אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

'אל תפלו אותנו': תלמידי הר חברון הפגינו מול משרד החינוך

הבוקר השביתו הורי תלמידי בית הספר "קנין תורה" בקריית ארבע את הלימודים ויצאו עם ילדיהם להפגין מול לשכת שר החינוך וזאת במחאה על האפליה של ילדיהם בהסעות לבתי הספר

'אל תפלו אותנו' • תלמידים הפגינו מול משרד החינוך
  הפגנת הילדים מול משרד החינוך

הבוקר (ג') השביתו הורי תלמידי בית הספר "קניין תורה" בקריית ארבע את הלימודים ויצאו עם ילדיהם להפגין מול לשכת שר החינוך וזאת במחאה על האפליה של ילדיהם בהסעות לבתי הספר.

עוד באותו נושא

תיעוד ענק: 45 אלף איש בשבת חברון


3

ההורים מוחים על כך שמשרד החינוך אינו מתקצב לילדיהם הסעות מיישובים מבודדים במועצה האזורית הר חברון: תלם, אדורה, מעלה חבר, כרמל ועוד לבית הספר בקריית ארבע משום שהוא אינו מוסד ממלכתי אלא תלמוד תורה המוגדר מוכר שאינו רשמי (מוכש"ר).

שיא האבסורד הוא שבישובי הר חברון אין בית ספר ממלכתי, ותלמידי הישוב נוסעים בהסעות לקרית ארבע או לישובים אחרים. את ההסעות האלה מממן משרד החינוך, אך אור על תלמידי 'קניין תורה' לעלות על האוטובוסים משום שהם אינם ממוסד ממלכתי. בינתיים הילדים – תלמידי בית ספר יסודי – נוסעים בתחבורה ציבורית או בטרמפים בכבישי הר חברון ומגיעים עצמאית לבית הספר בקרית ארבע.

לפני כשנתיים עתרו ההורים לבג"ץ, וזה הורה למשרד החינוך להשיב מדוע התלמידים לא זכאים להסעה. משרד החינוך השהה את תשובתו לבג"ץ, וזה הורה למשרד להשיב עד לשבוע הבא.

אחד ההורים סיפר לסרוגים: "במקרים אחרים אפשר אולי להבין שמשרד החינוך אינו מתקצב הסעות לבתי ספר מוכרים שאינם רשמיים במטרה לעודד חינוך ממלכתי ובנוסף אינו רוצה לבזבז משאבים בהסעה של כל תלמיד למקום אחר. המקרה שלנו שונה לחלוטין. לתלמידי היישובים הנ"ל אין אפשרות אחרת מלבד קרית ארבע.

ההורים מבקשים תסיעו את ילדינו כמו את חבריהם מהיישוב הלומדים בממלכתי דתי עד לבית הספר הממלכתי דתי בקרית ארבע. משם הם יסתדרו לבד. אבל משרד החינוך, בעצם מעניש אותם על כך שבחרו במוכש"ר ואומר להם תישארו ביישוב המבודד שלכם אפילו שאין לכם אלטרנטיבה ממלכתית ביישוב."

יש לציין כי מאז חטיפת שלושת הנערים בשנת 2014, משרד החינוך מתקצב הסעות לישיבות תיכוניות ואולפנות ביו"ש על מנת שהתלמידים לא ייסעו בטרמפים, לעומתם מקפח המשרד ילדים בגיל בית ספר יסודי.

ממשרד החינוך נמסר: "הנושא מצוי בהליך משפטי והמשרד יתייחס אליו במסגרת הליך זה".

מהמועצה האזורית הר חברון טרם התקבלה תגובה.

מלשכת שר החינוך פרץ נמסר: ״הנושא נמצא בבירור בבית המשפט העליון. משרד החינוך מחכה להכרעת בית המשפט ויפעל על פי החלטתו״

יוחאי דמרי ראש המועצה האזורית הר חברון:

"דרישת ההורים להסעת תלמידי בית הספר "קניין תורה" מיישובי הר חברון לקרית ארבע נכונה וצודקת. על פי כללי משרד החינוך, המיפוי הבין-מוסדי הינו ליישוב ולא למוסד. על כן בהתאם למיפוי של כלל תלמידי יישובים אלה הם זכאים להסעות לקרית ארבע ואסור שתהיה אפליה בין מוסדות חינוך הרשמיים והמוכרים כי תלמידים אלה היו נוסעים לקרית ארבע כך או כך."

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
שאלת תם
אסף | 03-12-2019 22:06
מדוע בית הספר בקרית ארבע לא יצטרף אחר כבוד לרשת התתתים הממלכתיים?! אם כל הכבוד, ההורים עושים מלחמות אידיאולוגיות על חשבון ילדיהם.