:29
על פרץ ניתן ללמד זכות שלא עמד בלחץ אבל 2 הנוכלים שתמרנו אותו לשם ועברו על לפני עוור של כל מרכז הבית היהודי אין להפך בזכותם כלל וכדין מסית(אם אתה באמת אברך תבין מה כתבתי אבל חוששני שבתור טוקבקיסט של הכנופיה אין לך אפילו מושג)
48
חזק ואמץ,המלך(?) ערום
יהודה | 23-01-2020 22:40
הציונות הדתית-פשיטת רגל,הולכת להיעלם תוך דור/שניים.כל החינוך שקיבלנו שווה לתחת
49
לכל מי שלא הבין
דניאל | 23-01-2020 22:54
הציונות הדתית מנוהלת על ידי כנופיית ערוץ7 ומשפחת מלמד! הם בוחשים בקדירה ועושים הכל לשלוט בציבור ביד רמה, הם תמיד יעשו הכל להתחמק מפריימריז ותמיד ידאגו לפטרון שלהם שהוא מר סמוטריץ. צריך פעם אחת להראות להם שאנחנו לא אידיוטים שימושים שלהם. אסור באיסור חמור לבחור במפלגת הפושעים ימינה קומבינה. הכל שם סירחון אחד גדול, כולם שם מחפשים רק דבר אחד! כיסא!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
50
הדימוי לכד המים
משה | 23-01-2020 23:52
מסכים לגמרי שאין לדמות לשנים מהלכים בדרך ולאחד כד מים ולאחד אין, כי כאן המקרה שונה: יש כד משותף לשניהם, ואז הדין הוא שלא ישתה אף אחד. אבל יש צד לדמות לעניין אחר: אם באו אויבים ואמרו תנו לנו את פלוני (נקטו את שמו) ונהרגהו או שנהרוג את כולכם, הדין הוא שמוסרים אותו. וזה היה המקרה, שבנט קבע שפרץ כן בן גביר לא, אז היה לפרץ להציל את עצמו
לדעתך בנט הוא אויב ולכן צריך להצביע לו????
תסמונת שטוקהלם | 24-01-2020 0:10
במחשבה שנייה אם גם בנט חושב כמוך זה יכול להסביר את תשלום הפרוטקשיין למפריחי בלוני הנפץ מעזה
51
מורנו הדגול
מומי בת ים | 24-01-2020 1:52
בן ארי צדק!
52
אינני שייך לעוצמה אבל אצביע להם כמחאה על השקר
אמיתי | 24-01-2020 4:42
אין ספק שהתביישנו לראות את הפלפול המצחיק על נאד מים במדבר.
53
לשים
נועם | 24-01-2020 9:15
לשים את כל היהודים ללבנון על גמל
54
מי לעזזל מאמין לימינה?! רק עוצמה יהודית!!!
יוסף | 24-01-2020 12:07
מי שמצביע ימינה הוא נוכל הזוי ואדם חסר ערכים. רק עוצה יהודית!!!
55
ימינה
אסתר | 24-01-2020 13:01
מפלגה גזענית מפדייל =מפאי אלה עם כפה סרוגה ואלה שקופה רק בן גביר ישר אמיתי וכולו רק עם ישראל תורת ישראל וארץ ישראל. כולנו בן גביר
56
ברור, הוא שייך למפ' ש10 פעמים לא עברה % חסימה
מכשילי ממשלות סדרתיי | 24-01-2020 15:49
מכשילי ממשלות סדרתיים
57
אמת גם אם לא היתה ברירה זו בטח לא סיבה לגאווה
מרא דאתרא | 26-01-2020 13:00
זו אפילו סיבה לבושה גדולה מאד. כשלעצמי אני סבור שעל הרב רפי להתפטר ולומר: לא הייתה לי ברירה לדעתי זו הייתה הברירה היחידה להציל את הציונות הדתית - אבל בגלל הדרך המזוהמת שבה זה נעשה אני מתפטר ופורש מהחיים הפוליטיים.