אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

לא רק חילול השם: הבעיה האמיתית בדברי הרב רפי

העמדה של הרב פרץ מסוכנת, כי היא אומרת בעצם שהנטייה הזו היא לגמרי באשמתך. שגם אם נדמה לך שזה מה שאתה מרגיש, זו רק סטייה שקיבלת מן התרבות המערבית וכל עוד היא נמצאת שם, אפילו בלי מימוש, אתה חוטא

לא רק חילול השם: הבעיה האמיתית בדברי הרב רפי
  (צילום: הדס פארוש\ פלאש90; תמונה קטנה: ללא קרדיט)

הבעיה היא לא ביכולת הביטוי של הרב רפי פרץ, הבעיה היא בעמדה שלו. התבטאויות של הרב רפי פרץ בנושא הלהט"ב הן לא פליטות-פה אלא משנה רוחנית סדורה. משנה שלפיה כל הנטיות ההפוכות והזהויות המבולבלות הן תוצר ישיר של תרבות מתירנית ונהנתנית שאיבדה את הצפון והשחיתה את ערכי היסוד של הזהות האנושית. משום כך הוא מאמין באפשרות של טיפולי המרה בכל מצב, כי ברגע שבו נוציא את היסודות המערביים הקלוקלים תיחשף מאליה הזהות המינית הטבעית והבריאה. לכן ברור לו גם שילדים שיגדלו בסביבה תרבותית נורמלית לא יפתחו נטיות כאלו מלכתחילה.

עוד באותו נושא

הסערה הבאה? גנץ על דברי הרב רפי פרץ: "צר לי עליו"


77

העמדה הזו איננה עמדה קיצונית או הזויה. יש לה בסיס רציני מאוד הן במסורת היהודית והן במסורת הפסיכולוגית והתרבותית המערבית לאורך מאות בשנים. זה אפילו לא מופרך לחשוב שיש בה שמץ של אמת, ובסביבה שמעודדת נטיות מסוימות הן יהיו נפוצות יותר.

הבעיה בעמדה הזו היא משולשת. קודם כל, היא לא נכונה. וודאי שלא באופן גורף. נטיות הומוסקסואליות קיימות בכל החברות ובכל המגזרים, גם כאלו שאותם מחשיב הרב פרץ ל'בריאים'. אבל זו הבעיה הקטנה.

הבעיה העיקרית היא שמדובר בעמדה מסוכנת. לא עבור רוב אלו שתוקפים אותה, אלא בעיקר עבור תלמידיו של הרב פרץ, תלמידי תלמידיהם, וכל מי שהתורה שלו רלבנטית עבורם. כי העמדה הזו אומרת בעצם שהנטייה הזו היא לגמרי באשמתך. שגם אם נדמה לך שזה מה שאתה מרגיש, זו רק סטייה שקיבלת מן התרבות המערבית וכל עוד היא נמצאת שם, אפילו בלי מימוש, אתה חוטא. והעמדה הזו אומרת גם שהאשמה מוטלת על ההורים. שילד כזה מעיד על המשפחה כולה שיש בה משהו לא בריא ולא טבעי. ולכן אתם תעשו הכל כדי להדחיק ולהכחיש ולהרחיק. וכאן זו כבר מתחילה להיות סכנת נפשות.

עוד באותו נושא

עם טעם של עוד: הסתיימה פגישת הרב פרץ וסמוטריץ'


23

בעיה חמורה לא פחות היא שיש בה חילול השם נורא. העמדה היהודית בסוגיית הלהט"ב היא נושא לא פשוט. יש בה חלקים מאתגרים שדורשים מן האדם דרישות ערכיות גם כשיש להן מחירים. אבל הדברים של הרב רפי חושפים, כביכול, שמאחורי כל המילים הגבוהות מסתתרת הומופוביה פשוטה. סלידה מן הנטייה הלא טבעית והלא בריאה. וגינוי שלהם, עד כמה שהוא משחק לידיהם של גורמים פוליטיים, הכרחי כדי שבהמשך נוכל בכלל לומר משהו בנושא.

=======

הרב אברהם סתיו מחבר ספרי הלכה ומלמד בישיבת 'מחניים'

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
63 תגובות - 47 דיונים מיין לפי
1
בואו,רק שמישהו יתן לי סיבה אחת ללמה הומוסקוא-
מ. | 12-01-2020 10:33
-ליות היא לא מוסרית בלי להכניס את הסמכות האלוהית המקראית.
לפי ההיגיון הזה
ב | 13-01-2020 12:15
לפי ההיגיון הזה גם אחות, דודה ,אשת איש זה בסדר? אם לא גםם הומוסקסואליות היא לא בסדר. ואם כן, לך להבדק.
ברוך יהיה הרב פרץ המציב חייץ ביננו לחילונים
בשם הרב לסרי שליטא | 13-01-2020 8:01
הרב פרץ רואה את הנולד. הקירבה בין הדתיים לחילונים נושא בחובו אסון. אלו החילונים מקדשים את ''מחלות המין'' כבימי ''בעל פעור''. אם היה קיים בית המקדש כל הלהטבי''ם למיניהם היו מוקעים ויותר מכך. כל אלו שמבזים את הרב פרץ שליט''א הינם חולים, עליהם לפנות לרופאי נפש
אם זה לצרכי ישוב העולם, אז פתרת בעיה של זוג
עמית | 12-01-2020 20:01
נשים? יופי. עכשיו, אחת מהן תוכל להוליד בנים לזוג גברים אחר? יופי. שמחתי לעזור.
ללוי: אני לא משייך לקטגוריה של צווי אלוהי
מ. | 12-01-2020 11:52
ללוי: אני לא משייך לקטגוריה של צווי אלוהי אני מדבר מוסר שמושתת על החוויה אנושית מה שכנראה אתה תקרא לו 'מוסר אנושי פשוט' אם הבנתי אותך נכון אתה טוען שיש קשר בין הקטגוריה של 'מוסר מיני' הקשור בגילוי עריות ולבין המוסר האנושי הפשוט אבל זה לא כל כך ברור מהו הקשר אם ישנו. בעבר היו תרבויות מסוימיות שקיבלו את ההומוסקוסאליות כנורמה ויש שפסלו וזה עדיין לא נותן לי סיבה טובה להאמין שיש בעיה מוסרית כאשר זה מתבסס על טיעון מתוך נורמות מסורתיות. ובמידה וערכו עיון מוסרי טהור ועמוק והגיעו למסקנה שאין בעיה מוסרית בכך אתה תקבל אותה? גם התורה מתירה מעשים שלא מקובלים היום בחברה כמו חתונה בין קטינים ובין בני משפחה רחוקים(בני-דודים ודודים) אז מדוע כאן יש להתיר ובהומוסקסואליות יש איסור? אולי זה שייך לקטגוריה של גזירה כפי שאתה מציין אבל אז אין זה סיבה מוסרית אנושית לפסול משכב זכר .
וואוו. איזה משכיל אתה
שלמה | 12-01-2020 11:30
נו, באמת תפסיק לבלבל את המוח. דבר ראשון, אי אפשר להוציא את האלקים משום דיון מוסרי. או שיש בעל הבירה (שאגב, גם תיכנת את הבירה וכל הרובוטים למיניהם שיש בו) ואז צריכים לדעת איך חיים לפי רצונו שאגב הוא לטובתינו... או שאין בעל לבירה,חלילה, ואז אין שום משמעות למילה מוסר. חוצמזה שאין שום טעם לחיים שלנו. קראת פעם את הstranger של Camus? או שאתה עוד בור ישראלי שחושב שבגלל שהתבגרת עד כדי האפשרות לחשיבה הגיונית אתה החכם מכל אדם?!?שמה יש ציור עמוק איך באמת נראים החיים בלי אלוקים לאחד שכנה עם עצמו כמו Camus (לא מצפה מהדאווין הישראלי החילוני המצוי והבזוי להיות עמוק כמוהו ובכל זאת...) . (כמובן סוף החיים שלו היתה בדיחה אלוקית בשיא האירוניה - בנוסח - יושב השמים ישחק - אבל אכמל). אבל לשיטתך הרדודה. נראה לך שהמשך הקיום האנושי זה דבר מחוייב המציאות? מבחינה מוסרית מלאכותי כמובן. נדמה לי שרוב בני אנוש יסכימו להנחה הזאת אז כנראה שהוא מוסרי. הרי רצח עם כמו שעשה המן בן ימינו סטאלין וכו' מגונים מאוד בחלק הנאור של העולם. אז נו, אני לא ביולוג אבל נדמה לי שהמשכבזכורניקערס לא ממש תורמים להמשך הקיום האנושי ובגין כך מבחינה מדעית נטו, אפשר לפסול את סטייה. אבל אודה לך שעם אתה אפיקורוס אמיתי - אכול ושתה כי מחר נמות - וכל תכלית (!) חיינו זה מיצוי כל ההנאות שנדמה לעצמינו - אין שום בעיה להיות משכבזכורניק.
יישוב העולם
חן | 12-01-2020 11:11
כדי ליישב את העולם צריך זכר ונקבה ואם יש זכר וזכר או נקבה ונקבה אז אין הולדה ואין יישוב העולם ואין לך דבר שהוא לא מוסרי יותר מחורבן העולם. אתו דבר לגבי מצב הנפשי של העולם או דבר לגבי חיות ובהמות וצמחים וגם חשמל יש זכר ויש נקבה וזו היא דרכו של העולם
לאיזו קטיגוריה של ציווי אלהי תשייך זאת?
לוי | 12-01-2020 10:57
יש ציוויים שיש להם אחיזה במוסר אנושי פשוט, כגון לאת תגנוב לא תנאף ולא תרצח ועוד (אם כי היום גם בזה מטילים ספק , מה הגבול וכו'). יש כאלה שכל כולם גזירה מוחלטת- כמו אי אכילת בשר וחלב ואי אכיל חזיר (אם כי אחרי שהאיסור חל ונוספו לו משמעויות תרבותיות והיסטוריות , הוא מקובל גם כאמירה ערכית-לאומית). מה עם גילוי עריות בתוך המשפחה? מה עם משכב זכר ? לאיזו קטגוריה הם שייכים? עד לפני עשור או שניים היה ברור לכל שהם שייכים לסוג הראשון, של המוסר האנושי הנורמלי. לגבי משכב זכר- כיום טוענים שזה לא כך. מתי יטענו זאת לגבי גילוי עריות בתוך המשפחה? ויש להרהר-מה הביא לשינוי התפיסה - עיון מוסרי טהור ועמוק או כניעה עקרונית לכל נטיה יצרית בלי לבקר אותה כלל?
2
כל הראיון שלו זה ספין
חי | 12-01-2020 10:34
כל הראיון איתו זה ספין תקשורתי כדי לכוון אליו את האש ושהמיינסטרים של הציונות הדתית יעמוד מאחוריו ויגו עליו אחרי שעשה תרגיל מסריח לסמוטריץ׳ והכניס איתו את בן גביר..לא מגיע לאיש הזה שידברו עליו הוא מוכיח פעם אחרי פעם שמה שמעניין אותו זה הכיסא הכבוד והשררה.
לצערי אתה כנראה צודק. גועל של התנהלות ולכן
יעל | 12-01-2020 11:01
לא אבחר בו אם יעמוד בראש רשימה כלשהי. יש גבול לכל תעלול
מי מעמיס את סמוטי?!
מוטי | 12-01-2020 10:52
בחור עדין נפש צנוע ולא מתלהם, בעל עבר צבאי עשיר ,הוא מוכן לוותר על המקום הראשון במפלגה שתארח אותו ולהסתפק במועט במקום השני ברשימה ותיק בכיר ממש המינימום שבמינימום בהתאם לתכונת הצניעות שכל כך מאפיינת אותו. הוא מתחייב להורות ל 100 רבנים בראשות רבני בשבע שיביעו תמיכה במפלגה שתארח אותו ויורו על חובה הלכתית לתמוך בה, בנוסף הוא מתחייב להורות לערוץ 7 להלל לשבח ולפאר את המפלגה המארחת ולהשפיל כל מפלגה אחרת. מיועד למפלגות מהירות החלטה וחסרות שיקול דעת. רלוונטי לבחירות הקרובות בלבד . לאחר הבחירות הוא כבר יחפש מפלגה מאחרת אחרת. אין שום רלוונטיות למצע המפלגה המארחת . הזדרזו הוא בלחץ
3
לא כל הגיג של מאן דהוא זה חילול השם
יהודה | 12-01-2020 10:35
ההתפתלות בתגובתו של ר' סתיו בנושא עמדת היהדות אינה במקומה..מה לעשות..לא כל עמדה הכתובה בתורה מוצאת חן בעינינו אבל לא ניתן להחביא את דעת ההלכה מתחת לשטיח באמצעות אמירות חמקניות כמו חלקים מאתגרים . הביטוי מאתגר הפך להיות חלק ממכבסת המילים של אנשי שלומינו שאני לא בטוח שהם דורשי טובתינו.. ובאשר לרברפי כולנו מודעים ליכולות הוורבאליות שלו..
4
חילול ה' נורא
דוד חי ברקוביץ | 12-01-2020 10:54
חילול ה' נורא הוא דברי הכותב. במקום שיחזק את הרב פרץ הן מבחינת תוכן דבריו, והן מבחינת הכוונה האמיתית של היוצאים נגד הרב פרץ. שידוע לכולנו שהם סתם מחפשים סיבה להיכנס בכל מי שמייצג את היהדות והתורה ואת הימין. יש כאן מסע הסתה נגד הצבור האמוני כפי שלא היה נגדו מימות רצח רבין. אני מצר על כך שהכותב בטפשותו נפל כפרי בשל לידי שונאי ישראל והתורה. זאת ללא להתייחס לתוכן דבריו שהם דברים שהרב פרץ כלל לא אמר, וגם אם היה כותב דבריו נכונים, ורק מי שגובל ברפורמיות ועם ארצות יכול לכתוב כפי שכתב הכותב. אינני בטוח, אבל אני מרגיש שהכותב מחפש רק פרסום תשומת לב וכבוד, שמא רבני צוהר רוצים ביקרם של הימין החדש כדי שימנה אותם לרבנים ראשיים, והדרך לשם עוברת דרך הסתה ושנאה לציונות הדתית המסורתית שהרב פרץ מייצג.
חילול השם נוראי זה לנתק מציאות ממסובב הסיבות
דרון | 13-01-2020 14:36
זה חילול השם. בושה לנו שהוא נקרא רב ועושה בשם הדת את כל הפילוג והלשון הרע הזה
הורס
שמעון | 12-01-2020 13:19
ממש לא מבין דבר האדם הוא לא פוליטיקאי בגרוש .לא מנהיג ממש. תעשה טובה ותתפטר .אתה הורס
5
אם זה היה מולד, התורה לא הייתה אוסרת משכב זכר
יהונדב | 12-01-2020 10:54
עצם האיסור המפורש היא ההוכחה להיותו נרכש ולא מולד. אכן, תיאורטית כל אחד יכול ליהנות מיחסים הומוסקסואליים.
או שעצם היותה של הומוסקסואליות מולדת מוכיחה
א | 13-01-2020 19:59
שאין אלוהים
ממש לא נכון
אנונימי | 12-01-2020 15:38
אם זה היה דבר לא מולד היה יותר קל לשנות את זה, הדרך היחידה לשנות את זה זה על ידי התחברות לכח עליון (או במילים אחרות לעבור את 12 הצעדים)
6
מה הנפקותא של מה שכתוב למעלה
דודו | 12-01-2020 10:54
לא מצליח להבין. הוא פוסק,? הוגה דעות,? למה זה מעניין מה שנכתב למעלה. הייתם מביאים דעת תורה אמיתית הייתי יושב וקורא. אבל בחור צעיר שמתפרסם על ידי כך שחולק על גדולים ממנו.. את מי הוא שימש, ממי קיבל? על מי היא סומך? תיכף תגידו לי שזה עוד פן בתורה. תפתחו עין איה ברכות א עמוד 49. לא כל אחד בר הכי לומר את דעותיו...
7
סתיו הוא חומץ בן חומץ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
או | 12-01-2020 10:54
לא סתם הרב עובדיה אמר על דוד סתיו - רשע, צלם בהיכל. גם בנו שקרן עלוב שמוציא דברים מהקשרן ומאשים את הרב רפי בדברים שלא כיוון אליהם. פרי דמיונו של סתיו הצעיר - חומץ בן חומץ...
8
לכל מיניות יש מניע פסיכולוגי כבד
שלמה | 12-01-2020 10:55
גם נורמלי וגם סטיות. כל אחד יודע את זה. בלשון חזל - קשים הרהורי עבירה מעבירה. אז תפסיקו לבלבל את המוח בהכשרת סטיות של חולי נפש. השם נתן לכם בסיס לראות שבכל שטויות על ידי הופעת האנשים שחושבים את עצמם נשים ולהיפך. אני מקווה שעדיין מוסכם שזה עוד חולי נפש כי עוד מעט יגידו שסקיצופרמיה היא נורמלית ושמי שחושב את עצמו משיח - צריך לתת לו מלוכה!!! הדמיון הוא דבר חזק ביותר. ואם נותנים לו להשתולל הוא מחריב עולמות.
9
העמדה של הרב רפי נכונה ובריאה למרות
יעל | 12-01-2020 10:59
שאני לא רוצה לראותו אותו כמנהיג המחנה החרדלי, וחלאס לבלבל את המוח. בארץ שההורים שלי נולדו בה לא היו בעלי נטיות הפוכות בכלל ואם היו אז כנראה מתי מעט. הם מעידים שמעולם לא הכירו דבר כזה! ורק בארץ יש את כל הסטיות ההזויות האלה, ניתוחים לשינוי מין ושאר מרעין בישין. איכס.98% מהנטייה באה מהתרבות המערבית הקלוקלת.
10
לא להילחם בתרבות סדום - זה חילול ה'!!
יהודי | 12-01-2020 11:13
.
11
"הרב סתיו"....זה רב זה...?
עוד רב.... | 12-01-2020 11:16
תמיד היו הומואים ויהיו...אך האם המתקרא רב לא חושב שזה גם עניין של אוירה והעצמת הנושא עד לכדי גועל בתרבות החילונית והמתירנית...? האם אתה מודע לכך שהיום נוער בגיל 13 מתחיל להגדיר את נטיותיו המיניות...? האם אתה מודע לכך שילדים בגיל הזה חושבים על ניתוחים להמרה מינית...?? זה נראה לך נורמלי...?! בקיצור לסדום היינו לעמורה דמינו
12
קידוש ה' לעמוד על דברי התורה הקדושה
כל הכבוד לרב פרץ | 12-01-2020 11:16
נא לחסוך מאיתנו את הגיגי הכותב, מכירים את דעותיו הנפסדות
13
עוד התבטאות טפשית שלך
מבין לא פחות ממך | 12-01-2020 11:19
איזה רדידות. אולי חילול ה' זה כשאתה נותן ליגיטימציה, גם אם עקיפה, לדבר שאסור לגמרי בתורה? ואם הוא היה אומר שבה ילדיו בריאים ושומרים שבת, גם היה לך קשה? נכון, הרב רפי לא מתראיין משהו, אבל זה שהוא לא רואה צורך להתנצל בעודו עומד מאחורי איסורי תורה, מה הבעיה בזה? אז הוא לא רוקד מה יפית לצלילי הטרנד העכשווי של תרבות יון המחלחלת עמוק לתוך עולמך הרוחני. אשריו. הייתי מצפה למשהו ענייני יותר. קצת רדוד.
14
סתם בליל של של לשון הרע
יוסף | 12-01-2020 11:28
הרב אברהם...אם אתה רב, אתה אמור להיות מודע להלכות לשון הרע!. במקום לנסות לבנות סברא בדברי הרב רפי, שאת רובה אתה אומר מדמיונך וללא כל ביסוס, ולהפיץ את זה לפרהסיא כשאתה יושב בביתך מאחורי המקלדת שלך, לך לרב רפי ותלבן איתו את הסוגיה כמו שראוי לאיש שמשתייך לבית מדרש.
15
מנהיג התא הגאה עדיף על בוגרי ישיבות בנ''ע
רון | 12-01-2020 12:01
ישיבות הציונות הדתית מעמידים בוגרים ''נורמלים'' כמו רוני אלשיך, שי ניצן , מומי למברגר ואיל ינון שנפשם של כל מצביעי ביבי נקעה מהם והבוגדנות הסמולנית שלהם. לעומת זאת אמיר אוחנה מנהיג התא הגאה בליכוד מופת של ימין גאה ונאמנות. אולי עדיף שצעירי המגזר יצטרפו לתא הגאה מאשר שיתקלקלו בישיבה???
16
תפסיקל לבלבל במוח
חיים | 12-01-2020 12:04
הוא אמר את האמת ובאמירת דברי אנת אין שום חילול ה׳ ובפרט שאמר את האמת לפי התורה
17
מי זה הבחור הקוקיון הכותב הזה בכדי שיכתוב מאמ
בשם תוא רב | 12-01-2020 12:07
הבעיה החמורה במגזר של הציונות הדתית היא שכל .ילד או בחור שלמד קצת או שאף הוציא תואר של רב, חושב שהוא יכול להיות בעל עמדה. תואר של רב זה כלום ארבע מבחנים בסהכ. לא מכיוון שלמד מבחן בשבת או טהרת הבית או כשרות או אבל שהוא טכול להביע עמדה בהלכה או אמונה טבעוד לא ברמה הפרט וגם בנושאים ציבוריים כלל ישראליים. הכותב מחלל ה' בפהרסיה שהוא מביע עמדה בשם התורה ובחתימת מאמר בתואר רב. עוסקים בזה אך ורק גדולים בתורה ותלמידי חכמים ומורי דרך לחיים. הכותב חייב להתנצל בפני הרב רפי פרץ שהוא כן בעמדה בנלכה שיכול להביע עמדה בהיותו נרב הראשי לצהל וראש מכינה. והכותב חייב להתנצל על התורה שהוא חילל.
18
יש לרב סתיו בעיה בהבנת הנקרא
נחום | 12-01-2020 12:14
הוא רק אמר שמשפחה עם נטיות ישרות היא הנורמלית אין קשר בין המאמר לראיון
19
בעיה של המגזר,לנתח השקפה של רב על סמך אמירה
שוקי26 | 12-01-2020 12:21
לעולם נהיה קטנוני על כל פיפס?
20
פרי ביאושים תוצרת ישיבות הגוש
אייל | 12-01-2020 12:42
במקום לחזק את דברי הרב רפי - נוהה אחר עדת הכלבים ונובח אף הוא... במקום לדבר לגופם של דברים - מנסה להשיג הכרה בדמות דעת תורה עי ביקורת קשה כלפי הרב רפי
21
שתוק רב חצוף
שי | 12-01-2020 12:48
כל אידיוט מדבר בשם התורה
22
אין לשנות אף אות ממה שכתוב בתורה.
נחמה | 12-01-2020 13:03
תודה לאל יש לי חמישה ילדים כולם בריאים ונורמלים .כלומר כל אחד מהם הקים משפחה של אבא אמא וילדים.פשוט בית נורמלי .הביאו ילדים בדרך הנורמלית והטבעית. זה ממלא אותי בשמחה ובסיפוק. כל מי שמתעקש לשנות סדרי עולם חוטא לתורה הקדושה ולציווי האלוקי..
23
חלילה ,באם סמאל יגנוב את השלטון.
חלי | 12-01-2020 13:12
הם יתחברו למשותפת וימנו אחד מהם שר המשפטים והשני שר החינוך.ונראה אתכם סמולנים אוהבי אדם.כאשר השרים הערבים יטפלו בקהילת הלטבים, בכל ישוב יסמנו את הבינין הגבוה ביותר ומשם ישליכו את ההומואים .זו רק דוגמא קטנה ממה שמחכה לנו בצירוף של המשותפת לשלטון.
24
כל הכבוד לרב רפי על העמידה האיתנה מול המשמיצי
שמעון | 12-01-2020 13:29
י
25
פשוט מעליל על הרב פרץ עלילה כעיתונאי
מלכי | 12-01-2020 13:41
להכניס בתוך הדברים הפשוטים שאמר הרב פרץ את המלל שנכתב פה, את כל הפרושים והאשמות - זה פשוט לשון הרע ועלילה שוא. כמה חבל שמי שנושא שם רב חושב כך ועוד מפרסם זאת ברבים.
26
כתיבת ופרסום מאמר זה - הם חילול ה'.
מלכיאל | 12-01-2020 13:43
להכניס לפיו של תח דברים שמעולם לא אמר, להסיק מסקנות לגבי שיטתו הסדורה מבלי ללבן איתו את דעתו - ועוד לפרסם זאת - זה חילול ה'.
27
לחטט באף
גרין | 12-01-2020 14:42
צריך לאהוב כל אדם גם אם הוא מחטט באף וגם אם הוא הומו , או כל בעל נכות או מוזרות
לחטט באף
גרין | 12-01-2020 16:26
כמובן .. הדברים נכתבו באירוניה . אין לי מושג מה רוצים מהרב פרץ. האם מישהו מהלהטבים היה מאחל לאח שלו שהילדים שלו יהיו הומואים
נכון אבל אם אני שמח שאני לא מחטטת באף
תשובה | 12-01-2020 16:02
זה לא אומר שאני שונאת מחטטי אף באשר הם. ואגב אני כן מחטטת באף מדי פעם. חבל שאין טיפול המרה שיעזור לי להיגמל מההרגל הזה. או לחילופין לפחות מצעד מחטטי אף ססגוני.
28
השאלה היסודית שצריכה להישאל
שאלה | 12-01-2020 16:01
אם הרב פרץ היה אומר שהוא שמח שכל הילדים שלו לא היו צריכים ריטלין/לא היו צריכים דיאטה/לא היו צריכים חינוך מיוחד/לא היו מאושפזים בפסיכיאטריה, גם אז היית אומר שזה חילול ה'? או חלילה שנאה לאנשים בעלי קשב וריכוז/אנשים שמנים/אנשים עם צרכים מיוחדים/אנשים רקע נפשי? מה הקשר? זכותו של הרב פרץ לשמוח על זה שהילדים שלו גדלו בלי כל מיני סיבוכים. ושיהיה לו רק נחת מכל יוצאי חלציו. כמו שאומרים חמסה חמסה. או בעברית צחה און ברופען.
29
חמור קופץ בראש
הסתיו כבר | 12-01-2020 16:01
זה שיש הרהורי עבירה כל ילד קטן יודע ובטח הרב פרץ. שהרי ריש לקיש חמד את רבי יוחנן. זה שיש בחירה לאדם זו היהדות יודעת ולכן ברצותו יהיה בריא ויכריע באהבת אשה. הלוזריות של סתיו מראה כמה הוא זמני ומתאים את האמת התורנית לאופנת הזמן... איזה מסכנות ואומללות אתה מכניס את הנוער במקום להאבק שיכנס לכבשני הדיעות הסרוחות של נולדת עם זה.... אפילו ילדון בביולוגיה יודע שיש כרומוזום שלם של היותך גבר אז לחפש גן שעדיין לא נמצא כדי להצדיק את זה. בקיצור חי מלבלבל את הראש וטישטוש היהדות
30
נדרש חשבון נפש
יצחק | 12-01-2020 16:04
ישיבת הגוש נדרשת לחשבון נפש נוקב על חלק מהפירות היוצאים ממנה ועל שיעבודם המוחלט לתרבות האופנתית. לא בשורה, לא קריאה לשינוי, לא ניתוחי עומק וגם לא יכולת עמידה פוליטית. וגם נהיה מביכה אל הצד שבו מרוחה החמאה (האליטיסטית-אקדמית-שמאלית)
31
רבנים, אין לך דברים אחרים לעשות?
ניצחוני סמרטוטיי | 12-01-2020 16:49
אם בציונות הדתית היו תלמידי חכמים אמיתיים, לא היה להם זמן בלהתעסק בשטויות האלה של ההומאים כל היום וכל הלילה. טיפשים שנופלים לפח של התקשורת ולא לומדים שום דבר. אלה מי שאמורים להוביל את עם ישראל??? אם שאלה קטנה של עיתונאי קטן מפילה אותם בפח, איך הם יוכלו להתמודד עם בעיות אמיתיות? יאללה מזרוחניקים, תחזרו לרקוד מעורב ולגדל שפם. הנהגה ורבנות זה לא בשבילכם.
32
חזרו למערה ותאכלו חרובים לעוד 12 שנה
משעממים נמאסם | 12-01-2020 16:50
ביזיון
33
תלמדו כבר יהדות - זה לא חטא, זה ניסיון
נתי | 12-01-2020 19:55
כמו להבדיל יש בן אדם שהניסיון שלו זה לשון הרע ורכילות. הנטייה עצמה אינה חטא רק הניסיון אתו נולד הבן אדם. בהקשר להשפעת חברה ותרבות, כתוב בגמרא שבמקום שמצויים רוצחים יש זלזול בחיי אדם ויש יותר רציחות בשגגה. אני ממש לא משווה נטייה מינית לרציחה, רק הרעיון של השפעה סביבתית.
34
ילד כאפות!!!!
סתיו | 12-01-2020 22:02
את מי אתה מעניין בכלל??
35
הסתיו
יבא | 12-01-2020 22:07
הסתיו עבר, הגשם חלף הלך לו ורק אז נגיע לשלב הניצנים נראו בארץ ועת האביב הגיע - חג החרות ואחריו חג מתן תורה, ומי שאומר שמה שהקבה אסר בפירוש בתורה מותר ו/או איננו בתחום הבחירה - כופר ביסודות שכר ועונש, לא כן ?
36
אין שום בעיה עם דברי הרב פרץ
אורי | 12-01-2020 22:21
ואני לא דתי, ואני אפילו לא מתומכי הבית היהודי. די כבר עם כת הפוליטיקלי קורקט הזו. קראתי את דבריו, הגיוניים לגמרי.
37
חילול השם ?
יאיר | 12-01-2020 22:24
כל תגובתו של מר סתיו מראשיתה ועד סופה היא חילול השם. כי לשיטתו מה שהקבה ציווה בתורה לא חשוב ולא מחייב ובוודאי שאסור להעניש על דבר שאינו נתון לבחירה ולשליטה של האדם. בקיצור סיפורי הרב-ערב)
38
יפתח את ההודעה רק מי שמעוניין להקשיב.
לאהומו | 12-01-2020 23:51
כ-10% מהגברים הם הומוסקסואליים אם ירצו או לא ירצו (ומתוך המגיבים החריפים כאן האחוז מן הסתם גבוה יותר). מי שלא הומו, לא יהיה גם אם תשלמו לו. זה פשוט לא מעניין אותו. עכשיו נשארת שאלה אחת: האם לאותו אדם עם הנטייה ההומוסקסואלית יש זכות קיום כמו לכל אחד אחר, או לא. האם זכותו להיות שמח? האם זכותו להרגיש שייך? האם זכותו להרגיש שווה ל-90% או שהוא צריך להרגיש נחות? נחדד: אם גדל לך ילד הומוסקסואל (וזה יכול לקרות בכל משפחה. טבעית ולא טבעית. דתית ולא דתית. שמחה ולא שמחה. אוהבת ולא אוהבת) - תפסיק לאהוב אותו? תדרוש ממנו לדכא את עצמו? להתכחש לעצמו? למעוך את עצמו? או שתגבה אותו ותקבל אותו כפי שהוא ותעשה הכל כדי שימצא את מקומו ואת אושרו? זאת השאלה ולא שאלת יישובו של עולם. א. יש זוגות סטרייטים חשוכי ילדים - אז הם נרדפים? נחותים? מודרים? ב. כידוע לזוג הומואים יכולים להיות ילדים בדרכים שונות. ג. אפילו אם 10% לא יכולים להביא לעולם ילדים, עדיין ה-90% יכולים לפצות על כך בקלות. ועל השאלה איך ליישב זאת עם מה שכתוב בתורה, יענו אחרים בעלי גישה אוהבת אדם ועם רצון טוב. התורה היא תורת חיים. נמצאו כבר פתרונות לבעיות סבוכות. אז יימצא גם לזאת.
אוויל. אם אתה אוהב את ילדך תגדל אותו להיות
אור | 24-01-2020 5:16
עובד ה' שזה האושר האמיתי, ולא עובד עצמו ותאוותיו. אדם יכול להתגבר על קלפטומניה, וגם על הומוסקסואליות. דינה ככל תאווה אחרת.
39
צ
יהודי | 13-01-2020 0:09
טוב, לא ידעתי שדבר אותו התורה מלמדת לעשות ולחשוב הוא חילול ד'...... שנית, מצב לא בריא ולא טיבעי אינו חייב להיות תולדה של תרבות אלא צורה בה אדם נולד עם משהו לא נורמאלי...ולא עוד, זה שהשפעה תרבותית מובילה לזה וכו...אתה מוזמן להסתכל ברמבן על התורה למען שפות הרוה את הצמאה... ולא עוד דברי הגמרא על מהפך שלחנו ובדברי הרב זצל אורות הקודש ג על הנטיה המינית...תסלח לי אבל אבדת את הקשר אל התורה והמצווה אל המוסר הטבעי והנורמלי אשר דוחה דבר המנוגד לטבע...עצוב לראות אנשים ועוד כאלה הנקראים רבנים מגיעים למחוזות כאלו פשוט עצוב.
40
מה??!!??!!
גיא | 13-01-2020 0:22
?!
41
משכב-זכר הוא גילוי עריות ממש!
יעקב ישראל כהן אור | 13-01-2020 1:16
הרב אברהם סתיו! לצערי, אני חושב שאתה לא ראוי להיות רב! כי אתה מתיר עריות בפרהסיה, שהרי במקורות היהדות משכב-זכר יותר חמור ממשכב עם אישה נשואה, ועוד מי שחושב לא כמוך - הוא מחלל את ה'! בושה וחרפה! רק שתדע, אתה בעצמך מחלל את ה' אם אתה לא מגנה מאוד את מעשה משכבי-זכר.
42
שוב פעם?
יעקב | 13-01-2020 1:35
אברהם סתיו כל הזמן מחפש כותרות. כל מה שהוא כתב מהתחלה ועד הסוף א קשור בכלל לדבריו הלא מוצלחים של הרב רפי. אברהם מנסה לרכוב על גלי טעותו הפעוטה של הרב למען הרווח האישי שלו במחוזות הליברליים. הזוי כמה אפשר לעקם את המוסר האנושי הפשוט בשביל להיות מגניב בעיני חבר'ה צעירים. תלמידי הרב רפי אינם בקבוצת סיכון. מי שבקבוצה זו הם דוקא אלו שמאזינים ועוקבים אחרי המתירנות של אברהם סתיו. גילוי נאות: למדתי במחניים.
43
הפישר (המתחזה ל) רב הטוויטר, מפרשן
שתוק כבר ליצן רפורמי | 13-01-2020 3:52
אתה בושה , שום קשר בינך לעולם התורה.
44
הדרך ללמוד ולחלוק על רבנים שגדולים ממך
גלעד | 13-01-2020 10:29
ר' אברהם סתיו היקר, הסגנון והצורה בהם אתה יוצא כנגד גדולים ממך ומבוגרים ממך גם מעצבנת מאוד וגם ובעיקר לא מכבדת אותך. זה נכון 'שתורה היא וללמוד אנחנו צריכים', אבל יש דרך . כמו שכבר הסקת בעצמך ב https://www.srugim.co.il/349689-%D7%94%D7%A8%D7%91-%D7%90%D7%91%D7%A8%D7%94%D7%9D-%D7%A1%D7%AA%D7%99%D7%95-%D7%99%D7%A6%D7%90%D7%AA%D7%99-%D7%9E%D7%95%D7%A4%D7%AA%D7%A2-%D7%9E%D7%94%D7%A9%D7%99%D7%97%D7%94-%D7%A2%D7%9D-%D7%94 לא חולקים דרך הפייסבוק לא על הרהג אריאל ולא על הרהג טאו ולא על הרב יגאל ולא על הרב רפי ובכלל נראה שלפני שחולקים צריך לפחות להתקשר אליהם ולברר אתם לכוונתם. שאתה פונה כך לגדולים ממך זה מוזיל מאוד את התורה של כולנו וזה חילול ה' גדול יותר. בהערכה, גלעד ( אגב, אני ואתה בני אותו הגיל , וקצת זכיתי להכיר חלק מהרבנים שכנגדם יצאת ולהיפגש עם תורתם, הם כבר העמידו מאות תלמידים בשונה ממך. קצת צניעות לא תזיק , אלא להיפך יכבדו אותך יותר)
45
הבעיה האמיתית
בני | 13-01-2020 12:10
הבעיה האמיתית היא חוסר ההבנה שלך את דבריו
46
טימטום מוחלט וכפירה
דרון | 13-01-2020 14:34
הרב פרץ, האם שמעת על כך שיש מנהיג לבירה ושהוא עשה ועושה ויעשה לכל המעשים?? אתה באמת חושב שאדם גוזר על עצמו או על בניו אם יהיה הומוסקסואל? במנותק מהשם? האם יש לדעתך דבר כזה שיקרה משהו בניתוק מהשם?? תתחזק אחי באמונה ונצור לשונך מדי פעם
47
כל דברי סתיו הם הטעיה ! חנפנות לשונאינו?
גד אמיתי | 16-01-2020 23:12
רב פרץ אמר בצדק שטוב להיות נורמלי בלי סטיות מיניות. הוא לא אמר ולא רמז שלא ייתכן מקרה של מישהו שהסטיות אצלו מושפעות מתורשה. הוא לא אמר שיש להעניש מי שנמשך לפשע זה או אחר. אלא שטוב לא להימשך לבני אותו מין. לפי סתיו אסור לומר מלה נגד משכבי בהמה? סתיו מחזק את השקר הגדול שלא ניתן לסייע לסוטי מין שרוצים להתנרמל. בכך הוא מזיק מאוד לרבים שכאלה.