אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

פנייה לעיריית חיפה לבדוק חשד למרמה על ביהמ"ש

הקהילה הדתית לאומית בשכונת קריית אליעזר שבחיפה פנתה לעירייה שתבדוק חשד למרמה על בית המשפט: "נראה כי פסק הדין מתבסס על "עובדות" שכלל לא נטענו, ונראה כי הן אינן אמת אלא תרמית"

פנייה לעיריית חיפה לבדוק חשד למרמה על ביהמ"ש
  Yonatan Sindel/Flash90

חברי הקהילה הציונית דתית בשכונת קריית אליעזר שבחיפה שלחו היום (שני) מכתב לעיריית חיפה והעומדת בראשה, עינת קליש-רותם, בו הם טוענים לחשד למרמה על בית המשפט בפסק הדין שדוחה את עתירתם נגד סגירת הפעוטון המסובסד היחיד בשכונתם, ופורסם לראשונה בסרוגים.

במכתב טוענות העותרות כי ההחלטה של ועדת החינוך העירונית בעניין שהייתה חלק מנימוקי בית המשפט בפסק הדין של העתירה לא ידועה להן, וכי העירייה לא העבירה לידיהן את הטענה הזאת. על כן, העירייה מתבקשת לברר ולהבהיר עובדתית האם ומתי ועדת החינוך של העירייה קיבלה את ההחלטה על סגירת הפעוטון  בקריית אליעזר וכי "אם אכן ההחלטה התקבלה על ידי ועדת החינוך של העירייה, נא העבירו את העתק פרוטוקול הישיבה בה התקבלה ההחלטה, ההזמנה וסדר היום של הישיבה שבה נכללה הצעת החלטה כאמור, שמות המשתתפים בישיבה ותוצאות ההצבעה על הצעת ההחלטה".

עוד באותו נושא

בחסות בית המשפט: אפליה קשה נגד דתיים


6

עורך דינם של העותרות, עו"ד אביעד ויסולי דרש לקבל הסבר כי אם אכן התקבלה החלטה על ידי ועדת החינוך, איך בית המשפט ידע עליה בעוד המידע לא הגיע לידיו כחלק מהעתירה: "ברמה המשפטית, אם אכן התקבלה החלטה כאמור, נא הבהירו כיצד בית המשפט ידע על ההחלטה הזו מבלי שהדבר הופיע בכתבי בי-דין שהעירייה העבירה לידיעת החתום מטה כבא כוח העותרות. נא צרפו את העתקי מסמכים העירייה העבירה לבית המשפט בנוגע לאותה החלטה במעמד צד-אחד, ומדוע מסמכים אלה לא הועברו גם לחתום מטה".

"פסק הדין מתבסס על "עובדות" שכלל לא נטענו"

בנוסף, לגבי הנימוק בפסק לפיו "לכל הפעוטות נמצאה מסגרת חילופית מתאימה אחרת", כתב עו"ד ויסולי: "'עובדה' זו סותרת את מציאות חייהן של העותרות. נא הבהירו למי העירייה מצאה "מסגרת חילופית מתאימה אחרת" ומה היא אותה מסגרת חלופית מתאימה שהעירייה מצאה לאותן פעוטות, וכיצד בית המשפט ידע 'עובדה' זו הסותרת את המציאות".

בהמשך המכתב עו"ד ויסולי תקף בחריפות את העירייה והעומדת בראשה: "לכאורה נראה כי פסק הדין מתבסס על "עובדות" שכלל לא נטענו בדיונים ובכתבים שהוגשו על ידי העירייה לבית המשפט, ונראה כי הן אינן אמת אלא תרמית".

עו"ד ויסולי הודיע כי במידה ואכן יש תרמית בדברים, הרי שתוגש בקשה לביטול פסק הדין: "ככל שיתברר כי פסק הדין בעתירה התקבל על סמך תרמית בנוגע ל"החלטת ועדת החינוך שלעיריית חיפה" וכן כי "לכל הפעוטות נמצאה מסגרת חילופית מתאימה אחרת", או שפסק הדין התקבל על סמך מידע שהועבר לבית המשפט במעמד צד אחד, הרי שנגיש בקשה לביטולו".

המכתב הסתיים בהבהרה כי: "בהעדר תגובה, או ככל שלא יהיה בידי העירייה לבסס את ה"עובדות" הללו ואת הדרך שהן הועברו לכב' השופטת בטינה טאובר בבית המשפט, נצא מתוך הנחה כי עיריית חיפה וראשה לא יתנגדו לביטול פסק הדין".

"עובדות שקיים ספק רב באמיתותן"

עו"ד ויסולי מסר לסרוגים כי: "פסק הדין מתבסס על "עובדות" שלא נטענו בבית המשפט על ידי אף אחד מהצדדים, וקיים ספק רב באמיתותן. עיריית חיפה התבקשה לבדוק האם ה"עובדות" הן אמת או שקר. התחמקותה מבדיקה מעמיקה את החשד כי פסק הדין מבוסס על תרמית".

"אנחנו נעמוד על בדיקה מעמיקה של העניין, ובמידה ויתגלה כי ה"עובדות" אינן אמת, נדרוש את ביטול פסק הדין מחמת מרמה".

עוד הוסיף כי: "שאלה חשובה שניה שיש לתת עליה את הדעת היא כיצד הגיעו ה"עובדות" הללו לידי בית המשפט. את זאת תתבקש כב' השופטת בטינה טאובר להסביר".

מעיריית חיפה נמסר בתגובה: "פסק הדין מדבר בעד עצמו: בית המשפט הנכבד קיבל את כל טענות העירייה ודחה את העתירה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו