אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

תעלומת המזון הבריא: מודעים ולא אוכלים

מחקר חדש מעלה שאלות לגבי הפער שבין המודעות לחשיבות שבאכילת מזון בריא ובין הקושי של הישראלים לאמץ אותו לתפריט: "על ארגוני הבריאות לבחון מחדש את המסרים שהם מציגים לציבור"

תעלומת המזון הבריא: מודעים ולא אוכלים
  צילום: יחצ

קרוב למחצית מהאוכלוסייה בישראל סובלת מעודף משקל – כך עולה מנתונים שפרסמה בשנה שעברה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. הנתונים המדאיגים הללו נרשמים דווקא בתקופה שבה המדינה, כמו מדינות רבות בעולם המערבי, פועלת לקידום חקיקה בנושא הסברה לתזונה נכונה ולמאבק בתופעת השמנת היתר.

מחקר חדש, שערכו הסטודנטיות עדן יהודית מכלוף, ירדן בכר ומיכל עטיה-עבדה מהמרכז האקדמי לב, שופך אור על הנושא ומעלה כי למרות המודעות המוגברת, רוב הציבור אינו אוכל מזון בריא ותופעת ההשמנה רק מתרחבת.

המחקר נעשה במסגרת פרויקט הגמר בחוג למנהל עסקים ובהנחיית ד"ר אורי שטרנברג, מרצה וחוקר בתחום החינוך והניהול במרכז האקדמי לב בירושלים ומומחה לחדשנות והובלת תהליכי שינוי. החוקרות בדקו בקרב 200 בני אדם את התפיסות, העמדות וההתנהגות ביחס לאכילת מוצרי מזון בריאים. הן גילו כי קיימת מודעות גבוהה מאוד לחשיבות של אכילת מאכלי בריאות (94%) וכי רוב מכריע מהנשאלים (91%) השיבו כי הקפדה על אורח חיים בריא חיונית לשמירה על הבריאות. בנוסף, כ-83% מהמשתתפים הביעו העדפה לרכישת מוצר שמוגדר בריאותי ו-86% הסכימו כי שינוי הרגלי אכילה הכרחי. 

הנתונים מלמדים כי בקרב הציבור ישנה מודעות הולכת וגוברת לשמירה על תזונה נכונה ואורח חיים בריא. אך מתברר, שמודעות אינה חזות הכול. החוקרות הופתעו לגלות כי חרף עוצמת השינוי בתודעה, בפועל, כמעט דבר לא השתנה. בקרב מרבית הנשאלים נותרו הרגלי התזונה לא מאוזנים, הרוב אוכלים מזון שאינו בריא ותופעת ההשמנה נמשכת ביתר שאת. 

מנתוני המחקר עלה כי רק 24% מהמשתתפים סיפרו כי הם צורכים באופן קבוע מוצרי בריאות. מדובר בממצאים הדומים מאוד לאלו שנמדדים בארצות הברית. בקרב הציבור האמריקאי המודעות לנושאים הבריאותיים גבוהה ביחס למדינות מערביות אחרות, אולם ההתנהגות בפועל הפוכה – האמריקאים אינם מקפידים על תזונה בריאה. מחקרים שנערכו בקרב אירופאים שאוכלים מזון בריא, העלה כי הם עושים זאת ממגוון מניעים: חיפוש אחר איזון נפשי, גיוון תזונתי או רענון של התפריט. כלומר, לרוב הם עושים זאת דווקא שלא מתוך מודעות לנושא הבריאותי. 

אחת הסיבות לפער בין המודעות הגבוהה לצריכה הנמוכה, נובעת מהעלויות הגבוהות יחסית של מזון בריאותי לעומת מאכלים אחרים. מהמחקר עלה כי 63% מהנשאלים הסבירו כי אינם מוצאים הצדקה לשלם מחיר גבוה יותר על מזון בריאות וכי הם מעדיפים לרכוש את המוצר הזול והזמין יותר, על פני המוצר הבריא. סיבה נוספת היא הקושי לשנות הרגלים. כשני שליש (67%) הבהירו כי היו מאוד מעוניינים לשמור על אורח חיים בריא יותר, אך הם מתקשים לשנות את אורח חייהם. 

מה הפתרון? "התקווה כי מודעות לחשיבות התזונה הבריאה תביא בעתיד גם לשינויים בהרגלי האכילה", אומרות החוקרות. "לפחות כעת נראה כי המודעות איננה מספיקה כדי לסייע בהתמודדות עם האתגרים הבריאותיים שלפניהם אנו ניצבים. כדי לגשר על הפער נדרשת עשייה נוספת, הן מצד ארגוני הבריאות והן מצד יצרני המזון. על ארגוני הבריאות לבחון מחדש את המסרים שהם מציגים לציבור, כדי לדייק את מהלכי ההסברה שלהם, כך שיהיו מעשיים ולא יישארו ברמת המודעות בלבד. 

עוד אומרות החוקרות מהמרכז האקדמי לב בירושלים כי "בפני יצרני המזון עומדת הזדמנות של ממש להוביל את השלב הבא של מהפכת הבריאות, באמצעות פיתוח מוצרי מזון בריאים, אשר מסוגלים להתחרות במוצרי המזון ה'רגילים' מבחינת יתר המאפיינים: טעם, מחיר, מגוון וכדומה. 

יצרני המזון שישכילו לנצל את ההזדמנות העומדת לפתחם, יהיו הראשונים להרוויח ממנה וייהנו לא רק מלקוחות רבים, אלא גם מלקוחות שיעריכו את המאמצים שנעשים כדי לגשר על הפער בין המודעות לצורך בשינוי בתזונה וההצלחה ליישם אותו בפועל. דבר אחד ניתן לומר בבטחה, המזון הבריא כבר נמצא בתודעה שלנו. עכשיו נשאר להמתין ולראות כמה זמן ייקח לו להגיע גם לפה שלנו".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו