אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

היועמ"ש מסרב להעביר לנתניהו את חומרי החקירה

היועמ"ש הודיע היום לראש הממשלה כי הוא מסרב להעביר לו את כל חומרי החקירה בתיקים המתנהלים נגדו, בטענה כי הדבר נעשה רק לאחר הגשת כתב אישום

היועמ"ש מסרב להעביר לנתניהו את חומרי החקירה
  צילום: חיים גולדברג/ סרוגים

היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, דחה היום (ראשון) את בקשתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לקבל את כל חומרי החקירה בעניינו.

עוד באותו נושא

יועמ"ש הכנסת לבג"צ: לדחות את עתירת הליכוד


6

במכתב ששלח לראש הממשלה, מבהיר היועץ כי על פי האיזון שנקבע בחוק, חומרי החקירה המלאים מועברים לידי הנאשמים רק כאשר מוגש כתב האישום לבית משפט.

"הוראת סעיף 74 , הקובעת באופן מפורש את המועד בו יורשה נאשם לקבל לידיו את מלוא חומר החקירה שנאסף בחקירתו , מגלמת בתוכה איזון עדין שערך המחוקק בין אינטרסים מתחרים שונים שעניינם בגילוי מלוא המידע שנאסף בחקירה פלילית. בנקודת הזמן הנוכחית , לא קמה עילה למסירת כלל חומרי החקירה לעיון מרשכם , כפי שהתבקש".

בנוסף, היועץ טוען כי בשלב זה ליבת חומרי החקירה מצויה בידי פרקליטי נתניהו ממילא ועל בסיסה הם טענו טענות שונות הן בשלב השימוע והן לגבי החסינות.

"לאחר קבלת החלטת היועץ המשפטי לממשלה על כך שהוא שוקל להגיש כתב אישום נגד מרשכם, בכפוף לשימוע, הועמדו לרשותכם חומרי חקירה רבים. חומרים אלו כוללים את כל חקירות החשודים, מאות עדויות עדים, עשרות אלפי עמודים של תמלילי חקירות, חומר חשבונאי, הקלטות, מזכרים וכיוצא בזה ראיות, המהוות את ליבת חומרי החקירה בתיקים הנוגעים למרשכם".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
המן-דלבליט הלז סתם רשע מרושע
המן-דלבליט הלז סתם ר | 19-01-2020 11:40
המן-דלבליט הלז רשע מרושע לא סתם
2
חומרי החקירה
המשפטן | 19-01-2020 12:00
כל עוד לא הוגש כתב אישום לבית המשפט , אין מוסרים את כל חומרי החקירה לסנגורי הנאשם , כך היה תמיד וכך עתיד להיות. ראש הממשלה שאין גבול לשקריו ותעלוליו בנסיון לברוח מאימת הדין , מוכן לכל פרובקציה כדי להמנע מלהגיע לבית המשפט . מי שהיעמש נתן לו אינספור הנחות , לא מסתפק ... ואחרי שהבטיח לנו שאין כלום ולא יהיה כלום , ואחרי שספר לנו שאת המלצות המשטרה אפשר לזרוק לפח , ואחרי שטען שהפרקליטות לא קובעת ובשימוע הכל יקרוס , ואחרי ששום שדבר מכל זה לא קרה , הוא מנסה להאחז בקרנות המזבח , מספר לנו שיש פרקליטות בתוך פרקליטות , שתפרו לו תיקים , שלא ביבי לא חוקרים ושאר שקרים והמצאות . בושה למדינה שזה ראש הממשלה שלה , בושה לציבור הדתי שהולך אחריו כעז עוורת .... ואני מאחל לנו שהנאשם במרמה הפרת אימונים ושוחד , יוכיח את חפותו בבית המשפט , ועד אז הקוז׳ק הנגזל יכול למחות את דמעות התנין מפניו .
3
רק ליברמן!
נאוה | 19-01-2020 17:20
צודק מנדלבליט.
4
מנדלבליט צודק ב 100%
גולנצ'יק איש ימין | 19-01-2020 17:30
כל הכבוד למנדלבליט!