אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

לשכת עורכי הדין הגישה תביעה נגד רואה חשבון

לשכת עורכי הדין הגישה תביעה נגד רואה חשבון מרמת גן שלטענתה מסיג את גבול המקצוע של עורכי הדין "על אף הוראת חוק מפורשת המגובה בפסיקה"

לשכת עורכי הדין הגישה תביעה נגד רואה חשבון
  צילום: Miriam Alster/FLASH90

הוועדה להגנת המקצוע בלשכת עורכי הדין, בראשותו של עורך הדין יוסף ויצמן, הגישה בסוף החודש האחרון תביעה למתן צו מניעה קבוע בבית משפט המחוזי בתל אביב נגד רואה חשבון בשם דורון יניב מרמת גן, המציע שירותים של רישום והקמת חברות לצד שירותים של פירוק חברות, כך פרסמה היום (ראשון) הלשכה.

עוד באותו נושא

בלשכת עורכי הדין מגיבים למינויה של לאה צמל


13

על פי כתב התביעה, יניב מפרסם את עצמו באינטרנט כמומחה ברישום חברות ברשם החברות, כאשר השירות כולל, בין היתר, הכנת תקנון החברה, שהינו מסמך משפטי לכל דבר ועניין. כמו כן, פרסם יניב שהוא המשרד המוביל בארץ בנושא פירוק חברה ברשם החברות, כשעל פי הפרסום, כולל השירות מטעמו פעולות משפטיות כמו: הכנת תצהירים על כושר פירעון החברה, זימון ישיבות בעלי מניות לפירוק החברה, הכנת פרוטוקולים על פירוק החברה, מינוי מפרק לחברה ועוד.

בנוסף, פרסם יניב שהוא מחובר אונליין לרשם החברות ולכן לקוחותיו יזכו לאגרת רישום מופחתת. מבירור שערכה הלשכה עם נציגת רשם החברות עולה, כי הנתבע מבצע הטעייה בפרסום, כיוון שרק עורך דין בעל כרטיס חכם יכול לרשום חברה באופן מקוון (אונליין) עבור לקוחות.

לטענת הלשכה, פעילותו של רו"ח דורון יניב מהווה הסגת גבול המקצוע לפי סעיף 20 לחוק לשכת עורכי הדין. על פי חוק הלשכה ייצוג אדם אחר וכל פעולה אחרת בשמו לפני רשם החברות יוחדו לעורכי דין. בנוסף, החוק אוסר על מי שאינו עורך דין לערוך מסמכים בעלי אופי משפטי בשביל אדם אחר.

הלשכה תובעת כי יינתן צו מניעה, שיאסור על הנתבע לתת שירותים משפטיים ולפרסמם, ובפרט שייאסר עליו, בין בעצמו ובין באמצעות חברים, לייצג אדם אחר או לעשות כל פעולה בשמו לפני רשם החברות. כמו כן, התבקש צו המחייב את הנתבע להודיע ללקוחותיו שאינו נותנן שירותים אלה ולהסיר את כל הפרסומים הבעייתיים מטעמו בנושא.

ראש לשכת עורכי הדין, עורך הדין אבי חימי, אמר בעקבות הגשת התביעה: "למרבה הצער, גם התחום של רישום, הקמה ופירוק חברות מהווה כר נרחב לפעילות של מסיגי גבול המקצוע, וזאת על אף הוראת חוק מפורשת המגובה בפסיקה שאוסרת מתן שירותים אלה על ידי מי שאינו עורך דין. אני מקווה, כי בית המשפט ישים לכך סוף, וימנע מגורמים בלתי מוסמכים לתת שירותים משפטיים באופן המנוגד להוראות הדין".

רואה החשבון דורון יניב סירב להגיב לדברים.

 

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
מקוה שיגיע יום בו יסגרו הלשכה, לתמיד!!!!
דרום אפריקני | 13-01-2020 14:35
ארץ אוכלת יושביה אך איננה משמינה.
2
התובעים טועים רשם החברות מאפשר לרואי החשבון
ייי | 14-01-2020 12:20
לסייע בפתיחת חברות. אם הייתם צודקים מדוע רשם החברות לא חסם זאת?
3
ניתן לרשום חברות ע"י כרטיס חכם של רוח אך כנרא
יואב | 27-01-2020 8:21
שלשכת עוד מנסה עי תביעה זו למנוע זאת מכאן ואילך. כלומר לאחר שיקבלו פסד יפנו לרשם וידרשו לסגור אפשרות זאת.