אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב רפי פרץ חיסל את המותג שנקרא הרב רפי פרץ

בתוך חמישה ימים, הפך הרב רפי, מאיש חינוך מוערך עם אלפי תלמידים, רב צבאי ראשי, ופוליטיקאי סביר, לאישיות בלתי רצויה, פוליטית, אך יותר חשוב, גם חינוכית

הרב רפי פרץ חיסל את המותג שנקרא הרב רפי פרץ
  (צילום: מרים אלסטר/פלאש90)

עד לפני שבוע הרב רפי פרץ היה מותג. טייס, ראש מכינה מוערך עם אלפי תלמידים, רב צבאי ראשי, וגם סוג של מנהיג הציונות הדתית, עם יכולות פוליטיות סבירות.

הוא הגיע כמושיע של הבית היהודי, והצליח לייצב את המערכת. מערכת הבחירות באפריל הייתה הצלחה עם 5 מנדטים (+1 של בן דהן), בסיומה לא רק שבנט קרס מתחת לאחוז החסימה, אלא הבית היהודי זכתה לייצוג של 4 חברי כנסת.

עוד באותו נושא

הרב פרץ לא מוותר לשקד: "היו"ר צריך להיות דתי"


55

הרב פרץ לא זכה ליום אחד של חסד במערכת הפוליטית. 'כתבי חצר' של הימין החדש, ניהלו קמפיין כבר למחרת פיזור הכנסת, כדי להדיח אותו מראשות הרשימה ולשים במקומו את איילת שקד – זו שכזכור פירקה את הבית היהודי ולא עברה את אחוז החסימה. בנקודה הזו היה צריך הרב פרץ לעצור, להגיד – אני מחויב קודם כל למי שעזר לנו לצלוח את אחוז החסימה – בצלאל סמוטריץ' ואיתמר בן גביר – ולקבוע עובדות עם הסכם ריצה מחדש של "איחוד הימין". באותה נקודת זמן היה צריך לומר, אם בנט רוצה לבוא למקום 6, הוא מוזמן.

מוטי יוגב פורש מהרשימה, בגלל בעיות אמינות

עד הנקודה הזו, התנהל הרב רפי פרץ ברוב האספקטים בצורה טובה, אפילו מצוינת עבור אדם שנמצא בפוליטיקה מספר חודשים ספורים. התמנה לשר החינוך – השיג אמון מבית ומבחוץ. ומשם הכל התחיל להידרדר.

במקום לסגור את הקצוות בתוך הבית פנימה, יועצי התקשורת שלו, יעצו לו להראות שהוא הבוס, ושלחו אותו לראיון בערוץ 12 אצל מראיינת קשוחה כמו דנה ויס. התבטאות גרועה על טיפולי המרה, פתחה נגדו קמפיין להטב"י, שחבר לקמפיין של הכתבים הבנטיסטים, ומשם יומיים אחר כך החלה הקריסה. הויתור לשקד על המקום הראשון, היה השלב הראשון בכדור השלג. הפניית העורף לעוצמה יהודית הגיעה לפארסה עד סגירת הרשימות, והביאה לכך שהבית היהודי נחתכה בחצי, לשני נציגים בלבד בכנסת, כשלבנט ושקד יש 3.

גם בנקודת הזמן הזו, הרב רפי עדיין היה פוליטיקאי סביר, עם הישגים, עם מעמד, שבניהול נכון יותר של המצב, וכמה ויתורים היה משיג שקט, והסכם טוב עם האיחוד הלאומי.

מערכת הבחירות השלישית, החלה בקמפיין מתוך הבית היהודי ומחוצה לו שדרש פריימריז פתוחים. התגובה של לשכת הרב פרץ הייתה חתימה בהולה עם עוצמה יהודית – מהלך שהציב אותו בעמדת כוח מול בנט וסמוטריץ'. באיחוד הלאומי נכנסו להלם, והמהלך כמעט הוכתר בהצלחה.

מאסון תקשורתי לפארסת הפרת ההסכם

אלא שאז הגיעו 5 ימי האסון. ההחלטה ההזויה לצאת לראיון בעיתון עוין כמו 'ידיעות אחרונות', ערב החלטה על הרשימה, צריכה להירשם בדפי ההיסטוריה כהחלטה האומללה ביותר שקיבל יועץ תקשורת מעולם. הכותרת הראשית עם תמונה שחורה של הרב רפי, עם טקסט אנטי להט"בי, יצרו קמפיין שלילי שתפס גם אנשים במגזר שתפסו את הראש במבוכה בשאלה: "למה?".

במרכז הבית היהודי ביום שני, התברר כי לרב פרץ אין שליטה במפלגה שלו, והשטח בוער נגדו. אם הקלף של הבית היהודי היו פעילי השטח המאורגנים יחסית, גם אותו הצליח הרב רפי לשחוק.

צילום: סרוגים

משם, העניינים הידרדרו אפילו יותר. כשכבר כמעט נחתם הסכם עם סמוטריץ', החליטו בבית היהודי להתחכם וניסו לסחוט עוד קצת את הלימון, מה שגרם לסמוטריץ' לפוצץ הכל וללכת לבנט – שהבין שלבד הוא לא שווה את אחוז החסימה. בחתימה עם הימין החדש, העביר סמוטריץ' את המושכות לבנט, ועכשיו הקרב היה 2.5 המנדטים של עוצמה מול ה-4 של בנט. הקרב עדיין היה שקול, אלא שאז בנט החליט לתקוע טריז במחנה האויב, כשהודיע כי לא ישב עם בן גביר. מכפיל הכח של הרב רפי, יצא למעשה מן התמונה, והוא מצא את עצמו בברירה בין קרב נואש על אחוז החסימה עם בן גביר, לבין התבזות עצמית כדי להציל את מה שנשאר.

בשעות הערב, הוא עוד היה נחוש, אלא שאז נכנס לתמונה נתניהו, שיודע כי רבנים סרוגים קלים לכיפוף כשראש הממשלה רק מסתכל עליהם, ולמעשה גרם להפרת ההסכם עם בן גביר ולזחילה אל הימין החדש. הנבזות הושלמה, כשבבית היהודי העדיפו את שרה ב"ק על פני מי שקיבל את אמון המרכז – מוטי יוגב, במהלך שהראה חוסר אמון פנימי וחיצוני כלפי השותפים.

בשורה התחתונה, לבית היהודי יש כרגע נציג אחד בלבד ברשימת 'ימינה', שפל של כל הזמנים. פרישה של הרב רפי מהכנסת (חוק נורבגי, בחירות ליו"ר וכו') תמחק את המפלגה לחלוטין.

בתוך חמישה ימים, הפך הרב רפי, מאיש חינוך מוערך עם אלפי תלמידים, רב צבאי ראשי, ופוליטיקאי סביר, לדמות לא אמינה, נכלולית ונבזית. פוליטית הוא גמור, אף אחד לא יעשה איתו הסכמים, גם כדמות חינוכית מוצב מעליו סימן שאלה בוהק, כמפר הסכמים. בתוך חמישה ימים חיסל הרב רפי פרץ את המותג שנקרא הרב רפי פרץ.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
33 תגובות - 25 דיונים מיין לפי
1
אוכל אותך ואת שרלו
בר כוכבא | 16-01-2020 11:20
שימינה השכילה להתאחד ולהתגבר על המוקש בן גביר הנפוח. עכשיו סיכוי טוב לנצח. ולכך צריכים להרתם כולם.
הקטע של אחדות זה שכולם בפנים
חח | 22-01-2020 16:25
אם לא כולם בפנים זו לא אחדות
כנראה שר' פרץ נולד עם תכונה רעה זו
יהודי אמיתי | 22-01-2020 9:54
על ר' פרץ לעזוב את הפוליטיקה כדי שלא ימשיך להזיק חס ושלום
גם אני אופטימי -
יצחק | 16-01-2020 13:08
אני מעריך שייעברו את אחוז החסימה. מכובד לא? מה שבטוח-הסוגדים לבנט יאשימו עולם ומלואו. ובעיקר את הרבנים ואת הר המור כמובן.
2
יתכן שיש פה כוונת מכוון של מאן דהו בשביל להחליש המעמד של הרפרפי
מוטי | 16-01-2020 11:39
ויקביל מי שיקביל את המקרה הזה להפקרת פצועים בשטח שיש מי שמאשים את הרפרפי במעשה זה בעברו הצבאי כמפקד... וכשאתה עושה אחד ועוד אחד לא תפספס את המסקנה שהרפרפי הוא בנאדם שאי אפשר לסמוך עליו ברגע האמת, הוא מסוגל לנטוש, ואדם כזה לא רוצים שיהיה מנהיג בכלל... ויתכן שסיפור הפקרת הפצועים אינו נכון, אך כעת מצקצקי הלשון יגידו הנה הוא עשה את זה שוב, ויעשה את זה שוב בהמשך... ואי אפשר לסמוך עליו... וכך מורעת תדמיתו... - והוא בכלל לא התכוון לכלום, בסך הכל מישהו מסויים עשה עליו סיבוב
הכל בסדר. בנט מוצלח ביותר וסמוטריץ לא הצליח ל
אברהם צוקרמן | 16-01-2020 16:43
הכל בסדר. בנט מוצלח ביותר וסמוטריץ לא הצליח להרוס כלום, כלום. רק חבל שעוצמה יהודית לא איתנו. וברוך השם שמוטי יוגב עזב
3
כבר כטייס האיש ננזף ערכית בפרשת 669.
סרוג | 16-01-2020 11:47
לא אפשר סיוע ל 2 חיילים גוססים וננזף עי ועדה כביסה צהלית. אז לשנוא נשים חזקות, להטבים, גרים ולבגוד בחבר לדרך נראה לכם יוצא דופן?
4
יתכן שהוא בכלל לא תמים, והוא עשה תרגיל לבן גביר שלא חיפש חיבורים נוספים לבינתיים, וכך ברגע האחרון אילץ את בן גביר לרוץ שוב לבד, וכך להכשיל אותו
בצלאל | 16-01-2020 11:51
בתכלס זכותו לא לחבור עם בן גביר, אך המעשה הנבזי פה שזה מעשה שלא יעשה שבהתחלה הוא סגר עם בן גביר, כדי שיהיה לרפי פרץ סיכוי טוב להיבחר לכנסת, וכך יצר לעצמו גם מצב שהוא יהיה מבוקש על ידי אחרים, ואז יגביה מחירו כלפיהם כשיוותר על בן גביר ויעבור אליהם.... שזה מעשה ציני ונבזי לכל בר דעת... זה כמו שבחור יוצא עם בחורה יפה כדי להראות שהוא תפוס, ואז נוצר לו ביקוש מבחורות אחרות, ואז כשמגיעה בחורה שווה יותר, הוא נוטש את הבחורה שלו ועובר לשניה... (זה יכול להיות גם הפוך, בחורה עם בחורים) תכלס זה מעשה נבזי, גם מעצם שהוא לא איפשר לבן גביר למצוא שותף אחר, וגם מעצם הנטישה לטובת הצעה יותר טובה... ציפוי הדברים במילים המכובסות ׳להציל את ארץ ישראל׳ וכדומה זה BS... הנבזות פה היא גם של רפי פרץ, גם אם הוא היה יחסית פסיבי עדיין זה מעשה נבזה, אך הנבזות הגדולה פה היא של מי שתימרן את רפי פרץ לכל הענין, שיתכן שכוונתו היתה גם להרע מעמדו של פרץ... כלומר 2 ציפורים ביריה אחת
5
נכון, אבל לא רק הוא
מצביע לשעבר | 16-01-2020 11:55
שלושת הסבבים האלו חיסלו את כל פוליטיקאי הציונות הדתית... אולי רק בנט ושקד יש להם איזה אמון אצל ליברליים וגם זה בספק
6
הנושא לא רפי פרץ
מישהו | 16-01-2020 11:58
בושה בכזה יום לציוני דתי להוציא את אפו מהבית... זה שבר כמעט כמו ההתנתקות..
7
מצחיק
שמעון | 16-01-2020 12:02
רפי לא היה מותג אף פעם .הדיבור שלו לא אמין .בצבא ברח .בהתנתקות רקד עם המפנים .כרב ראשי בצהל היה אפס לא מותג ולא בטיח .ועתה התברר ממש מי הוא .אפס
רפי פרץ
טורי | 25-01-2020 14:46
די רד מהעץ עליו אתה מנסה לעלות
ידוע
רבצ | 16-01-2020 14:44
כל מילה בסלע ומדוייקת הסיבה שהצבעתי לבית היהודי זה לא בגללו אלא למרות שהוא שם ממש משל האטד הרפי הזה אף אחד לא מדבר על כך שננזף גם על ידי הרמטכל על תארים פטיבים ברבנות הצבאית אין ספק נוכל.
8
ימינה לא מפלגה דתית לאומית
תיקון לחיי"ם | 16-01-2020 12:08
זו לא מפלגה דתית לאומית נציל את הגוש. נצביע ליכוד
הליכוד בטח לא מפלגה דתית
חח | 22-01-2020 16:28
רק עוצמה יהודית ציונית ודתית
9
הוא צריך לפרוש מההנהגה, לא ראוי שלציונות הדתית יהיו כאלו מנהיגים...
רפי | 16-01-2020 12:33
יתכן שביבי בתוך תוכו מבסוט כי הציונות הדתית מקבלת מעמד שהוא לא אמין כעת, ויתכן שזו היתה מטרתו של ביבי... בפוליטיקה הכל יכול להיות, רוצים שנאמין שהכוונה היתה אחת, בתכלס יש כוונות אחרות נסתרות... יעשה רפי פרץ טובה גדולה לציונות הדתית ויפרוש מהפוליטיקה, הוא לא ראוי ולא מתאים... הרי בנאדם כזה קל לתמרון, אז איך בדיוק יגן על האינטרסים של הציונות הדתית, מי שהוביל את מועמדתו עשה טעות, ויפה שעה אחת קודם שיורה לו לפרוש
10
רפי פרץ
מאן דהוא | 16-01-2020 12:54
לא בא לי לזרוק עגבניות על ההרב רפי . אבל אם בוחנים את הרקורד שלו בעבר הוא רחוק מלהיות מרנין.. החל בתפקודו בפרת 669 כטייס מסוקים..עבור לריקודו ההזוי בעת ההתנתקות עבור לתפקודו כרב צבאי [אם כל הכבוד עצם הענותו לכהן כרב צבאי ראשי בלא ידע או נסיון מינימלי בפסיקה הלכתית [מינוי שקיבל בחסד ולא בזכות] ועבור לנקודות השיא של תפקודו המזהיר בעת חשיפתו באמצעי התקשורת בשנה האחרונה.. אולי באמת כדאי שיחזור לו לישוב שלו בדרום וילהיב בני נוער על ציונות תורנית
11
להיות או לא להיות
שלמה | 16-01-2020 13:14
הרב פרץ חייב היה לדאוג לכלל הימין ולא להיות עצור במילה שלו... עד כמה שהדבר לא נעים החשבון האישי והכבוד אינו שוקל מול הדאגה ליראות הימין מנצח... וכל אנשים המקללים אותו צריכים לחשוב מה הכי כדאי... להיות בלא רבב ולא להיות או להיות ולהנהיג את מדינת ישראל למדינה יהודית
12
איזה מותג למכור גוש קטיף
אזור ירושלים והסביבה | 16-01-2020 13:18
מכר תלמידיו למחריבי גוש קטיף בכדי לקבל גוב של רבשצ ועתה מכר הימין הדתי ועוצמה, בכדי לקבל שר ועדיין לא הגיע הבוקר וכבר באה הז... לקבל את אתנן הלילה
13
הכתב לא מבין דבר וחצי בחינוך.
אלון | 16-01-2020 13:48
לא ברור למה נותנין לו במה לכתוב, באים לפוליטיקה לא בשביל לחנך, קראו לו להיות פוליטיקאי לא להיות נציג החינוך והמוסר
לא נותנים לו במה
כדאי לדעת במי מדובר | 18-01-2020 23:52
הוא הבעלים והוא נותן את הבמות לאחרים וכותב מה שהוא רוצה ומסובב את הסרוגים האמיתיים על האצבע
14
נראה לי שהכתב שונא את בנט..
כך נראה | 16-01-2020 13:48
על פניו נראה שהכתב לא מחבב את בנט.
15
חזק.
חסינות | 16-01-2020 14:40
תרבות עידן נתניהו.
16
חייבים להציל את המדינה
מוטי | 16-01-2020 15:24
חובה על כל מי שמאמין בדרך הימין לדלג על הבית היהודי ולבחור בביבי שהוא חצי שמאלן אבל הרע במיעוטו . הבגידה והלולינות של פרץ והפלצנות של בנט ושקד הפכו את מפלגת הימין (המפדל ) לאפסים פוליטיים אני ואישתי והבן לדוגמא לא אבחר בהם
17
הכל בסדר. בנט מוצלח ביותר וסמוטריץ לא הצליח ל
אברהם צוקרמן | 16-01-2020 16:43
הכל בסדר. בנט מוצלח ביותר וסמוטריץ לא הצליח להרוס כלום, כלום. רק חבל שעוצמה יהודית לא איתנו. וברוך השם שמוטי יוגב עזב.
18
מוחה על ביזוי תלמידי חכמים
הראל אליה | 16-01-2020 17:54
רבני הציונות הדתית מתכופפים כשרק מסתכלים לעברם ילד חצוף! שמור על פיך ולך ללמוד קצת ענווה ודרך ארץ כיצד מדברים על גדולים. אני לא יודע מי הם רבותיך אבל אם היו קוראים את פסקה זו היו מבישים בך.
19
הרב פרץ -אשריך
אדם נטרלי- | 16-01-2020 22:02
אני חושב שאתה בסדר גמור . לך עם השם יתברך והוא יעזור לך
20
פרץ הוכחת שניתן לבצע טיפולי המרה, בקלות.
ארי | 16-01-2020 22:46
המרת את עקרונותיך.. פשוט חוסר ישרות. טוב שם משמן טוב ויום המוות מיום היוולדו המהלך שעשית מחק את שימך.. ולא משנה כמה תתרץ.. הציבור לא מאמין לך יותר. לא בפולטיקה ולא בחיים האמיתים. עוצמה יהודית, תקח אותכם בסיבוב.
21
כתבות של גברת עטרה ומר אריה יואלי
יחזקאל | 17-01-2020 13:18
הם כנראה מתחילים את הקמפיין של הליכוד.סרוגים???כדאי לבחור שם אחר לאתר ולחברו סופית לככר השבת.
22
סמוטריץ׳ יותר נאמן לבנט מאז ולתמיד . זו טעותך
טוביה מעצמה | 19-01-2020 16:36
‏ ‏הטעות שלך, כותב המאמר שאתה חושב שסמוטר׳צ׳ היה מתאחד עם הרב רפי ואז הייתה בא שלווה לעולם. תקרא את נחום ברנע. הוא כנראה קורא את המפה יותר טוב מכתבנו במיגזר סמו טריץ שם לעצמו , כך הוא כותב, חמש מטרות לכבוש! שניים מהם הוא עשה: כיבוש המועצה אזורית, ‏והדחת אורי אריאל. לכן כל הספקולציות שלך לגבי הבחור השאפתן טובעים בים. ים של נכלוליות מבית היוצר של בצלאל . כשהמנטור שלו הגדול הוא באמת , בנט אתו הוא ומנסה לחקותו. האנשים הרעים בסיפור הם סמו- טריף ובנט . פרץ הוא הכבשה תמימה או האבודה.
23
זו היתממות לחשוב שהתרסקות כזו מהדהדת היא
רויטל הרמן | 22-01-2020 13:30
תוצאה של קבלת החלטות ספציפית בחמישה ימים לא משהו. עצם חתימת הסכם הבגידה עם עוצמה כדי לשמור על הכסא, הפרת ההבטחה להמנע משריונים ולתת ביטוי לדמוקרטיה הפנימית במפלגה לשלוח את נציגיה, חוסר מודעות עצמית הזויה תוך נפילה במוקשי הראיונות שוב ושוב ושוב, כל אלו מגלים שהכתובת היתה על הקיר, ומי שלא עצר את הפארסה הזו עוד הרבה קודם, ויותר מכך, עוד שיתף עימה פעולה, הוא הוא האשם בקטסטרופה הפוליטית הסרוגה שנוצרה.
24
רפי פרץ
טוטי | 25-01-2020 14:44
לא ראוי להיות שר החינוך צריך לפרוש מהמפלגה הוא לא ראוי דעותיו שונות ומשונות רוצה להפוך אותנו למדינת הלכה לא ראוי לעמוד הראש המפלגה שילך הביתה
25
מחאה על ביזוי הרב רפי ורבני הציונות הדתית
מד | 28-01-2020 11:23
.