אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בליכוד תוהים: נתניהו ימשוך את בקשת החסינות?

לקראת כינוס מליאת הכנסת ופתיחת הדיונים בועדה, בליכוד מעריכים כי ראש הממשלה לא ישתף פעולה עם ועדת הכנסת שאמורה לאשר או לשלול את חסינותו, עורכי דינו לא יגיעו ואף תוסר הבקשה

בליכוד תוהים: נתניהו ימשוך את בקשת החסינות?
  (צילום: חיים גולדברג/ סרוגים)

לקראת כינוס מליאת הכנסת ופתיחת הדיונים בבקשת החסינות, בערוץ 12 דווח כי  בליכוד מעריכים שראש הממשלה נתניהו לא ישתף פעולה עם ועדת הכנסת שאמורה לאשר או לשלול את בקשתו.

לפי הדיווח, לא רק שנתניה כנראה לא יופיע בעצמו, אלא אף יורה לעורכי דינו שלא להגיע ולהשמיע את טענותיהם. עוד הוסיפו כי  לא מן הנמנע שראש הממשלה יגדיל לעשות וימשוך את הבקשה לחסינות סמוך להקמת הועדה במטרה למנוע את הדיונים בעניינו.

כבר לקראת הדיון שצפוי להתקיים במליאת הכנסת ביום שלישי הקרוב סביב הקמת ועדת הכנסת, שתחל את הדיונים בבקשת החסינות של ראש הממשלה, יזמו בליכוד מהלך של כלל המפלגות בבלוק שיחרימו את הדיון. לסרוגים נודע עד כי בשלב שני מתלבטים גם בליכוד אם בכלל לקחת חלק אחר כך בדיוני החסינות, אך טרם התקבלה הכרעה בנושא.

במידה והליכוד יחליטו לקחת חלק בשעות הרבות של הדיונים, סביר להניח שיקדמו מהלכים למרוח את הזמן עד למועד שיהיה קרוב לבחירות ואז ייאלצו בוועדה לעצור את ההליך. אם לא, הדיונים יסתיימו בצורה מהירה ולליכוד לא תהיה דרך למנוע את שלילת החסינות מנתניהו. יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר אמר לישראל היום על היעדרותם המתוכננת של 55 הח"כים מחברי הבלוק כי "הציבור יראה שבקרקס הזה ישתתפו רק השמאל הערבים ואדלשטיין".

בכחול לבן נערכים לאחר אישור במליאה את הרכבה של הוועדה ביום שלישי, לפתוח כבר למחרת את הדיונים או לכל המאוחר ביום חמישי, כשהמטרה היא לפתוח במרתון של דיונים בבקשות החסינות של נתניהו וגם של ח”כ חיים כץ.

יו"ר כחול לבן בני גנץ אמר כי "נתניהו ביקש דיון בחסינות – נתניהו יקבל. נמנע מקואליציית החסינות הקיצונית להמשיך ולדרדר את ישראל אך ורק למען האינטרסים האישיים של נתניהו. חייבים להתקדם".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
13 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
קשקוש פייק ניוז
בר כוכבא | 22-01-2020 22:03
למה שימשוך את הבקשה?
אי אפשר לבקש, ואז לבטל כשזה לא נוח לך
הבקשה כבר הוגשה | 23-01-2020 8:09
Bb כמובן רוצה וועדה שבה יהיה לדעתו רוב לטובתו, אבל זה לא יצא. גם גאונים פוליטיים מסתבכים לפעמים במלכודות שהם הציבו. הוועדה והמליאה תגדנה את דברן, ואולי בכנסת הבאה אם ישתנו יחסי הכוחות הפוליטיים תשונה ההחלטה
פירפורי הצלופח
הג׳וקר | 23-01-2020 6:01
עוד ספין מבית היוצר של הסנדק ופרת הבשן . ראש ממשלה מושחת עם 3 כתבי אישום , לא יכול להמשיך בתפקידו , החלטותיו עלולות להיות נגועות בשיקולים זרים .... זה מה שאמר הנאשם בהפרת אימונים , מירמה ושוחד על ראש הממשלה לשעבר שהיה עם תיק קטנטן יחסית לקופת השרצים של נתנהו שמה שהוא מואשם בו הוא רק קצה הקרחון . עד ההיום לא בדיוק בבנו מה קרה עם הבן דוד הגאון , מילקובסקי , המליונים שקבל ממנו , ואישור הצוללת למצרים.... גם לא ממש הבנו את מתווה הגז והמילארדים לטיקונים וגם לא את המליארדים והאישור הרגולטורי לאלוביץ . ומסתבר ש 65 חכ רוצים להבין יותר והם הרוב ..... תזכורת למיקי זוהר שמתהדר בבלוק של חכ שלהם עניין אישי בחסינות .... למשל חיים כץ, ליצמן , דרעי , ולא נשכח את דוד ביטן עם 12 תיקי השוחד שלו ..... וזה רק אלה שנתפסו .... מעניין איזה עוד זבל מסתתר בתוך קואלצית החסינות של פאפא נתניהו וחבורת הקופים שלו .....
כל מה שיעשה ביבי הוא נכון וטוב. יחי המלך
גנץ מ..ג..מ..ג..ם | 22-01-2020 23:12
אוהבים אותך ביבי. שונאים אותך גנץ המגמגם.
כיפה סרוגה מטמאים את עם ישראל בשחיתות ושפלות
מתנחל אבל ישר. | 22-01-2020 22:54
מטמאים מטמאים ומשחיתים את עם הקודש בשפלות בטומאה ובסחי של שוחד מרמה והפרת אמונים בחסות מתנחלים.
2
ביבי מלך ישראל!!!! הם מ ג מ ג מ י ם
רפי | 23-01-2020 0:24
גנץ לא יודע מה הוא רוצה מעצמו, ובלי הלחישות של היועצים באוזניה הוא אפילו לא היה מגמגם אלא שותק... איפה יניב
הדיקטטור המסכן והקשיש נתניהו
המלך | 23-01-2020 8:44
יש מגמגם ויש גנב נוכל ביבי
בבית מפחד מאשתו
מלך של הישבן שלי | 23-01-2020 0:36
עוד מלך כזה ואבדנו
3
חסינות
דניאל | 23-01-2020 5:04
ביבי השטן מלאך המוות ייצר הרע ימח שמו וזכרו אמן נצח סלה ועד
אפשר להתנגד, אפשר למחות וללגלג...אבל דחילק
הגזמת, לא? | 23-01-2020 8:22
אם כל הדרמות סביב bb ומשפחתו, אסור לחצות גבולות של שנאה. צריך לשים קו אדום, ולהכריע מי ינהל המדינה רק לפי הכרעת הבוחר ושלטון החוק
4
נתניהו המלך
אבי | 23-01-2020 8:35
נתניהו יצליח בכל מה שיעשה אנשים לא יודעים לפרגן
5
המלך הבלתי מעורער נתניהו !!!
עם ישראל | 23-01-2020 9:27
המלך נתניהו יגבור על כולם בעה וכל שונאיו יעלמו מהעולם !! כולל החולרות ההזויים כאן !! לא היה ולא יהיה מלך כזה בישראל עד בוא המשיח !!!
נחכה ונראה
נחכה ונראה ... | 23-01-2020 16:12
רבות מחשבות בל איש ועצת ה׳ היא תקום ..... וביבי יפול ☺