אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ביקורת סרטים: ג'ומנג'י 2- השלב הבא

לאחר הצלחת החלק הראשון, ''ג'ומנג'י'' חוזר למסך בסרט המשך חדש. שלחנו את מבקר הסרטים שלנו, אור רייכרט שגדל על הסרט המקורי משנות התשעים והוא חזר עם המלצות וציונים

ביקורת סרטים: ג'ומנג'י 2- השלב הבא
  (צילום: מתוך יוטיוב)

ביקורת סרטים: ג'ומנג'י 2

ג'ומנג'י זכור לטוב משנות ילדותי. רובין וויליאמס, הרפתקאות, מתח וקצת אימה. כל מה שילד צריך לחוות. בראייה נוספת, היום לא הייתי נותן לילדים שלי לראות את הסרט. הוא כמעט רק אימה. אבל לא חוויתי את זה כך, אז בעצם אני לא יודע.

פעם הם לקחו את הכל ברצינות, והיום אנחנו בעידן שהכל ציני, קורץ ומודע לעצמו. אולי האפלה שהביא איתו "הג'וקר", תחזיר את הרדידות חזרה לבקבוק. אבל אני לא מאמין שזה יקרה.

בכל מקרה, בניגוד ליצירת המופת (שוב, בחוויה שלי), משנות התשעים, ג'ומנג'י החדש וסרט ההמשך שלו, בכיכובם של ג'ק בלאק ודוויין "דה רוק" ג'ונסון, הוא סרט הרפתקאות חביב.

ג'ומנג'י 2

ציון כללי
לסרט

מדד
הצניעות

למה תכה
רעך

מי ומי
ההולכים

הנערים שהיו בסרט הראשון חוזרים בצורת סטודנטים במכללות נפרדות שכבר לא נפגשים. הם מנסים לשמור על קשר כקבוצה שחוותה טראומה מגבשת, אבל זה לא הכי מצליח להם. בעקבות חיפוש עצמי, ספנסר נשאב בשנית למשחק ובעקבותיו חבריו שהולכים להצילו. אבל הפעם, חוברים אליהם סבו של ספנסר המגולם על ידי דני דה-ויטו המדהים וחבר-שותף עסקי שלו המגולם על ידי דני גלובר, שמקבל מעט מאוד דקות. וחבל.בניגוד למשחק הקופסה של ג'ומנג'י משנות התשעים, הפעם מדובר במשחק וידאו, שכל שחקן מקבל "אוואטר", דמות משחק עם כוחות וחולשות משלה.

בסרט הקודם, כל אחד מהחברים קיבל דמות אחת, אך בעקבות הצטרפותם של שני הזקנים למשחק, הכל משתנה. מעין מיני-קומדיית טעויות המבוססת על חוסר הבנה של "הזקנים".

הם נאלצים לעבור משימות כדי למצוא את ספנסר וגם כדי לצאת מהמשחק חזרה לחיים הרגילים שלהם. האקשן חביב וכיפי, כולם נהנים, ההומור בגובה העיניים ובגדול מדובר בסרט שיתאים לכל המשפחה. אין בו שום דבר מעניין ומחדש, אין עומק, אין חכמה מיוחדת ושום דבר שאני אקח מהסרט הלאה.

אבל מצד שני, זה סרט שאני אשמח לראות עם הילדים שלי. אה, ועוד דבר קטן, רורי מק'קאן מגלם את דמות הרע – "יורגן הברוטלי", ששיחק את "כלב הציד" במשחקי הכס. קשה לשמוע אותו מבלי להשלים בראש קללה עסיסית שהייתה שגורה בפיו.

#סולם_רייכרט

הטוב: דה ויטו מפציץ
הרע: דה ויטו מזדקן
המכוער: דה ויטו

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו