אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

סיון רהב מאיר: המגזר זה לא הכל

ליוסף, בפרשת השבוע, היו את כל התירוצים והסיבות לעזוב את המגזר. האנשים הכי קרובים אליו שנאו אותו, זרקו אותו לבור, מכרו אותו. הוא היה יכול להחליט לחתוך הכול, וגם לכתוב ספר, לצלם סדרת דוקו ולהתראיין לכל העיתונים בכותרות- ענק על הנטישה. אבל יוסף בחר אחרת

(מתוך ערוץ היוטיוב: סיון רהב מאיר)

נערה מבית דתי סיפרה לי השבוע כמה קשה לה להפריד בין טענות שיש לה על החברה שסביבה, לבין התורה עצמה.

להרבה אנשים יש חשבון עם המגזר שלהם. עם החברה שגדלו בה, עם המורים, עם השכנים, עם ההורים. לפעמים הם באמת עברו דברים קשים. אבל אז הם קמים ומחליטים לזרוק את הכול כולל הכול, את כל החבילה, כולל הקדוש ברוך הוא.

ליוסף, בפרשת השבוע, היו את כל התירוצים והסיבות לעזוב. האנשים הכי קרובים אליו שנאו אותו, זרקו אותו לבור, מכרו אותו. הוא היה יכול להחליט לחתוך הכול, וגם לכתוב ספר, לצלם סדרת דוקו ולהתראיין לכל העיתונים בכותרות- ענק על הנטישה. אבל יוסף בחר אחרת.

למרות הכאב, הוא לא ויתר על העיקר: על הזהות, על היהדות, על הדבר עצמו. ככל שהמצב שלו התדרדר, הוא רק הלך והתעלה, והחיבור הישיר שלו לאלוקים רק התעצם. הוא התגלגל למצרים, ובמקום לכעוס ולנקום – הוא חי שם כיהודי מאמין, מחובר, שכל מי שפגש אותו ידע מה הזהות שלו. סוציולוגיה, מגזר, בני אדם – זה ממש לא הכול. מעבר לאנשים, שיכולים באמת לטעות, יש גם אמת, שעליה יוסף לא ויתר.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
טמבלולה הצדקת
איזה יופי! | 20-12-2019 9:58
טמבלולה הצדקת תמיד תצליח להצדיק כל אחד המחזיק בעמדותיה. ביבי למשל יכול לחרבן לה על הראש והיא תסביר שהריח הוא אולי לא נעים אבל הוא רק מחזק אותה!
2
אישה לא צנועה שגררה בעלה ומשפחתה לניכר
אלחנן | 20-12-2019 10:10
במקום לדרוש ולשנות טוב תעשה בעלת הרהב באם תחזיר משפחתה ובעלה חזרה לארץ הקוידש. ושתתמקד בחינוך ילדיה ובהקשבה לקול אדוניה.