אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ניסיון אחרון: נתניהו ובני גנץ ייפגשו היום להכרעה

8 ימים לפני פיזור הכנסת ייפגשו אחה"צ בקרייה, ראש הממשלה עם יו״ר כחול לבן בפעם האחרונה בניסיון להגיע להסכמה סביב הרוטציה. במקביל: לחץ פנימי על ליברמן: תקים ממשלת ימין צרה

ניסיון אחרון: נתניהו ובני גנץ ייפגשו היום להכרעה
  נתניהו גנץ (צילום: אלעד מלכה)

8 ימים לפני פיזור הכנסת ייפגשו היום (שלישי) ראש הממשלה נתניהו עם יו״ר כחול לבן בני גנץ וינסו בפעם האחרונה להגיע להסכמות סביב הסכם הרוטציה להרכבת ממשלה. הפגישה תתקיים בשעה 17:30 בקרייה בתל אביב.

אתמול עוד הוחלפו ממהלומות בין הצדדים, כאשר במהלך ישיבת סיעה של כחול לבן האשים יאיר לפיד: "מזה שבוע שביבי ואנשיו מפיצים את השקר שאני הטלתי וטו על ממשלת אחדות. המטרה שלהם היא לסכסך בינינו. ולגרום לנו לריב פה בבית. לא יילך להם, אנחנו קבוצה. אף אחד פה לא קונה את השקרים שלהם" אמר. "הסיבה היחידה לכך שאין ממשלת אחדות היא ביבי נתניהו".

בנוסף, גנץ עמדה נוקשה, לפיה האו לא עומד להתגמש, אך שיגר הצעה לנתניהו, לפיה "נמצא מעמד ייחודי שיאפשר לך לתפקד ולחזור אם תזכה את שמך". כאמור,  הוא מוכן לרוטציה ופשרות, אך דרש מנתניהו לאפשר לו לכהן בשנתיים הראשונות- ולכך נתניהו מסרב.

מהליכוד נמסר בתגובה לדברי גנץ כי "מצער שבני גנץ לא מרים את הכפפה לממשלת אחדות שתממש הזדמנויות היסטוריות למדינת ישראל – וביניהם ברית הגנה עם ארה״ב והחלת הריבונות הישראלית על בקעת הירדן. אסור להחמיץ את השעה".

ישיבת סיעת כחול לבן

ההצעה היחידה על הפרק- רוטציה, נתניהו ראשון

ההצעה יחידה שבעצם כרגע על הפרק, היא הסכם הרוטציה המקוצר בין הליכוד וכחול לבן, לפיה השתיים יקימו קואליציה רחבה בראשות נתניהו תחילה כשהוא מכהן ארבעה – חמישה חודשים ראשונים. בהמשך, רק לאחר שיעזוב את התפקיד – יש עתיד ותלם בראשות יאיר לפיד ובוגי יעלון בהתאמה, יוכלו להצטרף לקואליציה שכזאת, לאחר שהצהירו כי לא ישבו תחת נתניהו עם כתב אישום.

אתמול הסתיימו הפגישות שערך יו"ר הכנסת עם ראשי הסיעות במטרה להביא לממשלת אחדות ולמנוע בחירות נוספות, אך זאת ללא הצלחה. אדלשטיין נפגש עם צוותי המו"מ של כחול לבן, ביחד ולחוד, לאחריהן נאמר כי "הפגישה התקיימה ברוח טובה אך הפערים בין שני הצדדים נותרו משמעותיים".

לחץ פנימי על ליברמן: תקים ממשלת ימין צרה

במקביל לחץ פנימי על יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, כאשר שני ח"כים ממפלגתו, יו"ר הסיעה עודד פורר וח"כ חמד עמאר דרשו ממנו שיקים ממשלת ימין צרה. לפי פרסום בערוץ 12,  השניים אמרו לליברמן כי המפלגה התחייבה לגבות מחיר ממי שיסרב לאחדות. "הגיע הזמן להבהיר לכחול לבן ולפיד שהאלטרנטיבה לאחדות היא ממשלת ימין צרה", הם הוסיפו באזהרה.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
9 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
עוד טרלול
מאיר | 03-12-2019 13:58
עוד טרלול. שום דבר לא יצא לפועל..
כיפה סרוגה מטמאים את עם ישראל בשחיתות ושפלות
מתנחל אבל ישר. | 03-12-2019 14:31
מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים את עם הקודש בשפלות ובסחי של שוחד מרמה והפרת אמונים בחסות מתנחלים על בני ישראל עם קרובו.
2
ממשלת אחדות !!
אחד מהעם | 03-12-2019 14:47
לשני המועמדים יש מה להפסיד מבחירות נוספות מאחר והרבה לא יצביעו כלל ומי שכן יתן את קולו כבחירת מחאה ; הפסיקו עם השטויות ,עשו ממשלה ותזרקו לכלבים את מי שאתם רוצים ,רק לא אותנו !!
3
אא
לל | 03-12-2019 14:53
חמד עאמר תתביש לך לא נמנעתא מלצביע נגד חוק הלאום ועכשב אתה בנה לראש המפלגה שלך לצתרף לביבי אם זה יהיה המצביעים הדרוזים יענישו אתך ביבי עברין גנב תפסיק עם ההצעות שלך
4
מי ראשון לא חשוב. מה שחשוב זה וועדת חקירה.
אוריאל לוי | 03-12-2019 15:33
הדבר היחיד החשוב זה חוק ההתגברות, וועדת חקירה ממלכתית על תפירת התיקים הסידרתית, שיטת עדי המדינה המעונים, שיטת עסקאות הטיעון המושחתת, בדיקה מחודשת לגבי כל הכלואים במדינה עקב הודאה תחת עדי מדינה או עינויים או עסקאות טיעון חסרות ברירה, אכיפה בררנית, ביזבוז מאות מיליונים על חקירת סיגרים, וחקירה למה טייחו את פרשת רוד דוד מהפרקליטות ומנדבלייט בפרשת הר פז-אשכנזי. בלי זה בכלל לא חשוב מי ישלוט, כי העיקר בשילטון זה משפט צדק, וכרגע השמאל הקיצוני שולט ללא מיצרים.
וועדת חקירה
נ.נ. | 03-12-2019 17:50
מעולה. אז קדימה. יש למנות וועדה במיידי לחקירת כל השחיתויות, המתגלות חדשות לבקרים. ויפה שעה אחת קודם. זה הכי חשוב לניקוי האורוות.
5
ערב רב
ביבי תן לא פסססססססס | 03-12-2019 16:30
מדינה או מדיתצייה
6
לא תקום ממשלה שלפיד לא בראשות ב2022.
ד"ר אביבוביץ' | 03-12-2019 17:52
לפיד מכשיל כל מהלך. גנץ ונתניהו נפגשים סתם. לפיד לא מסכים לשום ממשלההשתבטיח לא את הראשות בעוד שנתיים. טוב שלא תקום ממשלה כזאת כי אסון למדינת ישראל אם לפיד יעמוד בראש. חסר השכלה,נסיון,כישורים,יכולת ,למעשה הוא כלום! כל פרחח שנשלוף מאיזה שכונה ראוי ממנו.
7
מנדלבליט
בבר | 03-12-2019 19:22
מנדלבליט עכשיו מנסה עדים סימן שהמשפט הולך להיות צחוק מהעבודה אחי מצחיק גם לפיד מופיע ברשימה מנדלבליט מה עם התקשורת תבי את כל התקשורת ההייה לך 601עדים גם לא תגמור את ביבי מנדלבליט התחלת לעשות צחוק מעצמך