אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בג"צ דחה את בקשת הליכוד לצו ביניים

בית המשפט העליון דחה את עתירת הליכוד נגד פרסום חוות דעתו של היועץ המשפטי לכנסת לגבי כינוס ועדת הכנסת שתדון בחסינותו של ראש הממשלה

בג"צ דחה את בקשת הליכוד לצו ביניים
  חיים גולדברג/ סרוגים

שופט העליון, יצחק עמית, דחה היום (ראשון) את הבקשה של הליכוד לצו ארעי שימנע את פרסום חוות דעתו של היועץ המשפטי לכנסת, אייל ינון, לגבי הקמת ועדת הכנסת שתדון בחסינותו של ראש הממשלה. חוות הדעת של ינון תפורסם היום באזור השעה 16:00.

מוקדם יותר הגישו בליכוד בקשה לבית משפט העליון כי יתן צו ביניים נגד פרסום חוות דעתו של היועץ המשפטי לכנסת, אייל ינון, לגבי כינוס ועדת הכנסת שתדון בחסינותו של ראש הממשלה.

עוד באותו נושא

הליכוד הגיש צו למנוע את פרסום חוות הדעת של ינון


5

בנימוקים מפרטים בליכוד כי הם הגישו בג"צ בנושא: "מדוע לא יורה בית המשפט הנכבד למשיב 1 (יועמ"ש הכנסת, אייל ינון) להימנע מלדון או לחוות דעתו בכל הנוגע להקמת וועדת הכנסת על מנת שזו תדון בבקשת חסינות שהוגשה לה על ידי המשיב 6 (נתניהו), לאור ניגוד עניינים חמור בו הוא מצוי".

בנוסף שואלים בליכוד למה חוות הדעת הקודמת של ינון לא תוכרז כמבוטלת: "מדוע לא יורה בית המשפט הנכבד למשיב 1 להודיע, כי חוות הדעת אותה פרסם בעניין הקמת וועדת הכנסת בטלה ומבוטלת, זאת הן לאור ניגוד העניינים של והן לאור טיעונים לגופה של חוות הדעת".

עוד מוסיפים בליכוד: "מאוחר יותר היום, הגיש המשיב 1 הודעה מטעמו לבית משפט נכבד זה ובה הבהיר כי בכוונתו להוציא חוות דעת בעניינים הנוגעים, בין השאר, למבוקש בעתירה, וזאת עד השעה 16:00", ומוסיפים כי "קיימת מסורת של התנהגות באיפוק ובריסון, כאשר עניין מועבר להכרעת בית משפט נכבד זה,במיוחד כאשר העתירה מופנית כלפי היועץ המשפטי לממשלה. במקרים מעין אלה, אין צורך במתן צו ארעי והיועץ גוזר על עצמו איפוק ללא צורך בצו. המבקשים סברו לתומם שהמשיב 1 יכבד את בית המשפט, ימתין להכרעתו, ינהג בהתאם לנהוג וימתין עם הוצאת חוות הדעת עד להחלטת בית המשפט הנכבד בעתירה".

בליכוד דורשים כי ההחלטה של יועמ"ש הכנסת תושהה: "כזכור, המבקשים ביקשו מבית המשפט הנכבד לקיים דיון דחוף ביותר בעתירה ובית המשפט הנכבד עצמו קצב כבר זמן קצר ביותר לתגובת המשיבים. נראה כי על המשיב 1 לנהוג באיפוק ולהמתין ימים ספורים עד להחלטת בית המשפט הנכבד בעתירה, אולם לאור הודעת באת כוחו של המשיב 1, הם נאלצים להגיש בקשה זו".

בליכוד מסיימים כי: "מן הראוי לא "לקבוע עובדות" בשטח ולהמתין עם מתן חוות הדעת כאמור ברישא של בקשה זו".

כאמור, בית המשפט העליון דחה את בקשת הליכוד וחוות דעתו של היועץ המשפטי לכנסת תפורסם.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
נתניהו הפך משקולת על הימין
סטנלי | 12-01-2020 16:29
עם כל הצער שבדבר היו לו הזדמנויות לתקן וכעת לוקח אותנו איתו לספסל הנאשמים לראשונה בחיי לא אצביע ליכוד אלא למפלגה שמימינה לו כי הליכוד על פי ריסוק
2
איזה סוף עלוב
ישעיהו | 12-01-2020 16:38
עוד מעט נתניהו יגיע ל-14 שנים בראשות הממשלה (מתוכם 11 שנה ברציפות). יותר מבן גוריון והרבה יותר מראשי ממשלה משמעותיים כמו רבין, בגין ושרון. מה נזכור מתקופת שלטונו הארוכה? הרבה דיבורים (חלקם באנגלית גבוהה וחלקם דברי הסתה נמוכים בעברית). מעט מעשים המון שחיתות שפושה בכל חברי ממשלתו, לישכתו, משפחתו וכמובן הוא עצמו.
3
בג"צ
ישראל | 12-01-2020 16:53
צריך לפרק את בגץ ואת השמאלנים המסריחים אוהבי ערבים ושונאי דת עוד מעט גם יחליטו שלא נעשה גם ברית מילה ממש מתיוונים.
את המאפיה של ביבי
צריך לפרק | 12-01-2020 18:04
ויפה דעה אחת קודם .... עת לכל דבר .... וזמן לכל חפץ ..... והזמן של המושחת נגמר .... וטוב שכך , ביקש חסינות יתכבד כבודו ויתן לכנסת הנבחרת לדון בבקשתו של ראש ממשלה שלא זכה באימון העם כבר שנה .....
4
איזו בקשה עלובה
אלקנה | 13-01-2020 19:55
הליכוד מתרסקים לא להאמין שהם מתיימרים לנהל מדינה