אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הליכוד עתר לבג"צ נגד יועמ״ש הכנסת: "ניגוד עניינים חמור"

תנועת הליכוד עתרה נגד יועמ"ש הכנסת איל ינון, על חוות דעת המאפשרת עיסוק בחסינות: "ניגוד עניינים חמור". בתוך כך בצהרים יו"ר הכנסת יודיע כיצד ינהג בעניין הקמת הוועדה

הליכוד עתר לבג"צ נגד יועמ״ש הכנסת
  צילום: פלאש 90

יו"ר סיעת הליכוד חבר הכנסת מיקי זוהר ותנועת הליכוד הגישו עתירה הבוקר (ראשון) לבג"צ נגד חוות הדעת שהוציא יועמ"ש הכנסת איל ינון על כך שאין מניעה לכנס את וועדת הכנסת לדון בחסינות הכנסת, בעתירתם טענו על ניגוד עניינים חמור.

"היועץ המשפטי לכנסת ובת זוגו חתמו על הסדרי ניגוד עניינים, לפיהם היועץ המשפטי לכנסת לא יטפל בעניינים בהם מטפלת בת זוגו" נכתב בעתירה.

נתניהו נגד איל ינון (ללא קרדיט)
עוד באותו נושא

ח"כ פרומן: "כחול לבן לא מאיימת על אף אחד"

"האם מישהו באמת מאמין שאם בת זוגו של איל ינון הייתה נמנית על צוות ההגנה של ראש הממשלה,היה מתאפשר לו לעסוק במישרין או בעקיפין בעניין כלשהו הנוגע לראש הממשלה? האם כל הגורמים המשפטיים הרלבנטיים לא היו מזדעקים – ובצדק – ומונעים ממנו לעסוק בעניין?", נשאל בעתירה. "האם איל ינון לא היה פוסל עצמו מלדון בעניין? כשם שמצב זה היה מביא בצדק לפסילתה של חוות דעת, אם היתה ניתנת, כך יש לנהוג גם כעת".

בתוך כך יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין הודיע כי יכנס היום בצהרים מסיבת עיתונאים בה יתייחס לחוות הדעת הנוספת אותה דרש מיועמ"ש הכנסת. ינון צפוי להעביר עד אז את החלטתו שעוסקת בשאלה האם יש לו זכות וטו על הקמת ועדת הכנסת שתעסוק בחסינות, מעל ראשו של אדלשטיין מרחף האיום של כחול לבן להדיח אותו מתפקידו שיו"ר הכנסת, אם לא יאפשר הקמת וועדה שכזו.

 

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
10 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
היועץ המשפטי של הכנסת עוד שמאלני עוכר ישראל
עמרום בלויי | 12-01-2020 10:23
ש
הציונות הדתית העמידה תלמידים סמולנים הרבה
רון | 12-01-2020 11:55
איל ינון בוגר כפר הרוא''ה וישיבת הגוש מצטרף לסמולני המגזר המפורסמים רוני אלשיך בוגר נתיב מאיר ומרכז. שי ניצן בוגר נתיב מאיר.
המסית והמדיח
הנאשם | 12-01-2020 11:16
ראש ממשלה הנאשם בהפרת אימונים ושוחד , שספר לנו שלא היה כלום , שחקירות המשטרה אפשר לזרוק לפח , שהפרקליטות לא קובעת , ורק היועץ המשפטי יחליט ...... או בעצם לא .... ורק העם יחליט , אבל העם החליט , 65 חברי כנסת רוצים להקים וועדת הכנסת ולדון בחסינותו הכל לפי בקשתו .... אז מה , בקשת סתם ? ראש ממשלה כושל שהביא עלינו 10 שנים שבסופן אדמה חרוכה , מערכת בריאות מתמוטטת , תחבורה על הפנים , תושבי עוטף עזה מוזנחים , מערכת חינוך מתרסקת , הכל כי אין כסף .... אבל מליארדים לטיקונים במתווה הגז יש , מליאדים לאלוביץ בהטבות רגולטורית יש , וכסף למקורבים העוסקים בפרשת הצוללות יש גם יש .... והרבה , ועוד לא דברנו על אישור הצוללות למצרים .... ראש ממשלה מושחת שקרן מסית ומדיח , אין לך רוב , הרוב לא רוצה אותך , הפסק להאחז בקרנות המזבח כאחרון העברינים , לך תעמוד לגורלך , והשם ישלם לך .... אמן , ואמן
2
פתאום בג"צ זה בסדר?
מתי הקאפו ישחרר? | 12-01-2020 10:30
לך כבר נוכל
3
השמאל כמה
יהודיה | 12-01-2020 10:43
השמאל כמה למרד אזרחים. הם חוליגנים שכוחי אל.
כשאתה מסית נגד חצי עם אל תצפה לליטופים וPC
פחחחחחחחחחחחחחחחחחחח | 12-01-2020 11:40
כל מי שנגד הפיהרר סמול בוגד כבר 10 שנים
עלוב ודוחה שכמוך
אביגדור | 12-01-2020 11:26
איזה כיעור, איזה שנאה, איזה שטנה איזה איוולת, מילא פרענקינה, אבל המילה *מהפריפריה*, נשמעת כל כך, ארסית, רעילה, מבחילה, יהירה ומתנשאת, אין זה אלא, אנטישמיות וגזענות טהורה.
כמה שנות לימוד יש לך?האם את בוט מבנגלדש או
שמאל שכמה | 12-01-2020 10:46
פרענקינה מהפריפריה...
4
הפיכה שילטונית !!
עם ישראל | 12-01-2020 11:40
כל המגיבים הם מיעוט של השמאל הקיצוני המושחתמכמוהם שלא מבינים שלא יעזור כלום לכל המושחתים האמיתיים ליברמן גנץ מערכת המפשט והפרקליטות שצריכים לשבת בכלא אלא העם קובע והוא כבר החליט המלך נתניהו היה יהיה וישאר עד ביאת המשיח על אפכם וחמתכם ואנחנו נדאג למחוק את כל שורש הרע הפשע המאורגן בית המשפט הפרקליטות והיועצים הפושעים למינהם יאבדו מין העולם כבר בקדנציה הזאת נעלים אותם מהכנסת לפס הזבל המצחין כמוהם של ההיסטוריה וביבי הצדיק הנהואץר והטהור ישלוט בם ובכם חלאות שכמותכם....מספר 2 הנוכל זה אתה ושכמותך רק עיוור !! רואה שיש פה מסע של שחיתות להפיכה שלטונית..לא יעזור כלום רק נתניהו העם בוחר וכל החולינגים שכמותך יעלמו מחיינו !!
פעמיים
העם כבר החליט | 12-01-2020 12:49
וביבי הפסיד .... ומליון מצביעיםזה לא רוב .... היו 3 מיליון שלא הצביעו עבורו .... והרוב קובע .... יאלללה שילך הביתה ויעזוב אותנו בשקט , נאשם בהפרת אימונים , מרמה ושוחד , אנחנו לא רוצים אותך .... הרוב לא רוצה אותך .... לך עם אשתך העברינית , תודה מראש ☺