אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

היועמ"ש מציע למנות את בן ארי כמ"מ פרקליט המדינה

אחרי שאורלי בן-ארי גינזברג ויתרה על התפקיד, היועמ"ש הציע לשר המשפטים למנות את ליאת בן ארי כממלאת מקום פרקליטת המדינה. בן ארי הייתה התובעת האחראית על תיקיו של ראש הממשלה נתניהו

היועמ"ש מציע למנות את בן ארי כמ"מ פרקליט המדינה
  (צילום: דוברות משרד המשפטים)

סערת ממלא מקום פרקליט המדינה נמשכת: היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הציע הערב (ראשון) לשר המשפטים אמיר אוחנה למנות את המשנה לפרקליט המדינה, ליאת בן ארי, לממלאת מקומו של פרקליט המדינה שי ניצן. זאת לאחר שעו"ד אורלי בן-ארי גינזברג, מועמדתו של אוחנה לתפקיד, הודיעה אמש כי היא מוותרת על המינוי. בן ארי הייתה התובעת האחראית על תיקיו הפליליים של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

עוד באותו נושא

המאבק בצמרת המשפטית: בין אמיר אוחנה לאיילת שקד


32

מנדלבליט הציע בנוסף גם את מועמדותם של המשנים לפרקליט המדינה נורית ליטמן, אורית קוטב ושלמה למברגר, וכן את מועמדותו של פרקליט מחוז דרום ציון אילוז. למרות ההצעה למנות את בן ארי, מנדלבליט אמר במכתבו כי המועמד המתאים ביותר בעיניו לתפקיד הוא עדיין המשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים, שלמה למברגר.

בהודעה מטעם מנדלבליט נמסר כי "לאור הנסיבות שנוצרו וכדי למנוע מצב שבו מינוי ממלא המקום הופך מושא למחלוקת ולעימות בינו לבין השר, הוא הציע לשר בעל פה לשקול גם את מועמדותם של אורי קוטב וציון אילוז, שבניגוד לדברי השר הינם גם בעלי ניסיון במשפט פלילי".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
17 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
הצביעות בהתגלמותה
יאיר בן אורי | 22-12-2019 22:01
מה קרה שפתאום אחרי שנה או יותר מותר בזמן בחירות, ממשלת מעבר למנות מפכל ונציב שבס מינוי קבע ורק פרקליט מדינה אי אפשר ?לפטר לאלתר כל שלושת ארבעת הדרגים הבכירים במערכת עקיפת החוג בל זרועות התמנון שלה
למגיב ג'קי אברז'ל השקרן הכפול והמשולש
התמים | 23-12-2019 17:35
שני שקרים בבת אחת : גם הגימטריה ממש לא נכונה וגם התמים לא בדק. למה לשקר ???? פשוט תגיד את דעתך בצורה עניינית וללא קללות ושקרים. ואגב, מי שמכיר באמת יודע שהפסוק הנכון הוא : מחה תמחה את זכר עמלק ולא הפסוק המעוות והמשובש שכתבת. לשקר כנראה למדת מכמה פוליטיקאים, שבדרך כלל הציבור לא בודק את אמיתות טענותיהם, אלא סומך עליהם. אתה יכול להצטרף למועדון של ביבי - מועדון הפוליטיקאים השקרנים.
אכזריותם של מערכת המשפט עולה על אכזריות עמלק
ג'קי אברז'יל | 23-12-2019 17:08
דבר נפלא: המנ-דלבליט אביחי+שי ניצן+בג''ץ+אהרן ברק=בגימטריה: ''מחה תמחה זכר עמלק מתחת השמים''. פלאי פלאים. בדוק היטב. גם 'התמים' בדק את החשבון
למגיב איש אמת
התמים | 23-12-2019 8:08
הנה העובדות : מי שסגר את התיקים לאהוד ברק ולאשכנזי היה היועץ המשפטי הקודם, יהודה וינשטיין - יקירו של נתניהו. אשר לשאלה של חבר מביא חבר : כאמור, היועץ המשפטי הקודם היה יהודה וינשטיין, שקודם למינויו היה עורך דין פרטי שייצג את נתניהו. הוא מונה על ידי ממשלת הימין בראשות נתניהו, לא גדל בפרקליטות ואף להיפך : עבד מולה, כולל בייצוגו של נתניהו עצמו. היועץ הנוכחי, אביחי מנדלבליט, לפני מינויו היה מזכיר ממשלתו של נתניהו ולתפקיד היועץ מונה על ידי ממשלת הימין בראשות נתניהו. גם הוא לא צמח בפרקליטות, היה בעבר פרקליט צבאי ראשי - מערכת צבאית שלא קשורה לפרקליטות. מי שהיה אחראי לחקירת נתניהו היה רוני אלשייך שהגיע בכלל מהשבכ, מונה כמפכל על ידי ממשלת הימין בראשות נתניהו, לא גדל בפרקליטות ולא במשטרה. אז אין חבר מביא חבר ואין שמאלנים. כולם אנשי ימין שנתניהו מינה. שים את הכעס בצד - ותבחן את העובדות במציאות , ואל תתפתה לסיסמאות הריקות שמפריכים בעלי אינטרסים. אלו העובדות כפי שהן.
המן-דלבליט - שנוא העם. ערוץ 20 מטפל בו
איש אמת | 23-12-2019 7:20
עוד זמן מה ויתגלה לעין כל את מי הם באמת החונטה המשפטית שם רשעים ירקב. ''חבר מביא חבר''. סגרו תיקים לאהוד ברק. לאשכנזי ולעוד עשרות עבריינים. היום מנדלפליץ ש''ט רוצה להגיע לבית המשפט התחתון ומקריב את דמם של משפחת נתניהו על מזבח החונטה. כל המביט בעיניו של מנדלבליט רואה לפניו איש רע מעללים.
למגיב מנדלפליץ
התמים | 23-12-2019 6:46
כמה אתה טורח להשתמש בשם שמזלזל בשנוא נפשך....כך או כך, תביעה להדיח את מנדלבליט ? לא שמעתי ולא ראיתי. אבל יהיה מעניין לראות מה עילת התביעה....ובאשר לקללות : זו לא שאלה של חופש הביטוי ( שגם הוא מוגבל ולא אין סופי ) אלא שאלה של ערכי אהבת האדם וכיבוד הזולת. אפשר להביע דיעה ללא קללות, גידופים וחרפות. אפשר לנמק, לשכנע, להוכיח. למה לקלל ???? ואם עמדתי שונה משלך - אין זאת אומרת שאני מקלל. שיח מכבד יוצר אווירה אחרת. אחרי הכל , אנשים אחים אנחנו.
למה למנדלבליט מותר להתנהג כחיה רעה?
שקספיר | 22-12-2019 23:29
ולימין אסור?
התמים נעביך. אולי תרד מהוורידים של עידו?
מנדלפליץ | 22-12-2019 23:27
עידו צודק בכל מילה. אם אתה מהשמאל אז הוא מהימין. בערוץ 20 אומרים על מנדלבליט שהוא עבריין. הם עומדים להגיש תביעה לסלק אותו מהפרקליטות. ובקשר לקללות. יש חופש ביטוי במדינה. גם ''בזכות'' מנדלבליט. גם אתה ''התמים'' נעביך מקלל אבל בשפה אחרת, אכזרית יותר. כדרכם של השמאל
כיפה סרוגה מטמאים את עם ישראל בשחיתות ושפלות
מתנחל אבל ישר. | 22-12-2019 22:45
מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים ומשחיתים את עם הקודש בשפלות בטומאה ובסחי של שוחד מרמה והפרת אמונים בחסות מתנחלים.
לעידו 2
התמים | 22-12-2019 22:35
איזה דמיון מפותח יש לך : יש להם תיק....שאשתו לא תדע מזה....פחחחחחחח. לא נמאס לך מהשטויות הילדותיות האלה ? וגם לקלל, לחרף ולגדף - אהבת ישראל, ובכלל כיבוד הזולת, נשפכים ממך בטונות. אי אפשר להביע עמדה עניינית ומנומקת ? רק קונספירציות וקללות ? הוריך לימדו אותך לקלל כך ? מוריך ? רבותיך ? הקבה לא יעניש אותך אם תנהג בקצת יותר דרך ארץ ופחות ניבולי פה.
יש 3 מועמדים. יצר הרע. מלאך המוות והשטן
עידו 2 | 22-12-2019 22:19
ימח שמו וזכרו של מנדלבליט השבוי בידי השמאל. שיש להם נגדו תיק. שאסור שאשתו תדע מזה. בן ארי היא מלאך המוות. שי ניצן השטן.
2
ברור שאוחנה יקפוץ כמוצא שלל רב...
התמים | 22-12-2019 22:03
ממש ימהר למנות את התובעת של ביבי כפרקליטת מדינה. יאיר, שרה וביבי יאכלו אותו בלי מלח....ועדיין לא ראיתי ולא שמעתי מה הפסול שמצא אוחנה בשלמה למברגר שיש לו הידע, הניסיון והכישורים לנהל את הפרקליטות. למה לחפש מתחת לאדמה כשיש מועמד מתאים מול העיניים. רק משום שמנדלבליט המליץ עליו ?
3
האויב המשפטי
אבי | 22-12-2019 22:32
אני מציע לשר המשפטים לשקול לפטר או להעביר מתפקידו כי הוא מאבד כיוון ושפיות הלחצים שהופעלו עליו עשו את שלהם ולאור השמועות והקלטות שיוצאות על עברו המצב ילך ויחמיר ואינו ראוי משפטית להמשיך בתפקידו.
4
עוד קומבינה
מ | 22-12-2019 22:41
של שלושת המושחתים מנדלבליט שי ניצן ובין ארי לא חשבנו אחרת השלושה האלה חיבים חקירה ודחוף מנדלבליט הביתה ותוריד את הכיפה אתה אדם רשע
5
בן ארי
משה | 24-12-2019 13:17
הוא רוצה למנות את הפושעת של ניצן רק כדי שתשתוק במקום להכניס לכלא. פרקליטות מצחיקה פושע ממנה פושע. כך שהיום כל הגדולים שם מושחתים עד הסוף.
6
מנדלבליץ
יוחנן | 24-12-2019 15:17
חכמולוג אתה רוצה שי ניצן בדמות אישה כמה שנאה יש בך ואתה איש דתי איפה ואהבת לרעך כמוך אני חושב שאתה מתחזה לדתי עברנו את פרעה נעבור גם אותך
7
הפרקליט
עוז | 24-12-2019 17:45
ההצעה הזו היא כמו להציע לגנב לשמור על כספת מרכזית במדינה