אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

לקראת הסטוריה: מפלס הכנרת בדרך לשבור עוד שיא

ביומיים האחרונים חלה ירידה משמעותית בכמות הגשמים ביחס לשבוע שעבר, אך מפלס הכנרת ממשיך לטפס ונראה כי לראשונה מזה שנים בסוף החורף הכנרת תהיה קרובה להתמלא

לקראת הסטוריה: מפלס הכנרת בדרך לשבור עוד שיא
  (צילום: משה שי/ פלאש90)

ביומיים האחרונים חלה ירידה משמעותית בכמות הגשמים ביחס לשבור שעבר, אך מפלס הכנרת ממשיך לטפס ונראה כי לראשונה מזה שנים בסוף החורף הכנרת תהיה מלאה.

מנתונים של רשות המים מהמדידה האחרונה עולה כי מפלס הכנרת עומד הבוקר על 210.81-. מדובר בעלייה נאה של 3 ס"מ מאתמול בבוקר. מתחילת עונת הגשמים הנוכחית עלה מפלס הכנרת ב-1.09 מטר.

על פי הנתונים כעת חסרים לכנרת מלאה 2.01 מטרים ובימים הקרובים המינוס ירד מתחת לשני מטרים בלבד. על פי מומחים היא צפויה להתמלא כבר בחודשים הקרובים. נזכיר כי בחורף שעבר עלה מפלס הכנרת בכ-4 מטרים.

כאמור, מומחים מעריכים כי במידה ובהמשך החורף ירדו כמויות ממוצעות של גשם, עד סוף החורף יחסרו לכנרת 40 ס"מ בלבד לכנרת מלאה. כך פורסם לראשונה ב'חדשות 12'.

לדברי המומחים,  במידה והגשם ימשיך גם בשבועות הקרובים, ייפתח סכר דגניה – לראשונה מאז 1992, כדי למנוע את הצפת טבריה והקיבוצים שמסביב לאגם.

ירדן הררי ליד מצד עטרת (צילום: עמית דולב/ רשות הטבע והגנים)

ההפוגה בגשמים צפויה להימשך גם בימים הקרובים עם טפטופים קלים בעיקר בצפון הארץ. תחול התחממות קלה אך החורף צפוי לחזור לקראת סוף השבוע.

היום, יום שלישי, הגשמים ייפסקו לגמרי ומזג האוויר יהיה מעונן חלקית. תחול עליה קלה בטמפרטורות והן תהיינה גבוהות יחסית לעונה.

עוד באותו נושא

גם בלי גשם: מפלס הכנרת ממשיך לטפס

ביום רביעי מזג האוויר יהיה דומה. יהיה מעונן חלקית בעננות בגובה בינוני ורב. תחול עלייה קלה נוספת בטמפרטורות והן תהיינה גבוהות מהרגיל לעונה. בצפון הארץ ובהרי המרכז ינשבו רוחות מזרחיות חזקות.

ביום חמישי החורף יחזור בעיקר לצפון הארץ ולמרכזה. יהיה מעונן חלקית בעננות בגובה בינוני ורב, ויתכנו גשמים קלים. ינשבו רוחות מזרחיות חזקות בצפון הארץ. לא יחול שינוי של ממש בטמפרטורות.

ביום שישי ימשיך לרדת גשם מקומי בצפון ומרכז הארץ. יתכנו סופות רעמים בודדות. תחול התקררות ניכרת.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
לא לשכוח להודות לבורא עולם.
אביתר כהן | 14-01-2020 10:32
אפילו בתקופת בחירות שהאויר לא נקי, הקבה עשה איתנו חסד, כמה אוהב את בניו. כמה מתוקים. רק הקבה יודע כמה אנחנו רוצים אותו.
2
ברוך השם
מ.ה. | 14-01-2020 10:39
ושלא יפתחו את שכר דגניה. שטבריה תוצף...עיר מיותרת
רון קובי כבר לא שם.. אפשר להשאיר אותה...
רק מעיר | 14-01-2020 13:18
3
לא לפתוח את הסכר !!!!!!
גדי | 14-01-2020 18:40
אחרי שפותחים מצטערים
4
להיתחדש
אחלא בפוני | 14-01-2020 19:01
איזה יופי טופי. באמת מדויק ולעיניין. כמה יפה כינרת כלילת יופי יצאה היישר מגן עדן. את יפה ומתוקה. אהבתי גם לחם וגם פלאפל ואת כינרת אהבתי עם וופל. סבבא. את ציור נבואי חלומי כלילת יופי שכמוך. מזכיר לי נבואה. היא כולה כלילת יופי מעופפת באמת. היא כמו זאפטה שעף בליסוף וליפעמים גם נוחת חייבים ליפעמים מה לעשות. אבל באמת כמו השיר שאומר נולדנו לעוף. נעוף ונעופף בעתיד הרבה יותר כניראה זה קשור לאוזון הקת דבילי שמפריע היום בעתיד זה שום כלום רק נירצה ונעוף.
5
ישתבח שמו
חן | 14-01-2020 23:54
בה
6
הרב הצדיק דב קוק
איתי | 15-01-2020 13:33
לפני שנתיים הרב עמד על שפת הכינרת והתפלל דקות רבות למען עם ישראל כי הוא אומר הכינרת זה הסימן הרוחני לגבי מצב עם ישראל.שנה שעברה היה חורף חזק והשנה יותר.תודה לבורא עולם שצדיק גוזר והקדוש ברוך הוא,מקיים. עם הקודש עם ישראל עם מיוחד במינו ממש
7
יש עוד מאגרים
דוד ש | 22-01-2020 16:43
מה עם מאגרי המים שמתחת לאדמה, מאגרי תהום לא פחות חשובים מהכנרת. האם הם נבדקו ? תשובה מתבקשת